2024-07-23   13:17:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest årgang 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 10.00

Document
Resultater
Vest årgang 2023
Placering: Slotssøbadet Arrangør Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. apr  2023 to 23. apr  2023
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 AGF Piger 14 Agfs Svømmeafdeling 4:09.29
Julie Schleimann 2010 1094AD 28.67 59.58 59.58
Marie Schleimann 2010 1006AD 29.81 1:02.15 2:01.73
Nova V. Støy Toftegaard 2009 0936AH 32.22 1:05.54 3:07.27
Cecilie Anna Nyborg 2010 1012AG 30.18 1:02.02 4:09.29
2 Aalborg Piger 1 14 Aalborg Svømmeklub 4:13.44 +4.15
Ema Ilic 2009 0932AC 29.71 1:02.20 1:02.20
Anni Ruohan Zou 2010 1080AJ 31.70 1:05.21 2:07.41
Maja Marie Bager 2010 1020AJ 29.33 1:02.32 3:09.73
Clara Nielsen 2009 0962AD 30.18 1:03.71 4:13.44
3 Odder Smileys 14 Odder Svømmeklub 4:13.75 +4.46
Astrid Dindler 2009 0988AD 30.62 1:02.34 1:02.34
Zenia Maria Jakobsen 2009 0964AI 29.29 1:02.30 2:04.64
Dorina Gyeraj 2010 1086AJ 31.87 1:06.98 3:11.62
Astrid V. Petersen 2009 0908AC 29.96 1:02.13 4:13.75
4 Vejle Piger 1 14 Vejle Svømmeklub 4:19.44 +10.15
Isabel Qvist Jensen 2009 0996AC 29.14 1:00.03 1:00.03
Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 0924AB 30.95 1:03.93 2:03.96
Sofie Emily Clavsen 2009 0984AI 31.88 1:07.65 3:11.61
Asta-Marie Rasmussen 2009 0964AA 32.01 1:07.83 4:19.44
5 Aarhus Swim Piger 14 Aarhus Swim 4:19.52 +10.23
Katrine Sander 2009 0946BD 31.23 1:05.49 1:05.49
Cecilie Kehlet 2009 0932AF 29.38 1:01.80 2:07.29
Josephine Siggaard Kraul 2009 0934BA 31.88 1:06.88 3:14.17
Silja Bregenov 2009 0996BC 31.28 1:05.35 4:19.52
6 Young girlzzzz 1 14 Esbjerg Svømmeklub 4:25.38 +16.09
Caroline Sølbech Larsen 2009 0954AG 30.43 1:04.19 1:04.19
Mie Bech Bøgedal 2010 1072AF 31.26 1:05.27 2:09.46
Amalie Haals Jensen 2009 0962BC 31.37 1:05.70 3:15.16
Bell Møller-Jacobsen 2010 1068AE 33.51 1:10.22 4:25.38
7 SwimHorsens Piger 1 14 Horsens Svømmeklub 4:28.89 +19.60
Sofia-Elena Plaesu 2010 1076AP 32.79 1:07.15 1:07.15
Andrea Grøndal 2009 0994AG 33.03 1:08.88 2:16.03
Lykke Emilie Lund 2009 0932BE 33.50 1:09.18 3:25.21
Vigga Rasmussen 2009 0984AG 29.90 1:03.68 4:28.89
8 Thisted Piger 1 14 Thisted Svømmeklub 4:35.33 +26.04
Karoline Sander Andersen 2009 0966AC 32.32 1:06.59 1:06.59
Johanne Øland Frøkjær 2009 0996AG 33.62 1:10.34 2:16.93
Amanda Pedersen 2009 0986AG 33.16 1:07.76 3:24.69
Amalie Hundahl Gravesen 2009 0968BK 33.50 1:10.64 4:35.33
9 Aalborg Piger 2 14 Aalborg Svømmeklub 4:39.29 +30.00
Frida Sørensen 2010 1016AJ 34.81 1:13.62 1:13.62
Kirstine Dyg Lerup 2010 1078AN 32.55 1:07.96 2:21.58
Stine Marie Christiansen 2010 1074AH 33.72 1:10.82 3:32.40
Ida Gjelstrup 2009 0922AC 31.80 1:06.89 4:39.29
10 Odder Smileys 2 14 Odder Svømmeklub 4:43.06 +33.77
Sommer Maj Andersen 2009 0926BA 32.93 1:09.40 1:09.40
Marie Lausdahl 2010 1090AO 34.64 1:12.37 2:21.77
Ida Enderlein 2010 1030AU 34.10 1:11.65 3:33.42
Mathilde Lisberg Devantie 2010 1092AJ 32.95 1:09.64 4:43.06
11 Odder Smileys 3 14 Odder Svømmeklub 5:01.17 +51.88
Anna Nielsen 2010 1052AQ 33.86 1:11.66 1:11.66
Sophia Damberg 2009 0920BJ 35.82 1:15.98 2:27.64
Philippa Bjørn Augustinussen 2009 0998BH 34.51 1:14.02 3:41.66
Mia Aggerholm Jensen 2010 1006AT 38.31 1:19.51 5:01.17
Løb officielt kl.: 23-04-2023 13:04:55
23-04-2023 13:10.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Kolding Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner