Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
47.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.90 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Zilliacus |
2014 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.76 |
|
49.78 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.16 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Ahlgren |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
58.64 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Viinikainen |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
59.44 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eevi-Sofia Laisi |
2014 |
Cetus Espoo |
|
|
1:05.87 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Helin |
2015 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
1:11.82 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 9:48:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
+0.65 |
|
43.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.44 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Vanders |
+0.63 |
|
44.57 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.34 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
+0.78 |
|
46.16 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.91 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Helmi Rynty |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
+0.76 |
|
47.89 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elli Suvanto |
2013 |
Vanders |
+0.77 |
|
49.57 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.08 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Anna Jauhonen |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.77 |
|
49.95 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.40 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
50.13 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.59 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanni Asikainen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
50.56 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.77 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erin Korpilammi |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.70 |
|
50.87 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.90 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
|
52.28 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.80 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mila Wennström |
2013 |
Vanders |
+0.73 |
|
54.51 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.40 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Laulumaa |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
54.78 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.18 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
56.16 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.98 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsi Martikainen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
56.52 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.17 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julia Sederholm |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
56.61 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.19 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
+0.72 |
|
59.23 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.64 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Sandström |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:09.61 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 9:48:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
+0.75 |
|
39.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
+0.67 |
|
41.38 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
+0.63 |
|
42.18 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.37 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
+0.76 |
|
45.86 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.98 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
+0.73 |
|
46.16 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.15 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
+0.67 |
|
46.29 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.28 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
|
47.14 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.98 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.84 |
|
47.52 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.41 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmi Palmola |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
48.69 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.64 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.76 |
|
50.28 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.26 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.77 |
|
50.53 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.58 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.88 |
|
50.64 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.69 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
+0.93 |
|
50.75 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.46 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Race Club Sveitsi |
+0.69 |
|
50.80 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.17 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.91 |
|
51.71 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.79 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
|
54.01 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Minea Henriksson |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
55.00 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mame Esane Assyne |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
57.34 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.88 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ann Hagelberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
|
57.92 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.47 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Kuosmanen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
58.86 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Issa |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.98 |
|
1:00.28 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 9:48:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.65 |
|
39.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.99 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.66 |
|
39.41 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
|
42.65 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.87 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eve Ukkonen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
43.25 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.76 |
|
44.89 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.94 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enna Järvinen |
2011 |
Vanders |
+0.76 |
|
45.25 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.06 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
+0.95 |
|
48.01 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.23 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.81 |
|
48.85 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.49 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arina Shahgordi |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
51.23 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.89 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.80 |
|
53.47 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.53 |
|
54.34 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.07 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.79 |
|
54.95 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 9:48:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 09:48:30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
+0.97 |
|
44.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.39 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Dzura |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
+0.59 |
|
45.96 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.29 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
48.34 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.49 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olli Sukanen |
2013 |
Vanders |
|
|
48.84 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.87 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.58 |
|
50.91 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.41 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
52.52 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.80 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ewen Cameron |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
54.79 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.64 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niki Rämä |
2014 |
Cetus Espoo |
|
|
56.45 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.25 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Atte Savolainen |
2014 |
Nurmijärven Uinti |
+0.75 |
|
57.99 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lassi Liukkonen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:03.38 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Samuel Koskenniemi |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:03.94 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Akseli Turunen |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
1:05.74 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.32 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Suomela |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:09.70 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Weichert |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.37 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Max Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 9:57:28 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.45 |
|
40.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.01 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
41.48 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.73 |
|
42.48 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.69 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Sjöström |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.63 |
|
43.84 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.49 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.74 |
|
43.89 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.94 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toivo Männikkö |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.76 |
|
46.59 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.11 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Ugolnikov |
2012 |
Vanders |
+0.71 |
|
47.13 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
47.81 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niko Halinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
48.23 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.51 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
|
49.92 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.51 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
50.01 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.89 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aapo Heikkinen |
2012 |
Vanders |
|
|
50.69 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.39 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joel Laakso |
2012 |
Vanders |
|
|
51.02 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.58 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
|
51.05 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.88 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Semuel Perov |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
52.33 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.99 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maxim Shorkhov |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
54.14 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.34 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kasper Manni |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
54.83 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.31 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sasu Auromaa |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
|
1:02.64 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.23 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 9:57:28 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.77 |
|
38.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
+0.84 |
|
40.53 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.57 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Timur Seksenov |
2011 |
Vanders |
+0.77 |
|
40.85 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.48 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
+0.67 |
|
41.37 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
+0.81 |
|
43.85 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.14 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
44.98 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
+0.67 |
|
46.36 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.24 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Chun |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
51.44 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.54 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
56.12 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.90 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Richard Kask |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
56.60 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 9:57:28 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.67 |
|
38.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
41.09 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.31 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.63 |
|
41.45 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.28 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
42.02 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.20 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Löytäinen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
54.53 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.53 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 9:57:28 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 10:02:31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytöt 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.88 |
|
2:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.12 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.84 |
|
3:10.47 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 10:02:43 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytöt 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
2:55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.71 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
3:06.34 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 10:02:43 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 10:02:49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
1:19.16 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.91 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:19.99 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:20.92 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.15 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:22.77 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:22.83 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.73 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:22.93 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.54 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
1:24.83 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.32 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.96 |
|
1:29.74 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.92 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:30.18 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.52 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.89 |
|
1:32.39 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.92 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
+0.94 |
|
1:32.67 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.62 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.76 |
|
1:33.16 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.22 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
1:33.78 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.80 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emmi Palmola |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:34.74 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.56 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.96 |
|
1:37.26 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.58 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aliza Multanen |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
1:37.48 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.82 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:40.23 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.52 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:41.46 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.34 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
|
1:42.78 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.14 |
(-9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabel Palm |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.89 |
|
1:47.08 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.44 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:53.74 |
+37.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.38 |
(+7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aada Eloneva |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
2:01.40 |
+45.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.05 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ann Hagelberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
2:03.63 |
+47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 10:44:33 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.06 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.67 |
|
1:05.19 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.01 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:06.06 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:07.30 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:07.77 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.50 |
|
1:08.68 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.80 |
|
1:10.26 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:10.42 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.83 |
|
1:10.42 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.43 |
|
1:10.53 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
1:10.58 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.32 |
(-7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.51 |
|
1:10.62 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.58 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:10.75 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
|
1:10.91 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:11.36 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:11.49 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
1:12.08 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.69 |
|
1:12.27 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.45 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:12.89 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.66 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:12.90 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lilli Häyrynen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:12.92 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:13.54 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.71 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.03 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.76 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
|
1:14.06 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Forss |
2010 |
Simmis Grani |
+0.82 |
|
1:14.24 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.68 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.32 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.69 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:14.80 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:15.54 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
+0.68 |
|
1:16.33 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
1:16.34 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.66 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.53 |
|
1:16.82 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.55 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:16.92 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.65 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ilona Poltavskaya |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:16.99 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.08 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Camilla Närhi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
1:17.04 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.63 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:17.46 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.09 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:18.46 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.45 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.65 |
|
1:18.55 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.30 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.65 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.73 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:18.71 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:19.16 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.68 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
|
1:19.22 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.65 |
|
1:19.73 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:19.74 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.67 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Enna Järvinen |
2011 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:20.01 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.28 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:20.35 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:20.66 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.78 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:20.74 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:20.75 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.98 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.58 |
|
1:20.79 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.81 |
|
1:21.52 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.63 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.75 |
|
1:23.80 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.61 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Meri Pöyhönen |
2011 |
Vanders |
+0.84 |
|
1:23.88 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:24.16 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
1:25.05 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.09 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=56 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
+0.66 |
|
1:25.34 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.47 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=56 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:25.34 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.18 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
+0.71 |
|
1:26.41 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.54 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.53 |
|
1:26.42 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.27 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:27.31 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.69 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:27.45 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.31 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.74 |
|
1:28.08 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.90 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.82 |
|
1:28.88 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.89 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:28.95 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Mimmi Loponen |
2011 |
Vanders |
|
|
1:29.89 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.88 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:30.27 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.86 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.73 |
|
1:30.39 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:30.52 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.35 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:30.81 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.14 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Kiira Elisa Kautto |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.94 |
|
1:31.01 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.79 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.60 |
|
1:34.46 |
+30.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.66 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Ada Murto |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:34.57 |
+30.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.98 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:36.70 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.29 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Inkeri Kujala |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:36.79 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.26 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.88 |
|
1:37.83 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.66 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Maisa Puukko |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
1:41.32 |
+37.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.96 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:44.38 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.53 |
(-9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
1:46.22 |
+41.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.64 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:46.69 |
+42.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.99 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Ahlfors |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Emma Haapajärvi |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Orvokki Mård |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Taimi Lehtinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Närhi |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 10:44:33 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
|
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.43 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karolin Karja |
2009 |
Keila Swim Club |
+0.76 |
|
1:03.34 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:04.28 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
|
1:04.37 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.42 |
|
1:04.66 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.69 |
|
1:06.51 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Hiltunen |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.78 |
|
1:06.59 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:07.61 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:07.75 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.52 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:07.92 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.29 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:07.99 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Rokka |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.77 |
|
1:08.12 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.18 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:08.20 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
1:08.40 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.26 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
1:08.56 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.36 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:08.75 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.58 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.79 |
|
1:08.86 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.84 |
|
1:09.02 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luisa Sofia Zurban |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:09.05 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
|
1:09.35 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.24 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:10.14 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:10.48 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:11.18 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.42 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.88 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.02 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
|
1:12.15 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:13.22 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.91 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:13.77 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.89 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
|
1:14.13 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
|
1:14.39 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.93 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Liimatainen |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.77 |
|
1:14.47 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.59 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:15.03 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.63 |
|
1:15.26 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
1:15.34 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.99 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.72 |
|
1:16.03 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
1:16.47 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:16.83 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.09 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:18.63 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.83 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:18.89 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.06 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:19.08 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:20.66 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.70 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:20.80 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.94 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.78 |
|
1:23.25 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.06 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:24.01 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.97 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:47.91 |
+44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 10:44:33 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 11:02:38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.61 |
|
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
1:15.56 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.65 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
1:17.40 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.70 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
|
1:17.86 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.47 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
+0.60 |
|
1:20.04 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.97 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:24.89 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.65 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.79 |
|
1:26.00 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.04 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:26.87 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.27 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonatan Tani |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.73 |
|
1:27.26 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theodor Karulin |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:28.71 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.17 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:29.59 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.77 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Ärling |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
1:30.45 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.32 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:35.66 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.40 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matias Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:36.08 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Touko Sammaltupa |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:37.70 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.89 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikael Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:38.42 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.66 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:41.30 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.51 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ashvath Sangwan |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:42.59 |
+27.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.49 |
(-46.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.86 |
|
1:46.99 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.23 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amir Asikainen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.86 |
|
1:53.25 |
+38.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.94 |
(-26.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Benjamin Köngäs |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.98 |
|
1:54.26 |
+39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.32 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 11:04:33 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:01.48 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.48 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.81 |
|
1:03.62 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:06.73 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.09 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:06.93 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:07.86 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:08.38 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.49 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
|
1:08.65 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
|
1:08.85 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.74 |
|
1:08.88 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:09.09 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
1:10.41 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
1:10.47 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.81 |
|
1:11.57 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.16 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.66 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.77 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.70 |
|
1:12.14 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.49 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:12.16 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
1:12.26 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
1:12.52 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:12.98 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:14.19 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.28 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:14.21 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.60 |
|
1:15.10 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.58 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:15.18 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.46 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
+0.84 |
|
1:15.79 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.70 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:16.06 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.78 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:16.07 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.44 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
1:17.42 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.27 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:17.47 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:17.52 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.82 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:17.74 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
1:17.82 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
|
1:17.88 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
|
1:18.02 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.44 |
|
1:18.24 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:18.52 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.90 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
1:19.41 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.19 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:19.47 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
1:19.57 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.92 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
1:20.06 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.87 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.51 |
|
1:21.20 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.50 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:22.73 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.16 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
|
1:23.62 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.58 |
(-8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
1:29.90 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.28 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
|
1:30.30 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.54 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Lenni Löytäinen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.53 |
|
1:33.96 |
+32.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.30 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:54.72 |
+53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 11:04:33 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
56.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.64 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
+0.71 |
|
58.35 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.93 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
59.15 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.66 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
59.90 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.67 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:00.62 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.10 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:00.98 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:01.25 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.99 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:01.62 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.67 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:03.51 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:04.76 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:06.22 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:06.41 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.04 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
1:07.20 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.72 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
1:07.80 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
1:08.18 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:10.78 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
|
1:10.82 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
1:18.00 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.99 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 11:04:33 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 11:24:48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.89 |
|
3:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.52 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
3:15.71 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.47 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.81 |
|
3:21.29 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.36 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
3:33.02 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.61 |
|
3:33.79 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.71 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alessandra Carranza |
2010 |
Simmis Grani |
|
|
3:40.01 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilona Poltavskaya |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
3:47.47 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.56 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 11:18:48 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
2:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.61 |
(-10.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.73 |
|
3:02.05 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.19 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
3:04.78 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.88 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
3:09.15 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.08 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
3:16.45 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.66 |
(+5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmi Sintonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
|
3:19.06 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.99 |
(-12.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:20.68 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.91 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.89 |
|
3:23.23 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.83 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
3:23.81 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.96 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
|
3:27.67 |
+30.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.32 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
3:31.74 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.03 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.63 |
|
3:33.84 |
+36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Seela Saario |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.87 |
|
3:38.60 |
+41.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.23 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.92 |
|
3:43.68 |
+46.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.37 |
(+9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sanni Romppanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
3:56.59 |
+59.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.89 |
(+10.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jessica Salminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 11:18:48 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 11:19:03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
+0.71 |
|
1:27.91 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.31 |
(-19.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.74 |
|
1:31.21 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.61 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.97 |
|
1:31.69 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.40 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
1:32.43 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.42 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
1:33.70 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.22 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
+0.66 |
|
1:33.78 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.57 |
(-22.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
1:34.10 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.05 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
|
1:35.65 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.09 |
(-13.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
+0.79 |
|
1:37.25 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.40 |
(-14.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
1:39.04 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.81 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:39.58 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:42.69 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
1:44.19 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.58 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aliza Multanen |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
+0.64 |
|
1:46.74 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:49.35 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
+0.51 |
|
1:49.45 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Race Club Sveitsi |
+0.71 |
|
1:50.14 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.90 |
|
1:52.07 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
+0.90 |
|
1:55.46 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:57.98 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aada Eloneva |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.67 |
|
1:58.06 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.46 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 11:58:09 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:14.73 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:18.35 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.74 |
|
1:19.03 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:19.29 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.90 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
1:20.69 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.49 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:23.78 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.11 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:23.90 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.53 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.92 |
|
1:24.82 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.90 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.69 |
|
1:26.56 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.99 |
|
1:26.67 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.42 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:27.55 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.71 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:27.72 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:28.16 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.25 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.79 |
|
1:28.45 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.83 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
|
1:30.38 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.54 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Haapajärvi |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:30.66 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.32 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:31.12 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.38 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
|
1:31.25 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
+0.74 |
|
1:31.54 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Camilla Närhi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
1:31.65 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
1:33.26 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:33.32 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.78 |
(-13.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
+0.64 |
|
1:33.91 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.40 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ingrid Ahlfors |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.66 |
|
1:34.52 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.63 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
1:35.60 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.57 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
1:36.13 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.41 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.98 |
|
1:36.21 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.13 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
|
1:36.60 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.04 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
1:37.52 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.76 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:37.62 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.56 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.79 |
|
1:37.64 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.55 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
1:39.53 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.60 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.77 |
|
1:39.55 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.20 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:39.57 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.96 |
(-15.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:40.47 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.10 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.70 |
|
1:40.61 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.58 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.73 |
|
1:42.01 |
+29.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.02 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.94 |
|
1:42.06 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:42.64 |
+29.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.73 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.95 |
|
1:43.75 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kiira Elisa Kautto |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
|
1:45.48 |
+32.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.22 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:45.56 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.08 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
+0.82 |
|
1:45.92 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.16 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.91 |
|
1:45.94 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.70 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Orvokki Mård |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.95 |
|
1:47.23 |
+34.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.02 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
+0.96 |
|
1:48.38 |
+35.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.61 |
(+6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ada Murto |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:48.82 |
+35.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.69 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.69 |
|
1:52.07 |
+39.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.20 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:53.78 |
+40.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.79 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.81 |
|
2:00.01 |
+47.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.43 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.72 |
|
2:03.46 |
+50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Taimi Lehtinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 11:58:09 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.35 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
1:16.28 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:17.02 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:17.18 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.34 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
|
1:17.25 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.65 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:19.00 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
|
1:19.10 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.96 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:19.60 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:19.64 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.75 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:19.66 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luisa Sofia Zurban |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:20.44 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.83 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
1:21.69 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:22.07 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.95 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
|
1:22.98 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.34 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
1:23.30 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.93 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:24.16 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.16 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
|
1:24.16 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:24.63 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Rokka |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.83 |
|
1:26.91 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.41 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:27.04 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.55 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:27.44 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.99 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:28.80 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.73 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:30.52 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.72 |
|
1:30.71 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.78 |
(-8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:30.80 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.86 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:30.84 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
1:35.25 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.08 |
(-10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:37.40 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.33 |
(+8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:39.00 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.63 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:39.68 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.30 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.70 |
|
1:39.79 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.47 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
1:51.80 |
+37.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.27 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sanni Romppanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:57.50 |
+42.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.57 |
(+15.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 11:58:09 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 11:58:14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
|
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.77 |
|
1:24.16 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
+0.85 |
|
1:27.21 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.45 |
(-14.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
+0.79 |
|
1:27.24 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.32 |
(-14.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
+0.76 |
|
1:34.79 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.10 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Raunio |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:34.83 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.66 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Timur Seksenov |
2011 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:36.81 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theodor Karulin |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:37.65 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
+0.61 |
|
1:44.98 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:48.52 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.20 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Touko Sammaltupa |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
1:51.80 |
+30.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.64 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.99 |
|
1:52.26 |
+30.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.34 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikael Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:52.63 |
+31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matias Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:58.44 |
+36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amir Asikainen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.6 Köydestä vetäminen |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ashvath Sangwan |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Joonatan Tani |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:19:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.78 |
|
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.33 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
1:17.17 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.81 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:18.76 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:19.41 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.04 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
1:19.52 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.84 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.71 |
|
1:19.52 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.84 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.68 |
|
1:19.82 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:21.10 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.25 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.75 |
|
1:21.61 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.65 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:22.81 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.64 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
1:23.38 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.80 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:23.47 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
1:24.13 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.68 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
1:24.20 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:24.56 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.97 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:26.07 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.84 |
|
1:26.22 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.48 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.57 |
|
1:26.38 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.74 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:26.79 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.68 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.65 |
|
1:27.81 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:28.10 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:28.21 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.54 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:28.37 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.81 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:28.98 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.58 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:28.98 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.70 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:29.04 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.42 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
|
1:29.88 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.03 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.61 |
|
1:29.96 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.55 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:30.08 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.37 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
1:30.42 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.81 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
1:30.43 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.80 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.58 |
|
1:31.09 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.46 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
+0.62 |
|
1:31.49 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.81 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:32.35 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.24 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:32.51 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.16 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.70 |
|
1:32.64 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.35 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
1:35.32 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.44 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nooa Koskela |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
|
1:36.12 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.09 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
1:36.53 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.98 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
|
1:39.57 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.44 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
1:41.94 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.37 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.68 |
|
1:45.47 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.71 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:49.12 |
+32.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.27 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.50 |
|
DSQ |
|
|
Sw 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:19:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:08.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:09.31 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:10.77 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.51 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.79 |
|
1:11.05 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:11.90 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:11.95 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:12.05 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
|
1:13.19 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:14.00 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.58 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
1:14.06 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.05 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:15.91 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
+0.71 |
|
1:17.47 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:18.72 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.15 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:19.82 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:23.31 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.27 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:23.43 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.67 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.64 |
|
1:24.37 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.41 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:19:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 12:19:52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Zilliacus |
2014 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
|
54.63 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.98 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:28:43 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
39.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erin Korpilammi |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.49 |
|
46.18 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Vanders |
+0.72 |
|
47.18 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.64 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
+0.82 |
|
49.11 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.88 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Helmi Rynty |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
49.76 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.25 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
51.52 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.56 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.57 |
|
59.11 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.66 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:00.32 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaisa Ikäheimonen |
2013 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
1:00.81 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:28:43 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
|
43.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.08 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.91 |
|
43.90 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.90 |
|
48.82 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmi Palmola |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.99 |
|
50.64 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.17 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.58 |
|
52.75 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.48 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.86 |
|
53.14 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.41 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Palm |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:28:43 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
35.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
|
37.61 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
|
38.32 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.65 |
|
38.38 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.74 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
39.45 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
+0.75 |
|
42.27 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
43.96 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
44.05 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
44.12 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.81 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
44.91 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.18 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meri Pöyhönen |
2011 |
Vanders |
+0.90 |
|
46.73 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.87 |
|
48.59 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inkeri Kujala |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.97 |
|
49.39 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.73 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.62 |
|
50.56 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.47 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
51.78 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
|
52.87 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.28 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:28:43 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 12:28:45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Pojat 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
47.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.22 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Dzura |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
+0.68 |
|
50.01 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.86 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.61 |
|
56.76 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.36 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:36:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Pojat 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
40.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.06 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.65 |
|
41.94 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.33 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
|
43.83 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toivo Männikkö |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.69 |
|
45.41 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.36 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
|
46.71 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
47.31 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.72 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Sjöström |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
|
50.41 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.81 |
|
51.79 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
|
51.93 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.32 |
(+5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
52.22 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:36:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
38.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.76 |
|
40.66 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.82 |
|
41.69 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
+0.83 |
|
42.35 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.50 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
42.37 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.38 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
|
44.08 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.33 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
|
54.89 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Chun |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:00.59 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.06 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ashvath Sangwan |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:02.10 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.81 |
|
1:04.47 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:36:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Pojat 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
|
33.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.63 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
36.27 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.75 |
|
37.48 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.17 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
38.43 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.69 |
|
38.79 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
39.75 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
39.94 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.49 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
41.20 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.71 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
41.28 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.19 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
42.02 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.64 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
44.23 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.00 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:36:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 12:36:04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
1:39.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.05 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
+0.76 |
|
1:40.81 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.41 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Timur Seksenov |
2011 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:50.63 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Touko Sammaltupa |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:52.79 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:55.53 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
+0.90 |
|
2:01.82 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.55 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
+0.98 |
|
2:07.49 |
+28.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.86 |
(-9.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:09.67 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matias Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
2:13.95 |
+34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.36 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Mikael Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
Sw 7.5 |
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 4:46:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti Pojat 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:23.17 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:28.19 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.18 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
1:28.53 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
1:32.34 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.18 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:34.23 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.48 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:35.28 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.36 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.82 |
|
1:36.32 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.46 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:40.28 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.84 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.58 |
|
1:41.27 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.37 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
1:41.83 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.39 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:42.23 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.31 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:42.45 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.13 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.85 |
|
1:43.08 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
1:44.43 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.87 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:46.60 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.70 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:47.19 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.12 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:48.60 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.61 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
|
1:49.21 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.52 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
|
1:50.91 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.68 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:52.87 |
+32.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.60 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.60 |
|
1:55.15 |
+35.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.80 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:55.32 |
+35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:56.26 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.97 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 4:46:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti Pojat 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:12.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:15.10 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.12 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:16.39 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:20.85 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.83 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
1:21.93 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:22.65 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.53 |
|
1:24.27 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.20 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:24.49 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:27.23 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.55 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:32.53 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.22 |
(-9.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
1:43.84 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.20 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
1:44.97 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.74 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 4:46:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 16:46:45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Rintauinti Tytöt 8-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:43.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.59 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.87 |
|
1:43.84 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.05 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:47.11 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
|
|
1:48.04 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.90 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:49.44 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.81 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.72 |
|
1:50.36 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
|
|
1:50.81 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aliza Multanen |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
1:53.02 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
+0.74 |
|
1:53.68 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.87 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
+0.93 |
|
1:54.13 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.09 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
1:58.77 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Palm |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.86 |
|
2:01.70 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
2:05.13 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
+0.80 |
|
2:07.32 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.14 |
(+10.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.86 |
|
2:10.38 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada Eloneva |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
2:15.69 |
+32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 5:13:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Rintauinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.62 |
|
1:23.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
1:27.32 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.02 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.76 |
|
1:27.41 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.20 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.85 |
|
1:29.91 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.09 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.88 |
|
1:32.27 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.53 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
1:32.33 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.54 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:32.58 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.92 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
|
1:34.01 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.22 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:35.03 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.77 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:36.83 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.38 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.87 |
|
1:38.11 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.32 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
1:38.88 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.14 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:39.15 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.51 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Haapajärvi |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
1:39.93 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.50 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:41.36 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.11 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alessandra Carranza |
2010 |
Simmis Grani |
+0.83 |
|
1:41.95 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.16 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.81 |
|
1:42.17 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.06 |
(-9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:42.52 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.63 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
1:42.93 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.00 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
1:43.21 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.02 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:43.90 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.04 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
1:44.64 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.68 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
1:45.56 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.73 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Orvokki Mård |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
1:46.61 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.96 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ilona Poltavskaya |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:46.89 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.21 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
1:47.75 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.56 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:48.02 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.89 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
1:50.11 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.02 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:51.06 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.21 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.71 |
|
1:51.50 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.71 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:53.58 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.73 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Enna Järvinen |
2011 |
Vanders |
+0.85 |
|
1:53.74 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.52 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
1:53.99 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.59 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:56.07 |
+32.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.36 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Meri Pöyhönen |
2011 |
Vanders |
+0.91 |
|
1:57.35 |
+33.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.48 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ada Murto |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:58.16 |
+34.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.91 |
(+7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.80 |
|
1:58.60 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.89 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kiira Elisa Kautto |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
2:00.02 |
+36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Camilla Närhi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
|
2:02.57 |
+39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.68 |
|
2:11.10 |
+47.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.05 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.97 |
|
2:11.66 |
+48.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.85 |
(+7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.45 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Taimi Lehtinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 5:13:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Rintauinti Tytöt 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.40 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.57 |
|
1:23.69 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.88 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
|
1:24.57 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.14 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:25.13 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.15 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:25.66 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.28 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
|
1:25.93 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.43 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:27.28 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.55 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:27.87 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.95 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:28.06 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.60 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
1:28.67 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.63 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
|
1:28.78 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.74 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:29.14 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.76 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
|
1:30.43 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.85 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.51 |
|
1:32.82 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.48 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Rokka |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.79 |
|
1:33.40 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.47 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:35.35 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.06 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:35.51 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.42 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:35.89 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.83 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:36.12 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.28 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Liimatainen |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.78 |
|
1:37.20 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.55 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
1:37.85 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.88 |
|
1:39.24 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.90 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
1:39.49 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.42 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veera Hiltunen |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.82 |
|
1:40.31 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.98 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:41.54 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.09 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.85 |
|
1:42.37 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.33 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Seela Saario |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.88 |
|
1:42.38 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.84 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.85 |
|
1:48.05 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.21 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sanni Romppanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:50.16 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.42 |
(+7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.74 |
|
1:54.41 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.05 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
2:12.41 |
+50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 5:13:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 17:40:52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Sekauinti Pojat 10-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
|
3:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.44 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.62 |
|
3:13.63 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.69 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
3:17.55 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
+0.75 |
|
3:21.26 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.44 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Raunio |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
3:26.68 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.67 |
(-10.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
3:31.93 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
3:35.69 |
+33.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.21 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theodor Karulin |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:43.97 |
+41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:44.42 |
+42.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.55 |
(-18.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:45.82 |
+43.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.57 |
(-31.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
3:54.61 |
+52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
3:58.61 |
+56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 5:42:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Sekauinti Pojat 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
2:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.22 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väinö Kero |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
|
2:44.01 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.15 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
2:47.08 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.32 |
(-9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.79 |
|
2:48.22 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.98 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.76 |
|
2:52.20 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.32 |
(-9.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
2:53.59 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.49 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
2:54.23 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.61 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:56.89 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.65 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
2:57.58 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.74 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
2:58.96 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.58 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
3:01.77 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.19 |
(-10.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
+0.76 |
|
3:04.49 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.74 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
3:08.30 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.70 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
3:09.87 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.39 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
+0.88 |
|
3:10.32 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.85 |
(-15.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
3:12.95 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.96 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
3:14.47 |
+32.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.20 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.53 |
|
3:18.46 |
+36.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.19 |
(-10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
3:18.86 |
+36.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.33 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
3:19.02 |
+36.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.02 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
3:19.08 |
+36.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.04 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.71 |
|
3:19.11 |
+37.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.87 |
(-8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
|
|
3:22.61 |
+40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.76 |
|
3:23.92 |
+41.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.23 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
3:25.98 |
+43.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.99 |
(-11.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
3:27.96 |
+45.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.43 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
3:30.74 |
+48.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.71 |
(-28.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.90 |
|
3:42.21 |
+1:00.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.30 |
(-7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
4:09.88 |
+1:27.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.66 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lenni Löytäinen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
|
4:15.14 |
+1:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
- |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW8.3 |
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 5:42:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Sekauinti Pojat 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.87 |
|
2:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.62 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
+0.70 |
|
2:28.77 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.24 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
2:28.83 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.00 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
2:40.44 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.43 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
+0.77 |
|
2:44.98 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.80 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
2:48.82 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.93 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
+0.73 |
|
2:51.16 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.81 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
|
2:56.29 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
3:00.31 |
+36.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.85 |
(-46.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 5:42:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 17:50:07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Sekauinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
3:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.23 |
(-15.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
3:14.40 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.17 |
(-15.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.76 |
|
3:20.15 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.55 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
|
3:23.56 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
3:32.64 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.08 |
(-35.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.94 |
|
3:35.52 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.00 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.83 |
|
3:41.72 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.48 |
(-10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
3:44.14 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.13 |
(-23.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
4:02.98 |
+48.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.38 |
(-13.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 6:30:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Sekauinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
2:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.92 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
2:47.80 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.83 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
2:51.38 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.89 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
|
2:52.36 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.73 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
2:54.95 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.52 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.87 |
|
2:55.11 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.01 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.84 |
|
2:56.28 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.20 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
2:58.47 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.06 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.69 |
|
2:59.43 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.42 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
+0.72 |
|
3:02.09 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
3:02.84 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.66 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.82 |
|
3:03.40 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.29 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
+0.76 |
|
3:07.22 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.08 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
|
3:07.64 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.17 |
(-14.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
3:07.96 |
+30.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.92 |
(-8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.64 |
|
3:08.02 |
+30.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.68 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
|
3:08.43 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.09 |
(-9.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.80 |
|
3:11.29 |
+34.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.51 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
3:12.23 |
+35.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.19 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.94 |
|
3:12.68 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.51 |
(-19.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:15.33 |
+38.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.44 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
+0.62 |
|
3:15.66 |
+38.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.81 |
(-14.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
+0.99 |
|
3:15.89 |
+38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
|
3:16.34 |
+39.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.66 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
3:16.36 |
+39.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.15 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.59 |
|
3:17.03 |
+39.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.44 |
(-14.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.81 |
|
3:17.80 |
+40.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.96 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
|
3:21.25 |
+44.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.43 |
(-26.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mimmi Loponen |
2011 |
Vanders |
+0.67 |
|
3:22.79 |
+45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
3:25.32 |
+48.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.71 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ingrid Ahlfors |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
|
3:25.41 |
+48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.60 |
|
3:29.76 |
+52.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.06 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
|
3:31.41 |
+54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.62 |
|
3:36.46 |
+59.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.12 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Orvokki Mård |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
3:36.77 |
+59.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.72 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
3:40.25 |
+1:03.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.72 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
3:40.63 |
+1:03.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.92 |
(-26.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.95 |
|
3:44.52 |
+1:07.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.91 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.84 |
|
3:44.87 |
+1:07.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.35 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
3:45.54 |
+1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ada Murto |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
4:00.01 |
+1:22.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.65 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potkuja PU uinnissa |
|
|
|
|
- |
|
Inkeri Kujala |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potkuja PU uinnissa |
|
|
|
|
- |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.56 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potkuja PU uinnissa |
|
|
|
|
- |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti (RU käännöksessä) |
|
|
|
|
- |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 10.2 |
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 6:30:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Sekauinti Tytöt 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
|
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.94 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
2:43.68 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.34 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
2:46.21 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.25 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
2:47.74 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.98 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.77 |
|
2:48.89 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.01 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
|
2:49.90 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.21 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
2:52.85 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.46 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Hiltunen |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.82 |
|
2:57.49 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.77 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmi Sintonen |
2009 |
Simmis Grani |
+0.80 |
|
2:58.05 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.80 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
3:00.52 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.39 |
(+5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
+0.76 |
|
3:00.78 |
+25.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.36 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
|
3:07.30 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.42 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
3:07.99 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.71 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
|
3:10.52 |
+35.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.05 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
3:13.88 |
+38.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.60 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
3:16.33 |
+40.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.18 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
3:16.52 |
+41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jessica Salminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.82 |
|
3:21.96 |
+46.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.31 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.85 |
|
3:23.68 |
+48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
3:23.84 |
+48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.84 |
|
3:30.68 |
+55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti SU |
|
|
|
|
- |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potkuja PU uinnissa |
|
|
|
|
- |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 6:30:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 19:17:16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Pojat 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Sukanen |
2013 |
Vanders |
+0.74 |
|
48.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.00 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
52.36 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.61 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
+0.61 |
|
52.52 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.43 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.61 |
|
56.12 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.07 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Dzura |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
+0.56 |
|
56.68 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.34 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
1:01.05 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Weichert |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
1:02.92 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 6:41:16 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Pojat 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Ugolnikov |
2012 |
Vanders |
+0.85 |
|
47.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.53 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
49.73 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.51 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.74 |
|
50.03 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.63 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.77 |
|
50.30 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.16 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirill Kauppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
|
52.73 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivan Logvin |
2012 |
Vanders |
+0.74 |
|
53.34 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.93 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
|
53.54 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.79 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
53.84 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.87 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
|
56.22 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.36 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leo Sjöström |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.73 |
|
57.67 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.35 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Manni |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.95 |
|
58.31 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.50 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.98 |
|
1:01.62 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joel Laakso |
2012 |
Vanders |
+0.81 |
|
1:07.47 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Semuel Perov |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa |
|
|
|
|
- |
|
Maxim Shorkhov |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 6:41:16 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Ärling |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
47.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.67 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.70 |
|
50.77 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.06 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amir Asikainen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.93 |
|
1:03.27 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 6:41:16 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Pojat 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.59 |
|
43.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.83 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
+0.87 |
|
44.48 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.08 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
46.04 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.35 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
46.23 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.23 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Löytäinen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
|
1:05.27 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.49 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 6:41:16 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 18:53:56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Tytöt 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
|
|
55.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.89 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Zilliacus |
2014 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
|
56.10 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.73 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 6:49:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Tytöt 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Vanders |
+0.71 |
|
49.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.15 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
50.00 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.44 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erin Korpilammi |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
51.94 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(-9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
55.76 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Helmi Rynty |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
55.83 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.35 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
56.61 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.87 |
(-11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elli Suvanto |
2013 |
Vanders |
+0.83 |
|
56.85 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.16 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mila Wennström |
2013 |
Vanders |
+0.68 |
|
58.41 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.54 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milla Anna Jauhonen |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.83 |
|
59.50 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.15 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaisa Ikäheimonen |
2013 |
Savonlinnan Uimaseura |
+0.69 |
|
1:01.08 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.50 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsi Martikainen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
1:03.83 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.91 |
|
1:04.07 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:04.98 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 6:49:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliza Multanen |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
54.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.11 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mame Esane Assyne |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
54.53 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.46 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.92 |
|
57.58 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Kuosmanen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:01.20 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.82 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 6:49:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Tytöt 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
44.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.38 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Loponen |
2011 |
Vanders |
+0.67 |
|
46.70 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
49.12 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.67 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.94 |
|
51.51 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.41 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
52.79 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.46 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
54.22 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.54 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
58.22 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 6:49:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 18:49:06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Tytöt 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
2:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.03 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
|
2:50.92 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.18 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
2:58.58 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.51 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
3:01.40 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.98 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
3:04.25 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.22 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Forss |
2010 |
Simmis Grani |
+0.79 |
|
3:04.58 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
|
3:06.82 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.88 |
(-14.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
3:16.34 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.64 |
(+8.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
3:16.53 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.65 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.70 |
|
3:20.31 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
3:25.23 |
+38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:14:38 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Tytöt 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
2:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.77 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
2:46.16 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.62 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.85 |
|
2:52.40 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.72 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
2:55.36 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.65 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
2:58.15 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.71 |
(+9.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seela Saario |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.73 |
|
3:03.05 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.09 |
(-27.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
|
3:03.70 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Rokka |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
|
3:04.25 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.91 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
3:16.41 |
+32.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.58 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.73 |
|
3:17.66 |
+33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
3:24.61 |
+40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
3:30.06 |
+46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:14:38 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 19:14:41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
1:30.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-19.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
1:32.99 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.20 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:24:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Pojat 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.94 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
1:18.17 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.67 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.77 |
|
1:18.92 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.37 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.77 |
|
1:24.42 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.72 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
|
1:27.19 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.17 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.66 |
|
1:28.13 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
1:29.33 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.90 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:29.64 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.19 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
1:32.86 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.96 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.44 |
|
1:39.92 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:42.90 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.73 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:24:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Pojat 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.81 |
|
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.67 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
+0.62 |
|
1:03.42 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.18 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:04.12 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.60 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:07.64 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.05 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
+0.64 |
|
1:07.99 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:08.30 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.53 |
|
1:09.30 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.83 |
|
1:10.57 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
1:11.37 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
+0.74 |
|
1:11.57 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:13.31 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:15.17 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
|
1:17.67 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.37 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:22.79 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:22.84 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.64 |
(-9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:32.67 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.63 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:24:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 19:24:04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Perhosuinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
1:33.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.77 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliza Multanen |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
+0.65 |
|
1:44.21 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
+0.95 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:35:55 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Perhosuinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.73 |
|
1:15.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:18.80 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.06 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.87 |
|
1:19.40 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.29 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.74 |
|
1:19.75 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.48 |
|
1:22.29 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.13 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:24.55 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.51 |
(-12.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
1:24.88 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.37 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:28.84 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.01 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.58 |
|
1:29.56 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.74 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
1:29.60 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.29 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:29.65 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.07 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:29.79 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.40 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:32.33 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.22 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:36.35 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(+8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:37.32 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.61 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilona Poltavskaya |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
SW8.5 |
|
|
|
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:35:55 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Perhosuinti Tytöt 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
|
1:11.54 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.39 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:12.16 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.10 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:15.39 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:17.84 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(+6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
|
1:18.66 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.80 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
|
1:25.53 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.42 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
|
1:26.08 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
1:26.54 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.71 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:27.39 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.84 |
(-15.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:27.78 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.94 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.73 |
|
1:27.95 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.51 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:27.97 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.67 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:28.28 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.02 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:32.78 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.53 |
(-14.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
1:39.62 |
+32.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.07 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:41.12 |
+34.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.41 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:35:55 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 19:42:41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Pojat 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Sukanen |
2013 |
Vanders |
+0.76 |
|
40.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.18 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Dzura |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
40.26 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.35 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
40.92 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.62 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
+0.49 |
|
47.82 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.28 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Weichert |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
56.72 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.06 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
57.00 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.97 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:48:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Pojat 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.69 |
|
35.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirill Kauppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
37.18 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
37.75 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.92 |
|
38.25 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.63 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
|
38.51 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Sjöström |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
|
39.54 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Ugolnikov |
2012 |
Vanders |
+0.80 |
|
39.72 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.49 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ivan Logvin |
2012 |
Vanders |
+0.77 |
|
39.90 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.76 |
|
39.98 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aapo Heikkinen |
2012 |
Vanders |
+0.95 |
|
41.01 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.33 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Manni |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.88 |
|
41.18 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.43 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
41.37 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.70 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
41.50 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.50 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joel Laakso |
2012 |
Vanders |
+0.83 |
|
43.20 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.96 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maxim Shorkhov |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.90 |
|
46.11 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.27 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eemeli Siivonen |
2012 |
Vanders |
+0.92 |
|
46.18 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.33 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Semuel Perov |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
46.19 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.34 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sasu Auromaa |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
|
48.54 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.65 |
(-9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:48:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
+0.90 |
|
32.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timur Seksenov |
2011 |
Vanders |
+0.73 |
|
34.70 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
+0.74 |
|
34.82 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.75 |
|
35.01 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
+0.83 |
|
36.19 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
+0.76 |
|
37.66 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Ärling |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.94 |
|
40.28 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Richard Kask |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
42.29 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.33 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Chun |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
43.48 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.34 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amir Asikainen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.92 |
|
49.29 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.53 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:48:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Pojat 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
30.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
30.73 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
32.56 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.73 |
|
32.88 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
33.45 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
34.33 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
+0.73 |
|
34.93 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.69 |
|
35.49 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
+0.79 |
|
35.58 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
35.86 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
+0.70 |
|
37.94 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:48:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 19:48:49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Vapaauinti Tytöt 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
42.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Zilliacus |
2014 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
45.20 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:53:30 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Vapaauinti Tytöt 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
37.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
+0.73 |
|
39.53 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.48 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erin Korpilammi |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
|
39.92 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.58 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Vanders |
+0.69 |
|
40.66 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elli Suvanto |
2013 |
Vanders |
+0.80 |
|
41.27 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.86 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mila Wennström |
2013 |
Vanders |
+0.76 |
|
44.16 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Helmi Rynty |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
+0.94 |
|
44.64 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.41 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.83 |
|
45.64 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.72 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milla Anna Jauhonen |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.66 |
|
47.33 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.47 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaisa Ikäheimonen |
2013 |
Savonlinnan Uimaseura |
+0.66 |
|
48.25 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
48.30 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.63 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsi Martikainen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
49.48 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.20 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
|
53.68 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.19 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.79 |
|
54.49 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.18 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:53:30 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Vapaauinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
+0.74 |
|
35.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
+0.81 |
|
36.32 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.86 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
+0.75 |
|
36.83 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
+0.80 |
|
38.22 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
+0.91 |
|
39.19 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.33 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
+0.96 |
|
40.58 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.14 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.79 |
|
40.81 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.51 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mame Esane Assyne |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
45.29 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.40 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Kuosmanen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
52.10 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.26 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ann Hagelberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.89 |
|
53.80 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.68 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:53:30 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Vapaauinti Tytöt 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.75 |
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
33.62 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
34.01 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
+0.76 |
|
34.18 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meri Pöyhönen |
2011 |
Vanders |
+0.81 |
|
35.55 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eve Ukkonen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
35.85 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enna Järvinen |
2011 |
Vanders |
+0.83 |
|
36.74 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.22 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
38.59 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.47 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.87 |
|
40.97 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.99 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arina Shahgordi |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
43.68 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.16 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
45.82 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.55 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 7:53:30 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 19:53:33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|