2024-07-22   09:27:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2023, Södertälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 1, 2023 Södertälje
Plats: Sydpoolen Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 7, 800m Frisim Herrar 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.70 8:46.57
50m: 28.37
100m: 1:00.31
(31.94)
150m: 1:33.58
(33.27)
200m: 2:06.89
(33.31)
250m: 2:40.52
(33.63)
300m: 3:14.00
(33.48)
350m: 3:47.64
(33.64)
400m: 4:21.20
(33.56)
450m: 4:54.36
(33.16)
500m: 5:28.16
(33.80)
550m: 6:01.34
(33.18)
600m: 6:33.99
(32.65)
650m: 7:07.51
(33.52)
700m: 7:40.62
(33.11)
750m: 8:14.24
(33.62)
800m: 8:46.57
(32.33)
2 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.67 10:13.01 +1:26.44
50m: 31.50
100m: 1:07.21
(35.71)
150m: 1:44.58
(37.37)
200m: 2:22.94
(38.36)
250m: 3:02.03
(39.09)
300m: 3:40.93
(38.90)
350m: 4:19.72
(38.79)
400m: 4:59.02
(39.30)
450m: 5:38.28
(39.26)
500m: 6:18.75
(40.47)
550m: 6:58.64
(39.89)
600m: 7:38.22
(39.58)
650m: 8:17.63
(39.41)
700m: 8:57.72
(40.09)
750m: 9:38.16
(40.44)
800m: 10:13.01
(34.85)
Grenen officiell:  2023-01-28 12:00:45
Gren 7, 800m Frisim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.78 9:36.94
50m: 32.48
100m: 1:08.00
(35.52)
150m: 1:45.18
(37.18)
200m: 2:21.58
(36.40)
250m: 2:58.54
(36.96)
300m: 3:35.41
(36.87)
350m: 4:12.13
(36.72)
400m: 4:49.38
(37.25)
450m: 5:26.65
(37.27)
500m: 6:03.45
(36.80)
550m: 6:39.91
(36.46)
600m: 7:16.75
(36.84)
650m: 7:53.35
(36.60)
700m: 8:30.05
(36.70)
750m: 9:04.51
(34.46)
800m: 9:36.94
(32.43)
2 Bulut Chalashkan 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.70 9:56.86 +19.92
50m: 32.57
100m: 1:08.98
(36.41)
150m: 1:46.04
(37.06)
200m: 2:23.65
(37.61)
250m: 3:01.44
(37.79)
300m: 3:39.11
(37.67)
350m: 4:17.02
(37.91)
400m: 4:54.96
(37.94)
450m: 5:32.82
(37.86)
500m: 6:10.75
(37.93)
550m: 6:48.72
(37.97)
600m: 7:26.99
(38.27)
650m: 8:05.21
(38.22)
700m: 8:43.42
(38.21)
750m: 9:20.81
(37.39)
800m: 9:56.86
(36.05)
3 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.65 10:54.28 +1:17.34
50m: 32.08
100m: 1:10.48
(38.40)
150m: 1:50.10
(39.62)
200m: 2:30.34
(40.24)
250m: 3:10.78
(40.44)
300m: 3:51.74
(40.96)
350m: 4:32.47
(40.73)
400m: 5:15.73
(43.26)
450m: 5:58.52
(42.79)
500m: 6:42.42
(43.90)
550m: 7:24.87
(42.45)
600m: 8:08.71
(43.84)
650m: 8:51.92
(43.21)
700m: 9:34.44
(42.52)
750m: 10:17.31
(42.87)
800m: 10:54.28
(36.97)
4 Sixten Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.68 11:11.57 +1:34.63
50m: 33.93
100m: 1:11.92
(37.99)
150m: 1:52.37
(40.45)
200m: 2:33.77
(41.40)
250m: 3:15.50
(41.73)
300m: 3:58.44
(42.94)
350m: 4:41.86
(43.42)
400m: 5:25.12
(43.26)
450m: 6:09.30
(44.18)
500m: 6:53.18
(43.88)
550m: 7:36.45
(43.27)
600m: 8:20.05
(43.60)
650m: 9:03.44
(43.39)
700m: 9:48.01
(44.57)
750m: 10:30.81
(42.80)
800m: 11:11.57
(40.76)
- Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- DNS
Grenen officiell:  2023-01-28 12:00:45
Gren 7, 800m Frisim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Edbom 2007 Järfälla Simsällskap +0.77 9:39.60
50m: 31.23
100m: 1:06.66
(35.43)
150m: 1:43.23
(36.57)
200m: 2:20.07
(36.84)
250m: 2:56.91
(36.84)
300m: 3:34.64
(37.73)
350m: 4:12.14
(37.50)
400m: 4:49.81
(37.67)
450m: 5:26.47
(36.66)
500m: 6:03.29
(36.82)
550m: 6:40.40
(37.11)
600m: 7:16.73
(36.33)
650m: 7:53.07
(36.34)
700m: 8:29.85
(36.78)
750m: 9:05.16
(35.31)
800m: 9:39.60
(34.44)
2 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb +0.68 10:05.76 +26.16
50m: 33.13
100m: 1:10.58
(37.45)
150m: 1:50.26
(39.68)
200m: 2:29.10
(38.84)
250m: 3:08.80
(39.70)
300m: 3:48.95
(40.15)
350m: 4:28.20
(39.25)
400m: 5:07.86
(39.66)
450m: 5:46.48
(38.62)
500m: 6:24.07
(37.59)
550m: 7:01.37
(37.30)
600m: 7:39.07
(37.70)
650m: 8:16.48
(37.41)
700m: 8:54.38
(37.90)
750m: 9:30.60
(36.22)
800m: 10:05.76
(35.16)
3 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.55 11:17.60 +1:38.00
50m: 36.33
100m: 1:18.31
(41.98)
150m: 2:01.12
(42.81)
200m: 2:44.38
(43.26)
250m: 3:27.43
(43.05)
300m: 4:11.14
(43.71)
350m: 4:53.78
(42.64)
400m: 5:37.11
(43.33)
450m: 6:20.32
(43.21)
500m: 7:02.22
(41.90)
550m: 7:44.95
(42.73)
600m: 8:27.59
(42.64)
650m: 9:10.51
(42.92)
700m: 9:53.49
(42.98)
750m: 10:36.02
(42.53)
800m: 11:17.60
(41.58)
Grenen officiell:  2023-01-28 12:00:45
Gren 7, 800m Frisim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Löf 2008 Järfälla Simsällskap +0.60 9:32.13
50m: 31.17
100m: 1:06.50
(35.33)
150m: 1:42.72
(36.22)
200m: 2:19.30
(36.58)
250m: 2:56.10
(36.80)
300m: 3:32.60
(36.50)
350m: 4:09.40
(36.80)
400m: 4:46.07
(36.67)
450m: 5:22.91
(36.84)
500m: 5:59.27
(36.36)
550m: 6:35.58
(36.31)
600m: 7:11.55
(35.97)
650m: 7:47.46
(35.91)
700m: 8:23.38
(35.92)
750m: 8:58.49
(35.11)
800m: 9:32.13
(33.64)
2 Gustav Skantz 2008 Järfälla Simsällskap +0.72 9:45.85 +13.72
50m: 32.81
100m: 1:09.87
(37.06)
150m: 1:47.31
(37.44)
200m: 2:24.33
(37.02)
250m: 3:01.28
(36.95)
300m: 3:38.75
(37.47)
350m: 4:16.14
(37.39)
400m: 4:53.35
(37.21)
450m: 5:29.98
(36.63)
500m: 6:07.37
(37.39)
550m: 6:44.39
(37.02)
600m: 7:21.70
(37.31)
650m: 7:58.61
(36.91)
700m: 8:35.59
(36.98)
750m: 9:11.99
(36.40)
800m: 9:45.85
(33.86)
3 Algot Augustsson Spets 2008 Järfälla Simsällskap +0.71 9:49.02 +16.89
50m: 32.47
100m: 1:08.81
(36.34)
150m: 1:46.30
(37.49)
200m: 2:23.86
(37.56)
250m: 3:01.66
(37.80)
300m: 3:39.55
(37.89)
350m: 4:17.16
(37.61)
400m: 4:55.15
(37.99)
450m: 5:33.08
(37.93)
500m: 6:10.80
(37.72)
550m: 6:48.52
(37.72)
600m: 7:25.76
(37.24)
650m: 8:03.17
(37.41)
700m: 8:39.95
(36.78)
750m: 9:15.31
(35.36)
800m: 9:49.02
(33.71)
4 Melvin Eriksson 2008 Järfälla Simsällskap -.-- 10:01.33 +29.20
50m: 33.83
100m: 1:11.69
(37.86)
150m: 1:50.21
(38.52)
200m: 2:28.56
(38.35)
250m: 3:07.04
(38.48)
300m: 3:44.30
(37.26)
350m: 4:22.75
(38.45)
400m: 5:00.62
(37.87)
450m: 5:38.85
(38.23)
500m: 6:16.96
(38.11)
550m: 6:55.32
(38.36)
600m: 7:33.90
(38.58)
650m: 8:12.04
(38.14)
700m: 8:48.56
(36.52)
750m: 9:26.02
(37.46)
800m: 10:01.33
(35.31)
5 David Demirian 2008 Järfälla Simsällskap +0.85 10:45.72 +1:13.59
50m: 35.75
100m: 1:16.33
(40.58)
150m: 1:57.51
(41.18)
200m: 2:38.83
(41.32)
250m: 3:20.37
(41.54)
300m: 4:01.81
(41.44)
350m: 4:43.47
(41.66)
400m: 5:25.31
(41.84)
450m: 6:05.68
(40.37)
500m: 6:46.74
(41.06)
550m: 7:27.18
(40.44)
600m: 8:07.30
(40.12)
650m: 8:48.03
(40.73)
700m: 9:28.67
(40.64)
750m: 10:07.62
(38.95)
800m: 10:45.72
(38.10)
Grenen officiell:  2023-01-28 12:00:45
Gren 7, 800m Frisim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.57 10:15.21
50m: 34.49
100m: 1:12.38
(37.89)
150m: 1:51.49
(39.11)
200m: 2:30.47
(38.98)
250m: 3:10.07
(39.60)
300m: 3:49.25
(39.18)
350m: 4:28.28
(39.03)
400m: 5:07.82
(39.54)
450m: 5:47.11
(39.29)
500m: 6:26.17
(39.06)
550m: 7:05.83
(39.66)
600m: 7:44.61
(38.78)
650m: 8:23.12
(38.51)
700m: 9:01.64
(38.52)
750m: 9:39.56
(37.92)
800m: 10:15.21
(35.65)
2 Emil Danielsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.76 10:23.43 +8.22
50m: 34.83
100m: 1:13.74
(38.91)
150m: 1:53.34
(39.60)
200m: 2:32.74
(39.40)
250m: 3:11.88
(39.14)
300m: 3:51.95
(40.07)
350m: 4:32.09
(40.14)
400m: 5:11.73
(39.64)
450m: 5:51.22
(39.49)
500m: 6:31.18
(39.96)
550m: 7:11.39
(40.21)
600m: 7:50.91
(39.52)
650m: 8:30.80
(39.89)
700m: 9:09.91
(39.11)
750m: 9:48.98
(39.07)
800m: 10:23.43
(34.45)
3 Albin Forsberg 2009 Järfälla Simsällskap +0.69 10:58.30 +43.09
50m: 35.91
100m: 1:16.71
(40.80)
150m: 1:58.07
(41.36)
200m: 2:39.62
(41.55)
250m: 3:21.41
(41.79)
300m: 4:03.39
(41.98)
350m: 4:45.91
(42.52)
400m: 5:28.75
(42.84)
450m: 6:11.71
(42.96)
500m: 6:53.84
(42.13)
550m: 7:36.35
(42.51)
600m: 8:16.79
(40.44)
650m: 8:58.40
(41.61)
700m: 9:39.93
(41.53)
750m: 10:21.15
(41.22)
800m: 10:58.30
(37.15)
4 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.72 11:11.93 +56.72
50m: 38.25
100m: 1:20.34
(42.09)
150m: 2:02.29
(41.95)
200m: 2:44.29
(42.00)
250m: 3:26.16
(41.87)
300m: 4:09.64
(43.48)
350m: 4:52.08
(42.44)
400m: 5:34.92
(42.84)
450m: 6:19.05
(44.13)
500m: 7:01.52
(42.47)
550m: 7:44.97
(43.45)
600m: 8:27.24
(42.27)
650m: 9:09.25
(42.01)
700m: 9:51.34
(42.09)
750m: 10:33.32
(41.98)
800m: 11:11.93
(38.61)
5 Emil Laneblad 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.60 11:55.23 +1:40.02
50m: 38.78
100m: 1:21.74
(42.96)
150m: 2:05.71
(43.97)
200m: 2:50.44
(44.73)
250m: 3:36.16
(45.72)
300m: 4:21.91
(45.75)
350m: 5:07.78
(45.87)
400m: 5:54.55
(46.77)
450m: 6:40.89
(46.34)
500m: 7:27.97
(47.08)
550m: 8:14.45
(46.48)
600m: 9:00.24
(45.79)
650m: 9:45.01
(44.77)
700m: 10:30.43
(45.42)
750m: 11:15.71
(45.28)
800m: 11:55.23
(39.52)
Grenen officiell:  2023-01-28 12:00:45
Gren 7, 800m Frisim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb +0.67 10:45.12
50m: 35.70
100m: 1:16.25
(40.55)
150m: 1:56.10
(39.85)
200m: 2:36.56
(40.46)
250m: 3:17.51
(40.95)
300m: 3:58.75
(41.24)
350m: 4:40.44
(41.69)
400m: 5:22.72
(42.28)
450m: 6:04.39
(41.67)
500m: 6:46.22
(41.83)
550m: 7:27.85
(41.63)
600m: 8:08.89
(41.04)
650m: 8:48.19
(39.30)
700m: 9:28.15
(39.96)
750m: 10:08.36
(40.21)
800m: 10:45.12
(36.76)
Grenen officiell:  2023-01-28 12:00:45
2023-01-28 12:03:28 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner