2023-02-03   07:03:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for RSK International 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 1, 100m Medley Damer 12 og yngre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub 1:23.91 Q
50m: 37.82
100m: 1:23.91
(46.09)
2 Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub 1:32.54 +8.63 Q
50m: 44.10
100m: 1:32.54
(48.44)
3 Anne Hangaard 2011 Nyborg Svømmeklub 1:34.60 +10.69 Q
50m: 45.09
100m: 1:34.60
(49.51)
4 Lilly Træger 2012 Svømmeklubben Sønderborg 1:34.90 +10.99 Q
50m: 41.77
100m: 1:34.90
(53.13)
5 Marie Jusslin 2011 Ringe Svømme Klub 1:36.92 +13.01 Q
50m: 44.51
100m: 1:36.92
(52.41)
6 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 1:39.49 +15.58 Q
50m: 47.15
100m: 1:39.49
(52.34)
7 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 1:40.08 +16.17
50m: 43.79
100m: 1:40.08
(56.29)
8 Emma-Marie Van den Brekel 2011 Nyborg Svømmeklub 1:41.35 +17.44
50m: 48.24
100m: 1:41.35
(53.11)
9 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 1:47.26 +23.35
50m: 50.17
100m: 1:47.26
(57.09)
10 Vera Damgaard 2012 Swim Team Odense 1:48.68 +24.77
100m: 1:48.68
(1:48.68)
11 Dicte Kay Myntman 2011 Swim Team Odense 1:49.21 +25.30
50m: 51.75
100m: 1:49.21
(57.46)
12 Josefine Steen Harboe 2011 Nyborg Svømmeklub 1:50.47 +26.56
50m: 48.42
100m: 1:50.47
(1:02.05)
13 Emilie Maagaard 2011 Swim Team Odense 1:51.94 +28.03
100m: 1:51.94
(1:51.94)
14 Filippa Højlund Sandberg 2012 Swim Team Odense 2:00.89 +36.98
50m: 58.13
100m: 2:00.89
(1:02.76)
15 Lai Brændeholm Tølbøll 2013 Ringe Svømme Klub 2:00.94 +37.03
50m: 58.25
100m: 2:00.94
(1:02.69)
16 Alberthe Bak 2012 Ringe Svømme Klub 2:01.73 +37.82
50m: 59.74
100m: 2:01.73
(1:01.99)
17 Lisbet Steinvör Holmsted Krus 2011 Swim Team Odense 2:08.67 +44.76
50m: 1:02.55
100m: 2:08.67
(1:06.12)
- Elitza Gamisheva 2013 Svømmeklubben Sønderborg DSQ
ej rygligende 48m.
- Emilie Hoffmann 2011 Svømmeklubben Sønderborg DSQ
ej ber. med hænd. 25m
- Laura Louise Pedersen 2011 Swim Team Odense DSQ
crawl armtag i bryst v 52m.
- Elisabeth Guldager Schmidt 2013 Nyborg Svømmeklub DSQ
Indad vendte fød. 50-75m.
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:20:18
Løb 1, 100m Medley Damer 13-14 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub 1:13.21 Q
50m: 34.06
100m: 1:13.21
(39.15)
2 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 1:19.22 +6.01 Q
50m: 36.56
100m: 1:19.22
(42.66)
3 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:19.29 +6.08 Q
50m: 36.12
100m: 1:19.29
(43.17)
4 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 1:20.43 +7.22 Q
50m: 35.55
100m: 1:20.43
(44.88)
5 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 1:23.33 +10.12 Q
50m: 40.07
100m: 1:23.33
(43.26)
6 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 1:24.02 +10.81 Q
50m: 40.61
100m: 1:24.02
(43.41)
7 Mathilde Dam 2009 Ringe Svømme Klub 1:27.62 +14.41
100m: 1:27.62
(1:27.62)
8 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 1:30.73 +17.52
50m: 39.73
100m: 1:30.73
(51.00)
9 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub 1:30.79 +17.58
50m: 41.71
100m: 1:30.79
(49.08)
10 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:30.98 +17.77
50m: 42.64
100m: 1:30.98
(48.34)
11 Mona Borg Kristensen 2010 Ringe Svømme Klub 1:31.53 +18.32
50m: 42.28
100m: 1:31.53
(49.25)
12 Marie Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 1:36.63 +23.42
50m: 45.44
100m: 1:36.63
(51.19)
13 Silja Dahl 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:40.71 +27.50
50m: 48.62
100m: 1:40.71
(52.09)
14 Ella Christensen 2010 Ringe Svømme Klub 1:42.64 +29.43
50m: 46.87
100m: 1:42.64
(55.77)
15 Clara Rungstrøm 2010 Ringe Svømme Klub 1:51.02 +37.81
100m: 1:51.02
(1:51.02)
16 Aya Celina Nørregaard 2010 Ringe Svømme Klub 1:52.14 +38.93
100m: 1:52.14
(1:52.14)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:20:18
Løb 1, 100m Medley Damer 15-16 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Holst Jacobsen 2007 Berns Swim Team 1:08.04 Q
50m: 32.31
100m: 1:08.04
(35.73)
2 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 1:09.48 +1.44 Q
50m: 32.88
100m: 1:09.48
(36.60)
3 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 1:11.18 +3.14 Q
50m: 31.94
100m: 1:11.18
(39.24)
4 Anne Bruun-Petersen 2007 Tommerup Svømme Klub 1:11.71 +3.67 Q
50m: 32.99
100m: 1:11.71
(38.72)
5 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 1:11.95 +3.91 Q
50m: 32.84
100m: 1:11.95
(39.11)
6 Sofie Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 1:12.25 +4.21 Q
50m: 33.60
100m: 1:12.25
(38.65)
7 Iben Karlsmark 2007 Berns Swim Team 1:13.75 +5.71
50m: 35.53
100m: 1:13.75
(38.22)
8 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense 1:14.88 +6.84
50m: 34.74
100m: 1:14.88
(40.14)
9 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense 1:15.80 +7.76
50m: 34.65
100m: 1:15.80
(41.15)
10 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:16.55 +8.51
50m: 36.20
100m: 1:16.55
(40.35)
11 Ida Nørregaard Jensen 2007 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:17.41 +9.37
50m: 35.36
100m: 1:17.41
(42.05)
12 Filippa Juul Jensen 2007 Berns Swim Team 1:17.51 +9.47
50m: 37.76
100m: 1:17.51
(39.75)
13 Mathilde Kongsgaard Jakobse 2007 Berns Swim Team 1:18.12 +10.08
50m: 35.71
100m: 1:18.12
(42.41)
14 Isabella Aurbo Herold 2007 Svendborg Svømmeklub 1:23.01 +14.97
50m: 36.47
100m: 1:23.01
(46.54)
15 Mathilde Mertz Andersen 2008 Ringe Svømme Klub 1:23.66 +15.62
50m: 38.77
100m: 1:23.66
(44.89)
16 Cecilie Anna Andersen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:24.34 +16.30
50m: 38.40
100m: 1:24.34
(45.94)
17 Justine Keinicke 2008 Ringe Svømme Klub 1:27.41 +19.37
50m: 37.66
100m: 1:27.41
(49.75)
18 Eva Due Nielsen 2007 Berns Swim Team 1:28.08 +20.04
50m: 39.60
100m: 1:28.08
(48.48)
19 Kristine Walløe Poulsen 2007 Agerskov Ungdomsskole 1:29.48 +21.44
50m: 40.46
100m: 1:29.48
(49.02)
20 Anna Lorentzen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:31.17 +23.13
50m: 42.35
100m: 1:31.17
(48.82)
21 Naja Terkelsen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:35.77 +27.73
50m: 42.96
100m: 1:35.77
(52.81)
- Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub DSQ
tystart
- Emma Friis Laursen 2007 Berns Swim Team DSQ
Sv. på mave 48m.
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:20:18
Løb 1, 100m Medley Damer 17 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Charlotte Hjortshøj 2006 Berns Swim Team 1:08.46 Q
50m: 31.62
100m: 1:08.46
(36.84)
2 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub 1:11.09 +2.63 Q
50m: 34.73
100m: 1:11.09
(36.36)
3 Thilde Rosen Lundsfryd 2004 Ringe Svømme Klub 1:11.38 +2.92 Q
50m: 32.20
100m: 1:11.38
(39.18)
4 Lærke Rosen Lundsfryd 2006 Ringe Svømme Klub 1:14.29 +5.83 Q
50m: 33.68
100m: 1:14.29
(40.61)
5 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg 1:15.08 +6.62 Q
50m: 33.69
100m: 1:15.08
(41.39)
6 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 1:15.30 +6.84 Q
50m: 33.39
100m: 1:15.30
(41.91)
7 Alvina Vahala Hvass 2006 Ringe Svømme Klub 1:18.12 +9.66
50m: 36.52
100m: 1:18.12
(41.60)
8 Katrine Hvistendal Hansen 1997 Ringe Svømme Klub 1:18.93 +10.47
50m: 36.84
100m: 1:18.93
(42.09)
9 Signe Kristensen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:20.33 +11.87
50m: 36.42
100m: 1:20.33
(43.91)
10 Lærke Dyrebjerg Huusfeldt 2006 Ringe Svømme Klub 1:21.86 +13.40
50m: 37.90
100m: 1:21.86
(43.96)
11 Sofie Pedersen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:22.24 +13.78
50m: 37.55
100m: 1:22.24
(44.69)
12 Freja Trasbo Vestergaard 2006 Tommerup Svømme Klub 1:24.97 +16.51
50m: 38.70
100m: 1:24.97
(46.27)
13 Sofie Holm Rasmussen 2004 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:26.28 +17.82
50m: 38.65
100m: 1:26.28
(47.63)
14 Freja Rex Larsen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:33.28 +24.82
50m: 42.55
100m: 1:33.28
(50.73)
15 Emma Christensen 2002 Tommerup Svømme Klub 1:33.47 +25.01
50m: 44.87
100m: 1:33.47
(48.60)
16 Ea Rosenkjær Bjørnholt 2001 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:43.93 +35.47
50m: 45.57
100m: 1:43.93
(58.36)
17 Lotte Damgaard Mortensen 2001 Svendborg Svømmeklub 1:44.10 +35.64
50m: 47.50
100m: 1:44.10
(56.60)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:20:18
26-11-2022 12:20.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 1, 100m Medley Damer 12 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub 1:23.97
50m: 38.23
100m: 1:23.97
(45.74)
2 Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub 1:30.81 +6.84
50m: 41.73
100m: 1:30.81
(49.08)
3 Lilly Træger 2012 Svømmeklubben Sønderborg 1:32.94 +8.97
50m: 41.51
100m: 1:32.94
(51.43)
4 Anne Hangaard 2011 Nyborg Svømmeklub 1:33.74 +9.77
50m: 43.04
100m: 1:33.74
(50.70)
5 Marie Jusslin 2011 Ringe Svømme Klub 1:34.60 +10.63
50m: 45.42
100m: 1:34.60
(49.18)
6 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 1:38.87 +14.90
50m: 47.33
100m: 1:38.87
(51.54)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 17:54:42
Løb 1, 100m Medley Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub 1:12.50
50m: 34.50
100m: 1:12.50
(38.00)
2 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 1:18.36 +5.86
50m: 35.46
100m: 1:18.36
(42.90)
3 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:18.58 +6.08
50m: 36.59
100m: 1:18.58
(41.99)
4 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 1:18.68 +6.18
50m: 36.57
100m: 1:18.68
(42.11)
5 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 1:24.29 +11.79
50m: 40.32
100m: 1:24.29
(43.97)
6 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 1:26.29 +13.79
50m: 40.41
100m: 1:26.29
(45.88)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 17:54:42
Løb 1, 100m Medley Damer 15-16 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Holst Jacobsen 2007 Berns Swim Team 1:07.42
50m: 31.82
100m: 1:07.42
(35.60)
2 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 1:09.07 +1.65
50m: 33.04
100m: 1:09.07
(36.03)
3 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 1:11.17 +3.75
50m: 31.99
100m: 1:11.17
(39.18)
4 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 1:11.72 +4.30
50m: 33.21
100m: 1:11.72
(38.51)
5 Anne Bruun-Petersen 2007 Tommerup Svømme Klub 1:12.76 +5.34
50m: 33.38
100m: 1:12.76
(39.38)
- Sofie Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub DSQ
ej rygliggende 45m
Løb officielt kl.: 26-11-2022 17:54:42
Løb 1, 100m Medley Damer 17 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Charlotte Hjortshøj 2006 Berns Swim Team 1:08.67
50m: 32.04
100m: 1:08.67
(36.63)
2 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub 1:10.21 +1.54
50m: 34.03
100m: 1:10.21
(36.18)
3 Thilde Rosen Lundsfryd 2004 Ringe Svømme Klub 1:10.39 +1.72
50m: 31.18
100m: 1:10.39
(39.21)
4 Lærke Rosen Lundsfryd 2006 Ringe Svømme Klub 1:15.32 +6.65
50m: 34.29
100m: 1:15.32
(41.03)
5 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 1:16.48 +7.81
50m: 34.63
100m: 1:16.48
(41.85)
- Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg DSQ
afslut på mave 50m
Løb officielt kl.: 26-11-2022 17:54:42
26-11-2022 17:54.48 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 2, 100m Medley Herrer 12 og yngre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik R Mortensen 2011 Svømmeklubben Sønderborg 1:22.72 Q
50m: 37.86
100m: 1:22.72
(44.86)
2 Vitus Stæhr Bentsen 2012 Swim Team Odense 1:26.25 +3.53 Q
50m: 39.22
100m: 1:26.25
(47.03)
3 Carl Trebbien 2011 Swim Team Odense 1:28.93 +6.21 Q
50m: 41.07
100m: 1:28.93
(47.86)
4 Oskar Mørk Larsen 2011 Ringe Svømme Klub 1:38.11 +15.39 Q
50m: 48.81
100m: 1:38.11
(49.30)
5 Simon Laustsen 2011 Ringe Svømme Klub 1:40.56 +17.84 Q
50m: 48.33
100m: 1:40.56
(52.23)
6 Holger Vinden Understup 2011 Swim Team Odense 1:49.28 +26.56 Q
50m: 52.91
100m: 1:49.28
(56.37)
7 Oskar Nissen 2011 Ringe Svømme Klub 1:55.39 +32.67
50m: 55.23
100m: 1:55.39
(1:00.16)
8 August Baadsgaard 2011 Swim Team Odense 1:58.52 +35.80
50m: 58.09
100m: 1:58.52
(1:00.43)
9 Magnus Hansen 2012 Ringe Svømme Klub 1:58.85 +36.13
50m: 56.37
100m: 1:58.85
(1:02.48)
- Simon fentz Albrechtsen 2011 Nyborg Svømmeklub DSQ
async. bens i fly
- Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub DSQ
brystben v. 20m
- Milad Fahim 2011 Swim Team Odense DSQ
1 hånd i vend. 75m
- Thomas Olsen 2012 Ringe Svømme Klub DSQ
tyvstart
- Jonathan R. S. Pedersen 2011 Swim Team Odense DSQ
tyvstart
- Ludvig Præstholm 2012 Nyborg Svømmeklub DSQ
tyvstart
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26
Løb 2, 100m Medley Herrer 13-14 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 1:11.50 Q
50m: 32.95
100m: 1:11.50
(38.55)
2 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 1:13.55 +2.05 Q
50m: 33.77
100m: 1:13.55
(39.78)
3 Hans Jakob Søltoft Jensen 2010 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:16.71 +5.21 Q
50m: 36.35
100m: 1:16.71
(40.36)
4 Asbjørn Quaade 2009 Ringe Svømme Klub 1:19.12 +7.62 Q
50m: 35.83
100m: 1:19.12
(43.29)
5 Lasse Wilkens Hansen 2010 Svendborg Svømmeklub 1:26.59 +15.09 Q
50m: 39.60
100m: 1:26.59
(46.99)
6 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 1:26.64 +15.14 Q
50m: 39.52
100m: 1:26.64
(47.12)
7 Victor Jørgensen 2010 Ringe Svømme Klub 1:29.57 +18.07
50m: 40.80
100m: 1:29.57
(48.77)
8 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 1:29.96 +18.46
50m: 41.11
100m: 1:29.96
(48.85)
9 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 1:31.49 +19.99
50m: 41.10
100m: 1:31.49
(50.39)
10 Anton Plauborg 2010 Ringe Svømme Klub 1:32.50 +21.00
50m: 42.78
100m: 1:32.50
(49.72)
11 Valdemar Pii Walther 2010 Swim Team Odense 1:42.51 +31.01
50m: 49.19
100m: 1:42.51
(53.32)
12 Mathias Søgård Jørgensen 2010 Svendborg Svømmeklub 1:45.02 +33.52
50m: 45.59
100m: 1:45.02
(59.43)
- Louis Stæhr Bentsen 2010 Swim Team Odense DSQ
afslut rygsv. på mave 50m
- Gustav Egeberg 2009 Svendborg Svømmeklub DSQ
tyvstart
- Jakob Kobbernagel 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ
ej ber. v. 50m
- Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26
Løb 2, 100m Medley Herrer 15-16 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Pedersen 2007 Berns Swim Team 1:02.14 Q
50m: 28.04
100m: 1:02.14
(34.10)
2 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg 1:03.72 +1.58 Q
50m: 30.56
100m: 1:03.72
(33.16)
3 Sissu Petersen 2007 Berns Swim Team 1:03.75 +1.61 Q
50m: 29.77
100m: 1:03.75
(33.98)
4 Magnus Sigmann Dreyer 2007 Berns Swim Team 1:04.08 +1.94 Q
50m: 29.23
100m: 1:04.08
(34.85)
5 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense 1:04.83 +2.69 Q
50m: 28.38
100m: 1:04.83
(36.45)
6 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 1:05.12 +2.98 Q
50m: 28.88
100m: 1:05.12
(36.24)
7 Hjalmer Lunden 2008 Swim Team Odense 1:08.63 +6.49
50m: 30.86
100m: 1:08.63
(37.77)
8 Besian Selaci 2007 Swim Team Odense 1:10.65 +8.51
50m: 32.46
100m: 1:10.65
(38.19)
9 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:10.94 +8.80
50m: 32.65
100m: 1:10.94
(38.29)
10 Marcus Berg 2007 Svendborg Svømmeklub 1:11.07 +8.93
50m: 32.62
100m: 1:11.07
(38.45)
11 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 1:11.31 +9.17
50m: 33.56
100m: 1:11.31
(37.75)
12 Martin Kjeldsen 2007 Swim Team Odense 1:11.72 +9.58
50m: 32.28
100m: 1:11.72
(39.44)
13 Anders Beier 2007 Swim Team Odense 1:11.81 +9.67
50m: 32.54
100m: 1:11.81
(39.27)
14 Kasper Kühne 2007 Agerskov Ungdomsskole 1:13.08 +10.94
50m: 34.59
100m: 1:13.08
(38.49)
15 Hjalte Vinther-Okholm 2008 Swim Team Odense 1:13.88 +11.74
50m: 33.38
100m: 1:13.88
(40.50)
16 Asbjørn Larsson 2008 Svendborg Svømmeklub 1:15.79 +13.65
50m: 34.64
100m: 1:15.79
(41.15)
17 Mathias Jørgensen 2008 Swim Team Odense 1:16.14 +14.00
50m: 35.65
100m: 1:16.14
(40.49)
18 Mads Poulsen 2007 Berns Swim Team 1:16.21 +14.07
50m: 35.00
100m: 1:16.21
(41.21)
19 Mantas D. Ilcus 2008 Svendborg Svømmeklub 1:18.44 +16.30
50m: 36.22
100m: 1:18.44
(42.22)
20 Lau Lamberg 2007 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:18.92 +16.78
50m: 38.25
100m: 1:18.92
(40.67)
21 Noah Quistgaard 2008 Swim Team Odense 1:19.38 +17.24
50m: 37.08
100m: 1:19.38
(42.30)
22 Marius Lillevang 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:22.83 +20.69
50m: 37.99
100m: 1:22.83
(44.84)
23 Noah Vangsgård 2007 Tommerup Svømme Klub 1:24.52 +22.38
50m: 38.07
100m: 1:24.52
(46.45)
24 Sebastian Hald Seilen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:24.66 +22.52
50m: 39.16
100m: 1:24.66
(45.50)
25 Mathias Juel Pedersen 2008 Svendborg Svømmeklub 1:25.84 +23.70
50m: 38.82
100m: 1:25.84
(47.02)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26
Løb 2, 100m Medley Herrer 17 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luca Hertzog 2005 Swim Team Odense 1:02.30 Q
50m: 28.43
100m: 1:02.30
(33.87)
2 Frederik Bak Mathiasen 2006 Berns Swim Team 1:03.09 +0.79 Q
50m: 29.17
100m: 1:03.09
(33.92)
3 William Brix Søhoel 2006 Berns Swim Team 1:05.45 +3.15 Q
50m: 29.39
100m: 1:05.45
(36.06)
4 Silas Åkerlind 2005 Svømmeklubben Sønderborg 1:06.28 +3.98 Q
50m: 31.22
100m: 1:06.28
(35.06)
5 Tobias Damsgaard 2006 Ringe Svømme Klub 1:06.60 +4.30 Q
50m: 30.51
100m: 1:06.60
(36.09)
6 Gustav Jørgensen 2004 Tommerup Svømme Klub 1:07.73 +5.43 Q
50m: 30.37
100m: 1:07.73
(37.36)
7 Elias Alminde Pedersen 2006 Berns Swim Team 1:08.19 +5.89
50m: 32.21
100m: 1:08.19
(35.98)
8 Phillip Gram 2006 Swim Team Odense 1:09.40 +7.10
50m: 32.63
100m: 1:09.40
(36.77)
9 Magnus Tranekjer 2005 Swim Team Odense 1:10.36 +8.06
50m: 32.10
100m: 1:10.36
(38.26)
10 Daniel Thilker 2006 Berns Swim Team 1:11.39 +9.09
50m: 32.79
100m: 1:11.39
(38.60)
11 Jakob Tietgen 2002 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:12.11 +9.81
50m: 31.21
100m: 1:12.11
(40.90)
12 Mads Kristensen 2005 Svendborg Svømmeklub 1:12.15 +9.85
50m: 32.64
100m: 1:12.15
(39.51)
13 Nikolai Kristensen 2005 Agerskov Ungdomsskole 1:12.92 +10.62
50m: 32.25
100m: 1:12.92
(40.67)
14 Mads Schelde Jensen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:13.65 +11.35
50m: 32.94
100m: 1:13.65
(40.71)
15 Jonas Bergmann 2006 Berns Swim Team 1:14.32 +12.02
50m: 32.35
100m: 1:14.32
(41.97)
16 Felix Nielsen 2006 Berns Swim Team 1:14.62 +12.32
50m: 33.90
100m: 1:14.62
(40.72)
17 Toke Gormsen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:17.09 +14.79
50m: 36.05
100m: 1:17.09
(41.04)
18 Tobias Holt 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:20.54 +18.24
50m: 37.23
100m: 1:20.54
(43.31)
19 Daniel Kristensen 2006 Berns Swim Team 1:25.28 +22.98
50m: 39.77
100m: 1:25.28
(45.51)
- Christian Moefelt 2006 Berns Swim Team DSQ
afslut på mave v. 50m
- Jacob Wahl 1991 Ringe Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26
26-11-2022 12:58.34 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 2, 100m Medley Herrer 12 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik R Mortensen 2011 Svømmeklubben Sønderborg 1:20.29
50m: 36.84
100m: 1:20.29
(43.45)
2 Vitus Stæhr Bentsen 2012 Swim Team Odense 1:25.22 +4.93
50m: 38.06
100m: 1:25.22
(47.16)
3 Carl Trebbien 2011 Swim Team Odense 1:29.51 +9.22
50m: 39.51
100m: 1:29.51
(50.00)
4 Simon Laustsen 2011 Ringe Svømme Klub 1:36.84 +16.55
50m: 46.96
100m: 1:36.84
(49.88)
5 Oskar Mørk Larsen 2011 Ringe Svømme Klub 1:37.78 +17.49
50m: 46.26
100m: 1:37.78
(51.52)
6 Holger Vinden Understup 2011 Swim Team Odense 1:50.78 +30.49
50m: 53.65
100m: 1:50.78
(57.13)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 17:54:54
Løb 2, 100m Medley Herrer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 1:10.32
50m: 32.43
100m: 1:10.32
(37.89)
2 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 1:11.83 +1.51
50m: 32.22
100m: 1:11.83
(39.61)
3 Hans Jakob Søltoft Jensen 2010 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:15.99 +5.67
50m: 35.22
100m: 1:15.99
(40.77)
4 Asbjørn Quaade 2009 Ringe Svømme Klub 1:18.91 +8.59
50m: 36.18
100m: 1:18.91
(42.73)
5 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 1:26.52 +16.20
50m: 39.32
100m: 1:26.52
(47.20)
6 Lasse Wilkens Hansen 2010 Svendborg Svømmeklub 1:28.53 +18.21
50m: 39.32
100m: 1:28.53
(49.21)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 17:54:54
Løb 2, 100m Medley Herrer 15-16 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Pedersen 2007 Berns Swim Team 1:01.12
50m: 28.33
100m: 1:01.12
(32.79)
2 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense 1:03.95 +2.83
50m: 28.69
100m: 1:03.95
(35.26)
3 Sissu Petersen 2007 Berns Swim Team 1:03.98 +2.86
50m: 30.07
100m: 1:03.98
(33.91)
4 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg 1:04.26 +3.14
50m: 31.17
100m: 1:04.26
(33.09)
5 Magnus Sigmann Dreyer 2007 Berns Swim Team 1:05.01 +3.89
50m: 29.51
100m: 1:05.01
(35.50)
6 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 1:06.18 +5.06
50m: 29.61
100m: 1:06.18
(36.57)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 17:54:54
Løb 2, 100m Medley Herrer 17 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luca Hertzog 2005 Swim Team Odense 59.72
50m: 26.85
100m: 59.72
(32.87)
2 Frederik Bak Mathiasen 2006 Berns Swim Team 1:03.16 +3.44
50m: 29.49
100m: 1:03.16
(33.67)
3 William Brix Søhoel 2006 Berns Swim Team 1:04.80 +5.08
50m: 28.91
100m: 1:04.80
(35.89)
4 Silas Åkerlind 2005 Svømmeklubben Sønderborg 1:05.42 +5.70
50m: 30.58
100m: 1:05.42
(34.84)
5 Tobias Damsgaard 2006 Ringe Svømme Klub 1:06.58 +6.86
50m: 31.08
100m: 1:06.58
(35.50)
6 Gustav Jørgensen 2004 Tommerup Svømme Klub 1:08.32 +8.60
50m: 30.39
100m: 1:08.32
(37.93)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 17:54:54
26-11-2022 17:54.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 17 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub 1:16.57
50m: 35.99
100m: 1:16.57
(40.58)
2 Mathilde Ludvigsen 2006 Berns Swim Team 1:20.20 +3.63
50m: 37.14
100m: 1:20.20
(43.06)
3 Bianca Skjerning 2001 Ringe Svømme Klub 1:28.42 +11.85
50m: 41.80
100m: 1:28.42
(46.62)
4 Freja Kvist 2006 Berns Swim Team 1:31.20 +14.63
50m: 42.00
100m: 1:31.20
(49.20)
5 Naya Blyn 2004 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:34.23 +17.66
50m: 43.58
100m: 1:34.23
(50.65)
6 Sofie Langebæk 2006 Tommerup Svømme Klub 1:35.56 +18.99
50m: 44.02
100m: 1:35.56
(51.54)
7 Frida Steensgaard Eilenberger 2005 Agerskov Ungdomsskole 2:17.08 +1:00.51
50m: 1:02.22
100m: 2:17.08
(1:14.86)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:17:51
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 16 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 1:20.38
50m: 38.40
100m: 1:20.38
(41.98)
2 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense 1:25.68 +5.30
50m: 40.16
100m: 1:25.68
(45.52)
3 Kristine Walløe Poulsen 2007 Agerskov Ungdomsskole 1:49.70 +29.32
50m: 51.66
100m: 1:49.70
(58.04)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:17:51
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 1:17.02
50m: 36.38
100m: 1:17.02
(40.64)
2 Lotta Træger 2008 Svømmeklubben Sønderborg 1:26.78 +9.76
50m: 40.77
100m: 1:26.78
(46.01)
3 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub 1:28.46 +11.44
50m: 40.78
100m: 1:28.46
(47.68)
4 Mathilde Mertz Andersen 2008 Ringe Svømme Klub 1:36.43 +19.41
50m: 45.08
100m: 1:36.43
(51.35)
5 Lærke Henning 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:40.23 +23.21
50m: 47.12
100m: 1:40.23
(53.11)
- Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub DSQ
tyvstart
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:17:51
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Dam 2009 Ringe Svømme Klub 1:45.57
50m: 48.41
100m: 1:45.57
(57.16)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:17:51
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 1:35.56
50m: 46.03
100m: 1:35.56
(49.53)
2 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:40.92 +5.36
50m: 47.58
100m: 1:40.92
(53.34)
3 Philippa Eriksen 2010 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:42.01 +6.45
50m: 47.73
100m: 1:42.01
(54.28)
=4 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub 1:44.23 +8.67
50m: 47.48
100m: 1:44.23
(56.75)
=4 Silja Dahl 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:44.23 +8.67
50m: 49.20
100m: 1:44.23
(55.03)
6 Mona Borg Kristensen 2010 Ringe Svømme Klub 1:44.30 +8.74
50m: 49.17
100m: 1:44.30
(55.13)
7 Marie Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 1:46.88 +11.32
50m: 49.14
100m: 1:46.88
(57.74)
8 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 1:49.84 +14.28
50m: 51.39
100m: 1:49.84
(58.45)
9 Anna Thiel 2010 Tommerup Svømme Klub 1:50.18 +14.62
50m: 50.71
100m: 1:50.18
(59.47)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:17:51
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub 1:39.32
50m: 47.28
100m: 1:39.32
(52.04)
2 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub 1:44.40 +5.08
50m: 50.21
100m: 1:44.40
(54.19)
3 Marie Jusslin 2011 Ringe Svømme Klub 1:44.58 +5.26
50m: 49.53
100m: 1:44.58
(55.05)
4 Anne Hangaard 2011 Nyborg Svømmeklub 1:51.39 +12.07
50m: 51.87
100m: 1:51.39
(59.52)
5 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 1:52.25 +12.93
50m: 52.19
100m: 1:52.25
(1:00.06)
6 Emilie Hoffmann 2011 Svømmeklubben Sønderborg 1:56.40 +17.08
50m: 54.05
100m: 1:56.40
(1:02.35)
7 Emma-Marie Van den Brekel 2011 Nyborg Svømmeklub 1:58.92 +19.60
50m: 56.02
100m: 1:58.92
(1:02.90)
8 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 2:10.76 +31.44
50m: 1:02.13
100m: 2:10.76
(1:08.63)
- Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:17:51
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub 1:53.22
50m: 52.37
100m: 1:53.22
(1:00.85)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:17:51
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 1-10 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lukka Træger 2013 Svømmeklubben Sønderborg 2:13.80
50m: 1:01.57
100m: 2:13.80
(1:12.23)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:17:51
26-11-2022 13:17.54 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Schier 2006 Ringe Svømme Klub 1:10.51
50m: 33.86
100m: 1:10.51
(36.65)
2 Sebastian Svenningsen 2006 Berns Swim Team 1:14.44 +3.93
50m: 34.80
100m: 1:14.44
(39.64)
3 Elias Alminde Pedersen 2006 Berns Swim Team 1:15.19 +4.68
50m: 35.88
100m: 1:15.19
(39.31)
4 August Winkel Ravn 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:16.93 +6.42
50m: 35.70
100m: 1:16.93
(41.23)
5 Phillip Gram 2006 Swim Team Odense 1:17.23 +6.72
50m: 36.81
100m: 1:17.23
(40.42)
6 Anders Bank Hansen 2006 Berns Swim Team 1:19.96 +9.45
50m: 37.66
100m: 1:19.96
(42.30)
7 Nikolai Kristensen 2005 Agerskov Ungdomsskole 1:27.28 +16.77
50m: 41.36
100m: 1:27.28
(45.92)
8 Frederik Langebæk 2005 Tommerup Svømme Klub 1:27.69 +17.18
50m: 39.66
100m: 1:27.69
(48.03)
9 Mads Schelde Jensen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:35.19 +24.68
50m: 44.63
100m: 1:35.19
(50.56)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 16 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Pedersen 2007 Berns Swim Team 1:08.02
50m: 32.08
100m: 1:08.02
(35.94)
2 Sissu Petersen 2007 Berns Swim Team 1:13.03 +5.01
50m: 34.43
100m: 1:13.03
(38.60)
3 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 1:25.48 +17.46
50m: 39.76
100m: 1:25.48
(45.72)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:23.14
50m: 39.44
100m: 1:23.14
(43.70)
2 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:25.20 +2.06
50m: 40.28
100m: 1:25.20
(44.92)
3 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 1:27.77 +4.63
50m: 41.51
100m: 1:27.77
(46.26)
4 Sebastian Hald Seilen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:35.40 +12.26
50m: 44.19
100m: 1:35.40
(51.21)
5 Marius Lillevang 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:36.91 +13.77
50m: 45.73
100m: 1:36.91
(51.18)
6 Mathias Juel Pedersen 2008 Svendborg Svømmeklub 1:47.82 +24.68
50m: 48.45
100m: 1:47.82
(59.37)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 1:21.21
50m: 38.44
100m: 1:21.21
(42.77)
2 Asbjørn Quaade 2009 Ringe Svømme Klub 1:30.32 +9.11
50m: 42.12
100m: 1:30.32
(48.20)
3 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 1:41.29 +20.08
50m: 46.76
100m: 1:41.29
(54.53)
4 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 1:46.57 +25.36
50m: 49.31
100m: 1:46.57
(57.26)
5 Gustav Egeberg 2009 Svendborg Svømmeklub 1:46.82 +25.61
50m: 50.78
100m: 1:46.82
(56.04)
- Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 1:53.26
50m: 53.77
100m: 1:53.26
(59.49)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Laustsen 2011 Ringe Svømme Klub 1:49.32
50m: 51.67
100m: 1:49.32
(57.65)
2 Oskar Mørk Larsen 2011 Ringe Svømme Klub 1:50.12 +0.80
50m: 52.97
100m: 1:50.12
(57.15)
3 Valdemar Johan Nordstrøm 2011 Svømmeklubben Sønderborg 2:21.71 +32.39
50m: 1:06.72
100m: 2:21.71
(1:14.99)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub DSQ
flyben v. 19m
- Thomas Olsen 2012 Ringe Svømme Klub DSQ
ej udadven. fød.
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
26-11-2022 13:35.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub
Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elitza Gamisheva 2013 Svømmeklubben Sønderborg 39.68 Q
2 Lukka Træger 2013 Svømmeklubben Sønderborg 44.72 +5.04 Q
3 Elisabeth Guldager Schmidt 2013 Nyborg Svømmeklub 45.62 +5.94 Q
4 Thilde Lundgreen 2014 Ringe Svømme Klub 52.23 +12.55 Q
5 Astrid Wegge Keller 2014 Tommerup Svømme Klub 52.65 +12.97 Q
6 Vanessa Askholm Larsen 2014 Tommerup Svømme Klub 53.37 +13.69 Q
7 Hanna Busk-Clausen 2014 Nyborg Svømmeklub 53.59 +13.91
8 Carla Krogh Kristiansen 2015 Nyborg Svømmeklub 54.01 +14.33
9 Rosa-Augusta Storm Van den  2014 Nyborg Svømmeklub 1:07.33 +27.65
10 Liv Andersen 2013 Nyborg Svømmeklub 1:12.72 +33.04
- Lai Brændeholm Tølbøll 2013 Ringe Svømme Klub DSQ
tyvstart
- Mathilde Nørgaard 2014 Nyborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2022 14:00:48
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 11 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub 35.75 Q
2 Lilly Træger 2012 Svømmeklubben Sønderborg 37.49 +1.74 Q
3 Filippa Højlund Sandberg 2012 Swim Team Odense 41.40 +5.65 Q
4 Vera Damgaard 2012 Swim Team Odense 41.42 +5.67 Q
5 Alberte Rungstrøm 2012 Ringe Svømme Klub 46.02 +10.27 Q
6 Alberthe Bak 2012 Ringe Svømme Klub 48.33 +12.58 Q
7 Vega Annabella Christensen 2012 Nyborg Svømmeklub 49.86 +14.11
Løb officielt kl.: 26-11-2022 14:00:48
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 12 år - Indledende heat