2023-02-03   08:15:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for RSK International 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit - lørdag

Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 1, 100m Medley Damer 12 og yngre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub 1:23.91 Q
50m: 37.82
100m: 1:23.91
(46.09)
2 Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub 1:32.54 +8.63 Q
50m: 44.10
100m: 1:32.54
(48.44)
3 Anne Hangaard 2011 Nyborg Svømmeklub 1:34.60 +10.69 Q
50m: 45.09
100m: 1:34.60
(49.51)
4 Lilly Træger 2012 Svømmeklubben Sønderborg 1:34.90 +10.99 Q
50m: 41.77
100m: 1:34.90
(53.13)
5 Marie Jusslin 2011 Ringe Svømme Klub 1:36.92 +13.01 Q
50m: 44.51
100m: 1:36.92
(52.41)
6 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 1:39.49 +15.58 Q
50m: 47.15
100m: 1:39.49
(52.34)
7 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 1:40.08 +16.17
50m: 43.79
100m: 1:40.08
(56.29)
8 Emma-Marie Van den Brekel 2011 Nyborg Svømmeklub 1:41.35 +17.44
50m: 48.24
100m: 1:41.35
(53.11)
9 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 1:47.26 +23.35
50m: 50.17
100m: 1:47.26
(57.09)
10 Vera Damgaard 2012 Swim Team Odense 1:48.68 +24.77
100m: 1:48.68
(1:48.68)
11 Dicte Kay Myntman 2011 Swim Team Odense 1:49.21 +25.30
50m: 51.75
100m: 1:49.21
(57.46)
12 Josefine Steen Harboe 2011 Nyborg Svømmeklub 1:50.47 +26.56
50m: 48.42
100m: 1:50.47
(1:02.05)
13 Emilie Maagaard 2011 Swim Team Odense 1:51.94 +28.03
100m: 1:51.94
(1:51.94)
14 Filippa Højlund Sandberg 2012 Swim Team Odense 2:00.89 +36.98
50m: 58.13
100m: 2:00.89
(1:02.76)
15 Lai Brændeholm Tølbøll 2013 Ringe Svømme Klub 2:00.94 +37.03
50m: 58.25
100m: 2:00.94
(1:02.69)
16 Alberthe Bak 2012 Ringe Svømme Klub 2:01.73 +37.82
50m: 59.74
100m: 2:01.73
(1:01.99)
17 Lisbet Steinvör Holmsted Krus 2011 Swim Team Odense 2:08.67 +44.76
50m: 1:02.55
100m: 2:08.67
(1:06.12)
- Elitza Gamisheva 2013 Svømmeklubben Sønderborg DSQ
ej rygligende 48m.
- Emilie Hoffmann 2011 Svømmeklubben Sønderborg DSQ
ej ber. med hænd. 25m
- Laura Louise Pedersen 2011 Swim Team Odense DSQ
crawl armtag i bryst v 52m.
- Elisabeth Guldager Schmidt 2013 Nyborg Svømmeklub DSQ
Indad vendte fød. 50-75m.
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:20:18
Løb 1, 100m Medley Damer 13-14 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub 1:13.21 Q
50m: 34.06
100m: 1:13.21
(39.15)
2 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 1:19.22 +6.01 Q
50m: 36.56
100m: 1:19.22
(42.66)
3 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:19.29 +6.08 Q
50m: 36.12
100m: 1:19.29
(43.17)
4 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 1:20.43 +7.22 Q
50m: 35.55
100m: 1:20.43
(44.88)
5 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 1:23.33 +10.12 Q
50m: 40.07
100m: 1:23.33
(43.26)
6 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 1:24.02 +10.81 Q
50m: 40.61
100m: 1:24.02
(43.41)
7 Mathilde Dam 2009 Ringe Svømme Klub 1:27.62 +14.41
100m: 1:27.62
(1:27.62)
8 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 1:30.73 +17.52
50m: 39.73
100m: 1:30.73
(51.00)
9 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub 1:30.79 +17.58
50m: 41.71
100m: 1:30.79
(49.08)
10 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:30.98 +17.77
50m: 42.64
100m: 1:30.98
(48.34)
11 Mona Borg Kristensen 2010 Ringe Svømme Klub 1:31.53 +18.32
50m: 42.28
100m: 1:31.53
(49.25)
12 Marie Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 1:36.63 +23.42
50m: 45.44
100m: 1:36.63
(51.19)
13 Silja Dahl 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:40.71 +27.50
50m: 48.62
100m: 1:40.71
(52.09)
14 Ella Christensen 2010 Ringe Svømme Klub 1:42.64 +29.43
50m: 46.87
100m: 1:42.64
(55.77)
15 Clara Rungstrøm 2010 Ringe Svømme Klub 1:51.02 +37.81
100m: 1:51.02
(1:51.02)
16 Aya Celina Nørregaard 2010 Ringe Svømme Klub 1:52.14 +38.93
100m: 1:52.14
(1:52.14)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:20:18
Løb 1, 100m Medley Damer 15-16 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Holst Jacobsen 2007 Berns Swim Team 1:08.04 Q
50m: 32.31
100m: 1:08.04
(35.73)
2 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 1:09.48 +1.44 Q
50m: 32.88
100m: 1:09.48
(36.60)
3 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 1:11.18 +3.14 Q
50m: 31.94
100m: 1:11.18
(39.24)
4 Anne Bruun-Petersen 2007 Tommerup Svømme Klub 1:11.71 +3.67 Q
50m: 32.99
100m: 1:11.71
(38.72)
5 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 1:11.95 +3.91 Q
50m: 32.84
100m: 1:11.95
(39.11)
6 Sofie Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 1:12.25 +4.21 Q
50m: 33.60
100m: 1:12.25
(38.65)
7 Iben Karlsmark 2007 Berns Swim Team 1:13.75 +5.71
50m: 35.53
100m: 1:13.75
(38.22)
8 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense 1:14.88 +6.84
50m: 34.74
100m: 1:14.88
(40.14)
9 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense 1:15.80 +7.76
50m: 34.65
100m: 1:15.80
(41.15)
10 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:16.55 +8.51
50m: 36.20
100m: 1:16.55
(40.35)
11 Ida Nørregaard Jensen 2007 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:17.41 +9.37
50m: 35.36
100m: 1:17.41
(42.05)
12 Filippa Juul Jensen 2007 Berns Swim Team 1:17.51 +9.47
50m: 37.76
100m: 1:17.51
(39.75)
13 Mathilde Kongsgaard Jakobse 2007 Berns Swim Team 1:18.12 +10.08
50m: 35.71
100m: 1:18.12
(42.41)
14 Isabella Aurbo Herold 2007 Svendborg Svømmeklub 1:23.01 +14.97
50m: 36.47
100m: 1:23.01
(46.54)
15 Mathilde Mertz Andersen 2008 Ringe Svømme Klub 1:23.66 +15.62
50m: 38.77
100m: 1:23.66
(44.89)
16 Cecilie Anna Andersen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:24.34 +16.30
50m: 38.40
100m: 1:24.34
(45.94)
17 Justine Keinicke 2008 Ringe Svømme Klub 1:27.41 +19.37
50m: 37.66
100m: 1:27.41
(49.75)
18 Eva Due Nielsen 2007 Berns Swim Team 1:28.08 +20.04
50m: 39.60
100m: 1:28.08
(48.48)
19 Kristine Walløe Poulsen 2007 Agerskov Ungdomsskole 1:29.48 +21.44
50m: 40.46
100m: 1:29.48
(49.02)
20 Anna Lorentzen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:31.17 +23.13
50m: 42.35
100m: 1:31.17
(48.82)
21 Naja Terkelsen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:35.77 +27.73
50m: 42.96
100m: 1:35.77
(52.81)
- Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub DSQ
tystart
- Emma Friis Laursen 2007 Berns Swim Team DSQ
Sv. på mave 48m.
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:20:18
Løb 1, 100m Medley Damer 17 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Charlotte Hjortshøj 2006 Berns Swim Team 1:08.46 Q
50m: 31.62
100m: 1:08.46
(36.84)
2 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub 1:11.09 +2.63 Q
50m: 34.73
100m: 1:11.09
(36.36)
3 Thilde Rosen Lundsfryd 2004 Ringe Svømme Klub 1:11.38 +2.92 Q
50m: 32.20
100m: 1:11.38
(39.18)
4 Lærke Rosen Lundsfryd 2006 Ringe Svømme Klub 1:14.29 +5.83 Q
50m: 33.68
100m: 1:14.29
(40.61)
5 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg 1:15.08 +6.62 Q
50m: 33.69
100m: 1:15.08
(41.39)
6 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 1:15.30 +6.84 Q
50m: 33.39
100m: 1:15.30
(41.91)
7 Alvina Vahala Hvass 2006 Ringe Svømme Klub 1:18.12 +9.66
50m: 36.52
100m: 1:18.12
(41.60)
8 Katrine Hvistendal Hansen 1997 Ringe Svømme Klub 1:18.93 +10.47
50m: 36.84
100m: 1:18.93
(42.09)
9 Signe Kristensen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:20.33 +11.87
50m: 36.42
100m: 1:20.33
(43.91)
10 Lærke Dyrebjerg Huusfeldt 2006 Ringe Svømme Klub 1:21.86 +13.40
50m: 37.90
100m: 1:21.86
(43.96)
11 Sofie Pedersen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:22.24 +13.78
50m: 37.55
100m: 1:22.24
(44.69)
12 Freja Trasbo Vestergaard 2006 Tommerup Svømme Klub 1:24.97 +16.51
50m: 38.70
100m: 1:24.97
(46.27)
13 Sofie Holm Rasmussen 2004 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:26.28 +17.82
50m: 38.65
100m: 1:26.28
(47.63)
14 Freja Rex Larsen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:33.28 +24.82
50m: 42.55
100m: 1:33.28
(50.73)
15 Emma Christensen 2002 Tommerup Svømme Klub 1:33.47 +25.01
50m: 44.87
100m: 1:33.47
(48.60)
16 Ea Rosenkjær Bjørnholt 2001 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:43.93 +35.47
50m: 45.57
100m: 1:43.93
(58.36)
17 Lotte Damgaard Mortensen 2001 Svendborg Svømmeklub 1:44.10 +35.64
50m: 47.50
100m: 1:44.10
(56.60)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:20:18
26-11-2022 12:20.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner