Resultater for Aalborg Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lørdag eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.47 |
508 |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
417 |
32.62 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
304 |
36.23 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.52 |
293 |
36.70 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
+0.67 |
282 |
37.14 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.60 |
268 |
37.81 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
230 |
39.79 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:36:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
534 |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.74 |
490 |
30.92 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
484 |
31.05 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
474 |
31.25 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
458 |
31.61 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
450 |
31.80 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
414 |
32.70 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:36:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer - C Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.82 |
699 |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.45 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
629 |
28.44 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
618 |
28.62 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.26 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
609 |
28.76 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
595 |
28.98 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
565 |
29.49 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
521 |
30.29 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:36:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 18:36.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|