2024-07-25   21:09:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest årgang 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 10.00

Document
Resultater
Vest årgang 2023
Placering: Slotssøbadet Arrangør Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. apr  2023 to 23. apr  2023
Løb 19, 200m Medley Damer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 723 2:29.18
Entry time: 2:30.10 (-0.92)
50m: 31.67
100m: 1:10.53
(38.86)
150m: 1:54.92
(44.39)
200m: 2:29.18
(34.26)
2 Maja Marie Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 656 2:34.14 +4.96
Entry time: 2:33.37 (+0.77)
50m: 34.45
100m: 1:15.36
(40.91)
150m: 1:57.81
(42.45)
200m: 2:34.14
(36.33)
3 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 618 2:37.21 +8.03
Entry time: 2:42.29 (-5.08)
50m: 32.64
100m: 1:14.46
(41.82)
150m: 2:00.97
(46.51)
200m: 2:37.21
(36.24)
4 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling 576 2:40.90 +11.72
Entry time: 2:51.42 (-10.52)
50m: 36.23
100m: 1:18.09
(41.86)
150m: 2:02.36
(44.27)
200m: 2:40.90
(38.54)
5 Anni Ruohan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub 565 2:41.96 +12.78
Entry time: 2:42.62 (-0.66)
50m: 34.77
100m: 1:13.82
(39.05)
150m: 2:05.45
(51.63)
200m: 2:41.96
(36.51)
6 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub 558 2:42.65 +13.47
Entry time: 2:47.36 (-4.71)
50m: 34.70
100m: 1:18.70
(44.00)
150m: 2:07.43
(48.73)
200m: 2:42.65
(35.22)
7 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub 538 2:44.65 +15.47
Entry time: 2:45.00 (-0.35)
50m: 35.31
100m: 1:18.79
(43.48)
150m: 2:06.08
(47.29)
200m: 2:44.65
(38.57)
8 Maya Kjær 2010 Hobro Svømmeklub 520 2:46.52 +17.34
Entry time: 2:48.91 (-2.39)
50m: 35.07
100m: 1:18.03
(42.96)
150m: 2:07.53
(49.50)
200m: 2:46.52
(38.99)
9 Sofie Udbye 2010 Vejen Svømmeklub 520 2:46.53 +17.35
Entry time: 2:57.79 (-11.26)
50m: 36.62
100m: 1:18.52
(41.90)
150m: 2:08.56
(50.04)
200m: 2:46.53
(37.97)
10 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense 519 2:46.61 +17.43
Entry time: 2:49.67 (-3.06)
50m: 33.47
100m: 1:17.17
(43.70)
150m: 2:09.69
(52.52)
200m: 2:46.61
(36.92)
11 Kirstine Dyg Lerup 2010 Aalborg Svømmeklub 512 2:47.33 +18.15
Entry time: 2:55.30 (-7.97)
50m: 36.10
100m: 1:20.89
(44.79)
150m: 2:09.52
(48.63)
200m: 2:47.33
(37.81)
12 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng 507 2:47.90 +18.72
Entry time: 2:51.78 (-3.88)
50m: 39.55
100m: 1:23.16
(43.61)
150m: 2:09.87
(46.71)
200m: 2:47.90
(38.03)
13 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 500 2:48.65 +19.47
Entry time: 2:49.40 (-0.75)
50m: 37.32
100m: 1:18.19
(40.87)
150m: 2:10.58
(52.39)
200m: 2:48.65
(38.07)
14 Cecilie Anna Nyborg 2010 Agfs Svømmeafdeling 494 2:49.38 +20.20
Entry time: 2:48.35 (+1.03)
50m: 36.74
100m: 1:22.35
(45.61)
150m: 2:11.49
(49.14)
200m: 2:49.38
(37.89)
15 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub 489 2:49.99 +20.81
Entry time: 2:54.38 (-4.39)
50m: 35.79
100m: 1:18.15
(42.36)
150m: 2:09.47
(51.32)
200m: 2:49.99
(40.52)
16 Amalie Øgendahl 2010 Haderslev Svømme Klub 482 2:50.75 +21.57
Entry time: 2:53.29 (-2.54)
50m: 41.18
100m: 1:24.88
(43.70)
150m: 2:11.94
(47.06)
200m: 2:50.75
(38.81)
17 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 481 2:50.88 +21.70
Entry time: 2:58.08 (-7.20)
50m: 35.61
100m: 1:17.07
(41.46)
150m: 2:10.79
(53.72)
200m: 2:50.88
(40.09)
18 Freja Kawa 2010 Fredericia Svømmeklub 459 2:53.55 +24.37
Entry time: 3:00.76 (-7.21)
50m: 38.06
100m: 1:21.85
(43.79)
150m: 2:14.33
(52.48)
200m: 2:53.55
(39.22)
19 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 455 2:54.03 +24.85
Entry time: 2:59.58 (-5.55)
50m: 38.42
100m: 1:21.72
(43.30)
150m: 2:15.54
(53.82)
200m: 2:54.03
(38.49)
20 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub 451 2:54.58 +25.40
Entry time: 3:00.06 (-5.48)
50m: 40.90
100m: 1:26.46
(45.56)
150m: 2:17.81
(51.35)
200m: 2:54.58
(36.77)
21 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 450 2:54.69 +25.51
Entry time: 3:20.07 (-25.38)
50m: 38.90
100m: 1:27.16
(48.26)
150m: 2:14.94
(47.78)
200m: 2:54.69
(39.75)
22 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 450 2:54.78 +25.60
Entry time: 2:56.83 (-2.05)
50m: 38.22
100m: 1:23.79
(45.57)
150m: 2:14.96
(51.17)
200m: 2:54.78
(39.82)
23 Signe Flarup 2010 Viborg Svømme Klub 441 2:55.89 +26.71
Entry time: 3:00.40 (-4.51)
50m: 39.07
100m: 1:24.47
(45.40)
150m: 2:15.81
(51.34)
200m: 2:55.89
(40.08)
24 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub 435 2:56.65 +27.47
Entry time: 2:57.47 (-0.82)
50m: 38.29
100m: 1:25.41
(47.12)
150m: 2:15.79
(50.38)
200m: 2:56.65
(40.86)
25 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub 431 2:57.26 +28.08
Entry time: 3:00.77 (-3.51)
50m: 37.95
100m: 1:23.29
(45.34)
150m: 2:19.20
(55.91)
200m: 2:57.26
(38.06)
26 Kamma Bernt 2010 Svømmeklubben Delfinen 422 2:58.50 +29.32
Entry time: 3:01.86 (-3.36)
50m: 42.53
100m: 1:26.03
(43.50)
150m: 2:17.96
(51.93)
200m: 2:58.50
(40.54)
27 Alberte Buhl Pinholt 2010 Vejle Svømmeklub 422 2:58.56 +29.38
Entry time: 2:55.63 (+2.93)
50m: 43.04
100m: 1:27.18
(44.14)
150m: 2:17.54
(50.36)
200m: 2:58.56
(41.02)
28 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 416 2:59.38 +30.20
Entry time: 2:55.49 (+3.89)
50m: 41.16
100m: 1:21.90
(40.74)
150m: 2:20.85
(58.95)
200m: 2:59.38
(38.53)
29 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 411 3:00.12 +30.94
Entry time: 2:59.06 (+1.06)
50m: 42.87
100m: 1:29.36
(46.49)
150m: 2:22.62
(53.26)
200m: 3:00.12
(37.50)
30 Stine Marie Christiansen 2010 Aalborg Svømmeklub 410 3:00.16 +30.98
Entry time: 3:02.93 (-2.77)
50m: 38.51
100m: 1:24.56
(46.05)
150m: 2:19.89
(55.33)
200m: 3:00.16
(40.27)
31 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub 403 3:01.22 +32.04
Entry time: 3:04.89 (-3.67)
50m: 44.66
100m: 1:27.37
(42.71)
150m: 2:21.45
(54.08)
200m: 3:01.22
(39.77)
32 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub 392 3:02.87 +33.69
50m: 42.75
100m: 1:27.82
(45.07)
150m: 2:24.37
(56.55)
200m: 3:02.87
(38.50)
33 Freja Dahl 2010 Viborg Svømme Klub 388 3:03.51 +34.33
Entry time: 3:01.48 (+2.03)
50m: 42.91
100m: 1:31.59
(48.68)
150m: 2:21.90
(50.31)
200m: 3:03.51
(41.61)
34 Maria Berg 2010 Kolding SK 335 3:12.71 +43.53
Entry time: 3:19.44 (-6.73)
50m: 42.81
100m: 1:29.36
(46.55)
150m: 2:27.89
(58.53)
200m: 3:12.71
(44.82)
- Emma Dürr Toft-Jensen 2010 Herning Svømmeklub DSQ
SW 6.4 EFB (ej forsat bevægelse) v/75m
- Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling DNS
Løb officielt kl.: 23-04-2023 10:52:30
Løb 19, 200m Medley Damer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 745 2:27.70
Entry time: 2:29.05 (-1.35)
50m: 31.33
100m: 1:09.40
(38.07)
150m: 1:52.83
(43.43)
200m: 2:27.70
(34.87)
2 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub 688 2:31.65 +3.95
Entry time: 2:32.84 (-1.19)
50m: 31.77
100m: 1:10.76
(38.99)
150m: 1:57.04
(46.28)
200m: 2:31.65
(34.61)
3 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 675 2:32.67 +4.97
Entry time: 2:37.07 (-4.40)
50m: 36.08
100m: 1:12.48
(36.40)
150m: 1:58.62
(46.14)
200m: 2:32.67
(34.05)
4 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 658 2:33.96 +6.26
Entry time: 2:35.20 (-1.24)
50m: 34.53
100m: 1:12.45
(37.92)
150m: 2:01.43
(48.98)
200m: 2:33.96
(32.53)
5 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI 627 2:36.47 +8.77
Entry time: 2:38.98 (-2.51)
50m: 33.61
100m: 1:13.05
(39.44)
150m: 1:59.62
(46.57)
200m: 2:36.47
(36.85)
6 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub 617 2:37.27 +9.57
Entry time: 2:33.80 (+3.47)
50m: 33.00
100m: 1:12.62
(39.62)
150m: 2:00.27
(47.65)
200m: 2:37.27
(37.00)
7 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub 615 2:37.43 +9.73
Entry time: 2:40.38 (-2.95)
50m: 33.66
100m: 1:12.26
(38.60)
150m: 2:02.09
(49.83)
200m: 2:37.43
(35.34)
8 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord 593 2:39.36 +11.66
Entry time: 2:44.69 (-5.33)
50m: 33.61
100m: 1:15.16
(41.55)
150m: 2:04.16
(49.00)
200m: 2:39.36
(35.20)
9 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub 588 2:39.80 +12.10
Entry time: 2:38.09 (+1.71)
50m: 33.25
100m: 1:13.70
(40.45)
150m: 2:01.19
(47.49)
200m: 2:39.80
(38.61)
10 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 583 2:40.25 +12.55
Entry time: 2:40.04 (+0.21)
50m: 34.22
100m: 1:17.30
(43.08)
150m: 2:03.74
(46.44)
200m: 2:40.25
(36.51)
11 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 575 2:40.98 +13.28
Entry time: 2:39.63 (+1.35)
50m: 35.17
100m: 1:14.39
(39.22)
150m: 2:05.72
(51.33)
200m: 2:40.98
(35.26)
12 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 570 2:41.54 +13.84
Entry time: 2:43.88 (-2.34)
50m: 33.13
100m: 1:12.32
(39.19)
150m: 2:04.20
(51.88)
200m: 2:41.54
(37.34)
13 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub 537 2:44.69 +16.99
Entry time: 2:52.37 (-7.68)
50m: 35.81
100m: 1:19.52
(43.71)
150m: 2:07.15
(47.63)
200m: 2:44.69
(37.54)
14 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 533 2:45.14 +17.44
Entry time: 2:50.47 (-5.33)
50m: 38.31
100m: 1:20.45
(42.14)
150m: 2:09.65
(49.20)
200m: 2:45.14
(35.49)
15 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub 531 2:45.36 +17.66
Entry time: 2:43.91 (+1.45)
50m: 38.83
100m: 1:21.59
(42.76)
150m: 2:07.69
(46.10)
200m: 2:45.36
(37.67)
16 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 530 2:45.49 +17.79
Entry time: 2:45.37 (+0.12)
50m: 36.24
100m: 1:17.94
(41.70)
150m: 2:06.77
(48.83)
200m: 2:45.49
(38.72)
17 Silke Stevnhøj Sommer 2009 Herning Svømmeklub 523 2:46.23 +18.53
Entry time: 2:49.59 (-3.36)
50m: 36.89
100m: 1:22.87
(45.98)
150m: 2:06.98
(44.11)
200m: 2:46.23
(39.25)
18 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub 520 2:46.56 +18.86
Entry time: 2:46.65 (-0.09)
50m: 36.10
100m: 1:19.46
(43.36)
150m: 2:09.40
(49.94)
200m: 2:46.56
(37.16)
19 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub 512 2:47.35 +19.65
Entry time: 2:44.29 (+3.06)
50m: 38.49
100m: 1:22.20
(43.71)
150m: 2:11.66
(49.46)
200m: 2:47.35
(35.69)
20 Alberte Raunskov 2009 Kolding SK 508 2:47.80 +20.10
Entry time: 2:51.36 (-3.56)
50m: 36.94
100m: 1:19.70
(42.76)
150m: 2:10.80
(51.10)
200m: 2:47.80
(37.00)
21 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 506 2:48.03 +20.33
Entry time: 2:44.51 (+3.52)
50m: 34.08
100m: 1:15.31
(41.23)
150m: 2:09.50
(54.19)
200m: 2:48.03
(38.53)
22 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub 503 2:48.40 +20.70
Entry time: 2:48.83 (-0.43)
50m: 36.21
100m: 1:22.51
(46.30)
150m: 2:07.12
(44.61)
200m: 2:48.40
(41.28)
23 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 502 2:48.42 +20.72
Entry time: 2:45.19 (+3.23)
50m: 38.37
100m: 1:22.17
(43.80)
150m: 2:12.52
(50.35)
200m: 2:48.42
(35.90)
24 Liv Lade Keller 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 502 2:48.44 +20.74
Entry time: 2:53.58 (-5.14)
50m: 36.56
100m: 1:16.80
(40.24)
150m: 2:08.82
(52.02)
200m: 2:48.44
(39.62)
25 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 500 2:48.71 +21.01
Entry time: 2:52.33 (-3.62)
50m: 35.52
100m: 1:19.40
(43.88)
150m: 2:11.81
(52.41)
200m: 2:48.71
(36.90)
26 Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF 498 2:48.94 +21.24
Entry time: 2:50.82 (-1.88)
50m: 38.46
100m: 1:20.61
(42.15)
150m: 2:10.84
(50.23)
200m: 2:48.94
(38.10)
27 Frederikke Sanggaard 2009 Horsens Svømmeklub 497 2:49.08 +21.38
Entry time: 2:49.96 (-0.88)
50m: 37.49
100m: 1:19.39
(41.90)
150m: 2:10.29
(50.90)
200m: 2:49.08
(38.79)
28 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 488 2:50.11 +22.41
Entry time: 2:46.03 (+4.08)
50m: 37.29
100m: 1:21.23
(43.94)
150m: 2:11.81
(50.58)
200m: 2:50.11
(38.30)
29 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng 487 2:50.14 +22.44
Entry time: 2:46.77 (+3.37)
50m: 38.69
100m: 1:19.78
(41.09)
150m: 2:10.09
(50.31)
200m: 2:50.14
(40.05)
30 Laura Nørlund Junker 2009 Brønderslev SK08 486 2:50.33 +22.63
Entry time: 2:45.63 (+4.70)
50m: 36.75
100m: 1:18.55
(41.80)
150m: 2:11.79
(53.24)
200m: 2:50.33
(38.54)
31 Merle Marie Pape 2009 Agfs Svømmeafdeling 480 2:51.06 +23.36
Entry time: 2:53.24 (-2.18)
50m: 39.82
100m: 1:22.91
(43.09)
150m: 2:12.52
(49.61)
200m: 2:51.06
(38.54)
32 Lykke Emilie Lund 2009 Horsens Svømmeklub 478 2:51.21 +23.51
Entry time: 2:52.02 (-0.81)
50m: 38.71
100m: 1:25.32
(46.61)
150m: 2:15.16
(49.84)
200m: 2:51.21
(36.05)
33 Trine Larsen 2009 Frem Odense 469 2:52.28 +24.58
Entry time: 2:46.95 (+5.33)
50m: 35.91
100m: 1:19.53
(43.62)
150m: 2:16.43
(56.90)
200m: 2:52.28
(35.85)
34 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub 469 2:52.32 +24.62
Entry time: 2:50.51 (+1.81)
50m: 37.64
100m: 1:19.71
(42.07)
150m: 2:14.73
(55.02)
200m: 2:52.32
(37.59)
35 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub 454 2:54.15 +26.45
Entry time: 2:53.22 (+0.93)
50m: 36.13
100m: 1:17.79
(41.66)
150m: 2:12.91
(55.12)
200m: 2:54.15
(41.24)
36 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 453 2:54.33 +26.63
Entry time: 2:46.88 (+7.45)
50m: 35.78
100m: 1:22.95
(47.17)
150m: 2:14.73
(51.78)
200m: 2:54.33
(39.60)
37 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub 447 2:55.10 +27.40
Entry time: 2:52.21 (+2.89)
50m: 38.80
100m: 1:23.01
(44.21)
150m: 2:15.25
(52.24)
200m: 2:55.10
(39.85)
38 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 444 2:55.47 +27.77
Entry time: 2:59.94 (-4.47)
50m: 40.15
100m: 1:27.55
(47.40)
150m: 2:17.26
(49.71)
200m: 2:55.47
(38.21)
39 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub 441 2:55.85 +28.15
Entry time: 2:56.82 (-0.97)
50m: 37.46
100m: 1:24.75
(47.29)
150m: 2:16.59
(51.84)
200m: 2:55.85
(39.26)
40 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 437 2:56.47 +28.77
Entry time: 2:53.17 (+3.30)
50m: 39.17
100m: 1:27.16
(47.99)
150m: 2:14.68
(47.52)
200m: 2:56.47
(41.79)
41 Cecilie Høeg Pedersen 2009 Støvring Svømmeklub Pingvinen 434 2:56.79 +29.09
Entry time: 2:56.65 (+0.14)
50m: 40.96
100m: 1:28.74
(47.78)
150m: 2:16.43
(47.69)
200m: 2:56.79
(40.36)
42 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 382 3:04.47 +36.77
Entry time: 2:52.37 (+12.10)
50m: 38.94
100m: 1:23.61
(44.67)
150m: 2:23.24
(59.63)
200m: 3:04.47
(41.23)
- Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 6.4 EFB (ej forsat bevægelse) v/75m
Løb officielt kl.: 23-04-2023 10:52:30
23-04-2023 10:59.16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Kolding Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner