2024-06-16   23:21:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Heiton Juhlauinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Document
Tulokset
Heiton juhlauinnit 2023
Paikka: Järjestäjä: Haukiputaan Heitto
Allas: 25m Päivämäärä: 18.03.2023 - 18.03.2023
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final
Sponsori: Värisilmä Haukipudas
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Viivi Vesa 2011 Oulun Uinti 1906 1:25.10
50m: 40.83
100m: 1:25.10
(44.27)
2 Hilma Tiri 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:27.37 +2.27
50m: 42.45
100m: 1:27.37
(44.92)
3 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Lohet 1:29.23 +4.13
50m: 44.67
100m: 1:29.23
(44.56)
4 Rongxuan Bai 2011 Oulun Uinti 1906 1:30.03 +4.93
50m: 43.61
100m: 1:30.03
(46.42)
5 Peppi Räsänen 2012 Oulun Lohet 1:31.07 +5.97
50m: 44.36
100m: 1:31.07
(46.71)
6 Fiona Kirveskoski 2012 Oulun Lohet 1:36.56 +11.46
50m: 47.22
100m: 1:36.56
(49.34)
7 Sanni Kettunen 2012 Oulun Lohet 1:36.67 +11.57
50m: 48.30
100m: 1:36.67
(48.37)
8 Pinja Palinsaari 2011 Kempeleen Pyrintö 1:38.75 +13.65
50m: 48.63
100m: 1:38.75
(50.12)
9 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:39.19 +14.09
50m: 48.48
100m: 1:39.19
(50.71)
10 Oona Rautio 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:39.61 +14.51
50m: 48.92
100m: 1:39.61
(50.69)
11 Aino Mattas 2012 Oulun Uinti 1906 1:40.07 +14.97
50m: 48.54
100m: 1:40.07
(51.53)
12 Pihla Kokko 2011 Oulun Lohet 1:42.38 +17.28
50m: 50.60
100m: 1:42.38
(51.78)
13 Adelia Rantsi 2014 Oulun Uinti 1906 1:47.15 +22.05
50m: 51.64
100m: 1:47.15
(55.51)
14 Fredrika Koivisto 2012 Kempeleen Pyrintö 1:49.48 +24.38
50m: 53.36
100m: 1:49.48
(56.12)
15 Ulla Aalto 2012 Kemin Työväen Uimarit 2:11.33 +46.23
50m: 1:05.90
100m: 2:11.33
(1:05.43)
16 Viivi Ylilahti 2012 Kemin Työväen Uimarit 2:13.28 +48.18
50m: 1:04.52
100m: 2:13.28
(1:08.76)
17 Jessiina Pääkkö 2011 Oulun Uinti 1906 2:23.78 +58.68
50m: 1:09.59
100m: 2:23.78
(1:14.19)
- Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit DSQ
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen
Laji virallinen: 18.3.2023 13.51.29
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final
Sponsori: Värisilmä Haukipudas
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:11.76
50m: 35.18
100m: 1:11.76
(36.58)
2 Saana Runtti 2010 Oulun Uinti 1906 1:12.09 +0.33
50m: 36.62
100m: 1:12.09
(35.47)
3 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 1:14.59 +2.83
50m: 35.95
100m: 1:14.59
(38.64)
4 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:16.37 +4.61
50m: 36.70
100m: 1:16.37
(39.67)
5 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Uinti 1906 1:17.62 +5.86
50m: 37.72
100m: 1:17.62
(39.90)
6 Kirsti Ryynänen 2010 Oulun Lohet 1:18.60 +6.84
50m: 39.17
100m: 1:18.60
(39.43)
7 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:20.25 +8.49
50m: 39.65
100m: 1:20.25
(40.60)
8 Ronja Räsänen 2010 Oulun Lohet 1:21.32 +9.56
50m: 40.10
100m: 1:21.32
(41.22)
9 Reeta Hyry 2010 Oulun Uinti 1906 1:22.38 +10.62
50m: 39.87
100m: 1:22.38
(42.51)
10 Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet 1:23.27 +11.51
50m: 40.44
100m: 1:23.27
(42.83)
11 Hilla Vilppola 2010 Oulun Lohet 1:30.62 +18.86
50m: 45.07
100m: 1:30.62
(45.55)
12 Iina Kämäräinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 1:35.07 +23.31
50m: 46.45
100m: 1:35.07
(48.62)
13 Minja Kelloniemi 2009 Kempeleen Pyrintö 1:41.11 +29.35
50m: 50.41
100m: 1:41.11
(50.70)
14 Sini Niskanen 2009 Rovaniemen Uimaseura 1:50.07 +38.31
50m: 51.94
100m: 1:50.07
(58.13)
Laji virallinen: 18.3.2023 13.51.29
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset 15 ja vanhemmat - Final
Sponsori: Värisilmä Haukipudas
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 1:06.92
50m: 32.70
100m: 1:06.92
(34.22)
2 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 1:07.52 +0.60
50m: 32.61
100m: 1:07.52
(34.91)
3 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:10.40 +3.48
50m: 34.04
100m: 1:10.40
(36.36)
4 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 1:12.28 +5.36
50m: 35.49
100m: 1:12.28
(36.79)
5 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 1:13.62 +6.70
50m: 34.93
100m: 1:13.62
(38.69)
6 Saara Nissinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:15.15 +8.23
50m: 36.16
100m: 1:15.15
(38.99)
7 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:15.83 +8.91
50m: 37.27
100m: 1:15.83
(38.56)
8 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 1:17.84 +10.92
50m: 37.85
100m: 1:17.84
(39.99)
9 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:18.30 +11.38
50m: 38.10
100m: 1:18.30
(40.20)
10 Lilly Isomaa 2008 Kemin Työväen Uimarit 1:20.51 +13.59
50m: 37.77
100m: 1:20.51
(42.74)
11 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:22.99 +16.07
50m: 40.81
100m: 1:22.99
(42.18)
12 Tiia Koski 2008 Oulun Uinti 1906 1:26.38 +19.46
50m: 42.25
100m: 1:26.38
(44.13)
13 Mervi Hillukkala 1978 Kempeleen Pyrintö 1:30.29 +23.37
50m: 43.52
100m: 1:30.29
(46.77)
Laji virallinen: 18.3.2023 13.51.29
18.03.2023 13.51.32 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner