2023-02-03   07:21:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for RSK International 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit - lørdag

Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 2, 100m Medley Herrer 12 og yngre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik R Mortensen 2011 Svømmeklubben Sønderborg 1:22.72 Q
50m: 37.86
100m: 1:22.72
(44.86)
2 Vitus Stæhr Bentsen 2012 Swim Team Odense 1:26.25 +3.53 Q
50m: 39.22
100m: 1:26.25
(47.03)
3 Carl Trebbien 2011 Swim Team Odense 1:28.93 +6.21 Q
50m: 41.07
100m: 1:28.93
(47.86)
4 Oskar Mørk Larsen 2011 Ringe Svømme Klub 1:38.11 +15.39 Q
50m: 48.81
100m: 1:38.11
(49.30)
5 Simon Laustsen 2011 Ringe Svømme Klub 1:40.56 +17.84 Q
50m: 48.33
100m: 1:40.56
(52.23)
6 Holger Vinden Understup 2011 Swim Team Odense 1:49.28 +26.56 Q
50m: 52.91
100m: 1:49.28
(56.37)
7 Oskar Nissen 2011 Ringe Svømme Klub 1:55.39 +32.67
50m: 55.23
100m: 1:55.39
(1:00.16)
8 August Baadsgaard 2011 Swim Team Odense 1:58.52 +35.80
50m: 58.09
100m: 1:58.52
(1:00.43)
9 Magnus Hansen 2012 Ringe Svømme Klub 1:58.85 +36.13
50m: 56.37
100m: 1:58.85
(1:02.48)
- Simon fentz Albrechtsen 2011 Nyborg Svømmeklub DSQ
async. bens i fly
- Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub DSQ
brystben v. 20m
- Milad Fahim 2011 Swim Team Odense DSQ
1 hånd i vend. 75m
- Thomas Olsen 2012 Ringe Svømme Klub DSQ
tyvstart
- Jonathan R. S. Pedersen 2011 Swim Team Odense DSQ
tyvstart
- Ludvig Præstholm 2012 Nyborg Svømmeklub DSQ
tyvstart
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26
Løb 2, 100m Medley Herrer 13-14 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 1:11.50 Q
50m: 32.95
100m: 1:11.50
(38.55)
2 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 1:13.55 +2.05 Q
50m: 33.77
100m: 1:13.55
(39.78)
3 Hans Jakob Søltoft Jensen 2010 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:16.71 +5.21 Q
50m: 36.35
100m: 1:16.71
(40.36)
4 Asbjørn Quaade 2009 Ringe Svømme Klub 1:19.12 +7.62 Q
50m: 35.83
100m: 1:19.12
(43.29)
5 Lasse Wilkens Hansen 2010 Svendborg Svømmeklub 1:26.59 +15.09 Q
50m: 39.60
100m: 1:26.59
(46.99)
6 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 1:26.64 +15.14 Q
50m: 39.52
100m: 1:26.64
(47.12)
7 Victor Jørgensen 2010 Ringe Svømme Klub 1:29.57 +18.07
50m: 40.80
100m: 1:29.57
(48.77)
8 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 1:29.96 +18.46
50m: 41.11
100m: 1:29.96
(48.85)
9 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 1:31.49 +19.99
50m: 41.10
100m: 1:31.49
(50.39)
10 Anton Plauborg 2010 Ringe Svømme Klub 1:32.50 +21.00
50m: 42.78
100m: 1:32.50
(49.72)
11 Valdemar Pii Walther 2010 Swim Team Odense 1:42.51 +31.01
50m: 49.19
100m: 1:42.51
(53.32)
12 Mathias Søgård Jørgensen 2010 Svendborg Svømmeklub 1:45.02 +33.52
50m: 45.59
100m: 1:45.02
(59.43)
- Louis Stæhr Bentsen 2010 Swim Team Odense DSQ
afslut rygsv. på mave 50m
- Gustav Egeberg 2009 Svendborg Svømmeklub DSQ
tyvstart
- Jakob Kobbernagel 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ
ej ber. v. 50m
- Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26
Løb 2, 100m Medley Herrer 15-16 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Pedersen 2007 Berns Swim Team 1:02.14 Q
50m: 28.04
100m: 1:02.14
(34.10)
2 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg 1:03.72 +1.58 Q
50m: 30.56
100m: 1:03.72
(33.16)
3 Sissu Petersen 2007 Berns Swim Team 1:03.75 +1.61 Q
50m: 29.77
100m: 1:03.75
(33.98)
4 Magnus Sigmann Dreyer 2007 Berns Swim Team 1:04.08 +1.94 Q
50m: 29.23
100m: 1:04.08
(34.85)
5 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense 1:04.83 +2.69 Q
50m: 28.38
100m: 1:04.83
(36.45)
6 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 1:05.12 +2.98 Q
50m: 28.88
100m: 1:05.12
(36.24)
7 Hjalmer Lunden 2008 Swim Team Odense 1:08.63 +6.49
50m: 30.86
100m: 1:08.63
(37.77)
8 Besian Selaci 2007 Swim Team Odense 1:10.65 +8.51
50m: 32.46
100m: 1:10.65
(38.19)
9 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:10.94 +8.80
50m: 32.65
100m: 1:10.94
(38.29)
10 Marcus Berg 2007 Svendborg Svømmeklub 1:11.07 +8.93
50m: 32.62
100m: 1:11.07
(38.45)
11 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 1:11.31 +9.17
50m: 33.56
100m: 1:11.31
(37.75)
12 Martin Kjeldsen 2007 Swim Team Odense 1:11.72 +9.58
50m: 32.28
100m: 1:11.72
(39.44)
13 Anders Beier 2007 Swim Team Odense 1:11.81 +9.67
50m: 32.54
100m: 1:11.81
(39.27)
14 Kasper Kühne 2007 Agerskov Ungdomsskole 1:13.08 +10.94
50m: 34.59
100m: 1:13.08
(38.49)
15 Hjalte Vinther-Okholm 2008 Swim Team Odense 1:13.88 +11.74
50m: 33.38
100m: 1:13.88
(40.50)
16 Asbjørn Larsson 2008 Svendborg Svømmeklub 1:15.79 +13.65
50m: 34.64
100m: 1:15.79
(41.15)
17 Mathias Jørgensen 2008 Swim Team Odense 1:16.14 +14.00
50m: 35.65
100m: 1:16.14
(40.49)
18 Mads Poulsen 2007 Berns Swim Team 1:16.21 +14.07
50m: 35.00
100m: 1:16.21
(41.21)
19 Mantas D. Ilcus 2008 Svendborg Svømmeklub 1:18.44 +16.30
50m: 36.22
100m: 1:18.44
(42.22)
20 Lau Lamberg 2007 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:18.92 +16.78
50m: 38.25
100m: 1:18.92
(40.67)
21 Noah Quistgaard 2008 Swim Team Odense 1:19.38 +17.24
50m: 37.08
100m: 1:19.38
(42.30)
22 Marius Lillevang 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:22.83 +20.69
50m: 37.99
100m: 1:22.83
(44.84)
23 Noah Vangsgård 2007 Tommerup Svømme Klub 1:24.52 +22.38
50m: 38.07
100m: 1:24.52
(46.45)
24 Sebastian Hald Seilen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:24.66 +22.52
50m: 39.16
100m: 1:24.66
(45.50)
25 Mathias Juel Pedersen 2008 Svendborg Svømmeklub 1:25.84 +23.70
50m: 38.82
100m: 1:25.84
(47.02)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26
Løb 2, 100m Medley Herrer 17 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luca Hertzog 2005 Swim Team Odense 1:02.30 Q
50m: 28.43
100m: 1:02.30
(33.87)
2 Frederik Bak Mathiasen 2006 Berns Swim Team 1:03.09 +0.79 Q
50m: 29.17
100m: 1:03.09
(33.92)
3 William Brix Søhoel 2006 Berns Swim Team 1:05.45 +3.15 Q
50m: 29.39
100m: 1:05.45
(36.06)
4 Silas Åkerlind 2005 Svømmeklubben Sønderborg 1:06.28 +3.98 Q
50m: 31.22
100m: 1:06.28
(35.06)
5 Tobias Damsgaard 2006 Ringe Svømme Klub 1:06.60 +4.30 Q
50m: 30.51
100m: 1:06.60
(36.09)
6 Gustav Jørgensen 2004 Tommerup Svømme Klub 1:07.73 +5.43 Q
50m: 30.37
100m: 1:07.73
(37.36)
7 Elias Alminde Pedersen 2006 Berns Swim Team 1:08.19 +5.89
50m: 32.21
100m: 1:08.19
(35.98)
8 Phillip Gram 2006 Swim Team Odense 1:09.40 +7.10
50m: 32.63
100m: 1:09.40
(36.77)
9 Magnus Tranekjer 2005 Swim Team Odense 1:10.36 +8.06
50m: 32.10
100m: 1:10.36
(38.26)
10 Daniel Thilker 2006 Berns Swim Team 1:11.39 +9.09
50m: 32.79
100m: 1:11.39
(38.60)
11 Jakob Tietgen 2002 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:12.11 +9.81
50m: 31.21
100m: 1:12.11
(40.90)
12 Mads Kristensen 2005 Svendborg Svømmeklub 1:12.15 +9.85
50m: 32.64
100m: 1:12.15
(39.51)
13 Nikolai Kristensen 2005 Agerskov Ungdomsskole 1:12.92 +10.62
50m: 32.25
100m: 1:12.92
(40.67)
14 Mads Schelde Jensen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:13.65 +11.35
50m: 32.94
100m: 1:13.65
(40.71)
15 Jonas Bergmann 2006 Berns Swim Team 1:14.32 +12.02
50m: 32.35
100m: 1:14.32
(41.97)
16 Felix Nielsen 2006 Berns Swim Team 1:14.62 +12.32
50m: 33.90
100m: 1:14.62
(40.72)
17 Toke Gormsen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:17.09 +14.79
50m: 36.05
100m: 1:17.09
(41.04)
18 Tobias Holt 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:20.54 +18.24
50m: 37.23
100m: 1:20.54
(43.31)
19 Daniel Kristensen 2006 Berns Swim Team 1:25.28 +22.98
50m: 39.77
100m: 1:25.28
(45.51)
- Christian Moefelt 2006 Berns Swim Team DSQ
afslut på mave v. 50m
- Jacob Wahl 1991 Ringe Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26
26-11-2022 12:58.34 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner