2024-06-14   20:59:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Heiton Juhlauinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Document
Tulokset
Heiton juhlauinnit 2023
Paikka: Järjestäjä: Haukiputaan Heitto
Allas: 25m Päivämäärä: 18.03.2023 - 18.03.2023
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final
Sponsori: Tomi Lampila Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:41.01
50m: 48.40
100m: 1:41.01
(52.61)
2 Jimi Saukko 2011 Oulun Lohet 1:43.89 +2.88
50m: 48.67
100m: 1:43.89
(55.22)
3 Akseli Eteläperä 2011 Oulun Lohet 1:44.50 +3.49
50m: 49.86
100m: 1:44.50
(54.64)
4 Leo Linjala 2011 Oulun Lohet 1:45.10 +4.09
50m: 49.08
100m: 1:45.10
(56.02)
5 Aatos Rantsi 2012 Oulun Uinti 1906 1:47.00 +5.99
50m: 51.05
100m: 1:47.00
(55.95)
6 Joonas Malo 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:52.89 +11.88
50m: 55.58
100m: 1:52.89
(57.31)
7 Veeti Mannermaa 2012 Tornion Uimaseura 1:54.95 +13.94
50m: 54.13
100m: 1:54.95
(1:00.82)
8 Niko Tokola 2011 Oulun Uinti 1906 2:01.40 +20.39
50m: 57.24
100m: 2:01.40
(1:04.16)
9 Niila Niskakangas 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 2:20.59 +39.58
50m: 1:06.99
100m: 2:20.59
(1:13.60)
Laji virallinen: 18.3.2023 11.53.15
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final
Sponsori: Tomi Lampila Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aapo Tervo 2010 Oulun Lohet 1:24.81
50m: 40.25
100m: 1:24.81
(44.56)
2 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 1:26.04 +1.23
50m: 41.57
100m: 1:26.04
(44.47)
3 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 1:31.33 +6.52
50m: 43.78
100m: 1:31.33
(47.55)
4 Eemeli Välitalo 2010 Tornion Uimaseura 1:39.82 +15.01
50m: 48.30
100m: 1:39.82
(51.52)
5 Eelis Illikainen 2010 Oulun Uinti 1906 1:40.05 +15.24
50m: 48.07
100m: 1:40.05
(51.98)
6 Julius Hyvärinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 1:42.73 +17.92
50m: 49.91
100m: 1:42.73
(52.82)
7 Leevi Kalasniemi 2010 Kemin Työväen Uimarit 1:43.84 +19.03
50m: 50.21
100m: 1:43.84
(53.63)
8 Veikka Räty 2010 Kempeleen Pyrintö 1:45.04 +20.23
50m: 50.14
100m: 1:45.04
(54.90)
9 Otto Savolainen 2010 Kempeleen Pyrintö 1:45.18 +20.37
50m: 49.64
100m: 1:45.18
(55.54)
10 Elias Teikari 2010 Kemin Työväen Uimarit 2:00.45 +35.64
50m: 57.03
100m: 2:00.45
(1:03.42)
- Aro Härönoja 2010 Oulun Lohet DSQ
SW 7.8 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Aleksi Kemppainen 2010 Oulun Lohet DSQ
SW 7.8 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 18.3.2023 11.53.15
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet 15-16 vuotiaat - Final
Sponsori: Tomi Lampila Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 1:07.78
50m: 33.42
100m: 1:07.78
(34.36)
2 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 1:07.95 +0.17
50m: 32.92
100m: 1:07.95
(35.03)
3 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 1:10.10 +2.32
50m: 32.91
100m: 1:10.10
(37.19)
4 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 1:13.81 +6.03
50m: 34.80
100m: 1:13.81
(39.01)
5 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 1:13.87 +6.09
50m: 35.11
100m: 1:13.87
(38.76)
6 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 1:14.31 +6.53
50m: 35.99
100m: 1:14.31
(38.32)
7 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 1:23.23 +15.45
50m: 37.57
100m: 1:23.23
(45.66)
8 Santeri Kotijärvi 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:30.08 +22.30
50m: 42.54
100m: 1:30.08
(47.54)
9 Jalo Anttonen 2007 Kempeleen Pyrintö 1:39.57 +31.79
50m: 47.09
100m: 1:39.57
(52.48)
10 Saku Numminen 2008 Haapajärven Kiilat 1:47.79 +40.01
50m: 51.81
100m: 1:47.79
(55.98)
11 Joona Autti 2007 Tornion Uimaseura 1:53.01 +45.23
50m: 51.98
100m: 1:53.01
(1:01.03)
Laji virallinen: 18.3.2023 11.53.15
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final
Sponsori: Tomi Lampila Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 1:06.92
50m: 31.69
100m: 1:06.92
(35.23)
2 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 1:12.81 +5.89
50m: 34.28
100m: 1:12.81
(38.53)
3 Esa Päätalo 1965 Oulun Uinti 1906 1:21.36 +14.44
50m: 39.51
100m: 1:21.36
(41.85)
4 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:24.47 +17.55
50m: 40.34
100m: 1:24.47
(44.13)
Laji virallinen: 18.3.2023 11.53.15
18.03.2023 11.53.18 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner