2024-07-25   08:38:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest årgang 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 10.00

Document
Resultater
Vest årgang 2023
Placering: Slotssøbadet Arrangør Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. apr  2023 to 23. apr  2023
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer 14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub 775 2:24.32
Entry time: 2:29.94 (-5.62)
50m: 34.88
100m: 1:11.91
(37.03)
150m: 1:48.19
(36.28)
200m: 2:24.32
(36.13)
2 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 725 2:27.54 +3.22
Entry time: 2:30.59 (-3.05)
50m: 35.11
100m: 1:12.97
(37.86)
150m: 1:51.28
(38.31)
200m: 2:27.54
(36.26)
3 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 677 2:30.93 +6.61
Entry time: 2:37.87 (-6.94)
50m: 35.60
100m: 1:14.53
(38.93)
150m: 1:53.94
(39.41)
200m: 2:30.93
(36.99)
4 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub 654 2:32.66 +8.34
Entry time: 2:33.01 (-0.35)
50m: 36.33
100m: 1:14.87
(38.54)
150m: 1:54.11
(39.24)
200m: 2:32.66
(38.55)
5 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 647 2:33.20 +8.88
Entry time: 2:33.48 (-0.28)
50m: 35.14
100m: 1:14.27
(39.13)
150m: 1:54.33
(40.06)
200m: 2:33.20
(38.87)
6 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 646 2:33.32 +9.00
Entry time: 2:30.20 (+3.12)
50m: 36.31
100m: 1:15.27
(38.96)
150m: 1:55.43
(40.16)
200m: 2:33.32
(37.89)
7 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 637 2:34.01 +9.69
Entry time: 2:41.83 (-7.82)
50m: 36.20
100m: 1:15.53
(39.33)
150m: 1:55.94
(40.41)
200m: 2:34.01
(38.07)
8 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub 627 2:34.81 +10.49
50m: 37.68
100m: 1:18.52
(40.84)
150m: 1:58.55
(40.03)
200m: 2:34.81
(36.26)
9 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub 626 2:34.93 +10.61
Entry time: 2:41.22 (-6.29)
50m: 38.25
100m: 1:17.88
(39.63)
150m: 1:57.45
(39.57)
200m: 2:34.93
(37.48)
10 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord 609 2:36.36 +12.04
50m: 37.35
100m: 1:17.62
(40.27)
150m: 1:57.89
(40.27)
200m: 2:36.36
(38.47)
11 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub 608 2:36.46 +12.14
Entry time: 2:36.63 (-0.17)
50m: 36.87
100m: 1:16.85
(39.98)
150m: 1:57.00
(40.15)
200m: 2:36.46
(39.46)
12 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI 604 2:36.83 +12.51
Entry time: 2:43.59 (-6.76)
50m: 36.78
100m: 1:16.47
(39.69)
150m: 1:57.34
(40.87)
200m: 2:36.83
(39.49)
13 Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub 596 2:37.45 +13.13
Entry time: 2:38.19 (-0.74)
50m: 37.17
100m: 1:17.49
(40.32)
150m: 1:58.43
(40.94)
200m: 2:37.45
(39.02)
14 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 565 2:40.31 +15.99
Entry time: 2:39.61 (+0.70)
50m: 37.99
100m: 1:18.28
(40.29)
150m: 1:59.21
(40.93)
200m: 2:40.31
(41.10)
15 Laura Nørlund Junker 2009 Brønderslev SK08 540 2:42.76 +18.44
Entry time: 2:38.10 (+4.66)
50m: 38.65
100m: 1:19.63
(40.98)
150m: 2:02.03
(42.40)
200m: 2:42.76
(40.73)
16 Liv Lade Keller 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 534 2:43.36 +19.04
Entry time: 2:44.85 (-1.49)
50m: 38.89
100m: 1:19.93
(41.04)
150m: 2:02.34
(42.41)
200m: 2:43.36
(41.02)
17 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub 520 2:44.76 +20.44
Entry time: 2:44.02 (+0.74)
50m: 38.01
100m: 1:19.43
(41.42)
150m: 2:02.09
(42.66)
200m: 2:44.76
(42.67)
18 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub 519 2:44.86 +20.54
Entry time: 2:56.95 (-12.09)
50m: 40.75
100m: 1:22.52
(41.77)
150m: 2:03.86
(41.34)
200m: 2:44.86
(41.00)
19 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 519 2:44.94 +20.62
Entry time: 2:53.37 (-8.43)
50m: 40.10
100m: 1:22.90
(42.80)
150m: 2:05.11
(42.21)
200m: 2:44.94
(39.83)
20 Alberte Raunskov 2009 Kolding SK 518 2:44.98 +20.66
Entry time: 2:45.99 (-1.01)
50m: 39.45
100m: 1:21.87
(42.42)
150m: 2:04.15
(42.28)
200m: 2:44.98
(40.83)
21 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 508 2:46.08 +21.76
Entry time: 2:43.49 (+2.59)
50m: 38.18
100m: 1:19.95
(41.77)
150m: 2:03.68
(43.73)
200m: 2:46.08
(42.40)
22 Trine Larsen 2009 Frem Odense 503 2:46.61 +22.29
Entry time: 3:06.34 (-19.73)
50m: 38.94
100m: 1:21.83
(42.89)
150m: 2:04.81
(42.98)
200m: 2:46.61
(41.80)
23 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub 502 2:46.75 +22.43
Entry time: 2:48.51 (-1.76)
50m: 41.61
100m: 1:24.00
(42.39)
150m: 2:05.59
(41.59)
200m: 2:46.75
(41.16)
24 Merle Marie Pape 2009 Agfs Svømmeafdeling 500 2:46.96 +22.64
Entry time: 2:59.15 (-12.19)
50m: 40.57
100m: 1:23.75
(43.18)
150m: 2:06.56
(42.81)
200m: 2:46.96
(40.40)
25 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub 494 2:47.67 +23.35
Entry time: 2:52.45 (-4.78)
50m: 39.24
100m: 1:21.54
(42.30)
150m: 2:04.77
(43.23)
200m: 2:47.67
(42.90)
26 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 491 2:48.00 +23.68
Entry time: 2:42.33 (+5.67)
50m: 38.73
100m: 1:21.30
(42.57)
150m: 2:05.91
(44.61)
200m: 2:48.00
(42.09)
27 Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF 487 2:48.44 +24.12
Entry time: 2:53.56 (-5.12)
50m: 39.49
100m: 1:22.74
(43.25)
150m: 2:06.53
(43.79)
200m: 2:48.44
(41.91)
28 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 478 2:49.44 +25.12
Entry time: 2:45.81 (+3.63)
50m: 41.42
100m: 1:24.79
(43.37)
150m: 2:08.03
(43.24)
200m: 2:49.44
(41.41)
29 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 471 2:50.35 +26.03
50m: 40.81
100m: 1:24.29
(43.48)
150m: 2:07.81
(43.52)
200m: 2:50.35
(42.54)
30 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 462 2:51.45 +27.13
Entry time: 2:57.03 (-5.58)
50m: 40.76
100m: 1:24.40
(43.64)
150m: 2:08.52
(44.12)
200m: 2:51.45
(42.93)
31 Frederikke Sanggaard 2009 Horsens Svømmeklub 446 2:53.49 +29.17
Entry time: 2:58.75 (-5.26)
50m: 40.57
100m: 1:24.93
(44.36)
150m: 2:10.01
(45.08)
200m: 2:53.49
(43.48)
32 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub 416 2:57.46 +33.14
Entry time: 2:48.72 (+8.74)
50m: 41.61
100m: 1:26.84
(45.23)
150m: 2:12.52
(45.68)
200m: 2:57.46
(44.94)
33 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 405 2:59.12 +34.80
Entry time: 3:00.05 (-0.93)
50m: 41.16
100m: 1:27.84
(46.68)
150m: 2:14.88
(47.04)
200m: 2:59.12
(44.24)
34 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 398 3:00.16 +35.84
Entry time: 3:13.74 (-13.58)
50m: 42.47
100m: 1:27.93
(45.46)
150m: 2:13.82
(45.89)
200m: 3:00.16
(46.34)
35 Lykke Emilie Lund 2009 Horsens Svømmeklub 393 3:00.93 +36.61
50m: 43.86
100m: 1:30.39
(46.53)
150m: 2:17.33
(46.94)
200m: 3:00.93
(43.60)
36 Cecilie Høeg Pedersen 2009 Støvring Svømmeklub Pingvinen 383 3:02.54 +38.22
50m: 43.98
100m: 1:30.86
(46.88)
150m: 2:17.72
(46.86)
200m: 3:02.54
(44.82)
37 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 373 3:04.14 +39.82
Entry time: 3:19.24 (-15.10)
50m: 43.12
100m: 1:30.71
(47.59)
150m: 2:18.38
(47.67)
200m: 3:04.14
(45.76)
38 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub 361 3:06.12 +41.80
Entry time: 3:16.04 (-9.92)
50m: 45.70
100m: 1:34.36
(48.66)
150m: 2:21.41
(47.05)
200m: 3:06.12
(44.71)
39 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub 344 3:09.06 +44.74
Entry time: 2:52.37 (+16.69)
50m: 42.83
100m: 1:30.95
(48.12)
150m: 2:20.83
(49.88)
200m: 3:09.06
(48.23)
- Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng DSQ
SW 6.4 EFB (ej fortsat bevægelse) v/ 175 m
- Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub DSQ
SW 6.4 EFB (ej fortsat bevægelse) v/ 125 m
- Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub DSQ
SW 6.4 EFB (ej fortsat bevægelse) v/ 175 m
- Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub DNS
- Silke Stevnhøj Sommer 2009 Herning Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 23-04-2023 12:29:22
23-04-2023 12:37.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Kolding Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner