2024-07-23   19:18:11
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for RSK International 2022

Below are all results from the competition shown by session.

Direkte Finaler - søndag

Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 August Winkel Ravn 2006 Agerskov Ungdomsskole 58.85
50m: 28.15
100m: 58.85
(30.70)
2 Gustav Jørgensen 2004 Tommerup Svømme Klub 59.72 +0.87
50m: 28.26
100m: 59.72
(31.46)
3 Mads Schelde Jensen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:00.93 +2.08
50m: 28.48
100m: 1:00.93
(32.45)
4 Nikolai Kristensen 2005 Agerskov Ungdomsskole 1:00.94 +2.09
50m: 28.38
100m: 1:00.94
(32.56)
5 Magnus Tranekjer 2005 Swim Team Odense 1:01.01 +2.16
50m: 29.18
100m: 1:01.01
(31.83)
6 Mads Kristensen 2005 Svendborg Svømmeklub 1:01.96 +3.11
50m: 28.96
100m: 1:01.96
(33.00)
7 Christoffer Rose Skaastrup 2005 Ringe Svømme Klub 1:04.75 +5.90
50m: 30.66
100m: 1:04.75
(34.09)
8 Toke Gormsen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:05.16 +6.31
50m: 31.40
100m: 1:05.16
(33.76)
9 Tobias Holt 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:08.13 +9.28
50m: 30.89
100m: 1:08.13
(37.24)
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:19:37
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 16 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg 55.27
50m: 26.10
100m: 55.27
(29.17)
2 Besian Selaci 2007 Swim Team Odense 58.61 +3.34
50m: 28.03
100m: 58.61
(30.58)
3 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 59.49 +4.22
50m: 27.86
100m: 59.49
(31.63)
4 Marcus Berg 2007 Svendborg Svømmeklub 1:00.26 +4.99
50m: 28.31
100m: 1:00.26
(31.95)
5 Kasper Kühne 2007 Agerskov Ungdomsskole 1:01.21 +5.94
50m: 28.99
100m: 1:01.21
(32.22)
6 Martin Kjeldsen 2007 Swim Team Odense 1:01.49 +6.22
50m: 29.57
100m: 1:01.49
(31.92)
7 Anders Beier 2007 Swim Team Odense 1:02.80 +7.53
50m: 30.31
100m: 1:02.80
(32.49)
8 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 1:05.80 +10.53
50m: 31.12
100m: 1:05.80
(34.68)
9 Lau Lamberg 2007 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:07.22 +11.95
50m: 31.64
100m: 1:07.22
(35.58)
10 Noah Vangsgård 2007 Tommerup Svømme Klub 1:14.87 +19.60
50m: 34.48
100m: 1:14.87
(40.39)
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:19:37
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hjalmer Lunden 2008 Swim Team Odense 1:00.12
50m: 28.31
100m: 1:00.12
(31.81)
2 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:00.73 +0.61
50m: 29.38
100m: 1:00.73
(31.35)
3 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 1:02.79 +2.67
50m: 29.84
100m: 1:02.79
(32.95)
4 Noah Quistgaard 2008 Swim Team Odense 1:05.57 +5.45
50m: 31.27
100m: 1:05.57
(34.30)
5 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:05.60 +5.48
50m: 31.57
100m: 1:05.60
(34.03)
6 Mathias Jørgensen 2008 Swim Team Odense 1:07.41 +7.29
50m: 31.84
100m: 1:07.41
(35.57)
7 Mathias Juel Pedersen 2008 Svendborg Svømmeklub 1:10.03 +9.91
50m: 32.99
100m: 1:10.03
(37.04)
8 Sebastian Hald Seilen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:12.62 +12.50
50m: 34.16
100m: 1:12.62
(38.46)
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:19:37
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 1:03.30
50m: 30.02
100m: 1:03.30
(33.28)
2 Jakob Kristensen 2009 Nyborg Svømmeklub 1:13.32 +10.02
50m: 33.82
100m: 1:13.32
(39.50)
3 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 1:13.34 +10.04
50m: 34.46
100m: 1:13.34
(38.88)
4 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 1:19.14 +15.84
50m: 36.69
100m: 1:19.14
(42.45)
5 Paul Benedikt Fükking 2009 Ringe Svømme Klub 1:23.08 +19.78
50m: 37.11
100m: 1:23.08
(45.97)
6 Noah Bay Rasmussen 2009 Ringe Svømme Klub 1:28.46 +25.16 OD
50m: 41.83
100m: 1:28.46
(46.63)
- Mikkel Fangel Christensen 2009 Svømmeklubben Sønderborg DSQ
tyvstart
- Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg DNS
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:19:37
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louis Stæhr Bentsen 2010 Swim Team Odense 1:06.25
50m: 31.15
100m: 1:06.25
(35.10)
2 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 1:20.44 +14.19
50m: 37.63
100m: 1:20.44
(42.81)
3 Valdemar Pii Walther 2010 Swim Team Odense 1:24.64 +18.39
50m: 38.92
100m: 1:24.64
(45.72)
4 August Outze Maiborg 2010 Swim Team Odense 1:30.10 +23.85
50m: 41.19
100m: 1:30.10
(48.91)
5 Mathias Søgård Jørgensen 2010 Svendborg Svømmeklub 1:31.83 +25.58
50m: 39.17
100m: 1:31.83
(52.66)
6 Jakob Kobbernagel 2010 Nyborg Svømmeklub 2:02.86 +56.61
50m: 54.92
100m: 2:02.86
(1:07.94)
- Lasse Wilkens Hansen 2010 Svendborg Svømmeklub DSQ
tyvstart
- Esajas Hemannsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg DNS
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:19:37
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan R. S. Pedersen 2011 Swim Team Odense 1:11.65
50m: 34.01
100m: 1:11.65
(37.64)
2 Carl Trebbien 2011 Swim Team Odense 1:15.12 +3.47
50m: 35.70
100m: 1:15.12
(39.42)
3 Simon Laustsen 2011 Ringe Svømme Klub 1:27.24 +15.59
50m: 41.18
100m: 1:27.24
(46.06)
4 August Baadsgaard 2011 Swim Team Odense 1:28.47 +16.82
50m: 41.23
100m: 1:28.47
(47.24)
5 Holger Vinden Understup 2011 Swim Team Odense 1:29.89 +18.24
50m: 42.51
100m: 1:29.89
(47.38)
- Simon fentz Albrechtsen 2011 Nyborg Svømmeklub DSQ
tyvstart
- Oskar Mørk Larsen 2011 Ringe Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:19:37
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Stæhr Bentsen 2012 Swim Team Odense 1:11.67
50m: 33.86
100m: 1:11.67
(37.81)
2 Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub 1:22.67 +11.00
50m: 39.53
100m: 1:22.67
(43.14)
3 Adam Abou Lebde 2012 Swim Team Odense 1:41.59 +29.92
50m: 44.58
100m: 1:41.59
(57.01)
4 Valdemar Christensen 2012 Tommerup Svømme Klub 1:43.47 +31.80
50m: 49.33
100m: 1:43.47
(54.14)
5 Magnus Buus 2012 Svendborg Svømmeklub 1:43.77 +32.10
50m: 48.71
100m: 1:43.77
(55.06)
6 Mikkel Krog 2012 Tommerup Svømme Klub 1:45.62 +33.95
50m: 49.34
100m: 1:45.62
(56.28)
7 Thomas Olsen 2012 Ringe Svømme Klub 1:48.03 +36.36
50m: 48.96
100m: 1:48.03
(59.07)
8 Erik Wehberg 2012 Swim Team Odense 1:55.21 +43.54
50m: 50.10
100m: 1:55.21
(1:05.11)
9 Ludvig Præstholm 2012 Nyborg Svømmeklub 2:00.60 +48.93
50m: 58.13
100m: 2:00.60
(1:02.47)
- Marius Drotner Anderschou 2012 Swim Team Odense DNS
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:19:37
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laust Løvbjerg Nakos 2014 Ringe Svømme Klub 2:01.82
50m: 1:01.28
100m: 2:01.82
(1:00.54)
- Benjamin Axelsen 2013 Svømmeklubben Sønderborg DSQ
tyvstart
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:19:37
27-11-2022 11:21.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner