2023-10-04   22:09:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Aalborg Cup 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag aften

Document
Resultater
Aalborg Cup 2022
Placering: Haraldslund svømmehal Arrangør Aalborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 25. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 7, 50m Butterfly Damer Årg. 2007 og ældre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Iris Julia Berger 2004 Thisted Svømmeklub +0.61 700 27.45 QC
Entry time: 27.13 (+0.32)
2 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub +0.37 642 28.26 +0.81 QC
Entry time: 27.47 (+0.79)
3 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 +0.68 638 28.32 +0.87 QC
Entry time: 28.40 (-0.08)
4 Louise D. Liboriussen 2002 Viborg Svømme Klub +0.67 623 28.54 +1.09 QC
Entry time: 28.43 (+0.11)
5 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.65 593 29.01 +1.56 QC
Entry time: 28.08 (+0.93)
6 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub +0.55 592 29.03 +1.58 DI
Entry time: 26.73 (+2.30)
7 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub +0.60 591 29.04 +1.59 QC
Entry time: 28.00 (+1.04)
8 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub +0.82 559 29.59 +2.14 QC
Entry time: 29.59 (=)
9 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.68 542 29.90 +2.45
Entry time: 29.90 (=)
10 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub +0.77 532 30.08 +2.63
Entry time: 30.40 (-0.32)
11 Sofie Kruse Rasmussen 2005 Swim Team Neptun +0.67 517 30.36 +2.91
Entry time: 30.06 (+0.30)
12 Natasha Do Jespersen 2007 Viborg Svømme Klub +0.56 515 30.41 +2.96
Entry time: 30.78 (-0.37)
13 Caroline Lærkegaard Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub +0.71 512 30.47 +3.02
Entry time: 30.41 (+0.06)
14 Ann-Katrine Windfeld 2006 Vejle Svømmeklub +0.60 503 30.65 +3.20
Entry time: 30.11 (+0.54)
15 Olivia Augustinus 2004 Thisted Svømmeklub +0.69 500 30.70 +3.25
Entry time: 29.51 (+1.19)
16 Beatrice Buhr Müller 2006 Thisted Svømmeklub +0.58 494 30.84 +3.39
Entry time: 31.18 (-0.34)
17 Sofia Ingeberg 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.60 490 30.91 +3.46
Entry time: 30.62 (+0.29)
18 Anna Fiona Nybøll 2007 Vejle Svømmeklub +0.76 480 31.12 +3.67
Entry time: 30.35 (+0.77)
19 Alma Munk Haugaard 2007 Hobro Svømmeklub +0.70 462 31.53 +4.08
Entry time: 30.16 (+1.37)
20 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub +0.53 450 31.80 +4.35
Entry time: 31.63 (+0.17)
21 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub 439 32.07 +4.62
Entry time: 30.68 (+1.39)
22 Alberte Martiny Sørensen 2007 Viborg Svømme Klub 421 32.51 +5.06
Entry time: 33.66 (-1.15)
23 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 420 32.55 +5.10
Entry time: 31.55 (+1.00)
24 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 +0.61 411 32.77 +5.32
Entry time: 32.62 (+0.15)
25 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 +0.81 404 32.97 +5.52
Entry time: 31.78 (+1.19)
26 Augusta Dalsgaard 2007 Vejle Svømmeklub +0.71 395 33.21 +5.76
Entry time: 32.98 (+0.23)
27 Michelle Bloch Sørensen 2004 Svømmeklubben SMUT Terndru +0.74 394 33.24 +5.79
Entry time: 33.31 (-0.07)
28 Selma Nygreen Sakic 2006 Svømmeklubben S 68 +0.67 385 33.50 +6.05
Entry time: 32.74 (+0.76)
29 Cecilie Borkmann 2007 Svømmeklubben Nord 381 33.61 +6.16
Entry time: 33.60 (+0.01)
30 Ida Siegumfeldt 2007 Swim Team Neptun +0.58 381 33.62 +6.17
Entry time: 34.51 (-0.89)
31 Ingrid Kirk Elkjær 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.69 373 33.85 +6.40
Entry time: 33.94 (-0.09)
32 Sofie Maarbjerg Toft 2006 Aars Svømmeklub +0.70 361 34.23 +6.78
Entry time: 34.63 (-0.40)
33 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub 360 34.25 +6.80
Entry time: 35.13 (-0.88)
34 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 +0.64 351 34.54 +7.09
Entry time: 34.02 (+0.52)
35 Frederikke Wiese Jacobsen 2007 Swim Team Neptun +0.72 348 34.66 +7.21
Entry time: 35.44 (-0.78)
36 Carla Brix Rasmussen 2006 Aabybro Svømmeklub +0.69 340 34.93 +7.48
Entry time: 33.99 (+0.94)
37 Ida K. Laursen 2007 Skanderborg Svømmeklub 338 34.99 +7.54
Entry time: 35.68 (-0.69)
38 Ellen Brix Rasmussen 2006 Aabybro Svømmeklub +0.71 333 35.17 +7.72
Entry time: 34.75 (+0.42)
39 Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub +0.69 331 35.22 +7.77
Entry time: 33.90 (+1.32)
40 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 +0.78 327 35.36 +7.91
Entry time: 33.46 (+1.90)
41 Freja Christensen 2006 Svømmeklubben Søhesten +0.71 298 36.50 +9.05
Entry time: 47.52 (-11.02)
42 Sofia Jørgensen 2006 Svømmeklubben S 68 +0.88 295 36.62 +9.17
Entry time: 46.87 (-10.25)
43 Josefine S. Overgaard 2007 Svømmeklubben Nord +0.89 287 36.95 +9.50
Entry time: 37.70 (-0.75)
44 Nelle Krogh 2007 Skanderborg Svømmeklub 276 37.43 +9.98
Entry time: 38.77 (-1.34)
45 Tilde Ask Hansen 2007 Swim Team Neptun +0.81 273 37.55 +10.10
Entry time: 36.10 (+1.45)
46 Ingeborg Gro Næser 2007 Svømmeklubben Nord +0.67 241 39.16 +11.71
Entry time: 39.73 (-0.57)
47 Dicte Flensted 2007 Aars Svømmeklub +0.91 160 44.85 +17.40
Entry time: 45.65 (-0.80)
- Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 DNS
- Kamilla Ruseng Henriksen 2007 Viborg Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 25-11-2022 19:43:48
Løb 7, 50m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.76 514 30.42 QB
Entry time: 30.43 (-0.01)
2 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub +0.59 494 30.83 +0.41 QB
Entry time: 30.70 (+0.13)
3 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub +0.62 493 30.85 +0.43 QB
Entry time: 31.35 (-0.50)
4 Nicoline Aarup Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub 478 31.17 +0.75 QB
Entry time: 30.51 (+0.66)
5 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub +0.70 451 31.77 +1.35 QB
Entry time: 35.51 (-3.74)
6 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub +0.72 448 31.86 +1.44 QB
Entry time: 32.09 (-0.23)
7 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub +0.76 445 31.93 +1.51 QB
Entry time: 30.88 (+1.05)
8 Caroline Petersen 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.60 443 31.96 +1.54
Entry time: 33.35 (-1.39)
9 Frederikke Bech Norvin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.74 443 31.98 +1.56
Entry time: 32.02 (-0.04)
10 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub +0.78 430 32.30 +1.88
Entry time: 32.21 (+0.09)
11 Lærke Svenstrup 2008 Viborg Svømme Klub 429 32.31 +1.89
Entry time: 32.50 (-0.19)
12 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord +0.62 399 33.11 +2.69
Entry time: 33.78 (-0.67)
13 Mie Kibsgaard 2008 Thisted Svømmeklub +0.74 379 33.67 +3.25
Entry time: 36.27 (-2.60)
14 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 375 33.80 +3.38
Entry time: 34.38 (-0.58)
15 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord +0.67 373 33.85 +3.43
Entry time: 42.76 (-8.91)
16 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.65 362 34.18 +3.76
Entry time: 33.98 (+0.20)
17 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 +0.71 356 34.38 +3.96
Entry time: 34.97 (-0.59)
18 Astrid Martinez Vestergaard 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.77 331 35.23 +4.81
Entry time: 35.30 (-0.07)
19 Johanne Sørensen 2008 Grenaa Svømmeklub +0.79 325 35.43 +5.01
Entry time: 35.29 (+0.14)
20 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord +0.69 317 35.74 +5.32
Entry time: 37.86 (-2.12)
21 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub +0.77 316 35.76 +5.34
Entry time: 42.21 (-6.45)
22 Freya Tormod 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.78 312 35.94 +5.52
Entry time: 36.47 (-0.53)
23 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.77 303 36.27 +5.85
Entry time: 34.70 (+1.57)
24 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub 303 36.28 +5.86
Entry time: 36.65 (-0.37)
25 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 295 36.61 +6.19
Entry time: 35.80 (+0.81)
26 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.68 277 37.37 +6.95
Entry time: 36.14 (+1.23)
=27 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 276 37.44 +7.02
Entry time: 38.63 (-1.19)
=27 Esther Kristensen 2008 Svømmeklubben S 68 +0.74 276 37.44 +7.02
Entry time: 39.29 (-1.85)
29 Lisa Stenger 2008 Aabybro Svømmeklub 275 37.48 +7.06
Entry time: 36.99 (+0.49)
30 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub +0.73 270 37.69 +7.27
Entry time: 37.67 (+0.02)
31 Anne Sofie Lyngdahl 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.77 266 37.89 +7.47
Entry time: 38.16 (-0.27)
32 Zenia Lüneborg 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.73 265 37.93 +7.51
Entry time: 38.18 (-0.25)
33 Sofie Callsen 2008 Aabybro Svømmeklub 259 38.24 +7.82
Entry time: 34.99 (+3.25)
34 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 +0.60 257 38.31 +7.89
Entry time: 38.84 (-0.53)
35 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub 256 38.39 +7.97
Entry time: 37.94 (+0.45)
36 Frida Flarup 2008 Viborg Svømme Klub +0.75 248 38.80 +8.38
Entry time: 37.86 (+0.94)
37 Cecilie Have Pedersen 2008 Swim Team Neptun 245 38.93 +8.51
Entry time: 40.00 (-1.07)
38 Agnes Brix Rasmussen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.68 241 39.17 +8.75
Entry time: 37.68 (+1.49)
39 Solvei Hjorth Melhedegaard 2008 Viborg Svømme Klub +0.80 239 39.25 +8.83
Entry time: 40.51 (-1.26)
40 Isabella Terp 2008 Svømmeklubben SMUT Terndru 223 40.15 +9.73
Entry time: 40.13 (+0.02)
41 Anne Holm 2009 Aabybro Svømmeklub +0.61 221 40.31 +9.89
Entry time: 40.41 (-0.10)
42 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub +0.82 216 40.63 +10.21
Entry time: 41.51 (-0.88)
43 Anna Vedel 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.82 201 41.56 +11.14
Entry time: 40.76 (+0.80)
44 Anna Martina Poulsen 2008 Svømmeklubben Nord 181 43.09 +12.67
Entry time: 43.24 (-0.15)
45 Ida Borg Andersen 2009 Aars Svømmeklub 180 43.12 +12.70
Entry time: 43.24 (-0.12)
46 Matilde Gårdbo Hellegaard 2009 Brønderslev SK08 +0.66 176 43.46 +13.04
Entry time: 48.63 (-5.17)
47 Mathilde Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub +0.79 155 45.30 +14.88
Entry time: 43.11 (+2.19)
48 Ida Falgren 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.61 125 48.72 +18.30
Entry time: 45.83 (+2.89)
- Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 25-11-2022 19:43:48
Løb 7, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.48 497 30.77 QA
Entry time: 31.07 (-0.30)
2 Anni Ruohan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub 433 32.21 +1.44 QA
Entry time: 31.48 (+0.73)
3 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling 311 35.96 +5.19 QA
Entry time: 35.00 (+0.96)
4 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.74 286 36.98 +6.21 QA
Entry time: 39.75 (-2.77)
5 Maya Kjær 2010 Hobro Svømmeklub +0.48 280 37.23 +6.46 QA
Entry time: 38.40 (-1.17)
6 Stine Marie Christiansen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.60 279 37.29 +6.52 QA
Entry time: 38.54 (-1.25)
7 Signe Flarup 2010 Viborg Svømme Klub 232 39.67 +8.90 QA
Entry time: 42.06 (-2.39)
8 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten 230 39.77 +9.00
Entry time: 38.12 (+1.65)
9 Andrea Mørk 2012 Aalborg Svømmeklub 224 40.14 +9.37
Entry time: 41.21 (-1.07)
10 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub 207 41.16 +10.39
Entry time: 43.26 (-2.10)
11 Signe Mørch 2012 Aalborg Svømmeklub 193 42.12 +11.35
Entry time: 41.56 (+0.56)
12 Frida Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.60 192 42.26 +11.49
Entry time: 42.30 (-0.04)
13 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +0.78 171 43.90 +13.13
Entry time: 44.99 (-1.09)
14 Maja Theilmann Christensen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.65 170 43.98 +13.21
Entry time: 44.76 (-0.78)
15 Lilli Munkholm Byrdal 2010 Viborg Svømme Klub 153 45.56 +14.79
Entry time: 1:02.48 (-16.92)
16 Celina Wegner Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten 149 45.93 +15.16
Entry time: 46.20 (-0.27)
17 Amalie Ørtoft Iversen 2010 Viborg Svømme Klub +0.92 146 46.27 +15.50
Entry time: 50.11 (-3.84)
18 Emma Sofie Elkjær 2011 Viborg Svømme Klub 137 47.27 +16.50
Entry time: 46.60 (+0.67)
19 Maja Sólbjørg Ulberg 2010 Viborg Svømme Klub 120 49.39 +18.62
Entry time: 51.36 (-1.97)
20 Klara Milthers 2010 Aalborg Svømmeklub 118 49.58 +18.81
Entry time: 51.02 (-1.44)
21 Selma Husted Hubeishy 2011 Agfs Svømmeafdeling 117 49.78 +19.01
Entry time: 51.38 (-1.60)
22 Alberte Sørensen 2012 Aalborg Svømmeklub 103 51.93 +21.16
23 Silke Nybroe 2010 Swim Team Neptun 101 52.30 +21.53
24 Liva Beith Kjeldsen 2011 Svømmeklubben S 68 71 58.86 +28.09
- Kirstine Dyg Lerup 2010 Aalborg Svømmeklub +0.84 DSQ Tyvstart
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Filippa Læborg 2010 Aalborg Svømmeklub +0.54 DSQ Tyvstart
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Clara Mejdahl Rotbøll 2012 Aalborg Svømmeklub +0.85 DSQ Crawlben v/5m.
- Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 25-11-2022 19:43:48
26-11-2022 14:36.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner