Tulokset Limfjords Cup 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
STRUER ENERGI PARK |
Arrangør |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. jan 2023 to 29. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
312 |
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
305 |
36.19 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
255 |
38.42 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
245 |
38.94 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
207 |
41.18 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
203 |
41.45 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
201 |
41.59 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
139 |
46.96 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
111 |
50.69 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
81 |
56.17 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
79 |
56.77 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
74 |
57.83 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Mejdahl Rotbøll |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
74 |
58.02 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophia Hause |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
74 |
58.04 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
|
68 |
59.45 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Søjdis Petersen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
44 |
1:08.94 |
+33.02 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Juhl Larsen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
27 |
1:20.61 |
+44.69 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørk Mejdahl Rotbøll |
2013 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
ved 25m |
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 11:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
311 |
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
310 |
36.00 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
276 |
37.44 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
242 |
39.10 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
234 |
39.55 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
220 |
40.37 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Larsen |
2010 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
215 |
40.67 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
201 |
41.56 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
154 |
45.40 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
149 |
45.92 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Kimborg |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
|
139 |
47.05 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
126 |
48.55 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
120 |
49.37 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja Kielberg |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
109 |
51.03 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daria-Loana Panagachi-Tanasa |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
102 |
52.13 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
92 |
53.91 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lena Piontkowitz |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
62 |
1:01.46 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 11:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
462 |
31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
461 |
31.54 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
451 |
31.77 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
447 |
31.88 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
440 |
32.05 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
391 |
33.34 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
386 |
33.48 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
377 |
33.74 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
376 |
33.76 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
354 |
34.44 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
350 |
34.58 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
347 |
34.69 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
322 |
35.55 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
322 |
35.56 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
303 |
36.28 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
281 |
37.19 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
261 |
38.12 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
260 |
38.15 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
240 |
39.23 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
221 |
40.29 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
215 |
40.69 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
193 |
42.16 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sigurbjørg Jonsdottir |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
182 |
43.01 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 11:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 17 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
456 |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
455 |
31.68 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
439 |
32.06 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
408 |
32.85 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linda Lundblad |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
137 |
47.23 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gertrude Grjunberga |
2005 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 11:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-01-2023 11:08.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|