2024-07-13   18:41:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest årgang 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Document
Resultater
Vest årgang 2023
Placering: Slotssøbadet Arrangør Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. apr  2023 to 23. apr  2023
Løb 12, 400m Medley Herrer 15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub 735 4:47.19
Entry time: 4:58.15 (-10.96)
50m: 29.90
100m: 1:03.51
(33.61)
150m: 1:39.78
(36.27)
200m: 2:17.08
(37.30)
250m: 3:00.56
(43.48)
300m: 3:45.35
(44.79)
350m: 4:16.62
(31.27)
400m: 4:47.19
(30.57)
2 Jesper Ulleseit 2008 Vejle Svømmeklub 724 4:48.66 +1.47
Entry time: 4:54.97 (-6.31)
50m: 30.35
100m: 1:05.96
(35.61)
150m: 1:42.96
(37.00)
200m: 2:20.32
(37.36)
250m: 3:01.37
(41.05)
300m: 3:43.47
(42.10)
350m: 4:16.73
(33.26)
400m: 4:48.66
(31.93)
3 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Aalborg Svømmeklub 689 4:53.46 +6.27
Entry time: 5:11.05 (-17.59)
50m: 31.32
100m: 1:08.28
(36.96)
150m: 1:47.24
(38.96)
200m: 2:25.70
(38.46)
250m: 3:05.05
(39.35)
300m: 3:46.43
(41.38)
350m: 4:20.75
(34.32)
400m: 4:53.46
(32.71)
4 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub 688 4:53.63 +6.44
Entry time: 4:57.50 (-3.87)
50m: 31.11
100m: 1:07.80
(36.69)
150m: 1:46.49
(38.69)
200m: 2:23.86
(37.37)
250m: 3:05.18
(41.32)
300m: 3:46.22
(41.04)
350m: 4:21.05
(34.83)
400m: 4:53.63
(32.58)
5 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling 668 4:56.50 +9.31
Entry time: 4:53.67 (+2.83)
50m: 33.02
100m: 1:11.17
(38.15)
150m: 1:47.56
(36.39)
200m: 2:23.62
(36.06)
250m: 3:05.68
(42.06)
300m: 3:48.50
(42.82)
350m: 4:23.18
(34.68)
400m: 4:56.50
(33.32)
6 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub 644 5:00.06 +12.87
Entry time: 5:06.36 (-6.30)
50m: 30.57
100m: 1:06.64
(36.07)
150m: 1:45.16
(38.52)
200m: 2:23.71
(38.55)
250m: 3:07.99
(44.28)
300m: 3:53.23
(45.24)
350m: 4:27.07
(33.84)
400m: 5:00.06
(32.99)
7 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub 617 5:04.44 +17.25
Entry time: 5:00.73 (+3.71)
50m: 30.51
100m: 1:04.52
(34.01)
150m: 1:41.93
(37.41)
200m: 2:20.95
(39.02)
250m: 3:07.33
(46.38)
300m: 3:54.00
(46.67)
350m: 4:29.58
(35.58)
400m: 5:04.44
(34.86)
8 Alexander Yung K. Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub 617 5:04.45 +17.26
Entry time: 5:17.70 (-13.25)
50m: 31.90
100m: 1:09.23
(37.33)
150m: 1:49.89
(40.66)
200m: 2:29.96
(40.07)
250m: 3:11.93
(41.97)
300m: 3:54.72
(42.79)
350m: 4:30.95
(36.23)
400m: 5:04.45
(33.50)
9 Oscar Persson 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 605 5:06.42 +19.23
Entry time: 5:10.12 (-3.70)
50m: 33.54
100m: 1:14.28
(40.74)
150m: 1:53.41
(39.13)
200m: 2:32.39
(38.98)
250m: 3:12.99
(40.60)
300m: 3:55.93
(42.94)
350m: 4:31.73
(35.80)
400m: 5:06.42
(34.69)
10 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub 598 5:07.62 +20.43
Entry time: 5:14.96 (-7.34)
50m: 31.43
100m: 1:09.13
(37.70)
150m: 1:47.23
(38.10)
200m: 2:26.69
(39.46)
250m: 3:11.14
(44.45)
300m: 3:57.29
(46.15)
350m: 4:32.81
(35.52)
400m: 5:07.62
(34.81)
11 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub 587 5:09.56 +22.37
Entry time: 5:08.33 (+1.23)
50m: 30.55
100m: 1:06.28
(35.73)
150m: 1:46.22
(39.94)
200m: 2:26.20
(39.98)
250m: 3:12.09
(45.89)
300m: 3:58.87
(46.78)
350m: 4:35.00
(36.13)
400m: 5:09.56
(34.56)
12 Martin Nygaard 2008 Holstebro Svømme Club 571 5:12.44 +25.25
Entry time: 5:24.45 (-12.01)
50m: 31.88
100m: 1:08.15
(36.27)
150m: 1:49.92
(41.77)
200m: 2:29.79
(39.87)
250m: 3:15.77
(45.98)
300m: 4:01.67
(45.90)
350m: 4:39.01
(37.34)
400m: 5:12.44
(33.43)
13 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 568 5:12.99 +25.80
Entry time: 5:14.13 (-1.14)
50m: 32.57
100m: 1:11.78
(39.21)
150m: 1:52.41
(40.63)
200m: 2:32.20
(39.79)
250m: 3:17.81
(45.61)
300m: 4:03.96
(46.15)
350m: 4:39.76
(35.80)
400m: 5:12.99
(33.23)
14 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 563 5:13.89 +26.70
Entry time: 5:30.89 (-17.00)
50m: 33.35
100m: 1:13.04
(39.69)
150m: 1:52.24
(39.20)
200m: 2:31.28
(39.04)
250m: 3:16.68
(45.40)
300m: 4:02.91
(46.23)
350m: 4:39.63
(36.72)
400m: 5:13.89
(34.26)
15 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub 559 5:14.59 +27.40
Entry time: 5:11.29 (+3.30)
50m: 32.71
100m: 1:10.94
(38.23)
150m: 1:51.60
(40.66)
200m: 2:31.38
(39.78)
250m: 3:17.98
(46.60)
300m: 4:04.37
(46.39)
350m: 4:40.09
(35.72)
400m: 5:14.59
(34.50)
16 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 559 5:14.67 +27.48
Entry time: 5:54.08 (-39.41)
50m: 32.20
100m: 1:11.23
(39.03)
150m: 1:49.08
(37.85)
200m: 2:26.09
(37.01)
250m: 3:13.66
(47.57)
300m: 4:01.52
(47.86)
350m: 4:39.42
(37.90)
400m: 5:14.67
(35.25)
17 Mads Kvorning 2008 Kolding SK 542 5:17.84 +30.65
Entry time: 5:33.94 (-16.10)
50m: 34.09
100m: 1:14.90
(40.81)
150m: 1:54.42
(39.52)
200m: 2:33.25
(38.83)
250m: 3:19.02
(45.77)
300m: 4:05.53
(46.51)
350m: 4:42.60
(37.07)
400m: 5:17.84
(35.24)
18 Christian Ekander 2008 Aarhus Swim - HEI 536 5:18.95 +31.76
Entry time: 5:21.41 (-2.46)
50m: 33.77
100m: 1:13.43
(39.66)
150m: 1:56.32
(42.89)
200m: 2:37.54
(41.22)
250m: 3:24.01
(46.47)
300m: 4:10.10
(46.09)
350m: 4:44.90
(34.80)
400m: 5:18.95
(34.05)
19 Niels Andreasen 2008 Aarhus Swim - HEI 534 5:19.34 +32.15
Entry time: 5:40.21 (-20.87)
50m: 33.52
100m: 1:12.23
(38.71)
150m: 1:54.76
(42.53)
200m: 2:36.21
(41.45)
250m: 3:19.37
(43.16)
300m: 4:04.30
(44.93)
350m: 4:42.87
(38.57)
400m: 5:19.34
(36.47)
20 Noah Junior Grene 2008 Esbjerg Svømmeklub 527 5:20.79 +33.60
Entry time: 5:22.06 (-1.27)
50m: 32.07
100m: 1:11.61
(39.54)
150m: 1:51.33
(39.72)
200m: 2:32.01
(40.68)
250m: 3:18.38
(46.37)
300m: 4:06.94
(48.56)
350m: 4:44.20
(37.26)
400m: 5:20.79
(36.59)
21 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 525 5:21.18 +33.99
Entry time: 5:26.63 (-5.45)
50m: 36.72
100m: 1:19.34
(42.62)
150m: 1:58.39
(39.05)
200m: 2:38.21
(39.82)
250m: 3:21.60
(43.39)
300m: 4:08.87
(47.27)
350m: 4:45.44
(36.57)
400m: 5:21.18
(35.74)
22 Malthe Le Fevre 2008 Agfs Svømmeafdeling 522 5:21.95 +34.76
50m: 32.17
100m: 1:09.59
(37.42)
150m: 1:50.91
(41.32)
200m: 2:31.09
(40.18)
250m: 3:18.88
(47.79)
300m: 4:06.80
(47.92)
350m: 4:45.23
(38.43)
400m: 5:21.95
(36.72)
23 Annas Sallam 2008 Brædstrup Svømmeklub 517 5:22.91 +35.72
Entry time: 5:31.12 (-8.21)
50m: 30.59
100m: 1:07.48
(36.89)
150m: 1:48.57
(41.09)
200m: 2:28.90
(40.33)
250m: 3:17.63
(48.73)
300m: 4:07.67
(50.04)
350m: 4:45.42
(37.75)
400m: 5:22.91
(37.49)
24 Alexander Breinholt 2008 Vejle Svømmeklub 510 5:24.44 +37.25
Entry time: 5:35.44 (-11.00)
50m: 35.11
100m: 1:16.83
(41.72)
150m: 1:58.34
(41.51)
200m: 2:37.89
(39.55)
250m: 3:25.47
(47.58)
300m: 4:12.52
(47.05)
350m: 4:49.08
(36.56)
400m: 5:24.44
(35.36)
25 Hjalmer Lunden 2008 Swim Team Odense 508 5:24.89 +37.70
Entry time: 5:39.89 (-15.00)
50m: 33.87
100m: 1:14.96
(41.09)
150m: 1:53.73
(38.77)
200m: 2:32.64
(38.91)
250m: 3:22.01
(49.37)
300m: 4:12.86
(50.85)
350m: 4:50.38
(37.52)
400m: 5:24.89
(34.51)
26 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 503 5:25.87 +38.68
Entry time: 5:33.49 (-7.62)
50m: 32.44
100m: 1:11.26
(38.82)
150m: 1:53.52
(42.26)
200m: 2:36.17
(42.65)
250m: 3:23.42
(47.25)
300m: 4:12.26
(48.84)
350m: 4:50.24
(37.98)
400m: 5:25.87
(35.63)
27 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 495 5:27.64 +40.45
Entry time: 5:27.24 (+0.40)
50m: 36.16
100m: 1:16.09
(39.93)
150m: 1:59.93
(43.84)
200m: 2:43.17
(43.24)
250m: 3:28.19
(45.02)
300m: 4:13.01
(44.82)
350m: 4:51.47
(38.46)
400m: 5:27.64
(36.17)
28 Asger Ziethen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 491 5:28.41 +41.22
Entry time: 5:38.29 (-9.88)
50m: 31.53
100m: 1:08.34
(36.81)
150m: 1:50.61
(42.27)
200m: 2:32.35
(41.74)
250m: 3:21.11
(48.76)
300m: 4:09.82
(48.71)
350m: 4:50.57
(40.75)
400m: 5:28.41
(37.84)
29 Villads Vestergaard Ahm 2008 Horsens Svømmeklub 489 5:28.86 +41.67
Entry time: 5:26.68 (+2.18)
50m: 34.79
100m: 1:14.90
(40.11)
150m: 1:59.33
(44.43)
200m: 2:42.71
(43.38)
250m: 3:28.04
(45.33)
300m: 4:13.73
(45.69)
350m: 4:51.98
(38.25)
400m: 5:28.86
(36.88)
30 Adam Bisgaard 2008 Agfs Svømmeafdeling 477 5:31.74 +44.55
50m: 33.03
100m: 1:14.99
(41.96)
150m: 1:58.14
(43.15)
200m: 2:42.15
(44.01)
250m: 3:27.82
(45.67)
300m: 4:17.96
(50.14)
350m: 4:55.08
(37.12)
400m: 5:31.74
(36.66)
31 Emil Valters Peca 2008 Herning Svømmeklub 472 5:32.92 +45.73
Entry time: 5:55.20 (-22.28)
50m: 34.13
100m: 1:14.73
(40.60)
150m: 1:57.65
(42.92)
200m: 2:41.18
(43.53)
250m: 3:28.94
(47.76)
300m: 4:20.47
(51.53)
350m: 4:57.62
(37.15)
400m: 5:32.92
(35.30)
32 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 469 5:33.51 +46.32
Entry time: 5:50.18 (-16.67)
50m: 35.86
100m: 1:20.26
(44.40)
150m: 1:59.69
(39.43)
200m: 2:38.99
(39.30)
250m: 3:29.06
(50.07)
300m: 4:18.67
(49.61)
350m: 4:56.00
(37.33)
400m: 5:33.51
(37.51)
33 Oscar Hågensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 468 5:33.72 +46.53
50m: 33.76
100m: 1:15.05
(41.29)
150m: 1:57.14
(42.09)
200m: 2:38.61
(41.47)
250m: 3:28.29
(49.68)
300m: 4:19.19
(50.90)
350m: 4:57.52
(38.33)
400m: 5:33.72
(36.20)
34 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 466 5:34.26 +47.07
Entry time: 5:36.09 (-1.83)
50m: 34.56
100m: 1:15.89
(41.33)
150m: 1:59.45
(43.56)
200m: 2:41.45
(42.00)
250m: 3:30.48
(49.03)
300m: 4:21.26
(50.78)
350m: 4:58.44
(37.18)
400m: 5:34.26
(35.82)
35 Aske Binderup Trudslev 2008 Viborg Svømme Klub 464 5:34.76 +47.57
Entry time: 5:37.21 (-2.45)
50m: 36.90
100m: 1:22.89
(45.99)
150m: 2:07.32
(44.43)
250m: 3:36.07
(3:36.07)
300m: 4:23.68
(47.61)
350m: 5:00.24
(36.56)
400m: 5:34.76
(34.52)
36 Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub 459 5:36.00 +48.81
Entry time: 6:02.60 (-26.60)
50m: 32.59
100m: 1:14.58
(41.99)
150m: 1:57.14
(42.56)
200m: 2:40.26
(43.12)
250m: 3:34.29
(54.03)
300m: 4:28.36
(54.07)
350m: 5:03.18
(34.82)
400m: 5:36.00
(32.82)
37 Noah Bie Bock 2008 Silkeborg Svømmeklub 457 5:36.52 +49.33
Entry time: 5:32.72 (+3.80)
50m: 34.17
100m: 1:15.05
(40.88)
150m: 1:59.60
(44.55)
200m: 2:42.82
(43.22)
250m: 3:31.72
(48.90)
300m: 4:20.76
(49.04)
350m: 4:59.53
(38.77)
400m: 5:36.52
(36.99)
38 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub 453 5:37.34 +50.15
Entry time: 5:39.16 (-1.82)
50m: 36.15
100m: 1:21.60
(45.45)
150m: 2:03.36
(41.76)
200m: 2:47.22
(43.86)
250m: 3:32.53
(45.31)
300m: 4:21.47
(48.94)
350m: 5:00.52
(39.05)
400m: 5:37.34
(36.82)
39 Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub 445 5:39.36 +52.17
Entry time: 5:34.97 (+4.39)
50m: 33.30
100m: 1:13.30
(40.00)
150m: 1:56.58
(43.28)
200m: 2:40.03
(43.45)
250m: 3:29.24
(49.21)
300m: 4:21.65
(52.41)
350m: 5:00.27
(38.62)
400m: 5:39.36
(39.09)
40 Oliver Lund Gotfredsen 2008 Haderslev Svømme Klub 440 5:40.81 +53.62
Entry time: 5:47.27 (-6.46)
50m: 36.37
100m: 1:18.62
(42.25)
150m: 2:03.76
(45.14)
200m: 2:46.18
(42.42)
250m: 3:30.44
(44.26)
300m: 4:17.71
(47.27)
350m: 5:00.49
(42.78)
400m: 5:40.81
(40.32)
41 Alexander Buch 2008 Horsens Svømmeklub 436 5:41.73 +54.54
Entry time: 5:50.42 (-8.69)
50m: 36.25
100m: 1:20.01
(43.76)
150m: 2:05.12
(45.11)
200m: 2:47.80
(42.68)
250m: 3:35.03
(47.23)
300m: 4:25.01
(49.98)
350m: 5:05.62
(40.61)
400m: 5:41.73
(36.11)
42 Jakob Rickers 2008 Aarhus Swim - IHF 430 5:43.44 +56.25
Entry time: 5:46.76 (-3.32)
50m: 35.36
100m: 1:18.34
(42.98)
150m: 2:00.05
(41.71)
200m: 2:41.04
(40.99)
250m: 3:33.76
(52.72)
300m: 4:26.23
(52.47)
350m: 5:04.16
(37.93)
400m: 5:43.44
(39.28)
43 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub 409 5:48.98 +1:01.79
Entry time: 6:04.91 (-15.93)
50m: 36.98
100m: 1:21.96
(44.98)
150m: 2:10.63
(48.67)
200m: 2:57.21
(46.58)
250m: 3:43.08
(45.87)
300m: 4:31.41
(48.33)
350m: 5:11.73
(40.32)
400m: 5:48.98
(37.25)
44 Nicolai Skivild Westing 2008 Viborg Svømme Klub 396 5:52.85 +1:05.66
Entry time: 5:42.96 (+9.89)
50m: 40.24
100m: 1:27.44
(47.20)
150m: 2:11.75
(44.31)
200m: 2:56.09
(44.34)
250m: 3:45.19
(49.10)
300m: 4:33.33
(48.14)
350m: 5:13.04
(39.71)
400m: 5:52.85
(39.81)
- Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense DSQ
SW 7.2 Kroppen ikke brystliggende under løbet v/205m
- Malthe Skovshoved 2008 Haderslev Svømme Klub DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne) v/300m
- Martin Kjær Thorsen 2008 Herning Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 22-04-2023 11:41:50
22-04-2023 11:56.10 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Kolding Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner