Resultater for Tureberg knatte cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Turebergs simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim flickor - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:20.29 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:21.66 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:23.08 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:27.12 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:27.30 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:27.67 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:28.04 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:28.19 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:29.48 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.23 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Glavas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:31.46 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:32.69 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:33.00 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:34.69 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:36.39 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:38.03 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:38.92 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ines Andersson |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:39.77 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kerstin Stenström |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:40.05 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johanna Hellman |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:40.98 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nova Westman |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:41.06 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tilma Djurman |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:41.11 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:42.22 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:42.35 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Klara Sjöström |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:42.55 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:42.59 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Harriet Rydén Olsen |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:43.56 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:43.63 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:44.54 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:44.70 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mea Brunosson |
2010 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:44.75 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Siri Porelius |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:45.44 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Agnes Sjödin |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:46.33 |
+26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Hedda Lindgren |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:46.43 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Annabelle Sätterström |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:47.35 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:48.58 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mira Hårding-Nordkvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:48.81 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:49.28 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lisa Vestin |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:50.30 |
+30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sigrid-Lee Pettersson |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:51.10 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Greta Adamsson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Grigoriadou |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Schmidt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:48:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:48:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|