2024-06-14   20:42:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Heiton Juhlauinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Document
Tulokset
Heiton juhlauinnit 2023
Paikka: Järjestäjä: Haukiputaan Heitto
Allas: 25m Päivämäärä: 18.03.2023 - 18.03.2023
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final
Sponsori: Haukiputaan Sähköosuuskunta
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Oliver Markus Kylmänen 2011 Oulun Lohet 5:24.68
50m: 35.57
100m: 1:15.62
(40.05)
150m: 1:56.96
(41.34)
200m: 2:38.91
(41.95)
250m: 3:20.73
(41.82)
300m: 4:03.01
(42.28)
350m: 4:45.29
(42.28)
400m: 5:24.68
(39.39)
2 Henry Paavola 2011 Oulun Uinti 1906 5:42.50 +17.82
50m: 39.01
100m: 1:22.33
(43.32)
150m: 2:07.13
(44.80)
200m: 2:52.09
(44.96)
250m: 3:37.12
(45.03)
300m: 4:20.50
(43.38)
350m: 5:03.81
(43.31)
400m: 5:42.50
(38.69)
3 Otto Kyntömaa 2011 Oulun Uinti 1906 5:51.48 +26.80
50m: 38.68
100m: 1:23.13
(44.45)
150m: 2:08.46
(45.33)
200m: 2:53.57
(45.11)
250m: 3:39.74
(46.17)
300m: 4:24.26
(44.52)
350m: 5:08.06
(43.80)
400m: 5:51.48
(43.42)
4 Lenni Pessa 2011 Oulun Lohet 5:58.95 +34.27
50m: 41.07
100m: 1:26.35
(45.28)
150m: 2:12.24
(45.89)
200m: 2:58.59
(46.35)
250m: 3:44.74
(46.15)
300m: 4:31.09
(46.35)
350m: 5:17.15
(46.06)
400m: 5:58.95
(41.80)
=5 Akseli Eteläperä 2011 Oulun Lohet 6:06.32 +41.64
50m: 42.33
100m: 1:28.60
(46.27)
150m: 2:16.02
(47.42)
200m: 3:02.85
(46.83)
250m: 3:49.70
(46.85)
300m: 4:36.72
(47.02)
350m: 5:23.18
(46.46)
400m: 6:06.32
(43.14)
=5 Joonatan Ryynänen 2011 Oulun Uinti 1906 6:06.32 +41.64
50m: 40.02
100m: 1:25.83
(45.81)
150m: 2:12.06
(46.23)
200m: 2:59.22
(47.16)
250m: 3:47.16
(47.94)
300m: 4:35.55
(48.39)
350m: 5:23.58
(48.03)
400m: 6:06.32
(42.74)
7 Jimi Saukko 2011 Oulun Lohet 6:10.36 +45.68
50m: 39.19
100m: 1:24.99
(45.80)
150m: 2:12.82
(47.83)
200m: 3:00.97
(48.15)
250m: 3:49.06
(48.09)
300m: 4:38.14
(49.08)
350m: 5:26.50
(48.36)
400m: 6:10.36
(43.86)
8 Veeti Viertola 2011 Oulun Uinti 1906 7:47.55 +2:22.87
50m: 48.90
100m: 1:47.61
(58.71)
150m: 2:46.80
(59.19)
200m: 3:46.72
(59.92)
250m: 4:46.16
(59.44)
300m: 5:47.24
(1:01.08)
350m: 6:47.55
(1:00.31)
400m: 7:47.55
(1:00.00)
Laji virallinen: 18.3.2023 13.12.08
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final
Sponsori: Haukiputaan Sähköosuuskunta
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 4:46.10
50m: 31.01
100m: 1:06.30
(35.29)
150m: 1:42.74
(36.44)
200m: 2:20.00
(37.26)
250m: 2:57.01
(37.01)
300m: 3:34.17
(37.16)
350m: 4:11.45
(37.28)
400m: 4:46.10
(34.65)
2 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 5:11.78 +25.68
50m: 34.28
100m: 1:12.92
(38.64)
150m: 1:54.16
(41.24)
200m: 2:35.36
(41.20)
250m: 3:15.91
(40.55)
300m: 3:56.08
(40.17)
350m: 4:35.17
(39.09)
400m: 5:11.78
(36.61)
3 TongWei Qu 2009 Oulun Uinti 1906 5:19.23 +33.13
50m: 34.60
100m: 1:13.04
(38.44)
150m: 1:54.30
(41.26)
200m: 2:36.25
(41.95)
250m: 3:17.02
(40.77)
300m: 3:58.39
(41.37)
350m: 4:40.20
(41.81)
400m: 5:19.23
(39.03)
4 Santeri Kotijärvi 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 5:28.37 +42.27
50m: 35.07
100m: 1:13.80
(38.73)
150m: 1:55.72
(41.92)
200m: 2:38.51
(42.79)
250m: 3:21.16
(42.65)
300m: 4:03.91
(42.75)
350m: 4:46.40
(42.49)
400m: 5:28.37
(41.97)
5 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 5:33.50 +47.40
50m: 35.70
100m: 1:16.52
(40.82)
150m: 1:58.78
(42.26)
200m: 2:42.87
(44.09)
250m: 3:26.27
(43.40)
300m: 4:09.81
(43.54)
350m: 4:52.10
(42.29)
400m: 5:33.50
(41.40)
6 Jesse Malo 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 6:21.50 +1:35.40
50m: 43.49
100m: 1:31.52
(48.03)
150m: 2:21.11
(49.59)
200m: 3:10.63
(49.52)
250m: 3:59.21
(48.58)
300m: 4:48.47
(49.26)
350m: 5:37.23
(48.76)
400m: 6:21.50
(44.27)
Laji virallinen: 18.3.2023 13.12.08
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final
Sponsori: Haukiputaan Sähköosuuskunta
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Toni Lipponen 2003 Kemin Työväen Uimarit 4:09.36
50m: 27.75
100m: 58.29
(30.54)
150m: 1:29.50
(31.21)
200m: 2:01.84
(32.34)
250m: 2:33.91
(32.07)
300m: 3:06.11
(32.20)
350m: 3:38.16
(32.05)
400m: 4:09.36
(31.20)
2 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 4:13.11 +3.75
50m: 29.86
100m: 1:02.48
(32.62)
150m: 1:35.01
(32.53)
200m: 2:07.97
(32.96)
250m: 2:39.95
(31.98)
300m: 3:12.21
(32.26)
350m: 3:42.92
(30.71)
400m: 4:13.11
(30.19)
3 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 4:41.70 +32.34
50m: 31.45
100m: 1:05.92
(34.47)
150m: 1:41.53
(35.61)
200m: 2:17.77
(36.24)
250m: 2:54.04
(36.27)
300m: 3:30.39
(36.35)
350m: 4:06.98
(36.59)
400m: 4:41.70
(34.72)
Laji virallinen: 18.3.2023 13.12.08
18.03.2023 13.12.13 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner