2023-09-29   02:54:58
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for UGP 1 2023, Södertälje

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 1, 2023 Södertälje
Plats: Sydpoolen Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.73 2:33.14
50m: 34.59
100m: 1:13.79
(39.20)
150m: 1:53.70
(39.91)
200m: 2:33.14
(39.44)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap +0.64 2:37.49
50m: 35.77
100m: 1:16.31
(40.54)
150m: 1:57.44
(41.13)
200m: 2:37.49
(40.05)
2 Bulut Chalashkan 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.68 2:37.69 +0.20
50m: 35.56
100m: 1:15.34
(39.78)
150m: 1:56.14
(40.80)
200m: 2:37.69
(41.55)
3 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.67 2:46.47 +8.98
50m: 36.29
100m: 1:18.21
(41.92)
150m: 2:02.00
(43.79)
200m: 2:46.47
(44.47)
4 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.66 2:53.34 +15.85
50m: 37.68
100m: 1:21.60
(43.92)
150m: 2:07.20
(45.60)
200m: 2:53.34
(46.14)
5 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.74 2:57.93 +20.44
50m: 37.10
100m: 1:23.02
(45.92)
150m: 2:10.59
(47.57)
200m: 2:57.93
(47.34)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.81 2:38.55
50m: 34.61
100m: 1:14.13
(39.52)
150m: 1:55.31
(41.18)
200m: 2:38.55
(43.24)
2 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb +0.69 2:51.63 +13.08
50m: 36.78
100m: 1:21.46
(44.68)
150m: 2:06.62
(45.16)
200m: 2:51.63
(45.01)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 2:46.26
50m: 39.08
100m: 1:21.60
(42.52)
150m: 2:03.85
(42.25)
200m: 2:46.26
(42.41)
2 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.63 2:49.18 +2.92
50m: 38.03
100m: 1:21.56
(43.53)
150m: 2:04.75
(43.19)
200m: 2:49.18
(44.43)
3 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 2:53.12 +6.86
50m: 39.04
100m: 1:23.32
(44.28)
150m: 2:08.86
(45.54)
200m: 2:53.12
(44.26)
4 Max Löfgren 2008 Järfälla Simsällskap +0.59 3:10.57 +24.31
50m: 41.01
100m: 1:29.39
(48.38)
150m: 2:19.84
(50.45)
200m: 3:10.57
(50.73)
5 Nicola Ponzio 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.52 3:15.57 +29.31
50m: 44.13
100m: 1:33.43
(49.30)
150m: 2:23.90
(50.47)
200m: 3:15.57
(51.67)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap +0.59 2:59.15
50m: 40.61
100m: 1:27.33
(46.72)
150m: 2:14.28
(46.95)
200m: 2:59.15
(44.87)
2 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.55 3:01.32 +2.17
50m: 41.60
100m: 1:28.08
(46.48)
150m: 2:15.34
(47.26)
200m: 3:01.32
(45.98)
3 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 3:04.50 +5.35
50m: 42.63
100m: 1:27.90
(45.27)
150m: 2:15.56
(47.66)
200m: 3:04.50
(48.94)
4 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 3:06.00 +6.85
50m: 41.58
100m: 1:29.01
(47.43)
150m: 2:18.20
(49.19)
200m: 3:06.00
(47.80)
5 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.75 3:06.87 +7.72
50m: 38.46
100m: 1:25.33
(46.87)
150m: 2:15.40
(50.07)
200m: 3:06.87
(51.47)
6 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb +0.74 3:09.48 +10.33
50m: 41.52
100m: 1:30.45
(48.93)
150m: 2:20.31
(49.86)
200m: 3:09.48
(49.17)
7 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb +0.65 3:09.81 +10.66
50m: 42.95
100m: 1:30.61
(47.66)
150m: 2:19.90
(49.29)
200m: 3:09.81
(49.91)
8 Emil Laneblad 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 3:12.89 +13.74
50m: 41.63
100m: 1:30.61
(48.98)
150m: 2:21.07
(50.46)
200m: 3:12.89
(51.82)
9 Axel Sköld 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.53 3:16.21 +17.06
50m: 41.94
100m: 1:32.16
(50.22)
150m: 2:24.06
(51.90)
200m: 3:16.21
(52.15)
10 Garbis Doshoian 2009 Järfälla Simsällskap +0.95 3:30.67 +31.52
50m: 47.22
100m: 1:40.23
(53.01)
150m: 2:35.78
(55.55)
200m: 3:30.67
(54.89)
11 Rasmus Larsson 2009 Järfälla Simsällskap -.-- 3:46.44 +47.29
50m: 48.19
100m: 1:46.38
(58.19)
150m: 2:46.63
(1:00.25)
200m: 3:46.44
(59.81)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Walfridsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.53 3:01.77
50m: 40.28
100m: 1:27.08
(46.80)
150m: 2:14.74
(47.66)
200m: 3:01.77
(47.03)
2 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb +0.68 3:03.91 +2.14
50m: 41.57
100m: 1:29.05
(47.48)
150m: 2:16.55
(47.50)
200m: 3:03.91
(47.36)
3 Alexander Andrason 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 3:06.26 +4.49
50m: 41.21
100m: 1:28.40
(47.19)
150m: 2:17.40
(49.00)
200m: 3:06.26
(48.86)
4 Marcus Asplund 2010 Skuru Idrottsklubb +0.67 3:16.67 +14.90
50m: 43.35
100m: 1:33.58
(50.23)
150m: 2:25.72
(52.14)
200m: 3:16.67
(50.95)
5 Linus Kramar 2010 Södertälje Simsällskap -.-- 3:22.52 +20.75
50m: 43.83
100m: 1:34.99
(51.16)
150m: 2:28.16
(53.17)
200m: 3:22.52
(54.36)
6 Hugo Vallin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.47 3:24.45 +22.68
50m: 46.10
100m: 1:38.31
(52.21)
150m: 2:31.50
(53.19)
200m: 3:24.45
(52.95)
7 David Nyman 2010 Järfälla Simsällskap -.-- 3:37.19 +35.42
50m: 49.42
100m: 1:45.32
(55.90)
150m: 2:42.61
(57.29)
200m: 3:37.19
(54.58)
8 Liam Javier 2010 Järfälla Simsällskap +0.60 3:46.31 +44.54
50m: 51.54
100m: 1:48.77
(57.23)
150m: 2:47.65
(58.88)
200m: 3:46.31
(58.66)
- Viktor Ignjatovic 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.93 DSQ
Grenen officiell:  2023-01-28 10:39:53
2023-01-28 10:41:18 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner