2024-07-23   19:14:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest årgang 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Vest årgang 2023
Placering: Slotssøbadet Arrangør Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. apr  2023 to 23. apr  2023
Løb 7, 200m Butterfly Damer - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub 657 2:31.33
Entry time: 2:27.09 (+4.24)
50m: 34.89
100m: 1:14.53
(39.64)
150m: 1:52.25
(37.72)
200m: 2:31.33
(39.08)
2 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub 608 2:35.25 +3.92
Entry time: 2:52.96 (-17.71)
50m: 34.79
100m: 1:15.36
(40.57)
150m: 1:55.39
(40.03)
200m: 2:35.25
(39.86)
3 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 598 2:36.16 +4.83
Entry time: 2:40.57 (-4.41)
50m: 34.57
100m: 1:15.54
(40.97)
150m: 1:56.91
(41.37)
200m: 2:36.16
(39.25)
4 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 587 2:37.12 +5.79
Entry time: 2:42.51 (-5.39)
50m: 36.03
100m: 1:15.54
(39.51)
150m: 1:56.62
(41.08)
200m: 2:37.12
(40.50)
5 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 563 2:39.29 +7.96
Entry time: 3:04.52 (-25.23)
50m: 35.17
100m: 1:15.61
(40.44)
150m: 1:56.96
(41.35)
200m: 2:39.29
(42.33)
6 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub 537 2:41.81 +10.48
Entry time: 2:42.46 (-0.65)
50m: 35.60
100m: 1:15.93
(40.33)
150m: 1:58.33
(42.40)
200m: 2:41.81
(43.48)
7 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 521 2:43.50 +12.17
Entry time: 2:47.35 (-3.85)
50m: 34.84
100m: 1:15.94
(41.10)
150m: 1:59.18
(43.24)
200m: 2:43.50
(44.32)
8 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub 495 2:46.24 +14.91
50m: 34.97
100m: 1:17.22
(42.25)
150m: 2:02.05
(44.83)
200m: 2:46.24
(44.19)
9 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 495 2:46.26 +14.93
Entry time: 2:59.05 (-12.79)
50m: 36.26
100m: 1:19.06
(42.80)
150m: 2:03.09
(44.03)
200m: 2:46.26
(43.17)
10 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 484 2:47.53 +16.20
50m: 37.86
100m: 1:20.34
(42.48)
150m: 2:04.91
(44.57)
200m: 2:47.53
(42.62)
11 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI 479 2:48.10 +16.77
Entry time: 2:51.93 (-3.83)
50m: 36.83
100m: 1:19.42
(42.59)
150m: 2:03.79
(44.37)
200m: 2:48.10
(44.31)
12 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 467 2:49.56 +18.23
Entry time: 2:54.70 (-5.14)
50m: 35.44
100m: 1:16.86
(41.42)
150m: 2:01.81
(44.95)
200m: 2:49.56
(47.75)
13 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub 463 2:50.07 +18.74
Entry time: 2:52.79 (-2.72)
50m: 38.00
100m: 1:22.02
(44.02)
150m: 2:07.17
(45.15)
200m: 2:50.07
(42.90)
14 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 444 2:52.37 +21.04
Entry time: 2:59.69 (-7.32)
50m: 37.76
100m: 1:22.61
(44.85)
150m: 2:08.35
(45.74)
200m: 2:52.37
(44.02)
15 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub 443 2:52.55 +21.22
50m: 35.92
100m: 1:19.20
(43.28)
150m: 2:05.36
(46.16)
200m: 2:52.55
(47.19)
16 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 431 2:54.17 +22.84
50m: 37.15
100m: 1:23.73
(46.58)
150m: 2:10.47
(46.74)
200m: 2:54.17
(43.70)
17 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 418 2:55.83 +24.50
Entry time: 2:53.44 (+2.39)
50m: 35.97
100m: 1:19.46
(43.49)
150m: 2:07.55
(48.09)
200m: 2:55.83
(48.28)
18 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 407 2:57.45 +26.12
Entry time: 3:13.13 (-15.68)
50m: 38.69
100m: 1:23.19
(44.50)
150m: 2:10.09
(46.90)
200m: 2:57.45
(47.36)
19 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 392 2:59.71 +28.38
50m: 35.92
100m: 1:22.06
(46.14)
150m: 2:11.50
(49.44)
200m: 2:59.71
(48.21)
20 Alberte Futtrup 2009 Viborg Svømme Klub 390 2:59.96 +28.63
50m: 38.44
100m: 1:25.87
(47.43)
150m: 2:13.94
(48.07)
200m: 2:59.96
(46.02)
21 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub 382 3:01.25 +29.92
50m: 39.33
100m: 1:25.55
(46.22)
150m: 2:14.59
(49.04)
200m: 3:01.25
(46.66)
22 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub 381 3:01.48 +30.15
Entry time: 3:04.23 (-2.75)
50m: 37.82
100m: 1:23.74
(45.92)
150m: 2:12.28
(48.54)
200m: 3:01.48
(49.20)
23 Laura Nørlund Junker 2009 Brønderslev SK08 378 3:01.90 +30.57
50m: 39.64
100m: 1:26.11
(46.47)
150m: 2:14.18
(48.07)
200m: 3:01.90
(47.72)
24 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng 363 3:04.32 +32.99
50m: 39.08
100m: 1:25.15
(46.07)
150m: 2:14.58
(49.43)
200m: 3:04.32
(49.74)
25 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 362 3:04.49 +33.16
50m: 42.62
100m: 1:29.28
(46.66)
150m: 2:16.69
(47.41)
200m: 3:04.49
(47.80)
26 Frederikke Sanggaard 2009 Horsens Svømmeklub 359 3:04.97 +33.64
50m: 40.71
100m: 1:28.24
(47.53)
150m: 2:16.64
(48.40)
200m: 3:04.97
(48.33)
27 Alberte Raunskov 2009 Kolding SK 353 3:06.16 +34.83
50m: 40.10
100m: 1:28.40
(48.30)
150m: 2:17.48
(49.08)
200m: 3:06.16
(48.68)
28 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub 352 3:06.30 +34.97
50m: 38.69
100m: 1:26.15
(47.46)
150m: 2:16.19
(50.04)
200m: 3:06.30
(50.11)
29 Merle Marie Pape 2009 Agfs Svømmeafdeling 351 3:06.49 +35.16
50m: 42.12
100m: 1:28.94
(46.82)
150m: 2:17.53
(48.59)
200m: 3:06.49
(48.96)
30 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 344 3:07.70 +36.37
Entry time: 3:05.83 (+1.87)
50m: 40.43
100m: 1:29.50
(49.07)
150m: 2:21.32
(51.82)
200m: 3:07.70
(46.38)
31 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub 336 3:09.12 +37.79
Entry time: 3:19.87 (-10.75)
50m: 39.62
100m: 1:26.44
(46.82)
150m: 2:18.24
(51.80)
200m: 3:09.12
(50.88)
32 Liv Lade Keller 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 329 3:10.49 +39.16
Entry time: 3:19.86 (-9.37)
50m: 40.13
100m: 1:26.76
(46.63)
150m: 2:20.02
(53.26)
200m: 3:10.49
(50.47)
33 Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub 329 3:10.50 +39.17
50m: 39.92
100m: 1:27.37
(47.45)
150m: 2:19.73
(52.36)
200m: 3:10.50
(50.77)
34 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 329 3:10.54 +39.21
Entry time: 3:27.12 (-16.58)
50m: 37.20
100m: 1:24.81
(47.61)
150m: 2:17.98
(53.17)
200m: 3:10.54
(52.56)
35 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 326 3:11.14 +39.81
50m: 42.08
100m: 1:32.24
(50.16)
150m: 2:22.61
(50.37)
200m: 3:11.14
(48.53)
36 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub 310 3:14.31 +42.98
50m: 37.96
100m: 1:26.01
(48.05)
150m: 3:14.31
(1:48.30)
37 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub 293 3:18.07 +46.74
Entry time: 3:24.54 (-6.47)
50m: 41.35
100m: 1:33.84
(52.49)
150m: 2:27.40
(53.56)
200m: 3:18.07
(50.67)
38 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub 286 3:19.60 +48.27
50m: 40.60
100m: 1:31.70
(51.10)
150m: 2:26.77
(55.07)
200m: 3:19.60
(52.83)
39 Lykke Emilie Lund 2009 Horsens Svømmeklub 266 3:24.44 +53.11
50m: 45.33
100m: 1:36.95
(51.62)
150m: 2:32.70
(55.75)
200m: 3:24.44
(51.74)
40 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 257 3:26.82 +55.49
Entry time: 3:26.50 (+0.32)
50m: 42.00
100m: 1:34.50
(52.50)
150m: 2:31.04
(56.54)
200m: 3:26.82
(55.78)
- Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF DSQ
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
- Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord DSQ
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene
Løb officielt kl.: 21-04-2023 18:34:57
21-04-2023 18:42.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Kolding Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner