2024-07-13   18:07:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest årgang 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Document
Resultater
Vest årgang 2023
Placering: Slotssøbadet Arrangør Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. apr  2023 to 23. apr  2023
Løb 16, 4x200m IM Medley Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Aalborg Drenge 1 15 Aalborg Svømmeklub 9:26.19
Rasmus Starcke Jeppesen 2008 0813AI 30.42 1:06.57 1:45.32 2:17.53 2:17.53
Frederik Demant Sørensen 2009 0959AG 28.97 1:04.31 1:43.08 2:13.85 4:31.38
Storm Mandrup Ozimek 2009 0921BE 35.49 1:16.15 2:05.12 2:39.48 7:10.86
Sigurd S. Kristensen 2008 0869AD 27.96 1:02.85 1:44.62 2:15.33 9:26.19
2 HSK drenge 15 Herning Svømmeklub 9:29.39 +3.20
Martin Kjær Thorsen 2008 0891AK 30.70 1:07.15 1:49.23 2:21.35 2:21.35
Emil Valters Peca 2008 0869AN 31.10 1:09.33 1:57.04 2:31.27 4:52.62
Alexander Yung K. Gotfredsen 2008 0887AK 30.34 1:06.34 1:46.38 2:19.69 7:12.31
Felix Yung K Gotfredsen 2008 0889AK 28.35 1:06.16 1:45.55 2:17.08 9:29.39
3 Vejle Drenge 1 15 Vejle Svømmeklub 9:45.68 +19.49
Frederik Jørgensen 2008 0819AG 30.13 1:06.86 1:49.77 2:22.25 2:22.25
Gustav Hansen 2008 0877AE 32.31 1:11.26 1:55.93 2:28.77 4:51.02
Jesper Ulleseit 2008 0829AS 29.60 1:06.49 1:46.56 2:17.37 7:08.39
Alexander Breinholt 2008 0843AB 33.62 1:14.11 2:02.18 2:37.29 9:45.68
4 Aarhus Swim Drenge 1 15 Aarhus Swim 9:48.81 +22.62
Christian Ekander 2008 0833AO 30.78 1:10.42 1:54.27 2:27.87 2:27.87
Storm Sall Okkels 2009 0955BD 30.01 1:07.83 1:50.86 2:25.60 4:53.47
Niels Andreasen 2008 0837AO 31.53 1:13.07 1:54.33 2:30.89 7:24.36
Oscar Persson 2008 0803AL 32.05 1:09.62 1:49.91 2:24.45 9:48.81
5 AGF Løver 15 Agfs Svømmeafdeling 10:07.17 +40.98
Viggo Rohde 2008 0855AJ 31.94 1:06.89 1:48.24 2:20.00 2:20.00
Malthe Le Fevre 2008 0869AE 30.65 1:09.09 1:56.18 2:30.79 4:50.79
Adam Bisgaard 2008 0801AM 31.32 1:10.27 1:56.71 2:30.61 7:21.40
Marcus K. Jespersen 2009 0959AE 37.36 1:18.13 2:09.51 2:45.77 10:07.17
6 Aarhus Swim Drenge 2 14 Aarhus Swim 10:13.48 +47.29
Albert Grove 2009 0933BD 31.19 1:11.92 1:57.52 2:32.10 2:32.10
Gabriel Oostwouder 2009 0993BD 31.81 1:12.06 1:59.17 2:34.15 5:06.25
Eskil Kiib Bach 2009 0993BA 33.29 1:12.86 1:57.57 2:35.37 7:41.62
Alexander Bjerre 2009 0999AA 32.74 1:08.45 1:57.77 2:31.86 10:13.48
7 Hay Day Farmerne 15 Nyborg Svømmeklub 10:14.80 +48.61
Danilo Vaarning 2009 0935AA 33.26 1:12.09 1:55.74 2:29.49 2:29.49
Johan Lundsgaard Palm 2008 0877AB 34.37 1:14.42 1:57.11 2:31.75 5:01.24
Alexander Kirk 2008 0863AD 32.47 1:12.41 2:06.37 2:37.57 7:38.81
Gilbert Eskildsen 2008 0839AD 33.59 1:14.96 2:00.05 2:35.99 10:14.80
8 Odder Smileys 15 Odder Svømmeklub 10:25.24 +59.05
William Hother Jensen 2008 0803AE 34.80 1:12.35 1:56.64 2:30.92 2:30.92
Johannes Brixen 2009 0965AC 34.15 1:15.54 2:08.33 2:43.47 5:14.39
Julius Schumann Thrane 2008 0867AN 35.88 1:15.49 2:05.43 2:41.52 7:55.91
Marcus Halle 2009 0975AC 31.08 1:11.70 1:54.76 2:29.33 10:25.24
9 SwimHorsens Drenge 1 15 Horsens Svømmeklub 10:52.88 +1:26.6
Villads Vestergaard Ahm 2008 0809AL 32.83 1:12.58 1:57.29 2:32.28 2:32.28
Florent Asllanaj 2009 0929BH 39.33 1:23.27 2:13.67 2:53.29 5:25.57
Marius Møldrup Hansen 2009 0949BB 35.90 1:21.14 2:11.78 2:50.73 8:16.30
Alexander Buch 2008 0805AL 35.19 1:14.88 2:01.82 2:36.58 10:52.88
- ESK young guns 15 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning v/300m
Jeppe Bech Bøgedal 2008 0819AF
Noah Junior Grene 2008 0823AE
Oscar Hågensen 2008 0837AG
Emil Asger Møller 2009 0965AG
Løb officielt kl.: 22-04-2023 13:44:56
22-04-2023 13:51.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Kolding Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner