2024-07-13   18:25:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest årgang 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Document
Resultater
Vest årgang 2023
Placering: Slotssøbadet Arrangør Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. apr  2023 to 23. apr  2023
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub 721 1:59.12
Entry time: 1:57.60 (+1.52)
50m: 26.80
100m: 56.47
(29.67)
150m: 1:27.99
(31.52)
200m: 1:59.12
(31.13)
2 Alexander Bjerre 2009 Aarhus Swim - Lyseng 603 2:06.44 +7.32
Entry time: 2:10.94 (-4.50)
50m: 28.38
100m: 1:00.53
(32.15)
150m: 1:34.44
(33.91)
200m: 2:06.44
(32.00)
3 Albert Grove 2009 Aarhus Swim - HEI 602 2:06.49 +7.37
Entry time: 2:08.61 (-2.12)
50m: 27.74
100m: 1:00.18
(32.44)
150m: 1:34.39
(34.21)
200m: 2:06.49
(32.10)
4 Christian Abrahamsen 2009 Aabybro Svømmeklub 574 2:08.52 +9.40
Entry time: 2:08.15 (+0.37)
50m: 27.73
100m: 59.39
(31.66)
150m: 1:34.19
(34.80)
200m: 2:08.52
(34.33)
5 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 530 2:11.98 +12.86
Entry time: 2:17.10 (-5.12)
50m: 29.71
100m: 1:02.85
(33.14)
150m: 1:38.21
(35.36)
200m: 2:11.98
(33.77)
6 Storm Sall Okkels 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 528 2:12.10 +12.98
Entry time: 2:19.22 (-7.12)
50m: 29.93
100m: 1:03.64
(33.71)
150m: 1:38.54
(34.90)
200m: 2:12.10
(33.56)
7 Mikkel Fangel Christensen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 528 2:12.11 +12.99
Entry time: 2:15.60 (-3.49)
50m: 29.93
100m: 1:03.22
(33.29)
150m: 1:37.95
(34.73)
200m: 2:12.11
(34.16)
8 Eskild Meyer 2009 Haderslev Svømme Klub 526 2:12.27 +13.15
Entry time: 2:18.57 (-6.30)
50m: 31.52
100m: 1:05.30
(33.78)
150m: 1:39.76
(34.46)
200m: 2:12.27
(32.51)
9 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 518 2:12.97 +13.85
Entry time: 2:17.83 (-4.86)
50m: 31.07
100m: 1:04.83
(33.76)
150m: 1:39.43
(34.60)
200m: 2:12.97
(33.54)
10 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub 513 2:13.39 +14.27
Entry time: 2:15.88 (-2.49)
50m: 31.25
100m: 1:04.41
(33.16)
150m: 1:39.49
(35.08)
200m: 2:13.39
(33.90)
11 Johannes Munk Haugaard 2009 Hobro Svømmeklub 513 2:13.44 +14.32
Entry time: 2:19.27 (-5.83)
50m: 31.42
100m: 1:05.24
(33.82)
150m: 1:39.67
(34.43)
200m: 2:13.44
(33.77)
12 Danilo Vaarning 2009 Nyborg Svømmeklub 498 2:14.76 +15.64
50m: 31.34
100m: 1:05.91
(34.57)
150m: 1:40.83
(34.92)
200m: 2:14.76
(33.93)
13 Gabriel Oostwouder 2009 Aarhus Swim - IHF 495 2:15.01 +15.89
Entry time: 2:25.13 (-10.12)
50m: 31.04
100m: 1:06.15
(35.11)
150m: 1:41.22
(35.07)
200m: 2:15.01
(33.79)
14 Kian Asbert Tome 2009 Hobro Svømmeklub 493 2:15.19 +16.07
Entry time: 2:22.84 (-7.65)
50m: 31.39
100m: 1:06.07
(34.68)
150m: 1:41.13
(35.06)
200m: 2:15.19
(34.06)
15 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 483 2:16.12 +17.00
Entry time: 2:10.67 (+5.45)
50m: 29.81
100m: 1:04.28
(34.47)
150m: 1:40.52
(36.24)
200m: 2:16.12
(35.60)
16 Herman Höhle Hjulskov 2009 Aalborg Svømmeklub 477 2:16.64 +17.52
Entry time: 2:19.77 (-3.13)
50m: 31.67
100m: 1:06.26
(34.59)
150m: 1:41.27
(35.01)
200m: 2:16.64
(35.37)
17 Luis Cayetano Alonso 2009 Rødding Svømmeklub 468 2:17.59 +18.47
Entry time: 2:21.65 (-4.06)
50m: 32.63
100m: 1:07.86
(35.23)
150m: 1:43.75
(35.89)
200m: 2:17.59
(33.84)
18 Andreas Morell Thomsen 2009 Svømmeklubben Søhesten 461 2:18.22 +19.10
50m: 30.55
100m: 1:05.27
(34.72)
150m: 1:41.82
(36.55)
200m: 2:18.22
(36.40)
19 Luca Stammose Mensberg 2009 Silkeborg Svømmeklub 459 2:18.45 +19.33
Entry time: 2:20.70 (-2.25)
50m: 32.56
100m: 1:07.67
(35.11)
150m: 1:43.80
(36.13)
200m: 2:18.45
(34.65)
20 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 459 2:18.49 +19.37
Entry time: 2:18.93 (-0.44)
50m: 30.90
100m: 1:06.62
(35.72)
150m: 1:43.46
(36.84)
200m: 2:18.49
(35.03)
21 Sander Thygesen 2009 Herning Svømmeklub 455 2:18.84 +19.72
Entry time: 2:43.45 (-24.61)
50m: 33.83
100m: 1:09.15
(35.32)
150m: 1:44.43
(35.28)
200m: 2:18.84
(34.41)
22 Eskil Kiib Bach 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 454 2:18.94 +19.82
Entry time: 2:24.46 (-5.52)
50m: 31.45
100m: 1:07.17
(35.72)
150m: 1:43.15
(35.98)
200m: 2:18.94
(35.79)
23 Oliver Søe 2009 Fredericia Svømmeklub 443 2:20.08 +20.96
Entry time: 2:25.49 (-5.41)
50m: 32.09
100m: 1:07.93
(35.84)
150m: 1:45.09
(37.16)
200m: 2:20.08
(34.99)
24 Julius Enevoldsen 2009 Holstebro Svømme Club 438 2:20.59 +21.47
Entry time: 2:31.73 (-11.14)
50m: 31.65
100m: 1:08.17
(36.52)
150m: 1:45.76
(37.59)
200m: 2:20.59
(34.83)
25 Marius Møldrup Hansen 2009 Horsens Svømmeklub 431 2:21.40 +22.28
Entry time: 2:25.75 (-4.35)
50m: 31.83
100m: 1:07.62
(35.79)
150m: 1:44.97
(37.35)
200m: 2:21.40
(36.43)
26 Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg 430 2:21.44 +22.32
Entry time: 2:23.41 (-1.97)
50m: 32.76
100m: 1:08.73
(35.97)
150m: 1:45.40
(36.67)
200m: 2:21.44
(36.04)
27 Tobias Philippsen 2009 Haderslev Svømme Klub 419 2:22.71 +23.59
Entry time: 2:20.07 (+2.64)
50m: 32.90
100m: 1:09.87
(36.97)
150m: 1:47.67
(37.80)
200m: 2:22.71
(35.04)
28 Marius Lynggaard 2009 Viborg Svømme Klub 411 2:23.57 +24.45
Entry time: 2:31.96 (-8.39)
50m: 33.23
100m: 1:09.19
(35.96)
150m: 1:46.81
(37.62)
200m: 2:23.57
(36.76)
29 Marcus K. Jespersen 2009 Agfs Svømmeafdeling 410 2:23.70 +24.58
Entry time: 2:30.47 (-6.77)
50m: 32.69
100m: 1:09.32
(36.63)
150m: 1:47.03
(37.71)
200m: 2:23.70
(36.67)
30 Søren B. Andersen 2009 Aalborg Svømmeklub 409 2:23.83 +24.71
Entry time: 2:28.64 (-4.81)
50m: 32.23
100m: 1:09.20
(36.97)
150m: 1:47.26
(38.06)
200m: 2:23.83
(36.57)
31 Oliver Odgaard 2009 Silkeborg Svømmeklub 394 2:25.65 +26.53
Entry time: 2:28.41 (-2.76)
50m: 33.47
100m: 1:10.65
(37.18)
150m: 1:48.90
(38.25)
200m: 2:25.65
(36.75)
32 Oskar Rugholm 2009 Vejle Svømmeklub 393 2:25.79 +26.67
Entry time: 2:28.19 (-2.40)
50m: 32.24
100m: 1:11.19
(38.95)
150m: 1:50.05
(38.86)
200m: 2:25.79
(35.74)
33 Malthe Petersen 2009 Fredericia Svømmeklub 392 2:25.88 +26.76
Entry time: 2:31.64 (-5.76)
50m: 33.17
100m: 1:10.57
(37.40)
150m: 1:49.34
(38.77)
200m: 2:25.88
(36.54)
34 Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub 388 2:26.37 +27.25
Entry time: 2:38.42 (-12.05)
50m: 34.39
100m: 1:11.99
(37.60)
150m: 1:51.04
(39.05)
200m: 2:26.37
(35.33)
35 Kristian Johnsen Andersen 2009 Ikast Svømmeklub 384 2:26.93 +27.81
Entry time: 2:33.69 (-6.76)
50m: 33.64
100m: 1:11.43
(37.79)
150m: 1:50.17
(38.74)
200m: 2:26.93
(36.76)
36 Lauritz Høybye Olesen 2009 Nyborg Svømmeklub 382 2:27.20 +28.08
Entry time: 2:23.50 (+3.70)
50m: 33.01
100m: 1:10.72
(37.71)
150m: 1:49.19
(38.47)
200m: 2:27.20
(38.01)
37 Tobias Schwab 2009 Hobro Svømmeklub 372 2:28.46 +29.34
Entry time: 2:29.40 (-0.94)
50m: 34.80
100m: 1:13.48
(38.68)
150m: 1:51.30
(37.82)
200m: 2:28.46
(37.16)
38 Nicolaj Bay Madsen 2009 Gudme Svømme Klub 368 2:28.99 +29.87
Entry time: 2:31.97 (-2.98)
50m: 33.52
100m: 1:11.19
(37.67)
150m: 1:51.18
(39.99)
200m: 2:28.99
(37.81)
39 Florent Asllanaj 2009 Horsens Svømmeklub 367 2:29.17 +30.05
Entry time: 2:40.89 (-11.72)
50m: 34.33
100m: 1:12.86
(38.53)
150m: 1:52.13
(39.27)
200m: 2:29.17
(37.04)
40 Anders Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 335 2:33.78 +34.66
Entry time: 2:42.27 (-8.49)
50m: 34.91
100m: 1:13.58
(38.67)
150m: 1:53.91
(40.33)
200m: 2:33.78
(39.87)
41 Mikkel Philipsen 2009 Swim Team Odense 319 2:36.33 +37.21
Entry time: 2:37.91 (-1.58)
50m: 34.24
100m: 1:13.93
(39.69)
150m: 1:55.42
(41.49)
200m: 2:36.33
(40.91)
Løb officielt kl.: 22-04-2023 12:53:37
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub 785 1:55.80
Entry time: 1:58.17 (-2.37)
50m: 26.39
100m: 56.16
(29.77)
150m: 1:25.95
(29.79)
200m: 1:55.80
(29.85)
2 Jesper Ulleseit 2008 Vejle Svømmeklub 689 2:00.94 +5.14
Entry time: 2:03.21 (-2.27)
50m: 27.45
100m: 57.70
(30.25)
150m: 1:29.27
(31.57)
200m: 2:00.94
(31.67)
3 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense 672 2:01.94 +6.14
Entry time: 2:04.20 (-2.26)
50m: 28.38
100m: 59.39
(31.01)
150m: 1:31.56
(32.17)
200m: 2:01.94
(30.38)
4 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling 665 2:02.38 +6.58
Entry time: 2:07.59 (-5.21)
50m: 29.03
100m: 1:00.29
(31.26)
150m: 1:31.93
(31.64)
200m: 2:02.38
(30.45)
5 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub 653 2:03.13 +7.33
Entry time: 2:04.52 (-1.39)
50m: 28.02
100m: 59.12
(31.10)
150m: 1:31.79
(32.67)
200m: 2:03.13
(31.34)
6 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub 648 2:03.40 +7.60
Entry time: 2:02.99 (+0.41)
50m: 28.61
100m: 59.70
(31.09)
150m: 1:31.60
(31.90)
200m: 2:03.40
(31.80)
7 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Aalborg Svømmeklub 623 2:05.04 +9.24
Entry time: 2:08.56 (-3.52)
50m: 28.86
100m: 1:00.82
(31.96)
150m: 1:33.30
(32.48)
200m: 2:05.04
(31.74)
8 Felix Yung K Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub 621 2:05.16 +9.36
50m: 27.69
100m: 59.34
(31.65)
150m: 1:32.39
(33.05)
200m: 2:05.16
(32.77)
9 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub 617 2:05.42 +9.62
Entry time: 2:06.97 (-1.55)
50m: 28.81
100m: 1:00.66
(31.85)
150m: 1:33.53
(32.87)
200m: 2:05.42
(31.89)
10 Martin Kjær Thorsen 2008 Herning Svømmeklub 606 2:06.20 +10.40
Entry time: 2:06.76 (-0.56)
50m: 28.22
100m: 59.65
(31.43)
150m: 1:33.56
(33.91)
200m: 2:06.20
(32.64)
11 Annas Sallam 2008 Brædstrup Svømmeklub 604 2:06.35 +10.55
Entry time: 2:10.22 (-3.87)
50m: 28.06
100m: 59.18
(31.12)
150m: 1:32.85
(33.67)
200m: 2:06.35
(33.50)
12 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub 600 2:06.62 +10.82
Entry time: 2:06.71 (-0.09)
50m: 29.30
100m: 1:00.98
(31.68)
150m: 1:34.03
(33.05)
200m: 2:06.62
(32.59)
13 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub 600 2:06.64 +10.84
Entry time: 2:11.75 (-5.11)
50m: 29.88
100m: 1:02.14
(32.26)
150m: 1:34.77
(32.63)
200m: 2:06.64
(31.87)
14 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub 598 2:06.80 +11.00
Entry time: 2:09.00 (-2.20)
50m: 29.25
100m: 1:01.10
(31.85)
150m: 1:33.96
(32.86)
200m: 2:06.80
(32.84)
15 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 588 2:07.46 +11.66
Entry time: 2:06.79 (+0.67)
50m: 29.09
100m: 1:01.54
(32.45)
150m: 1:34.98
(33.44)
200m: 2:07.46
(32.48)
16 Magnus Østergaard 2008 Hobro Svømmeklub 572 2:08.62 +12.82
Entry time: 2:10.49 (-1.87)
50m: 30.37
100m: 1:02.90
(32.53)
150m: 1:35.91
(33.01)
200m: 2:08.62
(32.71)
17 Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub 570 2:08.79 +12.99
Entry time: 2:12.16 (-3.37)
50m: 30.19
100m: 1:03.97
(33.78)
150m: 1:36.82
(32.85)
200m: 2:08.79
(31.97)
18 Alexander Yung K. Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub 565 2:09.16 +13.36
Entry time: 2:15.42 (-6.26)
50m: 30.17
100m: 1:03.42
(33.25)
150m: 1:36.59
(33.17)
200m: 2:09.16
(32.57)
19 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 560 2:09.59 +13.79
Entry time: 2:10.31 (-0.72)
50m: 30.12
100m: 1:03.03
(32.91)
150m: 1:36.70
(33.67)
200m: 2:09.59
(32.89)
20 Mads Kvorning 2008 Kolding SK 556 2:09.91 +14.11
Entry time: 2:16.19 (-6.28)
50m: 29.53
100m: 1:02.53
(33.00)
150m: 1:36.64
(34.11)
200m: 2:09.91
(33.27)
21 Christian Ekander 2008 Aarhus Swim - HEI 554 2:10.03 +14.23
Entry time: 2:14.07 (-4.04)
50m: 30.04
100m: 1:03.78
(33.74)
150m: 1:36.91
(33.13)
200m: 2:10.03
(33.12)
22 Malthe Le Fevre 2008 Agfs Svømmeafdeling 550 2:10.32 +14.52
Entry time: 2:07.85 (+2.47)
50m: 29.22
100m: 1:02.07
(32.85)
150m: 1:36.17
(34.10)
200m: 2:10.32
(34.15)
23 Adam Bisgaard 2008 Agfs Svømmeafdeling 545 2:10.75 +14.95
Entry time: 2:09.08 (+1.67)
50m: 29.42
100m: 1:02.48
(33.06)
150m: 1:36.69
(34.21)
200m: 2:10.75
(34.06)
24 Niels Andreasen 2008 Aarhus Swim - HEI 534 2:11.63 +15.83
Entry time: 2:19.41 (-7.78)
50m: 29.92
100m: 1:04.14
(34.22)
150m: 1:38.60
(34.46)
200m: 2:11.63
(33.03)
25 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 531 2:11.86 +16.06
Entry time: 2:15.06 (-3.20)
50m: 30.23
100m: 1:04.65
(34.42)
150m: 1:39.20
(34.55)
200m: 2:11.86
(32.66)
26 Hjalmer Lunden 2008 Swim Team Odense 526 2:12.27 +16.47
Entry time: 2:15.01 (-2.74)
50m: 29.42
100m: 1:03.03
(33.61)
150m: 1:38.24
(35.21)
200m: 2:12.27
(34.03)
27 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 518 2:12.95 +17.15
Entry time: 2:19.95 (-7.00)
50m: 30.67
100m: 1:04.64
(33.97)
150m: 1:39.39
(34.75)
200m: 2:12.95
(33.56)
28 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 516 2:13.11 +17.31
Entry time: 2:13.87 (-0.76)
50m: 30.80
100m: 1:04.43
(33.63)
150m: 1:39.18
(34.75)
200m: 2:13.11
(33.93)
29 Noah Junior Grene 2008 Esbjerg Svømmeklub 514 2:13.30 +17.50
Entry time: 2:14.39 (-1.09)
50m: 30.97
100m: 1:04.50
(33.53)
150m: 1:38.73
(34.23)
200m: 2:13.30
(34.57)
30 Martin Nygaard 2008 Holstebro Svømme Club 508 2:13.85 +18.05
Entry time: 2:15.54 (-1.69)
50m: 32.01
100m: 1:06.74
(34.73)
150m: 1:41.11
(34.37)
200m: 2:13.85
(32.74)
31 Malthe Skovshoved 2008 Haderslev Svømme Klub 505 2:14.11 +18.31
Entry time: 2:27.83 (-13.72)
50m: 30.58
100m: 1:04.60
(34.02)
150m: 1:39.91
(35.31)
200m: 2:14.11
(34.20)
32 Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub 504 2:14.17 +18.37
Entry time: 2:13.83 (+0.34)
50m: 30.58
100m: 1:04.36
(33.78)
150m: 1:39.04
(34.68)
200m: 2:14.17
(35.13)
33 Alexander Buch 2008 Horsens Svømmeklub 501 2:14.49 +18.69
Entry time: 2:18.20 (-3.71)
50m: 30.85
100m: 1:06.27
(35.42)
150m: 1:41.08
(34.81)
200m: 2:14.49
(33.41)
34 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 499 2:14.66 +18.86
Entry time: 2:17.19 (-2.53)
50m: 30.57
100m: 1:04.86
(34.29)
150m: 1:40.12
(35.26)
200m: 2:14.66
(34.54)
35 Noah Bie Bock 2008 Silkeborg Svømmeklub 495 2:14.98 +19.18
Entry time: 2:14.66 (+0.32)
50m: 30.15
100m: 1:04.72
(34.57)
150m: 1:40.41
(35.69)
200m: 2:14.98
(34.57)
36 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub 494 2:15.08 +19.28
Entry time: 2:25.74 (-10.66)
50m: 30.92
100m: 1:05.28
(34.36)
150m: 1:40.41
(35.13)
200m: 2:15.08
(34.67)
37 Oscar Persson 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 476 2:16.75 +20.95
Entry time: 2:14.87 (+1.88)
50m: 30.31
100m: 1:05.19
(34.88)
150m: 1:41.62
(36.43)
200m: 2:16.75
(35.13)
38 Villads Vestergaard Ahm 2008 Horsens Svømmeklub 475 2:16.89 +21.09
Entry time: 2:14.65 (+2.24)
50m: 31.85
100m: 1:07.39
(35.54)
150m: 1:42.97
(35.58)
200m: 2:16.89
(33.92)
39 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub 468 2:17.55 +21.75
Entry time: 2:15.65 (+1.90)
50m: 31.04
100m: 1:05.62
(34.58)
150m: 1:42.10
(36.48)
200m: 2:17.55
(35.45)
40 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 458 2:18.57 +22.77
Entry time: 2:22.44 (-3.87)
50m: 32.43
100m: 1:07.54
(35.11)
150m: 1:43.64
(36.10)
200m: 2:18.57
(34.93)
41 Asger Ziethen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 449 2:19.42 +23.62
Entry time: 2:21.63 (-2.21)
50m: 32.15
100m: 1:07.70
(35.55)
150m: 1:43.90
(36.20)
200m: 2:19.42
(35.52)
42 Aske Binderup Trudslev 2008 Viborg Svømme Klub 443 2:20.11 +24.31
Entry time: 2:24.39 (-4.28)
50m: 32.93
100m: 1:09.10
(36.17)
150m: 1:45.68
(36.58)
200m: 2:20.11
(34.43)
43 Alexander Breinholt 2008 Vejle Svømmeklub 440 2:20.45 +24.65
Entry time: 2:27.86 (-7.41)
50m: 32.38
100m: 1:07.81
(35.43)
150m: 1:44.54
(36.73)
200m: 2:20.45
(35.91)
44 Jakob Rickers 2008 Aarhus Swim - IHF 438 2:20.58 +24.78
Entry time: 2:21.68 (-1.10)
50m: 30.69
100m: 1:05.82
(35.13)
150m: 1:42.72
(36.90)
200m: 2:20.58
(37.86)
45 Oliver Lund Gotfredsen 2008 Haderslev Svømme Klub 433 2:21.11 +25.31
Entry time: 2:22.86 (-1.75)
50m: 32.05
100m: 1:07.55
(35.50)
150m: 1:44.66
(37.11)
200m: 2:21.11
(36.45)
46 Oscar Hågensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 433 2:21.17 +25.37
Entry time: 2:17.39 (+3.78)
50m: 31.66
100m: 1:07.64
(35.98)
150m: 1:44.81
(37.17)
200m: 2:21.17
(36.36)
47 Emil Valters Peca 2008 Herning Svømmeklub 416 2:23.03 +27.23
Entry time: 2:28.56 (-5.53)
50m: 32.89
100m: 1:08.87
(35.98)
150m: 1:46.36
(37.49)
200m: 2:23.03
(36.67)
48 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 415 2:23.18 +27.38
Entry time: 2:17.61 (+5.57)
50m: 30.77
100m: 1:06.98
(36.21)
150m: 1:45.94
(38.96)
200m: 2:23.18
(37.24)
49 Nicolai Skivild Westing 2008 Viborg Svømme Klub 385 2:26.76 +30.96
Entry time: 2:32.39 (-5.63)
50m: 33.51
100m: 1:11.45
(37.94)
150m: 1:50.89
(39.44)
200m: 2:26.76
(35.87)
Løb officielt kl.: 22-04-2023 12:53:37
22-04-2023 13:01.54 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Kolding Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner