2024-07-18   19:36:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest årgang 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 10.00

Document
Resultater
Vest årgang 2023
Placering: Slotssøbadet Arrangør Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. apr  2023 to 23. apr  2023
Løb 17, 4X50m Medley Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Aarhus Swim Piger 14 Aarhus Swim 2:06.81
Laura Winum Andersen 2009 0934AC 32.79 32.79
Cecilie Kehlet 2009 0932AF 35.75 1:08.54
Katrine Sander 2009 0946BD 29.39 1:37.93
Silja Bregenov 2009 0996BC 28.88 2:06.81
2 AGF Piger 14 Agfs Svømmeafdeling 2:08.88 +2.07
Julie Schleimann 2010 1094AD 31.55 31.55
Cecilie Anna Nyborg 2010 1012AG 37.21 1:08.76
Marie Schleimann 2010 1006AD 30.05 1:38.81
Nova V. Støy Toftegaard 2009 0936AH 30.07 2:08.88
3 Aalborg Piger 1 14 Aalborg Svømmeklub 2:09.85 +3.04
Anni Ruohan Zou 2010 1080AJ 32.93 32.93
Ema Ilic 2009 0932AC 36.60 1:09.53
Clara Nielsen 2009 0962AD 31.19 1:40.72
Maja Marie Bager 2010 1020AJ 29.13 2:09.85
4 Vejle Piger 1 14 Vejle Svømmeklub 2:11.23 +4.42
Alberte Knudsen 2009 0944AB 33.83 33.83
Alberte Buhl Pinholt 2010 1022AO 39.23 1:13.06
Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 0924AB 30.85 1:43.91
Isabel Qvist Jensen 2009 0996AC 27.32 2:11.23
5 Young girlzzzz 1 14 Esbjerg Svømmeklub 2:15.10 +8.29
Amalie Haals Jensen 2009 0962BC 33.99 33.99
Evalina Jordt-Edwards 2010 1080AI 40.29 1:14.28
Caroline Sølbech Larsen 2009 0954AG 30.72 1:45.00
Mie Bech Bøgedal 2010 1072AF 30.10 2:15.10
6 SwimHorsens Piger 1 14 Horsens Svømmeklub 2:17.41 +10.60
Frederikke Sanggaard 2009 0906BC 37.20 37.20
Andrea Grøndal 2009 0994AG 37.96 1:15.16
Vigga Rasmussen 2009 0984AG 30.89 1:46.05
Sofia-Elena Plaesu 2010 1076AP 31.36 2:17.41
7 Odder Smileys 2 13 Odder Svømmeklub 2:20.86 +14.05
Dorina Gyeraj 2010 1086AJ 34.44 34.44
Ida Enderlein 2010 1030AU 39.35 1:13.79
Marie Lausdahl 2010 1090AO 36.62 1:50.41
Mathilde Lisberg Devantie 2010 1092AJ 30.45 2:20.86
8 Thisted Piger 1 14 Thisted Svømmeklub 2:22.99 +16.18
Amanda Pedersen 2009 0986AG 33.84 33.84
Johanne Øland Frøkjær 2009 0996AG 44.34 1:18.18
Karoline Sander Andersen 2009 0966AC 33.16 1:51.34
Amalie Hundahl Gravesen 2009 0968BK 31.65 2:22.99
9 Vejle Piger 2 14 Vejle Svømmeklub 2:24.73 +17.92
Sofie Emily Clavsen 2009 0984AI 35.23 35.23
Olivia Bækkegård Svendsen 2009 0946AD 43.92 1:19.15
Camilla H Graversen 2010 1046AE 34.39 1:53.54
Asta-Marie Rasmussen 2009 0964AA 31.19 2:24.73
10 Aalborg Piger 2 14 Aalborg Svømmeklub 2:25.33 +18.52
Stine Marie Christiansen 2010 1074AH 38.79 38.79
Ida Gjelstrup 2009 0922AC 40.13 1:18.92
Kirstine Dyg Lerup 2010 1078AN 33.15 1:52.07
Frida Sørensen 2010 1016AJ 33.26 2:25.33
- Odder Smileys 14 Odder Svømmeklub DSQ
10.15 Forlod ikke bassinet så hurtigt som muligt efter afslutning af sit løb, eller sin del i holdkap - v/3.svømmer
Astrid V. Petersen 2009 0908AC
Anna Nielsen 2010 1052AQ
Zenia Maria Jakobsen 2009 0964AI
Astrid Dindler 2009 0988AD
- Odder Smileys 3 14 Odder Svømmeklub DSQ
10,12 Tyvstart 2. svømmer
Sophia Damberg 2009 0920BJ
Philippa Bjørn Augustinussen 2009 0998BH
Sommer Maj Andersen 2009 0926BA
Mia Aggerholm Jensen 2010 1006AT
Løb officielt kl.: 23-04-2023 10:14:03
23-04-2023 10:52.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Kolding Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner