2024-07-12   12:14:01
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Vest årgang 2023

Below are all results from the competition shown by session.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Vest årgang 2023
Placering: Slotssøbadet Arrangør Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. apr  2023 to 23. apr  2023
Løb 5, 100m Butterfly Damer - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 779 1:04.47
Entry time: 1:09.80 (-5.33)
50m: 29.50
100m: 1:04.47
(34.97)
2 Maja Marie Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 628 1:09.28 +4.81
Entry time: 1:08.65 (+0.63)
50m: 32.26
100m: 1:09.28
(37.02)
3 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 558 1:12.06 +7.59
Entry time: 1:12.11 (-0.05)
50m: 32.71
100m: 1:12.06
(39.35)
4 Anni Ruohan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub 515 1:14.03 +9.56
Entry time: 1:12.26 (+1.77)
50m: 34.26
100m: 1:14.03
(39.77)
5 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub 481 1:15.71 +11.24
Entry time: 1:17.39 (-1.68)
50m: 34.96
100m: 1:15.71
(40.75)
6 Kirstine Dyg Lerup 2010 Aalborg Svømmeklub 460 1:16.83 +12.36
Entry time: 1:19.72 (-2.89)
50m: 36.17
100m: 1:16.83
(40.66)
7 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense 431 1:18.54 +14.07
Entry time: 1:24.36 (-5.82)
50m: 35.63
100m: 1:18.54
(42.91)
8 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub 427 1:18.80 +14.33
Entry time: 1:18.11 (+0.69)
50m: 36.21
100m: 1:18.80
(42.59)
9 Maya Kjær 2010 Hobro Svømmeklub 413 1:19.68 +15.21
Entry time: 1:23.61 (-3.93)
50m: 36.70
100m: 1:19.68
(42.98)
10 Cecilie Anna Nyborg 2010 Agfs Svømmeafdeling 398 1:20.63 +16.16
50m: 38.06
100m: 1:20.63
(42.57)
11 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub 398 1:20.64 +16.17
Entry time: 1:26.51 (-5.87)
50m: 36.13
100m: 1:20.64
(44.51)
12 Sofie Udbye 2010 Vejen Svømmeklub 389 1:21.26 +16.79
50m: 37.87
100m: 1:21.26
(43.39)
13 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub 371 1:22.52 +18.05
Entry time: 1:33.01 (-10.49)
50m: 36.49
100m: 1:22.52
(46.03)
14 Emma Dürr Toft-Jensen 2010 Herning Svømmeklub 369 1:22.69 +18.22
Entry time: 1:23.21 (-0.52)
50m: 37.36
100m: 1:22.69
(45.33)
15 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling 366 1:22.90 +18.43
50m: 37.67
100m: 1:22.90
(45.23)
16 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub 366 1:22.95 +18.48
Entry time: 1:28.83 (-5.88)
50m: 39.07
100m: 1:22.95
(43.88)
17 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng 365 1:23.01 +18.54
Entry time: 1:28.96 (-5.95)
50m: 38.78
100m: 1:23.01
(44.23)
18 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 363 1:23.18 +18.71
Entry time: 1:29.10 (-5.92)
50m: 39.33
100m: 1:23.18
(43.85)
19 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 359 1:23.43 +18.96
50m: 36.81
100m: 1:23.43
(46.62)
20 Stine Marie Christiansen 2010 Aalborg Svømmeklub 350 1:24.13 +19.66
Entry time: 1:29.18 (-5.05)
50m: 38.40
100m: 1:24.13
(45.73)
21 Sigrid Rose Lindbjerg Dahl 2010 Vejle Svømmeklub 349 1:24.28 +19.81
Entry time: 1:30.89 (-6.61)
50m: 37.93
100m: 1:24.28
(46.35)
22 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 323 1:26.47 +22.00
Entry time: 1:27.67 (-1.20)
50m: 38.86
100m: 1:26.47
(47.61)
23 Freja Kawa 2010 Fredericia Svømmeklub 311 1:27.56 +23.09
50m: 40.11
100m: 1:27.56
(47.45)
24 Signe Flarup 2010 Viborg Svømme Klub 303 1:28.30 +23.83
50m: 40.45
100m: 1:28.30
(47.85)
25 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub 302 1:28.36 +23.89
Entry time: 1:28.53 (-0.17)
50m: 38.97
100m: 1:28.36
(49.39)
26 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 299 1:28.71 +24.24
50m: 40.32
100m: 1:28.71
(48.39)
27 Kamma Bernt 2010 Svømmeklubben Delfinen 274 1:31.33 +26.86
Entry time: 1:39.31 (-7.98)
50m: 42.69
100m: 1:31.33
(48.64)
28 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 273 1:31.43 +26.96
Entry time: 1:33.82 (-2.39)
50m: 39.67
100m: 1:31.43
(51.76)
29 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub 258 1:33.13 +28.66
50m: 43.14
100m: 1:33.13
(49.99)
30 Amalie Øgendahl 2010 Haderslev Svømme Klub 246 1:34.65 +30.18
Entry time: 1:36.80 (-2.15)
50m: 42.67
100m: 1:34.65
(51.98)
31 Freja Dahl 2010 Viborg Svømme Klub 234 1:36.23 +31.76
50m: 43.38
100m: 1:36.23
(52.85)
32 Maria Berg 2010 Kolding SK 233 1:36.39 +31.92
50m: 42.03
100m: 1:36.39
(54.36)
33 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 229 1:36.87 +32.40
Entry time: 1:41.03 (-4.16)
50m: 42.43
100m: 1:36.87
(54.44)
34 Alberte Buhl Pinholt 2010 Vejle Svømmeklub 225 1:37.50 +33.03
Entry time: 1:34.28 (+3.22)
50m: 42.80
100m: 1:37.50
(54.70)
- Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub DSQ
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene
- Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling DNS
Løb officielt kl.: 21-04-2023 18:01:34
21-04-2023 18:06.16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Kolding Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner