2024-07-23   18:54:28
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for RSK International 2022

Below are all results from the competition shown by session.

Direkte Finaler - søndag

Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 17 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thilde Rosen Lundsfryd 2004 Ringe Svømme Klub 1:09.18
50m: 33.23
100m: 1:09.18
(35.95)
2 Lærke Rosen Lundsfryd 2006 Ringe Svømme Klub 1:14.49 +5.31
50m: 35.59
100m: 1:14.49
(38.90)
3 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 1:16.14 +6.96
50m: 36.09
100m: 1:16.14
(40.05)
4 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg 1:16.36 +7.18
50m: 36.27
100m: 1:16.36
(40.09)
5 Nikoline Thygesen 2005 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:17.53 +8.35
50m: 36.91
100m: 1:17.53
(40.62)
6 Cecilie Ahrentsen 1998 Ringe Svømme Klub 1:18.12 +8.94
50m: 37.41
100m: 1:18.12
(40.71)
7 Alvina Vahala Hvass 2006 Ringe Svømme Klub 1:20.11 +10.93
50m: 38.87
100m: 1:20.11
(41.24)
8 Sofie Pedersen 2006 Agerskov Ungdomsskole 1:23.69 +14.51
50m: 40.80
100m: 1:23.69
(42.89)
9 Sofie Holm Rasmussen 2004 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:23.78 +14.60
50m: 39.92
100m: 1:23.78
(43.86)
10 Caroline Søgaard 2006 Ringe Svømme Klub 1:26.39 +17.21
50m: 40.73
100m: 1:26.39
(45.66)
11 Naya Blyn 2004 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:26.91 +17.73
50m: 42.23
100m: 1:26.91
(44.68)
12 Ea Rosenkjær Bjørnholt 2001 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:53.28 +44.10
50m: 54.97
100m: 1:53.28
(58.31)
- Lærke Dyrebjerg Huusfeldt 2006 Ringe Svømme Klub DSQ
Svøm på mave 75m
- Ida Karlsen 2006 Agerskov Ungdomsskole DSQ
Svømning på mave 25m + 75m
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:56:01
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 16 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anne Bruun-Petersen 2007 Tommerup Svømme Klub 1:10.17
50m: 34.75
100m: 1:10.17
(35.42)
2 Kristine Walløe Poulsen 2007 Agerskov Ungdomsskole 1:26.43 +16.26
50m: 42.25
100m: 1:26.43
(44.18)
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:56:01
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 1:06.40
50m: 32.56
100m: 1:06.40
(33.84)
2 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 1:09.73 +3.33
50m: 33.93
100m: 1:09.73
(35.80)
3 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 1:11.86 +5.46
50m: 34.22
100m: 1:11.86
(37.64)
4 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:18.98 +12.58
50m: 38.48
100m: 1:18.98
(40.50)
5 Justine Keinicke 2008 Ringe Svømme Klub 1:23.96 +17.56
50m: 41.14
100m: 1:23.96
(42.82)
6 Mathilde Mertz Andersen 2008 Ringe Svømme Klub 1:24.17 +17.77
50m: 41.11
100m: 1:24.17
(43.06)
7 Christine Jensen 2008 Tommerup Svømme Klub 1:31.93 +25.53
50m: 44.91
100m: 1:31.93
(47.02)
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:56:01
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub 1:15.85
50m: 36.43
100m: 1:15.85
(39.42)
2 Mathilde Dam 2009 Ringe Svømme Klub 1:29.85 +14.00
50m: 43.25
100m: 1:29.85
(46.60)
3 Emilie Kaas 2009 Tommerup Svømme Klub 1:41.86 +26.01
50m: 48.85
100m: 1:41.86
(53.01)
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:56:01
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:15.57
50m: 36.73
100m: 1:15.57
(38.84)
2 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 1:26.37 +10.80
50m: 42.23
100m: 1:26.37
(44.14)
3 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:30.52 +14.95
50m: 44.50
100m: 1:30.52
(46.02)
4 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 1:30.88 +15.31
50m: 43.93
100m: 1:30.88
(46.95)
5 Mona Borg Kristensen 2010 Ringe Svømme Klub 1:31.53 +15.96
50m: 45.20
100m: 1:31.53
(46.33)
6 Ella Christensen 2010 Ringe Svømme Klub 1:38.92 +23.35
50m: 48.21
100m: 1:38.92
(50.71)
7 Clara Rungstrøm 2010 Ringe Svømme Klub 1:39.80 +24.23
50m: 48.24
100m: 1:39.80
(51.56)
8 Silja Dahl 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:41.36 +25.79
100m: 1:41.36
(1:41.36)
- Marie Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:56:01
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub 1:30.36
50m: 43.10
100m: 1:30.36
(47.26)
2 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 1:31.59 +1.23
50m: 44.87
100m: 1:31.59
(46.72)
3 Emma-Marie Van den Brekel 2011 Nyborg Svømmeklub 1:43.79 +13.43
50m: 51.43
100m: 1:43.79
(52.36)
4 Dicte Kay Myntman 2011 Swim Team Odense 1:44.52 +14.16
50m: 51.09
100m: 1:44.52
(53.43)
5 Emilie Maagaard 2011 Swim Team Odense 1:47.66 +17.30
50m: 53.49
100m: 1:47.66
(54.17)
6 Josefine Steen Harboe 2011 Nyborg Svømmeklub 1:49.03 +18.67
50m: 51.94
100m: 1:49.03
(57.09)
7 Anna Bøgelund Frederiksen 2011 Swim Team Odense 1:56.97 +26.61
50m: 55.36
100m: 1:56.97
(1:01.61)
- Anna Nørlyng Ipsen 2011 Swim Team Odense DSQ
Svøm på mave 75m
- Lisbet Steinvör Holmsted Krus 2011 Swim Team Odense DSQ
Svøm på mave 75m
- Laura Louise Pedersen 2011 Swim Team Odense DSQ
Svøm på mave 75m
- Frida Wind 2011 Swim Team Odense DSQ
ej forsat bev. 49m
- Anne Hangaard 2011 Nyborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:56:01
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub 1:36.44
50m: 46.26
100m: 1:36.44
(50.18)
2 Vera Damgaard 2012 Swim Team Odense 1:40.54 +4.10
50m: 49.11
100m: 1:40.54
(51.43)
3 Filippa Højlund Sandberg 2012 Swim Team Odense 1:51.60 +15.16
50m: 54.72
100m: 1:51.60
(56.88)
4 Ellen Bisgaard Jeppesen 2012 Swim Team Odense 2:25.89 +49.45
50m: 1:14.65
100m: 2:25.89
(1:11.24)
- Vega Annabella Christensen 2012 Nyborg Svømmeklub DSQ
Svøm på mave 25m + 75m
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:56:01
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elitza Gamisheva 2013 Svømmeklubben Sønderborg 1:42.99
50m: 47.99
100m: 1:42.99
(55.00)
2 Elisabeth Guldager Schmidt 2013 Nyborg Svømmeklub 2:05.62 +22.63
50m: 56.55
100m: 2:05.62
(1:09.07)
3 Andrea Sønderup-Hansen 2013 Swim Team Odense 2:06.95 +23.96
50m: 1:02.31
100m: 2:06.95
(1:04.64)
4 Zoe Fischer Salomonsen 2014 Swim Team Odense 2:10.40 +27.41
50m: 1:02.86
100m: 2:10.40
(1:07.54)
5 Hanna Busk-Clausen 2014 Nyborg Svømmeklub 2:15.33 +32.34
50m: 1:05.92
100m: 2:15.33
(1:09.41)
6 Carla Krogh Kristiansen 2015 Nyborg Svømmeklub 2:27.72 +44.73
50m: 1:14.04
100m: 2:27.72
(1:13.68)
7 Clara Elise Lykke Pedersen 2014 Swim Team Odense 2:40.33 +57.34
50m: 1:21.13
100m: 2:40.33
(1:19.20)
- Liv Andersen 2013 Nyborg Svømmeklub DSQ
afslut på maven 99m
- Rosa-Augusta Storm Van den  2014 Nyborg Svømmeklub DSQ
Svøm på mave 24m
- Carla Baadsgaard 2013 Swim Team Odense DSQ
ej forts. bev. 75m
- Anne Kathrine Bjerre Hansen 2013 Swim Team Odense DSQ
Svøm på mave 48m
- Filippa Stjerne Schmidt 2013 Swim Team Odense DSQ
ej fortsat bev. 50m
- Dana Midtgaard Simonsen 2013 Swim Team Odense DSQ
afslut på mave
- Lukka Træger 2013 Svømmeklubben Sønderborg DSQ
Svøm på mave 75m
- Mathilde Nørgaard 2014 Nyborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:56:01
27-11-2022 12:56.09 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner