Resultat för TYR Knatte Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Dag 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 4 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Po 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Nathan Afoworki |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Ahl Wiiand |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Ansara |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
|
1:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Barat |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Baros |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Bengter |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yngve Blixt |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.58 |
|
2:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ecio Cameron |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Dahlin |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Demirian |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ekström |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
1:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Erneholm |
2012 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
|
2:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Artemij Fissoun |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Flores |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Forsberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mika Fredholm |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Geijer |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Gustafsson |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benke Johansson |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Karlqvist |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
1:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akshaj Karra |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Kindgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
|
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Landhagen |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
1:46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Lingman |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Lööw |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mio Mittermaier |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Månsson |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Mäler |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caspian Namazi |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.48 |
|
1:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Näsström |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Oksa |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arman Rana |
2012 |
Simklubben Neptun |
+0.53 |
|
1:54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torsten Ruder |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uno Sandqvist |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.35 |
|
1:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Sterby |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sina Tabatabaei |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joris Vanlandewyck |
2012 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
|
1:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix von Arronet |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eneas Von Walden |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ted Westhead |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Åström |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Aleksandr Paulius |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Backfolk |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Eriksson |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Viking Falkenbert |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mihail Garipov |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Glycerio Balleste |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Karlsson |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiklas Lesinas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Svec |
2012 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Viking Söderström |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-04 19:52:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 19:57:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|