2024-06-13   12:13:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for RSK International 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Direkte Finaler - søndag

Document
Resultater
RSK International
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 21, 200m Medley Damer 17 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Katrine Hvistendal Hansen 1997 Ringe Svømme Klub 2:56.98
50m: 37.46
100m: 1:24.17
(46.71)
150m: 2:15.30
(51.13)
200m: 2:56.98
(41.68)
Løb officielt kl.: 27-11-2022 13:28:04
Løb 21, 200m Medley Damer 16 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 2:40.11
50m: 35.76
100m: 1:18.19
(42.43)
150m: 2:01.91
(43.72)
200m: 2:40.11
(38.20)
2 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense 2:41.74 +1.63
50m: 36.46
100m: 1:17.95
(41.49)
150m: 2:04.55
(46.60)
200m: 2:41.74
(37.19)
3 Ida Nørregaard Jensen 2007 Munkebo Svømme- og kondiklu 2:54.55 +14.44
50m: 36.11
100m: 1:22.11
(46.00)
150m: 2:15.91
(53.80)
200m: 2:54.55
(38.64)
Løb officielt kl.: 27-11-2022 13:28:04
Løb 21, 200m Medley Damer 15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 2:30.71
50m: 33.78
100m: 1:12.78
(39.00)
150m: 1:56.26
(43.48)
200m: 2:30.71
(34.45)
2 Lotta Træger 2008 Svømmeklubben Sønderborg 2:33.60 +2.89
50m: 31.73
100m: 1:10.11
(38.38)
150m: 1:57.09
(46.98)
200m: 2:33.60
(36.51)
3 Mathilde Mertz Andersen 2008 Ringe Svømme Klub 3:01.48 +30.77
50m: 43.25
100m: 1:28.36
(45.11)
150m: 2:22.22
(53.86)
200m: 3:01.48
(39.26)
Løb officielt kl.: 27-11-2022 13:28:04
Løb 21, 200m Medley Damer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 2:56.63
50m: 34.66
100m: 1:20.44
(45.78)
150m: 2:18.18
(57.74)
200m: 2:56.63
(38.45)
2 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 3:00.46 +3.83
50m: 42.86
100m: 1:29.09
(46.23)
150m: 2:20.70
(51.61)
200m: 3:00.46
(39.76)
Løb officielt kl.: 27-11-2022 13:28:04
Løb 21, 200m Medley Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 2:56.03
50m: 40.41
100m: 1:23.99
(43.58)
150m: 2:16.23
(52.24)
200m: 2:56.03
(39.80)
2 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 3:05.58 +9.55
50m: 40.40
100m: 1:28.91
(48.51)
150m: 2:23.06
(54.15)
200m: 3:05.58
(42.52)
3 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 3:13.94 +17.91
50m: 42.30
100m: 1:32.33
(50.03)
150m: 2:32.57
(1:00.24)
200m: 3:13.94
(41.37)
4 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub 3:19.21 +23.18
50m: 45.90
100m: 1:39.59
(53.69)
150m: 2:36.89
(57.30)
200m: 3:19.21
(42.32)
5 Mona Borg Kristensen 2010 Ringe Svømme Klub 3:19.91 +23.88
50m: 46.56
100m: 1:39.27
(52.71)
150m: 2:35.24
(55.97)
200m: 3:19.91
(44.67)
Løb officielt kl.: 27-11-2022 13:28:04
Løb 21, 200m Medley Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub 3:06.50
50m: 38.58
100m: 1:28.74
(50.16)
150m: 2:24.09
(55.35)
200m: 3:06.50
(42.41)
2 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub 3:13.95 +7.45
50m: 43.13
100m: 1:33.86
(50.73)
150m: 2:33.14
(59.28)
200m: 3:13.95
(40.81)
3 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 3:33.01 +26.51
50m: 50.71
100m: 1:42.68
(51.97)
150m: 2:47.34
(1:04.66)
200m: 3:33.01
(45.67)
4 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 3:34.95 +28.45
50m: 51.55
100m: 1:47.66
(56.11)
150m: 2:46.97
(59.31)
200m: 3:34.95
(47.98)
- Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub DSQ
async ben 35m
- Marie Jusslin 2011 Ringe Svømme Klub DSQ
rygliggende ved udsvømning 25m
Løb officielt kl.: 27-11-2022 13:28:04
Løb 21, 200m Medley Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub DSQ
async. ben 75-100m
Løb officielt kl.: 27-11-2022 13:28:04
27-11-2022 13:28.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner