2024-06-15   16:17:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Nordiska Ungdomssimspelen yngre 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
NUSS Yngre (25m)
Plats: Lögarängsbadet Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023
Gren 1, 50m Bröstsim FL 12-15 12-13 år - Final
F13 33.30 Linnéa Englund 2003 Karlstads SS 2016-02-07
F14 33.03 Hannah Brunzell 2001 Västerås SS 2015-01-01
F15 33.01 Linnea Englund 2003 Karlstads SS 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap +0.88 501 35.94 103,10 %
2 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS +0.71 456 37.10 108,15 %
3 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap +0.60 452 37.21 100,00 %
4 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap +0.85 439 37.56 102,80 %
5 Agnes Elmquist 2011 Järfälla Simsällskap +0.76 404 38.63 102,18 %
6 Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap +0.76 384 39.29 100,66 %
7 Tilda Skärström 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.75 377 39.50 104,91 %
8 Freja Kroll Hallin 2010 Järfälla Simsällskap +0.69 360 40.12 101,47 %
=9 Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap +0.68 348 40.60 101,77 %
=9 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg +0.75 348 40.60 99,33 %
11 Tuva Skoglind 2011 Simklubben Elfsborg +0.67 347 40.64 101,22 %
12 Elly Andersson 2011 Grums Simsällskap +0.78 346 40.67 103,42 %
13 Emmie Jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.75 343 40.78 98,78 %
14 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg +0.72 338 40.98 99,85 %
15 Matilda Elmberg 2010 Linköpings Allmänna SS +0.78 338 41.00 103,94 %
16 Stina Levinsson 2010 Simklubben Elfsborg +0.73 332 41.21 102,32 %
17 Thilde Visti 2010 Västerås Simsällskap +0.63 326 41.49 112,00 %
18 Astrid Zellin 2010 Strängnäs Simklubb +0.81 323 41.59 107,39 %
19 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap 319 41.78 101,95 %
20 Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap +0.72 316 41.91 107,59 %
21 Maja Göthe 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.77 311 42.11 101,77 %
22 Märta Proos 2010 Västerås Simsällskap +0.66 311 42.15 109,30 %
23 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg +0.81 308 42.28 96,83 %
24 Nova Westman 2011 Ösmo Simsällskap +0.76 304 42.47 101,60 %
25 Elisabeth Henly 2011 Simklubben Elfsborg +0.91 301 42.58 101,37 %
26 Lilly Rydin 2010 Simklubben Elfsborg +0.75 297 42.77 106,66 %
27 Julia Axelsson 2010 Linköpings Allmänna SS +0.74 291 43.05 106,17 %
28 Eleonora Christensen 2010 Örebro Simallians +0.77 289 43.19 109,57 %
29 Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap 288 43.23 100,58 %
30 Alma Lindgren 2011 Örebro Simallians +0.61 284 43.44 105,38 %
31 Ella Råberg 2010 Strängnäs Simklubb +0.67 278 43.71 100,43 %
32 Majken Lindqvist 2011 Örebro Simallians +0.82 270 44.15 103,16 %
33 Emma Pettersson 2010 Örebro Simallians +0.57 267 44.34 105,16 %
34 Emilia Jamei 2010 Simklubben Elfsborg 266 44.40 102,63 %
35 Elicia Byhlin 2011 Hallsberg Kumla Simklubb +0.83 265 44.45 103,31 %
=36 Stina Jansson 2010 Västerås Simsällskap +0.74 252 45.16 104,06 %
=36 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap +0.74 252 45.16 105,11 %
38 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap 249 45.36 101,82 %
39 Saga-Linnéa Sjöberg 2010 Linköpings Allmänna SS +0.75 237 46.09 104,04 %
40 Mimmi Miller Rudenstam 2010 Jönköpings Simsällskap 231 46.51 101,15 %
41 Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg +0.74 229 46.68 97,79 %
42 Livia Vasiliagou Petersen 2011 Simklubben Elfsborg +0.77 227 46.78 104,71 %
43 Agnes Roos 2011 Strängnäs Simklubb +0.77 227 46.79 99,27 %
44 Selma Hekne 2010 Västerås Simsällskap +0.65 219 47.36 106,11 %
45 Emily Luthman 2011 Hallsberg Kumla Simklubb +0.76 218 47.42 103,77 %
46 Tyra Sjöstrand 2011 Örebro Simallians +0.69 212 47.87 102,94 %
47 Signe Boström 2011 Västerås Simsällskap +0.71 212 47.89 98,06 %
48 Alva Jinnedal 2010 Simklubben Elfsborg +0.86 207 48.25 100,56 %
49 Louise Ahlstedt 2010 Upsala Simsällskap +0.83 207 48.26 108,84 %
50 Elsie Lund 2010 Upsala Simsällskap +0.88 201 48.71 96,45 %
51 Vera Vidholm 2010 Upsala Simsällskap +0.70 199 48.89 106,31 %
=52 Vilma Björnholm 2010 Linköpings Allmänna SS +0.87 198 48.92 101,17 %
=52 iris Tanskanen 2011 Västerås Simsällskap +0.83 198 48.92 105,05 %
54 Sigrid-Lee Pettersson 2011 Ösmo Simsällskap +0.74 195 49.24 105,51 %
55 Agnes Sjödin 2011 Ösmo Simsällskap 192 49.50 98,04 %
56 Tyra Silver 2010 Jönköpings Simsällskap 190 49.67 100,98 %
57 Olivia Strandberg 2010 Jönköpings Simsällskap +0.71 185 50.10 101,11 %
58 Emma Henriksson 2011 Västerås Simsällskap +0.85 184 50.17 102,68 %
59 Isabelle Mattiasdotter 2011 Linköpings Allmänna SS +0.75 177 50.82 98,64 %
60 Alma Thorildsson 2010 Västerås Simsällskap +0.86 176 50.92 107,33 %
61 Astrid Nejderås 2011 Simklubben Elfsborg +0.70 173 51.18 101,46 %
62 Alma Ermis 2011 Västerås Simsällskap 160 52.60 103,93 %
63 Molly Halldén 2011 Simklubben Elfsborg +0.81 153 53.37 98,65 %
- Jonna Engstrand 2011 Simklubben Elfsborg +0.70 DSQ
- Emilia Grip 2010 Örebro Simallians DSQ
- Vera Hagström 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.57 DSQ
Grenen officiell:  2023-02-04 08:52:00
Gren 1, 50m Bröstsim FL 12-15 14 år - Final
F13 33.30 Linnéa Englund 2003 Karlstads SS 2016-02-07
F14 33.03 Hannah Brunzell 2001 Västerås SS 2015-01-01
F15 33.01 Linnea Englund 2003 Karlstads SS 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Karlberg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.79 441 37.50 101,99 %
2 Lilly Rogö 2009 Jönköpings Simsällskap +0.68 438 37.58 105,44 %
3 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap +0.80 429 37.86 101,61 %
4 Meja Stål 2009 Västerås Simsällskap +0.81 404 38.63 101,55 %
5 Elsa Hedenström 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.66 403 38.65 103,66 %
6 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.60 396 38.89 103,31 %
7 Nora Larsen Valkama 2009 Simklubben Elfsborg +0.73 370 39.77 100,00 %
8 Klara Segerström 2009 Västerås Simsällskap +0.72 353 40.40 106,11 %
9 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.78 349 40.55 102,29 %
10 Liv Nyman 2009 Järfälla Simsällskap +0.66 333 41.18 102,53 %
11 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap +0.71 324 41.55 103,35 %
12 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap +0.81 321 41.68 100,43 %
13 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap +0.89 311 42.13 103,19 %
14 Lova Willför 2009 Västerås Simsällskap +0.76 307 42.31 96,63 %
15 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap +0.69 306 42.37 104,89 %
16 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.82 300 42.62 102,56 %
17 Alicia Körberg 2009 Västerås Simsällskap +0.73 293 42.96 102,76 %
18 Wilma Persson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.69 285 43.37 106,79 %
19 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.76 281 43.59 100,66 %
20 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg 253 45.14 98,22 %
21 Wilma Svantes 2009 Borlänge Simsällskap +0.81 249 45.35 105,82 %
22 Sofia Soldesjö 2009 Jönköpings Simsällskap +0.78 241 45.84 106,60 %
23 Agnes Lindholm 2009 Strängnäs Simklubb +0.76 214 47.68 106,31 %
24 Wilma Pawlowski 2009 Linköpings Allmänna SS +0.75 204 48.45 105,37 %
25 Julia Ringborg 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.62 188 49.79
26 Elsa Garrett 2009 Upsala Simsällskap +0.82 168 51.71 101,47 %
27 Wilma Håkansson 2009 Upsala Simsällskap +0.84 165 51.98 103,95 %
28 Evelina Myhr 2009 Borlänge Simsällskap +0.68 159 52.68 104,48 %
29 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.65 71 1:08.75 105,59 % SB5
- Linn Berggren 2009 Ösmo Simsällskap +0.50 DSQ
- Alice Lönnroth 2009 Linköpings Allmänna SS +0.65 DSQ
- Tova Lewander 2009 Linköpings Allmänna SS DNS
Grenen officiell:  2023-02-04 08:52:00
Gren 1, 50m Bröstsim FL 12-15 15 år - Final
F13 33.30 Linnéa Englund 2003 Karlstads SS 2016-02-07
F14 33.03 Hannah Brunzell 2001 Västerås SS 2015-01-01
F15 33.01 Linnea Englund 2003 Karlstads SS 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap +0.76 478 36.52 99,17 %
2 Alice Björnholm 2008 Linköpings Allmänna SS +0.71 465 36.84 98,76 %
3 Estelle Davis 2008 Jönköpings Simsällskap +0.67 465 36.85 100,08 %
4 Elsa Wilhelmsson 2008 Linköpings Allmänna SS +0.89 444 37.41 103,81 %
5 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS +0.68 442 37.49 105,30 %
6 Leah Norén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.72 426 37.93 105,81 %
7 Elsa Karls 2008 Borlänge Simsällskap +0.66 423 38.04 99,18 %
8 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap +0.81 399 38.77 96,64 %
9 Elin Wilde 2008 Karlstads Simsällskap +0.66 389 39.12 101,04 %
10 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians +0.71 387 39.18 102,12 %
11 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap +0.68 384 39.29 101,60 %
12 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians +0.78 370 39.75 101,09 %
13 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb +0.74 368 39.83 94,85 %
14 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap +0.85 361 40.09 100,99 %
15 Tuva Veiström 2008 Linköpings Allmänna SS +0.75 356 40.29 101,61 %
16 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians +0.77 350 40.51 102,06 %
17 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb +0.72 303 42.50 102,52 %
18 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap +0.79 298 42.73 100,58 %
19 Ingrid Kramer 2008 Jönköpings Simsällskap +0.75 290 43.10 104,31 %
20 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap +0.88 270 44.16 103,22 %
21 Alva Bergman 2008 Borlänge Simsällskap +0.82 260 44.72 104,38 %
22 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.81 218 47.39 97,42 %
Grenen officiell:  2023-02-04 08:52:00
2023-02-04 09:13:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
NUSS Yngre (25m)
Plats: Lögarängsbadet Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023
Gren 2, 50m Bröstsim Po 12-15 12-13 år - Final
P13 32.04 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS 2014-02-02
P14 31.56 Alexander Morgan 1996 US 2010-01-01
 P15 30.58 Gijs Dijkhuizen 2000 Västerås SS 2015-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians +0.68 345 35.57 104,77 %
2 Samuel Kapitanov 2010 Simklubben Elfsborg +0.59 318 36.54 99,64 %
3 Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap +0.77 312 36.76 102,55 %
4 Olle Ulfvebrand 2010 Västerås Simsällskap +0.67 285 37.91 104,46 %
5 Svante Lignell 2010 Västerås Simsällskap +0.72 278 38.21 110,52 %
6 Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap +0.68 273 38.42 112,12 %
7 Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg +0.62 233 40.50 100,71 %
8 Theo Söderqvist 2010 Simklubben Elfsborg +0.71 219 41.38 96,76 %
9 Theodor Wickström 2011 Simklubben Elfsborg +0.79 205 42.29 106,17 %
10 Kevin Juntunen 2010 Västerås Simsällskap +0.64 204 42.35 105,00 %
11 Carl Eldh 2010 Linköpings Allmänna SS +0.87 203 42.41 104,33 %
12 Niklas Bergqvist 2010 Linköpings Allmänna SS +0.83 198 42.80 109,48 %
13 Loke Hemmingsson 2010 Västerås Simsällskap +0.63 191 43.28 103,35 %
14 Gustav Rosén 2010 Linköpings Allmänna SS +0.65 187 43.57 101,40 %
15 Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap +0.74 178 44.29 108,45 %
16 Alvin Stjernqvist 2010 Linköpings Allmänna SS +0.79 169 45.11 102,13 %
17 Kasper Loklint 2011 Upsala Simsällskap +0.75 164 45.58 101,38 %
18 Knut Jöngren 2010 Jönköpings Simsällskap +0.63 157 46.18 110,00 %
19 Edvin Björklund 2010 Västerås Simsällskap +0.72 128 49.39 110,69 %
20 Edwin Mesic 2010 Västerås Simsällskap +0.79 119 50.69 109,42 %
21 Arvid Wiik Ekebergh 2011 Västerås Simsällskap +0.59 103 53.20 101,30 %
22 Hjalmar Tejemark 2010 Simklubben Elfsborg +0.73 74 59.29 103,23 %
- Szymon Xawery Kubok 2010 Jönköpings Simsällskap +0.28 DSQ
Grenen officiell:  2023-02-04 09:03:01
Gren 2, 50m Bröstsim Po 12-15 14 år - Final
P13 32.04 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS 2014-02-02
P14 31.56 Alexander Morgan 1996 US 2010-01-01
 P15 30.58 Gijs Dijkhuizen 2000 Västerås SS 2015-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ruben Kramer 2009 Jönköpings Simsällskap +0.59 394 34.03 103,05 %
2 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.70 371 34.71 101,03 %
3 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap +0.67 370 34.75 102,77 %
4 Sean Hjelm 2009 Simklubben Elfsborg +0.64 312 36.78 97,98 %
5 Edvin Lindelöf 2009 Upsala Simsällskap +0.67 300 37.27 106,00 %
6 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.63 297 37.36 113,78 %
7 Aaron Backman 2009 Örebro Simallians +0.82 292 37.60 103,47 %
8 Isak Henly 2009 Simklubben Elfsborg +0.72 278 38.19 99,05 %
=9 Theodor Brostedt 2009 Linköpings Allmänna SS +0.72 273 38.45 100,23 %
=9 Axel Sedlacek 2009 Västerås Simsällskap +0.80 273 38.45 113,75 %
11 Anton Bruhn 2009 Järfälla Simsällskap +0.80 272 38.48 101,28 %
12 Valter Kåver 2009 Upsala Simsällskap +0.60 259 39.10 102,81 %
13 Leo Groth 2009 Västerås Simsällskap +0.88 252 39.45 102,33 %
14 Andreas Kvist 2009 Ösmo Simsällskap +0.67 247 39.72 105,36 %
15 Ruben Skärlund 2009 Linköpings Allmänna SS +0.71 243 39.96 103,90 %
16 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg +0.75 212 41.78 97,32 %
17 Ture Lillskogen 2009 Linköpings Allmänna SS +0.76 200 42.61 102,81 %
18 Alexius Hedström 2009 Upsala Simsällskap +0.75 197 42.86 105,22 %
19 Alex Ström 2009 Borlänge Simsällskap +0.95 187 43.62 103,30 %
20 Theo Aster 2009 Ösmo Simsällskap +0.35 170 44.99 107,22 %
21 Jonatan Sundström Sjöholm 2009 Örebro Simallians +0.60 169 45.09 103,82 %
22 Charles Kidwell 2009 Västerås Simsällskap 162 45.68 100,59 %
23 Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg +0.68 152 46.71 99,07 %
24 Andre Lindberg 2009 Västerås Simsällskap +0.64 149 46.97 105,70 %
25 Martin Rahachou 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.84 149 46.98
26 Lukas Andersson 2009 Säffle Simsällskap +0.67 130 49.17 100,65 %
27 Viggo Klingstedt Sylwan 2009 Upsala Simsällskap +0.73 129 49.28 107,35 %
- Nils Bach Lindfors 2009 Ösmo Simsällskap +0.68 DSQ
- Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap +0.69 DSQ
- Arian Tahmasebi 2009 Simklubben Elfsborg +0.37 DSQ
Grenen officiell:  2023-02-04 09:03:01
Gren 2, 50m Bröstsim Po 12-15 15 år - Final
P13 32.04 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS 2014-02-02
P14 31.56 Alexander Morgan 1996 US 2010-01-01
 P15 30.58 Gijs Dijkhuizen 2000 Västerås SS 2015-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.66 475 31.97 99,91 %
2 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS +0.69 409 33.59 101,55 %
3 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap +0.64 402 33.80 99,91 %
4 Viggo Scholz 2008 Strängnäs Simklubb +0.74 357 35.14 101,84 %
5 Hugo Villebeck 2008 Linköpings Allmänna SS +0.89 348 35.44 106,27 %
6 Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap +0.70 333 35.98 99,33 %
7 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians +0.69 329 36.11 101,93 %
8 Albin Österlindh 2008 Simklubben Elfsborg +0.65 235 40.43 105,67 %
9 Henrik Svartling 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.77 162 45.76 108,79 %
Grenen officiell:  2023-02-04 09:03:01
2023-02-04 09:06:03 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
NUSS Yngre (25m)
Plats: Lögarängsbadet Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023
Gren 3, 200m Fjärilsim FL 14-15 14 år - Final
F14 2:29.89 Lisa Nystrand 2006 Sala SS 2020-01-01
F15 2:19.77 Martina Granström 1991 Jönköpings SS 2006-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap +0.86 401 2:42.16 96,96 %
50m: 35.31
100m: 1:15.99
(40.68)
150m: 1:58.97
(42.98)
200m: 2:42.16
(43.19)
2 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap +0.64 371 2:46.44 99,44 %
50m: 34.43
100m: 1:16.29
(41.86)
150m: 2:01.74
(45.45)
200m: 2:46.44
(44.70)
3 Lea Guldstrand 2009 Linköpings Allmänna SS +0.79 230 3:15.07 104,47 %
50m: 40.54
100m: 1:30.49
(49.95)
150m: 2:24.48
(53.99)
200m: 3:15.07
(50.59)
Grenen officiell:  2023-02-04 09:12:03
Gren 3, 200m Fjärilsim FL 14-15 15 år - Final
F14 2:29.89 Lisa Nystrand 2006 Sala SS 2020-01-01
F15 2:19.77 Martina Granström 1991 Jönköpings SS 2006-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Björnholm 2008 Linköpings Allmänna SS +0.79 474 2:33.36 101,41 %
50m: 34.91
100m: 1:14.28
(39.37)
150m: 1:53.65
(39.37)
200m: 2:33.36
(39.71)
2 Elsa Karls 2008 Borlänge Simsällskap +0.77 318 2:55.06 104,47 %
50m: 38.35
100m: 1:23.96
(45.61)
150m: 2:10.72
(46.76)
200m: 2:55.06
(44.34)
3 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb +0.77 314 2:55.92 97,22 %
50m: 36.85
100m: 1:21.57
(44.72)
150m: 2:08.74
(47.17)
200m: 2:55.92
(47.18)
- Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.83 DSQ
Grenen officiell:  2023-02-04 09:12:03
2023-02-04 09:12:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
NUSS Yngre (25m)
Plats: Lögarängsbadet Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023
Gren 4, 200m Fjärilsim Po 14-15 14 år - Final
P14 2:12.56 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS 2006-01-01
 P15 2:10.04 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS 2007-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap +0.65 397 2:27.16 104,94 %
50m: 31.18
100m: 1:08.25
(37.07)
150m: 1:48.78
(40.53)
200m: 2:27.16
(38.38)
2 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.72 348 2:33.85 100,63 %
50m: 31.18
100m: 1:08.75
(37.57)
150m: 1:50.49
(41.74)
200m: 2:33.85
(43.36)
3 Odin Esbensen 2009 Jönköpings Simsällskap +0.83 154 3:21.78 104,68 %
50m: 41.06
100m: 1:33.00
(51.94)
150m: 2:27.38
(54.38)
200m: 3:21.78
(54.40)
Grenen officiell:  2023-02-04 09:26:53
2023-02-04 09:27:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
NUSS Yngre (25m)
Plats: Lögarängsbadet Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023
Gren 5, 100m Frisim FL 12-15 12-13 år - Final
F13 1:00.17 Sofia Abrahamsson 2005 Uddevalla Sim 2018-02-03
F14 58.77 Lisa Nystrand 2006 Sala SS 2020-01-01
F15 57.53 Trine Fors 2003 Skövde SS 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Elmberg 2010 Linköpings Allmänna SS +0.81 538 1:01.76 103,23 %
50m: 29.33
100m: 1:01.76
(32.43)
2 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap +0.84 514 1:02.73 101,18 %
50m: 29.96
100m: 1:02.73
(32.77)
3 Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap +0.71 460 1:05.09 111,98 %
50m: 31.98
100m: 1:05.09
(33.11)
4 Agnes Elmquist 2011 Järfälla Simsällskap +0.76 455 1:05.29 99,91 %
50m: 31.05
100m: 1:05.29
(34.24)
5 Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap +0.71 441 1:05.99 101,20 %
50m: 32.05
100m: 1:05.99
(33.94)
6 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap 436 1:06.23 99,98 %
50m: 31.62
100m: 1:06.23
(34.61)
7 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg +0.72 435 1:06.28 101,18 %
50m: 31.59
100m: 1:06.28
(34.69)
8 Emmie Jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.72 427 1:06.70 101,33 %
50m: 31.43
100m: 1:06.70
(35.27)
9 Freja Kroll Hallin 2010 Järfälla Simsällskap +0.74 424 1:06.88 100,48 %
50m: 32.42
100m: 1:06.88
(34.46)
10 Laila Pietsch 2010 Örebro Simallians +0.75 419 1:07.13 103,16 %
50m: 31.97
100m: 1:07.13
(35.16)
11 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS +0.71 411 1:07.56 101,10 %
50m: 32.69
100m: 1:07.56
(34.87)
12 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap +0.64 390 1:08.75 99,37 %
50m: 33.74
100m: 1:08.75
(35.01)
13 Tuva Skoglind 2011 Simklubben Elfsborg +0.68 384 1:09.12 103,37 %
50m: 32.98
100m: 1:09.12
(36.14)
14 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg +0.79 375 1:09.65 105,46 %
50m: 33.58
100m: 1:09.65
(36.07)
15 Julia Axelsson 2010 Linköpings Allmänna SS +0.86 371 1:09.88 102,38 %
50m: 33.69
100m: 1:09.88
(36.19)
16 Selma Walterdahl 2011 Örebro Simallians +0.74 366 1:10.19 100,14 %
50m: 32.31
100m: 1:10.19
(37.88)
17 Ella Råberg 2010 Strängnäs Simklubb +0.47 364 1:10.36 103,66 %
50m: 32.70
100m: 1:10.36
(37.66)
18 Maja Göthe 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 358 1:10.75 101,86 %
50m: 33.58
100m: 1:10.75
(37.17)
19 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap +0.66 352 1:11.16 100,61 %
50m: 33.68
100m: 1:11.16
(37.48)
20 Emma Pettersson 2010 Örebro Simallians +0.59 350 1:11.26 102,24 %
50m: 33.96
100m: 1:11.26
(37.30)
=21 Elly Andersson 2011 Grums Simsällskap +0.78 350 1:11.28 105,69 %
50m: 34.21
100m: 1:11.28
(37.07)
=21 Clara Lindblom 2010 Strängnäs Simklubb +0.75 350 1:11.28 98,49 %
50m: 33.25
100m: 1:11.28
(38.03)
23 Astrid Zellin 2010 Strängnäs Simklubb +0.69 345 1:11.59 98,97 %
50m: 33.81
100m: 1:11.59
(37.78)
24 Tilda Skärström 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.73 342 1:11.83 99,00 %
50m: 33.85
100m: 1:11.83
(37.98)
25 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg +0.73 327 1:12.92 102,94 %
50m: 35.28
100m: 1:12.92
(37.64)
26 Nova Selin 2010 Söderhamns Simsällskap +0.68 318 1:13.57 100,53 %
50m: 35.58
100m: 1:13.57
(37.99)
27 Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap +0.77 317 1:13.64 103,11 %
50m: 35.46
100m: 1:13.64
(38.18)
28 Pellin Fattah 2010 Söderhamns Simsällskap +0.73 313 1:13.96 102,48 %
50m: 34.50
100m: 1:13.96
(39.46)
29 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap +0.95 307 1:14.44 106,73 %
50m: 35.36
100m: 1:14.44
(39.08)
30 Signe Boström 2011 Västerås Simsällskap +0.72 303 1:14.77 102,57 %
50m: 34.27
100m: 1:14.77
(40.50)
31 Saga-Linnéa Sjöberg 2010 Linköpings Allmänna SS +0.69 296 1:15.32 107,80 %
50m: 36.58
100m: 1:15.32
(38.74)
32 Vera Hagström 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.86 288 1:16.07 100,95 %
50m: 36.04
100m: 1:16.07
(40.03)
33 Alma Lindgren 2011 Örebro Simallians +0.72 285 1:16.34 106,98 %
50m: 36.25
100m: 1:16.34
(40.09)
34 Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap +0.75 278 1:16.97 106,60 %
50m: 36.56
100m: 1:16.97
(40.41)
35 Vilma Björnholm 2010 Linköpings Allmänna SS +0.96 275 1:17.20 99,91 %
50m: 36.69
100m: 1:17.20
(40.51)
36 Majken Lindqvist 2011 Örebro Simallians +0.81 273 1:17.38 101,15 %
50m: 36.60
100m: 1:17.38
(40.78)
37 Thilde Visti 2010 Västerås Simsällskap +0.69 273 1:17.46 102,64 %
50m: 37.24
100m: 1:17.46
(40.22)
38 Isabelle Mattiasdotter 2011 Linköpings Allmänna SS +0.75 269 1:17.78 101,77 %
50m: 37.62
100m: 1:17.78
(40.16)
39 Louise Ahlstedt 2010 Upsala Simsällskap +0.80 268 1:17.88 101,09 %
50m: 37.37
100m: 1:17.88
(40.51)
40 Märta Proos 2010 Västerås Simsällskap +0.72 268 1:17.89 107,24 %
50m: 35.98
100m: 1:17.89
(41.91)
41 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap +0.62 264 1:18.32 103,26 %
50m: 37.92
100m: 1:18.32
(40.40)
42 Stina Levinsson 2010 Simklubben Elfsborg +0.72 263 1:18.40 103,73 %
50m: 36.45
100m: 1:18.40
(41.95)
43 Lilly Rydin 2010 Simklubben Elfsborg +0.78 253 1:19.35 103,77 %
50m: 38.38
100m: 1:19.35
(40.97)
44 Sandi Jouma 2010 Söderhamns Simsällskap +0.67 250 1:19.67 113,33 %
50m: 36.94
100m: 1:19.67
(42.73)
45 Jonna Engstrand 2011 Simklubben Elfsborg +0.79 249 1:19.78 101,24 %
50m: 37.38
100m: 1:19.78
(42.40)
46 Olivia Strandberg 2010 Jönköpings Simsällskap +0.67 246 1:20.13 104,89 %
50m: 37.75
100m: 1:20.13
(42.38)
47 Yara Khasouf 2010 Söderhamns Simsällskap +0.81 245 1:20.27 100,93 %
50m: 37.96
100m: 1:20.27
(42.31)
=48 Selma Hekne 2010 Västerås Simsällskap +0.66 245 1:20.30 101,29 %
50m: 38.18
100m: 1:20.30
(42.12)
=48 Elisabeth Henly 2011 Simklubben Elfsborg +0.85 245 1:20.30 102,86 %
50m: 36.42
100m: 1:20.30
(43.88)
=50 Eleonora Christensen 2010 Örebro Simallians +0.79 240 1:20.83 103,33 %
50m: 38.19
100m: 1:20.83
(42.64)
=50 Tyra Silver 2010 Jönköpings Simsällskap +0.96 240 1:20.83 102,60 %
50m: 37.97
100m: 1:20.83
(42.86)
52 Tyra Sjöstrand 2011 Örebro Simallians +0.70 226 1:22.46
50m: 37.33
100m: 1:22.46
(45.13)
53 Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg +0.74 223 1:22.80 101,80 %
50m: 38.42
100m: 1:22.80
(44.38)
54 Agnes Roos 2011 Strängnäs Simklubb +0.78 222 1:22.95
50m: 37.36
100m: 1:22.95
(45.59)
55 Astrid Nejderås 2011 Simklubben Elfsborg +0.72 215 1:23.81 103,05 %
50m: 39.37
100m: 1:23.81
(44.44)
56 Agnes Sjödin 2011 Ösmo Simsällskap +0.75 215 1:23.84 108,52 %
50m: 40.13
100m: 1:23.84
(43.71)
57 Natalia Komorowska 2010 Upsala Simsällskap +0.74 214 1:23.92 108,67 %
50m: 39.52
100m: 1:23.92
(44.40)
58 Mimmi Miller Rudenstam 2010 Jönköpings Simsällskap +0.88 209 1:24.67 110,67 %
50m: 39.74
100m: 1:24.67
(44.93)
59 Vera Vidholm 2010 Upsala Simsällskap +0.67 202 1:25.64 107,97 %
50m: 39.71
100m: 1:25.64
(45.93)
=60 Emilia Grip 2010 Örebro Simallians +0.78 197 1:26.25 104,50 %
50m: 39.12
100m: 1:26.25
(47.13)
=60 Nova Westman 2011 Ösmo Simsällskap 197 1:26.25 102,73 %
50m: 40.11
100m: 1:26.25
(46.14)
62 Saga Moberg Egerås 2010 Västerås Simsällskap +0.60 195 1:26.58 107,50 %
50m: 41.30
100m: 1:26.58
(45.28)
63 Molly Valund 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.68 190 1:27.33 97,81 %
50m: 39.55
100m: 1:27.33
(47.78)
64 Emily Luthman 2011 Hallsberg Kumla Simklubb +0.76 189 1:27.47 112,41 %
50m: 41.21
100m: 1:27.47
(46.26)
65 Ina Rhodin 2010 Västerås Simsällskap +0.75 187 1:27.86 103,05 %
50m: 42.08
100m: 1:27.86
(45.78)
66 Elicia Byhlin 2011 Hallsberg Kumla Simklubb +0.99 184 1:28.25 108,48 %
50m: 43.25
100m: 1:28.25
(45.00)
67 iris Tanskanen 2011 Västerås Simsällskap +0.77 178 1:29.27 105,00 %
50m: 42.17
100m: 1:29.27
(47.10)
68 Alva Jinnedal 2010 Simklubben Elfsborg +0.74 177 1:29.35 107,37 %
50m: 42.27
100m: 1:29.35
(47.08)
69 Emma Henriksson 2011 Västerås Simsällskap +0.94 171 1:30.41 101,37 %
50m: 43.28
100m: 1:30.41
(47.13)
70 Alma Thorildsson 2010 Västerås Simsällskap +0.96 168 1:30.96 102,84 %
50m: 45.14
100m: 1:30.96
(45.82)
71 Molly Halldén 2011 Simklubben Elfsborg +0.86 144 1:35.84 99,44 %
50m: 46.10
100m: 1:35.84
(49.74)
72 Livia Vasiliagou Petersen 2011 Simklubben Elfsborg +0.54 141 1:36.54 103,78 %
50m: 45.92
100m: 1:36.54
(50.62)
- Sigrid-Lee Pettersson 2011 Ösmo Simsällskap +0.58 DSQ
Grenen officiell:  2023-02-04 09:58:28
Gren 5, 100m Frisim FL 12-15 14 år - Final
F13 1:00.17 Sofia Abrahamsson 2005 Uddevalla Sim 2018-02-03
F14 58.77 Lisa Nystrand 2006 Sala SS 2020-01-01
F15 57.53 Trine Fors 2003 Skövde SS 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Borg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.71 577 1:00.35 102,22 %
50m: 29.05
100m: 1:00.35
(31.30)
2 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap +0.65 488 1:03.81 96,48 %
50m: 30.29
100m: 1:03.81
(33.52)
3 Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb +0.72 473 1:04.47 100,36 %
50m: 30.69
100m: 1:04.47
(33.78)
4 Liv Nyman 2009 Järfälla Simsällskap +0.70 436 1:06.26 103,00 %
50m: 32.06
100m: 1:06.26
(34.20)
5 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.80 424 1:06.84 102,07 %
50m: 32.08
100m: 1:06.84
(34.76)
6 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap +0.72 413 1:07.44 99,72 %
50m: 31.95
100m: 1:07.44
(35.49)
7 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap 406 1:07.83 95,37 %
50m: 32.33
100m: 1:07.83
(35.50)
8 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.61 400 1:08.16 103,13 %
50m: 32.86
100m: 1:08.16
(35.30)
9 Agnes Karlberg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.82 384 1:09.13 97,40 %
50m: 33.11
100m: 1:09.13
(36.02)
10 Isabelle Helin 2009 Västerås Simsällskap +0.73 378 1:09.48 100,26 %
50m: 32.96
100m: 1:09.48
(36.52)
11 Lilly Rogö 2009 Jönköpings Simsällskap +0.72 376 1:09.59 99,49 %
50m: 33.23
100m: 1:09.59
(36.36)
12 Elsa Hedenström 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.66 370 1:09.98 97,63 %
50m: 34.27
100m: 1:09.98
(35.71)
13 Lea Guldstrand 2009 Linköpings Allmänna SS +0.76 361 1:10.51 100,38 %
50m: 33.20
100m: 1:10.51
(37.31)
14 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap +0.81 347 1:11.46 101,12 %
50m: 34.18
100m: 1:11.46
(37.28)
15 Alicia Körberg 2009 Västerås Simsällskap +0.72 337 1:12.14 98,41 %
50m: 34.84
100m: 1:12.14
(37.30)
16 Arwen Flanagan 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.64 337 1:12.20 102,18 %
50m: 34.58
100m: 1:12.20
(37.62)
17 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.89 334 1:12.41 102,67 %
50m: 34.41
100m: 1:12.41
(38.00)
18 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap +0.64 333 1:12.47 100,38 %
50m: 34.16
100m: 1:12.47
(38.31)
19 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.78 332 1:12.52 100,07 %
50m: 34.42
100m: 1:12.52
(38.10)
20 Myra Fresk Sakar 2009 Västerås Simsällskap +0.58 315 1:13.81 104,13 %
50m: 35.42
100m: 1:13.81
(38.39)
21 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.74 314 1:13.87 100,16 %
50m: 34.70
100m: 1:13.87
(39.17)
22 Wilma Pawlowski 2009 Linköpings Allmänna SS +0.80 313 1:13.98 94,36 %
50m: 35.70
100m: 1:13.98
(38.28)
23 Nora Larsen Valkama 2009 Simklubben Elfsborg +0.76 312 1:14.04 100,66 %
50m: 36.40
100m: 1:14.04
(37.64)
24 Wilma Svantes 2009 Borlänge Simsällskap +0.82 309 1:14.28 103,34 %
50m: 35.45
100m: 1:14.28
(38.83)
25 Wilma Persson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.69 305 1:14.63 97,05 %
50m: 35.66
100m: 1:14.63
(38.97)
26 Alice Lönnroth 2009 Linköpings Allmänna SS +0.74 301 1:14.94 100,35 %
50m: 35.17
100m: 1:14.94
(39.77)
27 Meja Stål 2009 Västerås Simsällskap +0.81 300 1:15.03 94,80 %
50m: 35.75
100m: 1:15.03
(39.28)
28 Agnes Lindholm 2009 Strängnäs Simklubb +0.85 299 1:15.08 98,88 %
50m: 34.98
100m: 1:15.08
(40.10)
29 Sofia Soldesjö 2009 Jönköpings Simsällskap +0.77 298 1:15.19 99,59 %
50m: 36.36
100m: 1:15.19
(38.83)
30 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap +0.75 295 1:15.48 103,17 %
50m: 34.64
100m: 1:15.48
(40.84)
31 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg +0.91 287 1:16.18 100,65 %
50m: 35.43
100m: 1:16.18
(40.75)
32 Klara Segerström 2009 Västerås Simsällskap +0.79 268 1:17.86 103,20 %
50m: 37.09
100m: 1:17.86
(40.77)
33 Elsa Garrett 2009 Upsala Simsällskap +0.83 261 1:18.57 106,43 %
50m: 37.57
100m: 1:18.57
(41.00)
34 Evelina Myhr 2009 Borlänge Simsällskap +0.69 246 1:20.18 106,11 %
50m: 38.58
100m: 1:20.18
(41.60)
35 Linn Berggren 2009 Ösmo Simsällskap +0.71 232 1:21.71 107,23 %
50m: 38.27
100m: 1:21.71
(43.44)
36 Julia Ringborg 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.62 175 1:29.77
50m: 42.06
100m: 1:29.77
(47.71)
37 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap 171 1:30.53 96,76 % S6
50m: 44.76
100m: 1:30.53
(45.77)
38 Wilma Håkansson 2009 Upsala Simsällskap +0.94 164 1:31.67 94,08 %
50m: 43.33
100m: 1:31.67
(48.34)
- Molly Lindberg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.69 DSQ
- Tova Lewander 2009 Linköpings Allmänna SS DNS
Grenen officiell:  2023-02-04 09:58:28
Gren 5, 100m Frisim FL 12-15 15 år - Final
F13 1:00.17 Sofia Abrahamsson 2005 Uddevalla Sim 2018-02-03
F14 58.77 Lisa Nystrand 2006 Sala SS 2020-01-01
F15 57.53 Trine Fors 2003 Skövde SS 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap +0.71 543 1:01.58 99,71 %
50m: 29.50
100m: 1:01.58
(32.08)
2 Elin Axelsson 2008 Linköpings Allmänna SS 531 1:02.05 101,26 %
50m: 30.22
100m: 1:02.05
(31.83)
3 Lova Rubensson 2008 Jönköpings Simsällskap +0.68 512 1:02.78 98,32 %
50m: 29.86
100m: 1:02.78
(32.92)
4 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians +0.72 508 1:02.97 101,04 %
50m: 30.42
100m: 1:02.97
(32.55)
5 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians +0.74 507 1:03.01 100,17 %
50m: 30.42
100m: 1:03.01
(32.59)
6 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS +0.71 462 1:04.97 95,85 %
50m: 30.61
100m: 1:04.97
(34.36)
7 Lily Viberg 2008 Jönköpings Simsällskap +0.73 462 1:04.99 97,96 %
50m: 31.51
100m: 1:04.99
(33.48)
8 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap +0.66 459 1:05.10 98,87 %
50m: 30.89
100m: 1:05.10
(34.21)
9 Elin Wilde 2008 Karlstads Simsällskap +0.67 448 1:05.65 101,71 %
50m: 30.94
100m: 1:05.65
(34.71)
10 Tuva Veiström 2008 Linköpings Allmänna SS 445 1:05.77 98,91 %
50m: 32.11
100m: 1:05.77
(33.66)
11 Leah Ljungberg 2008 Jönköpings Simsällskap +0.66 444 1:05.84 97,84 %
50m: 31.28
100m: 1:05.84
(34.56)
12 Saga Quarles van Ufford 2008 Linköpings Allmänna SS +0.85 433 1:06.42 98,49 %
50m: 32.33
100m: 1:06.42
(34.09)
13 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians +0.67 428 1:06.66 100,13 %
50m: 32.35
100m: 1:06.66
(34.31)
14 Elsa Wilhelmsson 2008 Linköpings Allmänna SS +0.78 418 1:07.19 99,46 %
50m: 32.31
100m: 1:07.19
(34.88)
15 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap +0.87 414 1:07.37 95,26 %
50m: 31.97
100m: 1:07.37
(35.40)
16 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap +0.67 397 1:08.37 94,67 %
50m: 32.67
100m: 1:08.37
(35.70)
17 Leah Norén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.76 386 1:09.00 99,91 %
50m: 33.60
100m: 1:09.00
(35.40)
=18 Jonna Klasén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.73 382 1:09.23 99,58 %
50m: 33.46
100m: 1:09.23
(35.77)
=18 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians +0.85 382 1:09.23 99,24 %
50m: 33.61
100m: 1:09.23
(35.62)
20 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap 375 1:09.63 98,47 %
50m: 33.35
100m: 1:09.63
(36.28)
21 Philia Norling 2008 Västerås Simsällskap +0.79 373 1:09.77 99,07 %
50m: 33.35
100m: 1:09.77
(36.42)
22 Rebecca Isoz 2008 Linköpings Allmänna SS +0.66 370 1:09.99 103,33 %
50m: 33.80
100m: 1:09.99
(36.19)
23 Ingrid Kramer 2008 Jönköpings Simsällskap +0.74 364 1:10.33 102,51 %
50m: 32.80
100m: 1:10.33
(37.53)
24 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap +0.72 362 1:10.48 98,63 %
50m: 32.86
100m: 1:10.48
(37.62)
25 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap +0.85 355 1:10.91 98,69 %
50m: 33.83
100m: 1:10.91
(37.08)
26 Vera Helstad 2008 Linköpings Allmänna SS +0.75 338 1:12.09 101,48 %
50m: 34.45
100m: 1:12.09
(37.64)
27 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb +0.69 331 1:12.60 97,96 %
50m: 33.88
100m: 1:12.60
(38.72)
28 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap +0.46 285 1:16.35 100,12 %
50m: 36.00
100m: 1:16.35
(40.35)
29 Alva Bergman 2008 Borlänge Simsällskap +0.89 249 1:19.86 103,76 %
50m: 37.74
100m: 1:19.86
(42.12)
30 Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap +0.84 239 1:20.93 104,51 %
50m: 39.30
100m: 1:20.93
(41.63)
Grenen officiell:  2023-02-04 09:58:28
2023-02-04 10:06:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
NUSS Yngre (25m)
Plats: Lögarängsbadet Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023
Gren 6, 100m Frisim Po 12-15 12-13 år - Final
P13 56.24 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS 2014-02-02
P14 53.22 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS 2015-01-01
 P15 52.79 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS 2016-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elis Nilsson 2010 Söderhamns Simsällskap +0.80 439 58.99 104,33 %