2023-02-03   07:06:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for RSK International 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit - lørdag

Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elitza Gamisheva 2013 Svømmeklubben Sønderborg 39.68 Q
2 Lukka Træger 2013 Svømmeklubben Sønderborg 44.72 +5.04 Q
3 Elisabeth Guldager Schmidt 2013 Nyborg Svømmeklub 45.62 +5.94 Q
4 Thilde Lundgreen 2014 Ringe Svømme Klub 52.23 +12.55 Q
5 Astrid Wegge Keller 2014 Tommerup Svømme Klub 52.65 +12.97 Q
6 Vanessa Askholm Larsen 2014 Tommerup Svømme Klub 53.37 +13.69 Q
7 Hanna Busk-Clausen 2014 Nyborg Svømmeklub 53.59 +13.91
8 Carla Krogh Kristiansen 2015 Nyborg Svømmeklub 54.01 +14.33
9 Rosa-Augusta Storm Van den  2014 Nyborg Svømmeklub 1:07.33 +27.65
10 Liv Andersen 2013 Nyborg Svømmeklub 1:12.72 +33.04
- Lai Brændeholm Tølbøll 2013 Ringe Svømme Klub DSQ
tyvstart
- Mathilde Nørgaard 2014 Nyborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2022 14:00:48
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 11 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub 35.75 Q
2 Lilly Træger 2012 Svømmeklubben Sønderborg 37.49 +1.74 Q
3 Filippa Højlund Sandberg 2012 Swim Team Odense 41.40 +5.65 Q
4 Vera Damgaard 2012 Swim Team Odense 41.42 +5.67 Q
5 Alberte Rungstrøm 2012 Ringe Svømme Klub 46.02 +10.27 Q
6 Alberthe Bak 2012 Ringe Svømme Klub 48.33 +12.58 Q
7 Vega Annabella Christensen 2012 Nyborg Svømmeklub 49.86 +14.11
Løb officielt kl.: 26-11-2022 14:00:48
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 12 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub 34.22 Q
2 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub 35.57 +1.35 Q
3 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 38.36 +4.14 Q
4 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 39.68 +5.46 Q
5 Marie Jusslin 2011 Ringe Svømme Klub 39.93 +5.71 Q
6 Dicte Kay Myntman 2011 Swim Team Odense 40.09 +5.87 Q
7 Emma-Marie Van den Brekel 2011 Nyborg Svømmeklub 41.96 +7.74
8 Emilie Maagaard 2011 Swim Team Odense 43.33 +9.11
9 Laura Louise Pedersen 2011 Swim Team Odense 44.36 +10.14
10 Josefine Steen Harboe 2011 Nyborg Svømmeklub 44.52 +10.30
11 Carmen Rose Larsen 2011 Svendborg Svømmeklub 44.64 +10.42
12 Emilie Hoffmann 2011 Svømmeklubben Sønderborg 47.17 +12.95
13 Lisbet Steinvör Holmsted Krus 2011 Swim Team Odense 47.47 +13.25
14 Emma Sørensen 2011 Ringe Svømme Klub 1:05.16 +30.94
Løb officielt kl.: 26-11-2022 14:00:48
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 13 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 31.27 Q
2 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 34.34 +3.07 Q
3 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 36.56 +5.29 Q
4 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub 36.76 +5.49 Q
5 Philippa Eriksen 2010 Munkebo Svømme- og kondiklu 37.10 +5.83 Q
6 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 37.18 +5.91 Q
7 Mona Borg Kristensen 2010 Ringe Svømme Klub 37.57 +6.30
8 Silja Dahl 2010 Svømmeklubben Sønderborg 38.15 +6.88
9 Clara Rungstrøm 2010 Ringe Svømme Klub 39.16 +7.89
10 Anna Thiel 2010 Tommerup Svømme Klub 39.38 +8.11
11 Marie Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 39.62 +8.35
12 Ella Christensen 2010 Ringe Svømme Klub 40.99 +9.72
13 Aya Celina Nørregaard 2010 Ringe Svømme Klub 41.17 +9.90
14 Malou Dalsgaard 2010 Nyborg Svømmeklub 41.93 +10.66
Løb officielt kl.: 26-11-2022 14:00:48
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 14 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub 28.90 Q
2 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 30.50 +1.60 Q
3 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 30.59 +1.69 Q
4 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 32.84 +3.94 Q
5 Emilie Kaas 2009 Tommerup Svømme Klub 38.76 +9.86 Q
Løb officielt kl.: 26-11-2022 14:00:48
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 15 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 28.33 Q
2 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 28.35 +0.02 Q
3 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense 28.76 +0.43 Q
4 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 28.87 +0.54 Q
5 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub 30.09 +1.76 Q
6 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 31.83 +3.50 Q
7 Mathilde Mertz Andersen 2008 Ringe Svømme Klub 33.35 +5.02
8 Lærke Henning 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 33.44 +5.11
9 Justine Keinicke 2008 Ringe Svømme Klub 34.02 +5.69
10 Naja Terkelsen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 36.21 +7.88
11 Christine Jensen 2008 Tommerup Svømme Klub 37.80 +9.47
- Mathilde Møller-Andersen 2008 Tommerup Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2022 14:00:48
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 16 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Holst Jacobsen 2007 Berns Swim Team 28.15 Q
2 Anne Bruun-Petersen 2007 Tommerup Svømme Klub 28.40 +0.25 Q
3 Iben Karlsmark 2007 Berns Swim Team 29.22 +1.07 Q
4 Ida Nørregaard Jensen 2007 Munkebo Svømme- og kondiklu 29.72 +1.57 Q
5 Mathilde Kongsgaard Jakobse 2007 Berns Swim Team 30.16 +2.01 Q
6 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense 30.21 +2.06 Q
7 Sofie Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 30.50 +2.35
8 Filippa Juul Jensen 2007 Berns Swim Team 31.00 +2.85
9 Isabella Aurbo Herold 2007 Svendborg Svømmeklub 31.99 +3.84
10 Karoline Jørgensen 2007 Tommerup Svømme Klub 33.17 +5.02
11 Emma Friis Laursen 2007 Berns Swim Team 33.32 +5.17
12 Eva Due Nielsen 2007 Berns Swim Team 33.76 +5.61
13 Josephine Klokker 2007 Agerskov Ungdomsskole 35.14 +6.99
14 Kristine Walløe Poulsen 2007 Agerskov Ungdomsskole 35.19 +7.04
Løb officielt kl.: 26-11-2022 14:00:48
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 17 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub 27.96 Q
2 Charlotte Hjortshøj 2006 Berns Swim Team 28.15 +0.19 Q
3 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 28.88 +0.92 Q
4 Thea Inge Madsen 2003 Ringe Svømme Klub 29.11 +1.15 Q
5 Signe Kristensen 2006 Agerskov Ungdomsskole 29.54 +1.58 Q
6 Thilde Rosen Lundsfryd 2004 Ringe Svømme Klub 29.62 +1.66 Q
7 Janni Martinussen 2001 Munkebo Svømme- og kondiklu 29.81 +1.85
=8 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg 29.82 +1.86
=8 Lærke Rosen Lundsfryd 2006 Ringe Svømme Klub 29.82 +1.86
10 Mia Borup Mølgaard 2006 Berns Swim Team 30.13 +2.17
11 Alvina Vahala Hvass 2006 Ringe Svømme Klub 30.66 +2.70
12 Katrine Hvistendal Hansen 1997 Ringe Svømme Klub 30.77 +2.81
13 Sofie Pedersen 2006 Agerskov Ungdomsskole 31.07 +3.11
14 Lærke Dyrebjerg Huusfeldt 2006 Ringe Svømme Klub 31.99 +4.03
15 Bianca Skjerning 2001 Ringe Svømme Klub 32.12 +4.16
16 Freja Kvist 2006 Berns Swim Team 32.20 +4.24
17 Sofie Holm Rasmussen 2004 Munkebo Svømme- og kondiklu 32.26 +4.30
18 Caroline Søgaard 2006 Ringe Svømme Klub 32.37 +4.41
19 Anna Ryet 2005 Ringe Svømme Klub 32.97 +5.01
20 Freja Trasbo Vestergaard 2006 Tommerup Svømme Klub 33.24 +5.28
21 Naja Skarregaard Rosager 2006 Berns Swim Team 33.38 +5.42
22 Hanne Mærsk Johannsen 2006 Agerskov Ungdomsskole 34.40 +6.44
23 Ida Karlsen 2006 Agerskov Ungdomsskole 35.86 +7.90
24 Freja Rex Larsen 2006 Agerskov Ungdomsskole 35.88 +7.92
25 Sofie Langebæk 2006 Tommerup Svømme Klub 36.59 +8.63
26 Emma Christensen 2002 Tommerup Svømme Klub 36.64 +8.68
27 Ea Rosenkjær Bjørnholt 2001 Munkebo Svømme- og kondiklu 38.10 +10.14
28 Lotte Damgaard Mortensen 2001 Svendborg Svømmeklub 39.68 +11.72
29 Frida Steensgaard Eilenberger 2005 Agerskov Ungdomsskole 48.64 +20.68
- Nikoline Thygesen 2005 Munkebo Svømme- og kondiklu DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2022 14:00:48
26-11-2022 14:01.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner