2024-06-25   09:37:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2023, Södertälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
UGP 1, 2023 Södertälje
Plats: Sydpoolen Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 1, 200m Frisim Damer 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.64 2:12.07
50m: 29.42
100m: 1:02.85
(33.43)
150m: 1:37.61
(34.76)
200m: 2:12.07
(34.46)
2 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.64 2:17.27 +5.20
50m: 32.14
100m: 1:06.80
(34.66)
150m: 1:41.83
(35.03)
200m: 2:17.27
(35.44)
3 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.60 2:25.55 +13.48
50m: 32.87
100m: 1:09.61
(36.74)
150m: 1:47.64
(38.03)
200m: 2:25.55
(37.91)
4 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.74 2:27.81 +15.74
50m: 32.00
100m: 1:08.28
(36.28)
150m: 1:47.19
(38.91)
200m: 2:27.81
(40.62)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:30:33
Gren 1, 200m Frisim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap +0.73 2:12.56
50m: 31.25
100m: 1:05.00
(33.75)
150m: 1:39.08
(34.08)
200m: 2:12.56
(33.48)
2 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.72 2:17.79 +5.23
50m: 30.90
100m: 1:05.83
(34.93)
150m: 1:41.90
(36.07)
200m: 2:17.79
(35.89)
3 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap +0.69 2:18.99 +6.43
50m: 31.48
100m: 1:06.65
(35.17)
150m: 1:43.44
(36.79)
200m: 2:18.99
(35.55)
4 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.48 2:23.16 +10.60
50m: 32.27
100m: 1:08.89
(36.62)
150m: 1:46.66
(37.77)
200m: 2:23.16
(36.50)
5 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.83 2:24.63 +12.07
50m: 32.70
100m: 1:09.41
(36.71)
150m: 1:47.30
(37.89)
200m: 2:24.63
(37.33)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:30:33
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.61 2:18.50
50m: 30.38
100m: 1:05.19
(34.81)
150m: 1:41.78
(36.59)
200m: 2:18.50
(36.72)
2 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap +0.73 2:22.84 +4.34
50m: 31.80
100m: 1:07.62
(35.82)
150m: 1:45.22
(37.60)
200m: 2:22.84
(37.62)
3 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 2:22.89 +4.39
50m: 32.46
100m: 1:08.44
(35.98)
150m: 1:45.69
(37.25)
200m: 2:22.89
(37.20)
4 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.78 2:25.43 +6.93
50m: 33.24
100m: 1:09.19
(35.95)
150m: 1:46.55
(37.36)
200m: 2:25.43
(38.88)
5 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb +0.77 2:30.06 +11.56
50m: 34.20
100m: 1:13.51
(39.31)
150m: 1:53.07
(39.56)
200m: 2:30.06
(36.99)
6 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 2:32.62 +14.12
50m: 33.79
100m: 1:11.11
(37.32)
150m: 1:52.04
(40.93)
200m: 2:32.62
(40.58)
7 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 2:33.91 +15.41
50m: 35.08
100m: 1:14.04
(38.96)
150m: 1:54.83
(40.79)
200m: 2:33.91
(39.08)
8 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.61 2:38.71 +20.21
50m: 33.90
100m: 1:13.56
(39.66)
150m: 1:57.02
(43.46)
200m: 2:38.71
(41.69)
9 Elvira Sjöblom Hallner 2007 Järfälla Simsällskap -.-- 2:41.93 +23.43
50m: 35.71
100m: 1:17.12
(41.41)
150m: 2:00.01
(42.89)
200m: 2:41.93
(41.92)
10 Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni -.-- 2:47.98 +29.48
50m: 35.48
100m: 1:18.21
(42.73)
150m: 2:04.05
(45.84)
200m: 2:47.98
(43.93)
11 Olivia Jakobs Hanefors 2007 Järfälla Simsällskap +0.72 2:48.33 +29.83
50m: 37.22
100m: 1:19.78
(42.56)
150m: 2:04.61
(44.83)
200m: 2:48.33
(43.72)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:30:33
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Nilsson 2008 Danderyd Simklubb +0.74 2:20.71
50m: 32.83
100m: 1:08.81
(35.98)
150m: 1:45.12
(36.31)
200m: 2:20.71
(35.59)
2 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyd Simklubb +0.87 2:21.11 +0.40
50m: 31.73
100m: 1:07.32
(35.59)
150m: 1:44.81
(37.49)
200m: 2:21.11
(36.30)
3 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb +0.82 2:22.33 +1.62
50m: 31.85
100m: 1:07.60
(35.75)
150m: 1:45.00
(37.40)
200m: 2:22.33
(37.33)
4 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb +0.66 2:25.00 +4.29
50m: 32.60
100m: 1:09.27
(36.67)
150m: 1:47.38
(38.11)
200m: 2:25.00
(37.62)
5 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb +0.73 2:26.07 +5.36
50m: 31.94
100m: 1:07.83
(35.89)
150m: 1:46.99
(39.16)
200m: 2:26.07
(39.08)
6 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb +0.69 2:28.42 +7.71
50m: 32.94
100m: 1:11.11
(38.17)
150m: 1:50.22
(39.11)
200m: 2:28.42
(38.20)
7 Agnes Bergqvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.60 2:28.57 +7.86
50m: 33.23
100m: 1:10.75
(37.52)
150m: 1:50.13
(39.38)
200m: 2:28.57
(38.44)
8 Amy Sterby 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.87 2:31.80 +11.09
50m: 34.21
100m: 1:12.37
(38.16)
150m: 1:52.07
(39.70)
200m: 2:31.80
(39.73)
9 Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb +0.71 2:32.99 +12.28
50m: 34.38
100m: 1:13.04
(38.66)
150m: 1:53.94
(40.90)
200m: 2:32.99
(39.05)
10 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 2:42.95 +22.24
50m: 37.37
100m: 1:19.38
(42.01)
150m: 2:02.43
(43.05)
200m: 2:42.95
(40.52)
11 Nancy Karlmark 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.65 2:48.53 +27.82
50m: 35.63
100m: 1:17.49
(41.86)
150m: 2:02.67
(45.18)
200m: 2:48.53
(45.86)
12 Rasah Bihbodzade 2008 Järfälla Simsällskap +0.80 2:51.89 +31.18
50m: 39.47
100m: 1:22.46
(42.99)
150m: 2:07.04
(44.58)
200m: 2:51.89
(44.85)
13 Lilly Andersson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.83 3:03.32 +42.61
50m: 38.03
100m: 1:25.15
(47.12)
150m: 2:15.51
(50.36)
200m: 3:03.32
(47.81)
14 Moa Hansen 2008 Tyresö Simsällskap +0.75 3:09.89 +49.18
50m: 41.52
100m: 1:29.99
(48.47)
150m: 2:21.13
(51.14)
200m: 3:09.89
(48.76)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:30:33
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Lindberg Emilsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.75 2:18.74
50m: 31.91
100m: 1:07.11
(35.20)
150m: 1:43.44
(36.33)
200m: 2:18.74
(35.30)
2 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb +0.57 2:20.69 +1.95
50m: 31.72
100m: 1:07.22
(35.50)
150m: 1:44.37
(37.15)
200m: 2:20.69
(36.32)
3 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.66 2:22.36 +3.62
50m: 30.68
100m: 1:05.84
(35.16)
150m: 1:43.51
(37.67)
200m: 2:22.36
(38.85)
4 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb +0.69 2:22.57 +3.83
50m: 32.02
100m: 1:08.02
(36.00)
150m: 1:45.44
(37.42)
200m: 2:22.57
(37.13)
5 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 2:27.08 +8.34
50m: 32.63
100m: 1:09.88
(37.25)
150m: 1:48.61
(38.73)
200m: 2:27.08
(38.47)
6 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap +0.55 2:29.73 +10.99
50m: 33.70
100m: 1:12.10
(38.40)
150m: 1:52.34
(40.24)
200m: 2:29.73
(37.39)
7 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.58 2:33.01 +14.27
50m: 33.80
100m: 1:12.11
(38.31)
150m: 1:52.89
(40.78)
200m: 2:33.01
(40.12)
8 Isabell Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap +0.64 2:34.05 +15.31
50m: 34.87
100m: 1:14.27
(39.40)
150m: 1:55.13
(40.86)
200m: 2:34.05
(38.92)
9 Signe Backlund 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 2:34.56 +15.82
50m: 34.95
100m: 1:14.24
(39.29)
150m: 1:55.37
(41.13)
200m: 2:34.56
(39.19)
10 Elsa Sjöblom Sterne 2009 Järfälla Simsällskap +0.65 2:35.00 +16.26
50m: 36.06
100m: 1:15.45
(39.39)
150m: 1:55.15
(39.70)
200m: 2:35.00
(39.85)
11 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.63 2:35.19 +16.45
50m: 32.98
100m: 1:11.86
(38.88)
150m: 1:53.27
(41.41)
200m: 2:35.19
(41.92)
12 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.54 2:38.27 +19.53
50m: 35.96
100m: 1:16.96
(41.00)
150m: 1:59.48
(42.52)
200m: 2:38.27
(38.79)
13 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 2:41.90 +23.16
50m: 35.63
100m: 1:17.03
(41.40)
150m: 1:59.90
(42.87)
200m: 2:41.90
(42.00)
14 Stina Håkansson Bravell 2009 Skuru Idrottsklubb +0.65 2:48.29 +29.55
50m: 35.65
100m: 1:18.39
(42.74)
150m: 2:03.26
(44.87)
200m: 2:48.29
(45.03)
15 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap +0.57 2:48.96 +30.22
50m: 36.00
100m: 1:17.91
(41.91)
150m: 2:03.34
(45.43)
200m: 2:48.96
(45.62)
16 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 2:50.53 +31.79
50m: 37.47
100m: 1:20.19
(42.72)
150m: 2:06.09
(45.90)
200m: 2:50.53
(44.44)
17 Vilma Karlsson 2009 Hellas Simklubb +0.85 2:58.03 +39.29
50m: 40.65
100m: 1:24.12
(43.47)
150m: 2:12.30
(48.18)
200m: 2:58.03
(45.73)
18 Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap -.-- 2:59.33 +40.59
50m: 40.43
100m: 1:25.91
(45.48)
150m: 2:14.13
(48.22)
200m: 2:59.33
(45.20)
19 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 3:04.29 +45.55
50m: 39.85
100m: 1:27.16
(47.31)
150m: 2:16.83
(49.67)
200m: 3:04.29
(47.46)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:30:33
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nisa Rüya Güven 2010 Södertälje Simsällskap +0.78 2:23.97
50m: 31.67
100m: 1:08.31
(36.64)
150m: 1:46.49
(38.18)
200m: 2:23.97
(37.48)
2 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb +0.84 2:33.93 +9.96
50m: 34.59
100m: 1:13.38
(38.79)
150m: 1:54.11
(40.73)
200m: 2:33.93
(39.82)
3 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap +0.71 2:36.57 +12.60
50m: 35.83
100m: 1:16.20
(40.37)
150m: 1:58.38
(42.18)
200m: 2:36.57
(38.19)
4 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 2:45.18 +21.21
50m: 36.55
100m: 1:19.40
(42.85)
150m: 2:04.26
(44.86)
200m: 2:45.18
(40.92)
5 Moa Löf 2010 Järfälla Simsällskap +0.78 2:46.34 +22.37
50m: 37.29
100m: 1:19.77
(42.48)
150m: 2:03.36
(43.59)
200m: 2:46.34
(42.98)
6 Clara Sartor 2010 Skuru Idrottsklubb -.-- 2:48.63 +24.66
50m: 37.63
100m: 1:19.62
(41.99)
150m: 2:04.28
(44.66)
200m: 2:48.63
(44.35)
7 Evangelina Christidou 2010 Södertälje Simsällskap +0.49 2:59.06 +35.09
50m: 39.83
100m: 1:25.31
(45.48)
150m: 2:13.88
(48.57)
200m: 2:59.06
(45.18)
8 Elvira Fransson 2010 Södertälje Simsällskap +0.69 3:01.61 +37.64
50m: 40.64
100m: 1:26.98
(46.34)
150m: 2:15.53
(48.55)
200m: 3:01.61
(46.08)
9 Gloria Karlmark 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.49 3:12.90 +48.93
50m: 42.75
100m: 1:31.95
(49.20)
150m: 2:24.41
(52.46)
200m: 3:12.90
(48.49)
10 Dilvin Altuntas 2010 Järfälla Simsällskap +0.78 3:13.94 +49.97
50m: 41.24
100m: 1:31.90
(50.66)
150m: 2:23.23
(51.33)
200m: 3:13.94
(50.71)
11 Robina Bahi 2010 Järfälla Simsällskap +0.65 3:19.23 +55.26
50m: 41.69
100m: 1:33.09
(51.40)
150m: 2:27.31
(54.22)
200m: 3:19.23
(51.92)
12 Afomia Dubois 2010 Järfälla Simsällskap +0.79 3:23.15 +59.18
50m: 44.47
100m: 1:35.89
(51.42)
150m: 2:28.96
(53.07)
200m: 3:23.15
(54.19)
13 Tilde Hall 2010 Järfälla Simsällskap +0.74 3:32.35 +1:08.38
50m: 46.97
100m: 1:42.47
(55.50)
150m: 2:38.84
(56.37)
200m: 3:32.35
(53.51)
14 Moa Fröderberg 2010 Järfälla Simsällskap -.-- 3:33.47 +1:09.50
50m: 48.82
100m: 1:43.77
(54.95)
150m: 2:41.65
(57.88)
200m: 3:33.47
(51.82)
15 Hedvig Nilsson 2010 Järfälla Simsällskap +0.82 3:43.31 +1:19.34
50m: 47.27
100m: 1:46.27
(59.00)
150m: 2:48.23
(1:01.96)
200m: 3:43.31
(55.08)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:30:33
2023-01-28 09:47:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
UGP 1, 2023 Södertälje
Plats: Sydpoolen Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap +0.69 1:00.21
50m: 27.96
100m: 1:00.21
(32.25)
2 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.72 1:01.12 +0.91
50m: 28.36
100m: 1:01.12
(32.76)
3 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.67 1:01.90 +1.69
50m: 28.76
100m: 1:01.90
(33.14)
4 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.73 1:03.72 +3.51
50m: 28.78
100m: 1:03.72
(34.94)
5 Carl Omberg 2005 Järfälla Simsällskap +0.66 1:04.05 +3.84
50m: 29.38
100m: 1:04.05
(34.67)
6 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.65 1:05.56 +5.35
50m: 29.04
100m: 1:05.56
(36.52)
7 Simon Blom 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.79 1:15.93 +15.72
50m: 33.65
100m: 1:15.93
(42.28)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:48:41
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap +0.70 1:01.38
50m: 28.46
100m: 1:01.38
(32.92)
2 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.68 1:02.94 +1.56
50m: 28.70
100m: 1:02.94
(34.24)
3 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.58 1:05.18 +3.80
50m: 29.64
100m: 1:05.18
(35.54)
4 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap +0.69 1:06.30 +4.92
50m: 29.33
100m: 1:06.30
(36.97)
5 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 1:07.42 +6.04
50m: 31.63
100m: 1:07.42
(35.79)
6 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.86 1:19.24 +17.86
50m: 34.93
100m: 1:19.24
(44.31)
7 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.72 1:20.40 +19.02
50m: 34.69
100m: 1:20.40
(45.71)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:48:41
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.65 1:02.33
50m: 29.29
100m: 1:02.33
(33.04)
2 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.75 1:05.68 +3.35
50m: 29.42
100m: 1:05.68
(36.26)
3 Erik Edbom 2007 Järfälla Simsällskap +0.72 1:08.12 +5.79
50m: 30.77
100m: 1:08.12
(37.35)
4 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:14.54 +12.21
50m: 34.74
100m: 1:14.54
(39.80)
5 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.58 1:17.38 +15.05
50m: 35.69
100m: 1:17.38
(41.69)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:48:41
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Löf 2008 Järfälla Simsällskap +0.69 1:05.83
50m: 29.54
100m: 1:05.83
(36.29)
2 Nils Franzen 2008 Järfälla Simsällskap +0.57 1:07.68 +1.85
50m: 30.46
100m: 1:07.68
(37.22)
3 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 1:08.02 +2.19
50m: 30.77
100m: 1:08.02
(37.25)
4 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.62 1:08.20 +2.37
50m: 30.82
100m: 1:08.20
(37.38)
5 Simon Siljekvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.56 1:08.30 +2.47
50m: 31.63
100m: 1:08.30
(36.67)
6 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.59 1:08.47 +2.64
50m: 31.25
100m: 1:08.47
(37.22)
7 Gustav Skantz 2008 Järfälla Simsällskap +0.71 1:09.24 +3.41
50m: 31.63
100m: 1:09.24
(37.61)
8 Ian Kim 2008 Danderyd Simklubb +0.76 1:10.51 +4.68
50m: 31.14
100m: 1:10.51
(39.37)
9 Algot Augustsson Spets 2008 Järfälla Simsällskap +0.71 1:10.52 +4.69
50m: 32.73
100m: 1:10.52
(37.79)
10 David Demirian 2008 Järfälla Simsällskap +0.79 1:13.95 +8.12
50m: 33.63
100m: 1:13.95
(40.32)
11 Joakim Sandström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 1:14.19 +8.36
50m: 33.55
100m: 1:14.19
(40.64)
12 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb +0.68 1:14.30 +8.47
50m: 34.31
100m: 1:14.30
(39.99)
13 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.49 1:15.02 +9.19
50m: 35.56
100m: 1:15.02
(39.46)
14 Melvin Eriksson 2008 Järfälla Simsällskap +0.61 1:15.66 +9.83
50m: 33.39
100m: 1:15.66
(42.27)
15 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.62 1:20.34 +14.51
50m: 34.47
100m: 1:20.34
(45.87)
16 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:21.65 +15.82
50m: 36.12
100m: 1:21.65
(45.53)
17 Nicola Ponzio 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 1:23.97 +18.14
50m: 38.85
100m: 1:23.97
(45.12)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:48:41
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Danielsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.74 1:10.27
50m: 31.95
100m: 1:10.27
(38.32)
2 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb +0.81 1:13.85 +3.58
50m: 34.16
100m: 1:13.85
(39.69)
3 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 1:14.26 +3.99
50m: 33.16
100m: 1:14.26
(41.10)
4 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 1:15.50 +5.23
50m: 33.90
100m: 1:15.50
(41.60)
5 Garbis Doshoian 2009 Järfälla Simsällskap +0.80 1:16.27 +6.00
50m: 33.85
100m: 1:16.27
(42.42)
6 Albin Forsberg 2009 Järfälla Simsällskap +0.65 1:17.20 +6.93
50m: 34.78
100m: 1:17.20
(42.42)
7 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap +0.71 1:24.06 +13.79
50m: 37.73
100m: 1:24.06
(46.33)
8 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.67 1:24.13 +13.86
50m: 38.97
100m: 1:24.13
(45.16)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:48:41
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb +0.73 1:15.38
50m: 34.57
100m: 1:15.38
(40.81)
2 Alexander Andrason 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.56 1:15.90 +0.52
50m: 34.85
100m: 1:15.90
(41.05)
3 Oscar Walfridsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.58 1:23.22 +7.84
50m: 37.83
100m: 1:23.22
(45.39)
4 Noah Concilio Hansson 2010 Danderyd Simklubb +0.78 1:25.15 +9.77
50m: 36.58
100m: 1:25.15
(48.57)
5 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.45 1:26.92 +11.54
50m: 40.35
100m: 1:26.92
(46.57)
6 Erik Chechel 2010 Södertälje Simsällskap +0.69 1:28.99 +13.61
50m: 39.01
100m: 1:28.99
(49.98)
7 Hugo Vallin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:33.33 +17.95
50m: 40.92
100m: 1:33.33
(52.41)
8 David Nyman 2010 Järfälla Simsällskap +0.65 1:37.35 +21.97
50m: 44.44
100m: 1:37.35
(52.91)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:48:41
2023-01-28 09:51:29 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
UGP 1, 2023 Södertälje
Plats: Sydpoolen Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.67 1:10.76
50m: 33.04
100m: 1:10.76
(37.72)
2 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.73 1:23.69 +12.93
50m: 38.70
100m: 1:23.69
(44.99)
3 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.77 1:30.56 +19.80
50m: 41.54
100m: 1:30.56
(49.02)
4 Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb +0.58 1:30.80 +20.04
50m: 42.24
100m: 1:30.80
(48.56)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:10:30
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap +0.70 1:20.25
50m: 38.27
100m: 1:20.25
(41.98)
2 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.85 1:22.40 +2.15
50m: 39.40
100m: 1:22.40
(43.00)
3 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.72 1:22.60 +2.35
50m: 38.08
100m: 1:22.60
(44.52)
4 Engla Blanco 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.83 1:22.72 +2.47
50m: 37.83
100m: 1:22.72
(44.89)
5 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap +0.81 1:27.62 +7.37
50m: 41.57
100m: 1:27.62
(46.05)
6 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.72 1:34.19 +13.94
50m: 41.78
100m: 1:34.19
(52.41)
7 Amanda Eriksson 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.78 1:41.34 +21.09
50m: 48.07
100m: 1:41.34
(53.27)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:10:30
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eline Finne 2007 Järfälla Simsällskap +0.73 1:16.29
50m: 35.71
100m: 1:16.29
(40.58)
2 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.60 1:19.89 +3.60
50m: 37.47
100m: 1:19.89
(42.42)
3 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap +0.55 1:22.22 +5.93
50m: 38.72
100m: 1:22.22
(43.50)
4 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 1:22.55 +6.26
50m: 39.00
100m: 1:22.55
(43.55)
5 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.68 1:23.62 +7.33
50m: 39.43
100m: 1:23.62
(44.19)
6 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap +0.75 1:25.87 +9.58
50m: 40.51
100m: 1:25.87
(45.36)
7 Elvira Sjöblom Hallner 2007 Järfälla Simsällskap +0.85 1:27.92 +11.63
50m: 41.02
100m: 1:27.92
(46.90)
8 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.71 1:31.62 +15.33
50m: 42.12
100m: 1:31.62
(49.50)
9 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb +0.70 1:36.40 +20.11
50m: 43.90
100m: 1:36.40
(52.50)
10 Olivia Jakobs Hanefors 2007 Järfälla Simsällskap +0.73 1:42.92 +26.63
50m: 48.64
100m: 1:42.92
(54.28)
11 Ishanya Datta 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.80 1:44.13 +27.84
50m: 47.48
100m: 1:44.13
(56.65)
12 Madeleine Svensson 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.77 1:57.44 +41.15
50m: 55.32
100m: 1:57.44
(1:02.12)
- Judit Skäringer 2007 Tyresö Simsällskap +0.82 DSQ
Grenen officiell:  2023-01-28 10:10:30
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Forsgren 2008 Södertälje Simsällskap +0.63 1:20.53
50m: 37.65
100m: 1:20.53
(42.88)
2 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb +0.73 1:22.54 +2.01
50m: 38.51
100m: 1:22.54
(44.03)
3 Agnes Bergqvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.63 1:26.02 +5.49
50m: 41.42
100m: 1:26.02
(44.60)
4 Lottie Berglind 2008 Järfälla Simsällskap +0.82 1:26.63 +6.10
50m: 40.01
100m: 1:26.63
(46.62)
5 Amy Sterby 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.92 1:27.57 +7.04
50m: 41.60
100m: 1:27.57
(45.97)
6 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb +0.72 1:28.22 +7.69
50m: 41.73
100m: 1:28.22
(46.49)
7 Felicia Tiippana-Henriksson 2008 Tyresö Simsällskap +0.63 1:33.29 +12.76
50m: 43.23
100m: 1:33.29
(50.06)
8 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:34.36 +13.83
50m: 45.23
100m: 1:34.36
(49.13)
9 Majken Olsson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.75 1:37.30 +16.77
50m: 45.52
100m: 1:37.30
(51.78)
10 Julia Lindh 2008 Tyresö Simsällskap +0.79 1:43.03 +22.50
50m: 48.81
100m: 1:43.03
(54.22)
11 Moa Hansen 2008 Tyresö Simsällskap +0.74 1:51.16 +30.63
50m: 52.73
100m: 1:51.16
(58.43)
12 Rasah Bihbodzade 2008 Järfälla Simsällskap +0.90 1:56.99 +36.46
50m: 54.49
100m: 1:56.99
(1:02.50)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:10:30
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb +0.69 1:20.94
50m: 37.88
100m: 1:20.94
(43.06)
2 Signe Backlund 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 1:24.59 +3.65
50m: 40.49
100m: 1:24.59
(44.10)
3 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.59 1:24.68 +3.74
50m: 40.34
100m: 1:24.68
(44.34)
4 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap +0.56 1:25.41 +4.47
50m: 39.72
100m: 1:25.41
(45.69)
5 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 1:27.78 +6.84
50m: 40.98
100m: 1:27.78
(46.80)
6 Ebba Söderberg 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.76 1:32.85 +11.91
50m: 43.04
100m: 1:32.85
(49.81)
7 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 1:36.22 +15.28
50m: 45.55
100m: 1:36.22
(50.67)
8 Olivia Skoglund 2009 Tyresö Simsällskap +0.79 1:36.24 +15.30
50m: 45.78
100m: 1:36.24
(50.46)
9 Andréa Carlsvärd 2009 Tyresö Simsällskap +0.64 1:37.21 +16.27
50m: 45.78
100m: 1:37.21
(51.43)
10 Isabel Thornell 2009 Järfälla Simsällskap +0.96 1:40.45 +19.51
50m: 46.89
100m: 1:40.45
(53.56)
11 Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap -.-- 1:41.58 +20.64
50m: 47.55
100m: 1:41.58
(54.03)
12 Vilma Karlsson 2009 Hellas Simklubb +0.87 1:42.00 +21.06
50m: 48.29
100m: 1:42.00
(53.71)
13 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.80 1:42.19 +21.25
50m: 46.77
100m: 1:42.19
(55.42)
14 Tilma Djurman 2009 Tyresö Simsällskap +0.77 1:42.64 +21.70
50m: 48.12
100m: 1:42.64
(54.52)
15 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 1:42.88 +21.94
50m: 47.86
100m: 1:42.88
(55.02)
16 Tuva Holmer 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.75 1:44.40 +23.46
50m: 48.59
100m: 1:44.40
(55.81)
17 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:44.65 +23.71
50m: 48.41
100m: 1:44.65
(56.24)
18 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap +0.66 1:45.09 +24.15
50m: 49.18
100m: 1:45.09
(55.91)
19 Riona Ganguly 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.70 1:47.18 +26.24
50m: 49.59
100m: 1:47.18
(57.59)
20 Filippa Hofmann Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap +0.78 1:48.98 +28.04
50m: 51.06
100m: 1:48.98
(57.92)
21 Annabelle Sätterström 2009 Tyresö Simsällskap +0.64 1:54.57 +33.63
50m: 53.28
100m: 1:54.57
(1:01.29)
22 Lenja Strodthoff 2009 Järfälla Simsällskap +0.92 1:59.56 +38.62
50m: 55.53
100m: 1:59.56
(1:04.03)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:10:30
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb +0.82 1:27.80
50m: 40.82
100m: 1:27.80
(46.98)
2 Elvira Fransson 2010 Södertälje Simsällskap -.-- 1:34.66 +6.86
50m: 44.15
100m: 1:34.66
(50.51)
3 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap +0.72 1:36.01 +8.21
50m: 45.09
100m: 1:36.01
(50.92)
4 Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 1:37.66 +9.86
50m: 45.06
100m: 1:37.66
(52.60)
5 Dilvin Altuntas 2010 Järfälla Simsällskap +0.73 1:39.63 +11.83
50m: 46.20
100m: 1:39.63
(53.43)
6 Evangelina Christidou 2010 Södertälje Simsällskap +0.45 1:41.84 +14.04
50m: 47.18
100m: 1:41.84
(54.66)
7 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 1:44.37 +16.57
50m: 49.19
100m: 1:44.37
(55.18)
8 Aprilia Sjöberg 2010 Järfälla Simsällskap +0.81 1:47.18 +19.38
50m: 48.40
100m: 1:47.18
(58.78)
9 Mira Hårding-Nordkvist 2010 Tyresö Simsällskap -.-- 1:49.12 +21.32
50m: 50.50
100m: 1:49.12
(58.62)
10 Hedvig Nilsson 2010 Järfälla Simsällskap -.-- 1:49.72 +21.92
50m: 51.94
100m: 1:49.72
(57.78)
11 Moa Haglund 2010 Skuru Idrottsklubb +0.77 1:52.73 +24.93
50m: 51.10
100m: 1:52.73
(1:01.63)
12 Afomia Dubois 2010 Järfälla Simsällskap +0.92 1:57.09 +29.29
50m: 55.90
100m: 1:57.09
(1:01.19)
13 Gloria Karlmark 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.48 1:58.50 +30.70
50m: 56.45
100m: 1:58.50
(1:02.05)
14 Alexie Sjölin 2010 Järfälla Simsällskap +0.81 1:58.71 +30.91
50m: 53.32
100m: 1:58.71
(1:05.39)
15 Nadia Firouzi 2010 Järfälla Simsällskap +0.64 1:58.89 +31.09
50m: 55.15
100m: 1:58.89
(1:03.74)
16 Elsa Sundin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 2:00.01 +32.21
50m: 57.46
100m: 2:00.01
(1:02.55)
17 Tuva Magnusson 2010 Södertälje Simsällskap +0.46 2:00.88 +33.08
50m: 56.80
100m: 2:00.88
(1:04.08)
18 Robina Bahi 2010 Järfälla Simsällskap +0.84 2:01.00 +33.20
50m: 55.64
100m: 2:01.00
(1:05.36)
19 Tilde Hall 2010 Järfälla Simsällskap +0.56 2:01.02 +33.22
50m: 56.54
100m: 2:01.02
(1:04.48)
20 Stina Robertsson 2010 Skuru Idrottsklubb +0.69 2:04.44 +36.64
50m: 58.39
100m: 2:04.44
(1:06.05)
21 Sara Svensson 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni -.-- 2:05.64 +37.84
50m: 57.24
100m: 2:05.64
(1:08.40)
- Moa Fröderberg 2010 Järfälla Simsällskap -.-- DSQ
- Moa Löf 2010 Järfälla Simsällskap -.-- DSQ
- Iris Nyberg 2010 Tyresö Simsällskap +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2023-01-28 10:10:30
2023-01-28 10:11:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
UGP 1, 2023 Södertälje
Plats: Sydpoolen Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.73 2:33.14
50m: 34.59
100m: 1:13.79
(39.20)
150m: 1:53.70
(39.91)
200m: 2:33.14
(39.44)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap +0.64 2:37.49
50m: 35.77
100m: 1:16.31
(40.54)
150m: 1:57.44
(41.13)
200m: 2:37.49
(40.05)
2 Bulut Chalashkan 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.68 2:37.69 +0.20
50m: 35.56
100m: 1:15.34
(39.78)
150m: 1:56.14
(40.80)
200m: 2:37.69
(41.55)
3 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.67 2:46.47 +8.98
50m: 36.29
100m: 1:18.21
(41.92)
150m: 2:02.00
(43.79)
200m: 2:46.47
(44.47)
4 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.66 2:53.34 +15.85
50m: 37.68
100m: 1:21.60
(43.92)
150m: 2:07.20
(45.60)
200m: 2:53.34
(46.14)
5 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.74 2:57.93 +20.44
50m: 37.10
100m: 1:23.02
(45.92)
150m: 2:10.59
(47.57)
200m: 2:57.93
(47.34)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.81 2:38.55
50m: 34.61
100m: 1:14.13
(39.52)
150m: 1:55.31
(41.18)
200m: 2:38.55
(43.24)
2 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb +0.69 2:51.63 +13.08
50m: 36.78
100m: 1:21.46
(44.68)
150m: 2:06.62
(45.16)
200m: 2:51.63
(45.01)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 2:46.26
50m: 39.08
100m: 1:21.60
(42.52)
150m: 2:03.85
(42.25)
200m: 2:46.26
(42.41)
2 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.63 2:49.18 +2.92
50m: 38.03
100m: 1:21.56
(43.53)
150m: 2:04.75
(43.19)
200m: 2:49.18
(44.43)
3 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 2:53.12 +6.86
50m: 39.04
100m: 1:23.32
(44.28)
150m: 2:08.86
(45.54)
200m: 2:53.12
(44.26)
4 Max Löfgren 2008 Järfälla Simsällskap +0.59 3:10.57 +24.31
50m: 41.01
100m: 1:29.39
(48.38)
150m: 2:19.84
(50.45)
200m: 3:10.57
(50.73)
5 Nicola Ponzio 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.52 3:15.57 +29.31
50m: 44.13
100m: 1:33.43
(49.30)
150m: 2:23.90
(50.47)
200m: 3:15.57
(51.67)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap +0.59 2:59.15
50m: 40.61
100m: 1:27.33
(46.72)
150m: 2:14.28
(46.95)
200m: 2:59.15
(44.87)
2 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.55 3:01.32 +2.17
50m: 41.60
100m: 1:28.08
(46.48)
150m: 2:15.34
(47.26)
200m: 3:01.32
(45.98)
3 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 3:04.50 +5.35
50m: 42.63
100m: 1:27.90
(45.27)
150m: 2:15.56
(47.66)
200m: 3:04.50
(48.94)
4 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 3:06.00 +6.85
50m: 41.58
100m: 1:29.01
(47.43)
150m: 2:18.20
(49.19)
200m: 3:06.00
(47.80)
5 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.75 3:06.87 +7.72
50m: 38.46
100m: 1:25.33
(46.87)
150m: 2:15.40
(50.07)
200m: 3:06.87
(51.47)
6 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb +0.74 3:09.48 +10.33
50m: 41.52
100m: 1:30.45
(48.93)
150m: 2:20.31
(49.86)
200m: 3:09.48
(49.17)
7 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb +0.65 3:09.81 +10.66
50m: 42.95
100m: 1:30.61
(47.66)
150m: 2:19.90
(49.29)
200m: 3:09.81
(49.91)
8 Emil Laneblad 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 3:12.89 +13.74
50m: 41.63
100m: 1:30.61
(48.98)
150m: 2:21.07
(50.46)
200m: 3:12.89
(51.82)
9 Axel Sköld 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.53 3:16.21 +17.06
50m: 41.94
100m: 1:32.16
(50.22)
150m: 2:24.06
(51.90)
200m: 3:16.21
(52.15)
10 Garbis Doshoian 2009 Järfälla Simsällskap +0.95 3:30.67 +31.52
50m: 47.22
100m: 1:40.23
(53.01)
150m: 2:35.78
(55.55)
200m: 3:30.67
(54.89)
11 Rasmus Larsson 2009 Järfälla Simsällskap -.-- 3:46.44 +47.29
50m: 48.19
100m: 1:46.38
(58.19)
150m: 2:46.63
(1:00.25)
200m: 3:46.44
(59.81)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Walfridsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.53 3:01.77
50m: 40.28
100m: 1:27.08
(46.80)
150m: 2:14.74
(47.66)
200m: 3:01.77
(47.03)
2 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb +0.68 3:03.91 +2.14
50m: 41.57
100m: 1:29.05
(47.48)
150m: 2:16.55
(47.50)
200m: 3:03.91
(47.36)
3 Alexander Andrason 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 3:06.26 +4.49
50m: 41.21
100m: 1:28.40
(47.19)
150m: 2:17.40
(49.00)
200m: 3:06.26
(48.86)
4 Marcus Asplund 2010 Skuru Idrottsklubb +0.67 3:16.67 +14.90
50m: 43.35
100m: 1:33.58
(50.23)
150m: 2:25.72
(52.14)
200m: 3:16.67
(50.95)
5 Linus Kramar 2010 Södertälje Simsällskap -.-- 3:22.52 +20.75
50m: 43.83
100m: 1:34.99
(51.16)
150m: 2:28.16
(53.17)
200m: 3:22.52
(54.36)
6 Hugo Vallin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.47 3:24.45 +22.68
50m: 46.10
100m: 1:38.31
(52.21)
150m: 2:31.50
(53.19)
200m: 3:24.45
(52.95)
7 David Nyman 2010 Järfälla Simsällskap -.-- 3:37.19 +35.42
50m: 49.42
100m: 1:45.32
(55.90)
150m: 2:42.61
(57.29)
200m: 3:37.19
(54.58)
8 Liam Javier 2010 Järfälla Simsällskap +0.60 3:46.31 +44.54
50m: 51.54
100m: 1:48.77
(57.23)
150m: 2:47.65
(58.88)
200m: 3:46.31
(58.66)
- Viktor Ignjatovic 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.93 DSQ
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
2023-01-28 10:41:18 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertälje Simsällskap