2023-02-06   13:39:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for RSK International 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit - lørdag

Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Schier 2006 Ringe Svømme Klub 1:10.51
50m: 33.86
100m: 1:10.51
(36.65)
2 Sebastian Svenningsen 2006 Berns Swim Team 1:14.44 +3.93
50m: 34.80
100m: 1:14.44
(39.64)
3 Elias Alminde Pedersen 2006 Berns Swim Team 1:15.19 +4.68
50m: 35.88
100m: 1:15.19
(39.31)
4 August Winkel Ravn 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:16.93 +6.42
50m: 35.70
100m: 1:16.93
(41.23)
5 Phillip Gram 2006 Swim Team Odense 1:17.23 +6.72
50m: 36.81
100m: 1:17.23
(40.42)
6 Anders Bank Hansen 2006 Berns Swim Team 1:19.96 +9.45
50m: 37.66
100m: 1:19.96
(42.30)
7 Nikolai Kristensen 2005 Agerskov Ungdomsskole 1:27.28 +16.77
50m: 41.36
100m: 1:27.28
(45.92)
8 Frederik Langebæk 2005 Tommerup Svømme Klub 1:27.69 +17.18
50m: 39.66
100m: 1:27.69
(48.03)
9 Mads Schelde Jensen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:35.19 +24.68
50m: 44.63
100m: 1:35.19
(50.56)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 16 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Pedersen 2007 Berns Swim Team 1:08.02
50m: 32.08
100m: 1:08.02
(35.94)
2 Sissu Petersen 2007 Berns Swim Team 1:13.03 +5.01
50m: 34.43
100m: 1:13.03
(38.60)
3 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 1:25.48 +17.46
50m: 39.76
100m: 1:25.48
(45.72)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:23.14
50m: 39.44
100m: 1:23.14
(43.70)
2 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:25.20 +2.06
50m: 40.28
100m: 1:25.20
(44.92)
3 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 1:27.77 +4.63
50m: 41.51
100m: 1:27.77
(46.26)
4 Sebastian Hald Seilen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:35.40 +12.26
50m: 44.19
100m: 1:35.40
(51.21)
5 Marius Lillevang 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:36.91 +13.77
50m: 45.73
100m: 1:36.91
(51.18)
6 Mathias Juel Pedersen 2008 Svendborg Svømmeklub 1:47.82 +24.68
50m: 48.45
100m: 1:47.82
(59.37)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 1:21.21
50m: 38.44
100m: 1:21.21
(42.77)
2 Asbjørn Quaade 2009 Ringe Svømme Klub 1:30.32 +9.11
50m: 42.12
100m: 1:30.32
(48.20)
3 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 1:41.29 +20.08
50m: 46.76
100m: 1:41.29
(54.53)
4 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 1:46.57 +25.36
50m: 49.31
100m: 1:46.57
(57.26)
5 Gustav Egeberg 2009 Svendborg Svømmeklub 1:46.82 +25.61
50m: 50.78
100m: 1:46.82
(56.04)
- Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 1:53.26
50m: 53.77
100m: 1:53.26
(59.49)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Laustsen 2011 Ringe Svømme Klub 1:49.32
50m: 51.67
100m: 1:49.32
(57.65)
2 Oskar Mørk Larsen 2011 Ringe Svømme Klub 1:50.12 +0.80
50m: 52.97
100m: 1:50.12
(57.15)
3 Valdemar Johan Nordstrøm 2011 Svømmeklubben Sønderborg 2:21.71 +32.39
50m: 1:06.72
100m: 2:21.71
(1:14.99)
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub DSQ
flyben v. 19m
- Thomas Olsen 2012 Ringe Svømme Klub DSQ
ej udadven. fød.
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:34:56
26-11-2022 13:35.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner