Resultater for Aalborg Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2009 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
563 |
54.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.46 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
425 |
59.61 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.91 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.68 |
393 |
1:01.21 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.58 |
385 |
1:01.59 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.50 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.56 |
354 |
1:03.36 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.82 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.57 |
332 |
1:04.74 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
321 |
1:05.47 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.27 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 16:47:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
573 |
53.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.26 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
564 |
54.27 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.66 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
551 |
54.67 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.53 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.54 |
513 |
56.00 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.67 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
499 |
56.50 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.72 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
494 |
56.70 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.12 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
472 |
57.56 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.59 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 16:47:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
697 |
50.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.05 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
663 |
51.40 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.26 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
645 |
51.88 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.07 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
619 |
52.60 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.36 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
588 |
53.51 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.99 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
579 |
53.79 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.42 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.66 |
510 |
56.09 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.75 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 16:47:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 16:53.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|