2024-07-24   01:53:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2023, Södertälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
UGP 1, 2023 Södertälje
Plats: Sydpoolen Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 22, 200m Medley Damer 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.65 2:25.65
50m: 30.60
100m: 1:08.75
(38.15)
150m: 1:50.31
(41.56)
200m: 2:25.65
(35.34)
2 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.75 3:14.62 +48.97
50m: 40.16
100m: 1:31.04
(50.88)
150m: 2:29.12
(58.08)
200m: 3:14.62
(45.50)
Grenen officiell:  2023-01-29 15:29:54
Gren 22, 200m Medley Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap +0.63 2:33.11
50m: 33.44
100m: 1:12.59
(39.15)
150m: 1:56.46
(43.87)
200m: 2:33.11
(36.65)
2 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.81 2:38.22 +5.11
50m: 33.38
100m: 1:13.03
(39.65)
150m: 2:00.42
(47.39)
200m: 2:38.22
(37.80)
3 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap +0.81 2:46.49 +13.38
50m: 35.88
100m: 1:18.66
(42.78)
150m: 2:06.51
(47.85)
200m: 2:46.49
(39.98)
- Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb -.-- DSQ
- Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb +0.73 DSQ
Grenen officiell:  2023-01-29 15:29:54
Gren 22, 200m Medley Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 2:49.03
50m: 38.97
100m: 1:20.48
(41.51)
150m: 2:09.02
(48.54)
200m: 2:49.03
(40.01)
2 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 2:49.38 +0.35
50m: 36.63
100m: 1:20.01
(43.38)
150m: 2:09.63
(49.62)
200m: 2:49.38
(39.75)
3 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 2:56.17 +7.14
50m: 36.95
100m: 1:21.82
(44.87)
150m: 2:16.87
(55.05)
200m: 2:56.17
(39.30)
4 Wilma Brunn 2007 Tyresö Simsällskap +0.64 2:59.01 +9.98
50m: 39.35
100m: 1:26.17
(46.82)
150m: 2:21.47
(55.30)
200m: 2:59.01
(37.54)
5 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb +0.85 3:05.69 +16.66
50m: 39.35
100m: 1:27.91
(48.56)
150m: 2:23.59
(55.68)
200m: 3:05.69
(42.10)
Grenen officiell:  2023-01-29 15:29:54
Gren 22, 200m Medley Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb +0.70 2:42.45
50m: 33.44
100m: 1:15.77
(42.33)
150m: 2:04.13
(48.36)
200m: 2:42.45
(38.32)
2 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb +0.61 2:44.59 +2.14
50m: 36.98
100m: 1:20.83
(43.85)
150m: 2:07.15
(46.32)
200m: 2:44.59
(37.44)
3 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb +0.71 2:44.92 +2.47
50m: 33.03
100m: 1:15.80
(42.77)
150m: 2:05.31
(49.51)
200m: 2:44.92
(39.61)
4 Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 2:44.97 +2.52
50m: 34.72
100m: 1:18.21
(43.49)
150m: 2:07.66
(49.45)
200m: 2:44.97
(37.31)
5 Amy Sterby 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.88 2:49.55 +7.10
50m: 37.01
100m: 1:23.87
(46.86)
150m: 2:11.40
(47.53)
200m: 2:49.55
(38.15)
6 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.72 2:50.95 +8.50
50m: 36.58
100m: 1:20.72
(44.14)
150m: 2:12.31
(51.59)
200m: 2:50.95
(38.64)
7 Anna Maria Olympia Rosenqvi 2008 Skuru Idrottsklubb +0.72 2:55.28 +12.83
50m: 36.36
100m: 1:20.93
(44.57)
150m: 2:14.93
(54.00)
200m: 2:55.28
(40.35)
Grenen officiell:  2023-01-29 15:29:54
Gren 22, 200m Medley Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb +0.70 2:42.85
50m: 35.12
100m: 1:18.19
(43.07)
150m: 2:03.41
(45.22)
200m: 2:42.85
(39.44)
2 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb +0.72 2:45.13 +2.28
50m: 33.08
100m: 1:17.28
(44.20)
150m: 2:06.31
(49.03)
200m: 2:45.13
(38.82)
3 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb +0.66 2:45.35 +2.50
50m: 33.72
100m: 1:15.18
(41.46)
150m: 2:07.07
(51.89)
200m: 2:45.35
(38.28)
4 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb +0.70 2:46.76 +3.91
50m: 35.77
100m: 1:18.96
(43.19)
150m: 2:08.96
(50.00)
200m: 2:46.76
(37.80)
5 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap +0.67 2:49.06 +6.21
50m: 35.15
100m: 1:20.28
(45.13)
150m: 2:10.23
(49.95)
200m: 2:49.06
(38.83)
6 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 2:49.59 +6.74
50m: 37.16
100m: 1:22.12
(44.96)
150m: 2:10.61
(48.49)
200m: 2:49.59
(38.98)
7 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb +0.84 2:52.05 +9.20
50m: 36.96
100m: 1:22.03
(45.07)
150m: 2:12.11
(50.08)
200m: 2:52.05
(39.94)
8 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.73 2:52.26 +9.41
50m: 39.46
100m: 1:24.31
(44.85)
150m: 2:11.65
(47.34)
200m: 2:52.26
(40.61)
9 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 2:55.01 +12.16
50m: 40.90
100m: 1:27.29
(46.39)
150m: 2:17.49
(50.20)
200m: 2:55.01
(37.52)
10 Isabell Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap -.-- 2:55.36 +12.51
50m: 38.79
100m: 1:22.79
(44.00)
150m: 2:15.44
(52.65)
200m: 2:55.36
(39.92)
11 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap +0.69 3:05.25 +22.40
50m: 40.00
100m: 1:24.83
(44.83)
150m: 2:22.74
(57.91)
200m: 3:05.25
(42.51)
12 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.52 3:11.39 +28.54
50m: 44.15
100m: 1:29.81
(45.66)
150m: 2:26.24
(56.43)
200m: 3:11.39
(45.15)
13 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.74 3:14.67 +31.82
50m: 41.83
100m: 1:31.39
(49.56)
150m: 2:28.21
(56.82)
200m: 3:14.67
(46.46)
14 Filippa Hofmann Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap +0.62 3:26.66 +43.81
50m: 45.80
100m: 1:37.64
(51.84)
150m: 2:39.16
(1:01.52)
200m: 3:26.66
(47.50)
- Linn Berggren 2009 Ösmo Simsällskap +0.59 DSQ
- Ebba Söderberg 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.77 DSQ
- Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2023-01-29 15:29:54
Gren 22, 200m Medley Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb +0.97 2:53.07
50m: 38.71
100m: 1:24.86
(46.15)
150m: 2:13.32
(48.46)
200m: 2:53.07
(39.75)
2 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap +0.75 2:54.62 +1.55
50m: 36.67
100m: 1:23.33
(46.66)
150m: 2:15.94
(52.61)
200m: 2:54.62
(38.68)
3 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap +0.75 2:58.69 +5.62
50m: 38.61
100m: 1:24.24
(45.63)
150m: 2:17.51
(53.27)
200m: 2:58.69
(41.18)
4 Moa Löf 2010 Järfälla Simsällskap +0.77 3:04.40 +11.33
50m: 37.57
100m: 1:24.86
(47.29)
150m: 2:22.25
(57.39)
200m: 3:04.40
(42.15)
5 Evangelina Christidou 2010 Södertälje Simsällskap -.-- 3:18.11 +25.04
50m: 44.59
100m: 1:35.04
(50.45)
150m: 2:32.10
(57.06)
200m: 3:18.11
(46.01)
6 Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb +0.60 3:22.07 +29.00
50m: 41.44
100m: 1:31.27
(49.83)
150m: 2:30.54
(59.27)
200m: 3:22.07
(51.53)
7 Dilvin Altuntas 2010 Järfälla Simsällskap +0.75 3:35.88 +42.81
50m: 49.95
100m: 1:49.07
(59.12)
150m: 2:47.29
(58.22)
200m: 3:35.88
(48.59)
Grenen officiell:  2023-01-29 15:29:54
2023-01-29 15:30:19 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner