2024-06-14   21:19:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Heiton Juhlauinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Document
Tulokset
Heiton juhlauinnit 2023
Paikka: Järjestäjä: Haukiputaan Heitto
Allas: 25m Päivämäärä: 18.03.2023 - 18.03.2023
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final
Sponsori: Oulun Osuuspankki
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Hertta Lappalainen 2013 Oulun Uinti 1906 1:27.36
50m: 40.82
100m: 1:27.36
(46.54)
2 Enni  Pitkänen 2013 Oulun Lohet 1:40.41 +13.05
50m: 47.57
100m: 1:40.41
(52.84)
3 Mette Kelloniemi 2013 Kempeleen Pyrintö 1:41.01 +13.65
50m: 46.43
100m: 1:41.01
(54.58)
4 Ellen Häcklin 2013 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:44.33 +16.97
50m: 49.45
100m: 1:44.33
(54.88)
5 Emma Silvennoinen 2013 Kemin Työväen Uimarit 2:07.80 +40.44
50m: 57.54
100m: 2:07.80
(1:10.26)
Laji virallinen: 18.3.2023 16.35.02
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final
Sponsori: Oulun Osuuspankki
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Saga Sirniö 2011 Oulun Uinti 1906 1:11.81
50m: 35.19
100m: 1:11.81
(36.62)
2 Veera Antinmaa 2011 Oulun Lohet 1:12.10 +0.29
50m: 34.22
100m: 1:12.10
(37.88)
3 Hilma Tiri 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:13.08 +1.27
50m: 34.37
100m: 1:13.08
(38.71)
4 Rongxuan Bai 2011 Oulun Uinti 1906 1:15.87 +4.06
50m: 36.23
100m: 1:15.87
(39.64)
5 Stella Manninen 2011 Oulun Lohet 1:15.94 +4.13
50m: 36.14
100m: 1:15.94
(39.80)
6 Vilja Lehto 2012 Oulun Uinti 1906 1:17.04 +5.23
50m: 36.83
100m: 1:17.04
(40.21)
7 Olga Mattila 2011 Oulun Lohet 1:18.10 +6.29
50m: 37.46
100m: 1:18.10
(40.64)
8 Saara Berkovits 2011 Oulun Lohet 1:18.98 +7.17
50m: 37.57
100m: 1:18.98
(41.41)
9 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:20.20 +8.39
50m: 38.66
100m: 1:20.20
(41.54)
10 Nelli Sulonen 2011 Oulun Lohet 1:20.84 +9.03
50m: 39.27
100m: 1:20.84
(41.57)
11 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:21.94 +10.13
50m: 40.17
100m: 1:21.94
(41.77)
12 Sanni Paulomäki 2011 Oulun Lohet 1:22.47 +10.66
50m: 39.69
100m: 1:22.47
(42.78)
13 Alva Liimatta 2011 Oulun Uinti 1906 1:22.90 +11.09
50m: 39.59
100m: 1:22.90
(43.31)
14 Neea Matikainen 2011 Oulun Uinti 1906 1:23.55 +11.74
50m: 40.11
100m: 1:23.55
(43.44)
15 Linnea Krüger 2012 Oulun Lohet 1:24.07 +12.26
50m: 40.87
100m: 1:24.07
(43.20)
16 Vanessa Eklund 2012 Oulun Lohet 1:24.35 +12.54
50m: 40.45
100m: 1:24.35
(43.90)
17 Aada Haapakoski 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:24.55 +12.74
50m: 39.68
100m: 1:24.55
(44.87)
18 Sanni Kettunen 2012 Oulun Lohet 1:27.07 +15.26
50m: 41.91
100m: 1:27.07
(45.16)
19 Fiona Kirveskoski 2012 Oulun Lohet 1:27.96 +16.15
50m: 41.51
100m: 1:27.96
(46.45)
20 Sonja Niskavaara 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:30.39 +18.58
50m: 41.58
100m: 1:30.39
(48.81)
21 Minttu Saukko 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:30.59 +18.78
50m: 43.60
100m: 1:30.59
(46.99)
22 Oona Rautio 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:30.74 +18.93
50m: 43.83
100m: 1:30.74
(46.91)
23 Nelly Siira 2012 Oulun Lohet 1:31.30 +19.49
50m: 43.81
100m: 1:31.30
(47.49)
24 Aino Kubin 2011 Oulun Lohet 1:31.90 +20.09
50m: 43.88
100m: 1:31.90
(48.02)
25 Ella Oittinen 2012 Oulun Lohet 1:33.15 +21.34
50m: 44.38
100m: 1:33.15
(48.77)
26 Pihla Kokko 2011 Oulun Lohet 1:36.54 +24.73
50m: 44.55
100m: 1:36.54
(51.99)
27 Minttu Hyvärinen 2011 Oulun Lohet 1:37.76 +25.95
50m: 44.84
100m: 1:37.76
(52.92)
28 Elena Macagnano 2011 Oulun Uinti 1906 1:38.85 +27.04
50m: 47.25
100m: 1:38.85
(51.60)
29 Sofia Mielikäinen 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:39.85 +28.04
50m: 46.46
100m: 1:39.85
(53.39)
30 Heidi Kvist 2012 Oulun Uinti 1906 1:45.88 +34.07
50m: 50.44
100m: 1:45.88
(55.44)
31 Viivi Ylilahti 2012 Kemin Työväen Uimarit 2:03.18 +51.37
50m: 59.33
100m: 2:03.18
(1:03.85)
32 Ulla Aalto 2012 Kemin Työväen Uimarit 2:06.20 +54.39
50m: 1:01.47
100m: 2:06.20
(1:04.73)
33 Jessiina Pääkkö 2011 Oulun Uinti 1906 2:08.22 +56.41
50m: 59.81
100m: 2:08.22
(1:08.41)
Laji virallinen: 18.3.2023 16.35.02
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final
Sponsori: Oulun Osuuspankki
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Saana Runtti 2010 Oulun Uinti 1906 1:03.48
50m: 31.30
100m: 1:03.48
(32.18)
2 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 1:04.11 +0.63
50m: 31.30
100m: 1:04.11
(32.81)
3 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:05.71 +2.23
50m: 31.91
100m: 1:05.71
(33.80)
4 Aino-Tuulia Ponto 2009 Oulun Uinti 1906 1:07.75 +4.27
50m: 32.45
100m: 1:07.75
(35.30)
5 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 1:08.03 +4.55
50m: 32.60
100m: 1:08.03
(35.43)
6 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:08.36 +4.88
50m: 32.80
100m: 1:08.36
(35.56)
7 Rinja Nikunlassi 2009 Oulun Lohet 1:09.39 +5.91
50m: 33.47
100m: 1:09.39
(35.92)
8 Kirsti Ryynänen 2010 Oulun Lohet 1:09.63 +6.15
50m: 33.32
100m: 1:09.63
(36.31)
9 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Uinti 1906 1:10.80 +7.32
50m: 34.10
100m: 1:10.80
(36.70)
10 Olga Ilona Nissilä 2009 Oulun Lohet 1:11.15 +7.67
50m: 33.82
100m: 1:11.15
(37.33)
11 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 1:11.25 +7.77
50m: 34.74
100m: 1:11.25
(36.51)
12 Isla Kettula 2010 Oulun Lohet 1:11.51 +8.03
50m: 33.92
100m: 1:11.51
(37.59)
13 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:11.62 +8.14
50m: 34.31
100m: 1:11.62
(37.31)
14 Nora Keisu 2010 Oulun Uinti 1906 1:12.05 +8.57
50m: 34.72
100m: 1:12.05
(37.33)
15 Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet 1:12.70 +9.22
50m: 34.88
100m: 1:12.70
(37.82)
16 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 1:13.67 +10.19
50m: 35.58
100m: 1:13.67
(38.09)
17 Elisa Putaala 2010 Oulun Lohet 1:13.79 +10.31
50m: 35.73
100m: 1:13.79
(38.06)
18 Minea  Kempas 2010 Oulun Lohet 1:15.79 +12.31
50m: 36.14
100m: 1:15.79
(39.65)
19 Francheska Kurtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:15.92 +12.44
50m: 37.72
100m: 1:15.92
(38.20)
20 Elli Takkinen 2010 Oulun Lohet 1:17.40 +13.92
50m: 37.33
100m: 1:17.40
(40.07)
21 Kiira Komu 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:19.22 +15.74
50m: 36.62
100m: 1:19.22
(42.60)
22 Mimosa Ryhänen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:21.67 +18.19
50m: 39.48
100m: 1:21.67
(42.19)
23 Iina Kämäräinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 1:24.37 +20.89
50m: 41.08
100m: 1:24.37
(43.29)
24 Aamu Litendahl 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:24.74 +21.26
50m: 40.17
100m: 1:24.74
(44.57)
25 Linnea Lammi 2009 Rovaniemen Uimaseura 1:32.68 +29.20
50m: 45.94
100m: 1:32.68
(46.74)
26 Roosa Pohjola 2010 Oulun Lohet 1:35.81 +32.33
50m: 47.03
100m: 1:35.81
(48.78)
27 Hilla Saukko 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:43.86 +40.38
50m: 50.32
100m: 1:43.86
(53.54)
Laji virallinen: 18.3.2023 16.35.02
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset 15-16 vuotiaat - Final
Sponsori: Oulun Osuuspankki
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 1:00.12
50m: 28.92
100m: 1:00.12
(31.20)
2 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:00.49 +0.37
50m: 29.28
100m: 1:00.49
(31.21)
3 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:02.64 +2.52
50m: 30.11
100m: 1:02.64
(32.53)
4 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 1:03.55 +3.43
50m: 30.69
100m: 1:03.55
(32.86)
5 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 1:05.04 +4.92
50m: 30.52
100m: 1:05.04
(34.52)
6 Ellen Luukkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot 1:07.61 +7.49
50m: 32.66
100m: 1:07.61
(34.95)
7 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:08.20 +8.08
50m: 32.74
100m: 1:08.20
(35.46)
8 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:08.29 +8.17
50m: 32.65
100m: 1:08.29
(35.64)
9 Riia Aho 2007 Oulun Uinti 1906 1:10.99 +10.87
50m: 34.38
100m: 1:10.99
(36.61)
10 Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 1:11.41 +11.29
50m: 33.53
100m: 1:11.41
(37.88)
11 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 1:12.50 +12.38
50m: 34.64
100m: 1:12.50
(37.86)
12 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:12.60 +12.48
50m: 34.26
100m: 1:12.60
(38.34)
13 Lilly Isomaa 2008 Kemin Työväen Uimarit 1:12.86 +12.74
50m: 33.89
100m: 1:12.86
(38.97)
14 Erika Eronen 2008 Kemin Työväen Uimarit 1:15.49 +15.37
50m: 35.66
100m: 1:15.49
(39.83)
15 Ella Peltovuoma 2008 Kempeleen Pyrintö 1:37.89 +37.77
50m: 44.21
100m: 1:37.89
(53.68)
- Ninni Kellokumpu 2008 Kuusamon Erä-Veikot DNS
Laji virallinen: 18.3.2023 16.35.02
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset 17 ja vanhemmat - Final
Sponsori: Oulun Osuuspankki
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:02.37
50m: 30.00
100m: 1:02.37
(32.37)
2 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 1:02.40 +0.03
50m: 30.19
100m: 1:02.40
(32.21)
3 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 1:05.61 +3.24
50m: 31.68
100m: 1:05.61
(33.93)
4 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:05.69 +3.32
50m: 31.55
100m: 1:05.69
(34.14)
5 ANNI BACKMAN 2006 Oulun Uinti 1906 1:07.03 +4.66
50m: 32.55
100m: 1:07.03
(34.48)
6 Iida Häcklin 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:07.57 +5.20
50m: 32.10
100m: 1:07.57
(35.47)
7 Saara Nissinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:07.81 +5.44
50m: 32.68
100m: 1:07.81
(35.13)
8 Aino Kauppinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:08.65 +6.28
50m: 33.09
100m: 1:08.65
(35.56)
9 Leena Rahko 1993 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:12.95 +10.58
50m: 34.74
100m: 1:12.95
(38.21)
Laji virallinen: 18.3.2023 16.35.02
18.03.2023 16.45.39 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner