2024-07-13   18:15:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest årgang 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Document
Resultater
Vest årgang 2023
Placering: Slotssøbadet Arrangør Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. apr  2023 to 23. apr  2023
Løb 15, 4x200m IM Medley Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 AGF Piger 14 Agfs Svømmeafdeling 10:31.80
Julie Schleimann 2010 1094AD 31.84 1:10.68 1:55.36 2:29.03 2:29.03
Marie Schleimann 2010 1006AD 32.16 1:15.73 2:01.36 2:37.84 5:06.87
Cecilie Anna Nyborg 2010 1012AG 35.37 1:19.46 2:06.65 2:43.28 7:50.15
Nova V. Støy Toftegaard 2009 0936AH 36.13 1:18.21 2:07.45 2:41.65 10:31.80
2 Aarhus Swim Piger 14 Aarhus Swim 10:32.73 +0.93
Cecilie Kehlet 2009 0932AF 32.67 1:12.57 1:55.36 2:31.42 2:31.42
Silja Bregenov 2009 0996BC 35.34 1:18.48 2:06.74 2:44.35 5:15.77
Laura Winum Andersen 2009 0934AC 35.09 1:15.86 2:02.57 2:42.61 7:58.38
Katrine Sander 2009 0946BD 31.50 1:11.44 1:57.50 2:34.35 10:32.73
3 Vejle Piger 1 14 Vejle Svømmeklub 10:44.60 +12.80
Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 0924AB 33.65 1:12.81 2:03.25 2:37.54 2:37.54
Isabel Qvist Jensen 2009 0996AC 32.61 1:12.39 1:58.86 2:33.28 5:10.82
Asta-Marie Rasmussen 2009 0964AA 36.63 1:19.37 2:07.94 2:43.99 7:54.81
Alberte Knudsen 2009 0944AB 34.47 1:15.19 2:10.76 2:49.79 10:44.60
4 Odder Smileys 14 Odder Svømmeklub 10:48.25 +16.45
Astrid Dindler 2009 0988AD 34.30 1:13.53 2:02.17 2:35.92 2:35.92
Zenia Maria Jakobsen 2009 0964AI 33.12 1:14.32 2:08.00 2:46.31 5:22.23
Sommer Maj Andersen 2009 0926BA 37.40 1:21.49 2:12.83 2:52.89 8:15.12
Astrid V. Petersen 2009 0908AC 35.22 1:12.99 1:58.44 2:33.13 10:48.25
5 SwimHorsens Piger 1 14 Horsens Svømmeklub 11:09.09 +37.29
Andrea Grøndal 2009 0994AG 36.30 1:21.07 2:06.92 2:46.36 2:46.36
Frederikke Sanggaard 2009 0906BC 36.27 1:17.91 2:08.82 2:48.30 5:34.66
Lykke Emilie Lund 2009 0932BE 39.98 1:27.95 2:17.90 2:54.78 8:29.44
Vigga Rasmussen 2009 0984AG 32.44 1:13.53 2:02.89 2:39.65 11:09.09
6 Young girlzzzz 1 14 Esbjerg Svømmeklub 11:16.53 +44.73
Ida Riddersholm 2009 0918BC 34.70 1:22.82 2:12.82 2:50.83 2:50.83
Mie Bech Bøgedal 2010 1072AF 35.81 1:20.60 2:12.00 2:49.62 5:40.45
Amalie Haals Jensen 2009 0962BC 33.94 1:16.55 2:09.03 2:47.53 8:27.98
Caroline Sølbech Larsen 2009 0954AG 34.37 1:17.58 2:09.01 2:48.55 11:16.53
7 Odder Smileys 2 13 Odder Svømmeklub 11:39.13 +1:07.3
Dorina Gyeraj 2010 1086AJ 38.56 1:20.63 2:16.18 2:57.68 2:57.68
Ida Enderlein 2010 1030AU 37.48 1:24.21 2:15.13 2:56.11 5:53.79
Marie Lausdahl 2010 1090AO 38.97 1:24.53 2:16.52 2:53.89 8:47.68
Anna Nielsen 2010 1052AQ 37.75 1:24.99 2:12.58 2:51.45 11:39.13
8 Vejle Piger 2 14 Vejle Svømmeklub 11:49.84 +1:18.0
Camilla H Graversen 2010 1046AE 37.45 1:20.58 2:11.74 2:51.63 2:51.63
Alberte Buhl Pinholt 2010 1022AO 42.64 1:27.65 2:18.59 3:00.12 5:51.75
Sofie Emily Clavsen 2009 0984AI 37.56 1:21.74 2:18.74 2:55.92 8:47.67
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl 2010 1048AP 37.28 1:27.34 2:22.20 3:02.17 11:49.84
9 Odder Smileys 3 14 Odder Svømmeklub 12:36.27 +2:04.4
Mathilde Lisberg Devantie 2010 1092AJ 43.10 1:27.87 2:24.89 3:04.85 3:04.85
Sophia Damberg 2009 0920BJ 37.75 1:23.76 2:19.60 3:02.58 6:07.43
Mia Aggerholm Jensen 2010 1006AT 45.98 1:39.59 2:41.68 3:23.15 9:30.58
Philippa Bjørn Augustinussen 2009 0998BH 39.65 1:25.52 2:22.62 3:05.69 12:36.27
- VS piger 14 Viborg Svømme Klub DSQ
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v/230-250m
Alberte Futtrup 2009 0982AJ
Freja Dahl 2010 1086AI
Lærke Jakobsen 2009 0980AJ
Signe Flarup 2010 1068AN
- Aalborg Piger 1 14 Aalborg Svømmeklub DSQ
SW 10.15 Forlod ikke bassinet så hurtigt som muligt efter afslutning af sit løb, eller sin del af holdkap - svømmer 2
Anni Ruohan Zou 2010 1080AJ
Maja Marie Bager 2010 1020AJ
Clara Nielsen 2009 0962AD
Ema Ilic 2009 0932AC
Løb officielt kl.: 22-04-2023 13:34:22
22-04-2023 13:41.44 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Kolding Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner