2024-06-14   20:28:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Heiton Juhlauinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Document
Tulokset
Heiton juhlauinnit 2023
Paikka: Järjestäjä: Haukiputaan Heitto
Allas: 25m Päivämäärä: 18.03.2023 - 18.03.2023
Laji 2, 4x50m Vapaauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final
Sponsori: Putaan Pulla Oy
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Kemin Työväen Uimarit, taitur 11 Kemin Työväen Uimarit 3:08.95
Arttu Kavasvuo 2013 13A694 46.15 46.15
Leo Saario 2012 12A900 46.42 1:32.57
Daniel Ruuth 2014 14A323 1:32.57
Miko Kämäräinen 2012 12A906 3:08.95 3:08.95
Laji virallinen: 18.3.2023 10.23.21
Laji 2, 4x50m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final
Sponsori: Putaan Pulla Oy
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 OU KR-3 P1 13 Oulun Uinti 1906 2:12.17
Peetu Pulkkinen 2010 10A005 30.03 30.03
Eelis Illikainen 2010 10A176 34.18 1:04.21
Reko Härkönen 2010 10A994 37.34 1:41.55
Emil Peuhkuri 2010 10A215 30.62 2:12.17
2 Oulun Lohet P-13 1 13 Oulun Lohet 2:14.79 +2.62
Aapo Tervo 2010 10A341 33.75 33.75
Jimi Saukko 2011 11A664 34.72 1:08.47
Lenni Pessa 2011 11A905 33.50 1:41.97
Oliver Markus Kylmänen 2011 11A176 32.82 2:14.79
3 Haukiputaan Heitto pojat 1 12 Haukiputaan Heitto uintijaosto 2:28.41 +16.24
Patric Laukkanen 2011 11A761 35.76 35.76
Helmeri Kalliopuska 2011 11B273 1:52.65 2:28.41
Joonas Malo 2011 11B149 2:28.41
Matti Leinonen 2011 11A079 2:28.41 2:28.41
4 Oulun Lohet P-13 2 13 Oulun Lohet 2:30.75 +18.58
Aro Härönoja 2010 10A328 35.83 35.83
Aleksi Kemppainen 2010 10A497 39.59 1:15.42
Leo Linjala 2011 11A963 36.14 1:51.56
Akseli Eteläperä 2011 11A846 39.19 2:30.75
5 Haukiputaan Heitto pojat 2 12 Haukiputaan Heitto uintijaosto 2:38.90 +26.73
Johannes Salo 2011 11B047 38.87 38.87
Johannes Leinonen 2014 14A174 42.01 1:20.88
Hugo Tervo 2011 11B154 40.40 2:01.28
Pietu Pasuri 2012 12A843 37.62 2:38.90
6 Tornion Uimaseura 13 Tornion Uimaseura 2:39.83 +27.66
Leevi Mannermaa 2010 10A564 42.23 42.23
Veeti Mannermaa 2012 12A063 43.28 1:25.51
Akseli Välitalo 2013 13A413 40.90 2:06.41
Eemeli Välitalo 2010 10A565 33.42 2:39.83
Laji virallinen: 18.3.2023 10.23.21
Laji 2, 4x50m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final
Sponsori: Putaan Pulla Oy
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 OU Uppotukit 15 Oulun Uinti 1906 1:54.77
Oskari Matilainen 2008 08A616 26.81 26.81
Paavo Kilpeläinen 2008 08A273 29.70 56.51
Iikka Heiko 2009 09A261 28.82 1:25.33
Luka Walter 2008 08A676 29.44 1:54.77
2 Kemin Työväen Uimarit, nelos 14 Kemin Työväen Uimarit 2:20.10 +25.33
Julius Hyvärinen 2010 10A404 36.12 36.12
Elias Teikari 2010 10B446 41.28 1:17.40
Joni Harila 2009 09B489 30.89 1:48.29
Leevi Kalasniemi 2010 10B425 31.81 2:20.10
Laji virallinen: 18.3.2023 10.23.21
Laji 2, 4x50m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final
Sponsori: Putaan Pulla Oy
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Kemin Työväen Uimarit, yhdist 20 Kemin Työväen Uimarit 1:49.91
Aleksi Kallioinen 2009 09A684 29.65 29.65
Eemeli Tihinen 2008 08B001 30.17 59.82
Tuomas Nissinen 2008 08A299 25.87 1:25.69
Toni Lipponen 2003 03A125 24.22 1:49.91
2 Haukiputaan Heitto Miehet 57 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:59.83 +9.92
Arto Katajamäki 1972 72A063 29.60 29.60
Jussi Kanste 1966 66A091 30.90 1:00.50
Valtteri Kotijärvi 2006 06A828 28.36 1:28.86
Lukas Ruonakoski 2008 08A911 30.97 1:59.83
Laji virallinen: 18.3.2023 10.23.21
18.03.2023 10.36.40 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner