2024-06-21   00:01:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Open Langebane 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1 - Fredag aften

Document
Resultater
Gentofte Open 2023 - Langbane
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 14. apr  2023 to 16. apr  2023
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 19-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Morten Kilhof 2000 Solrød Svømmeklub 4:41.83
50m: 30.59
100m: 1:04.74
(34.15)
150m: 1:40.15
(35.41)
200m: 2:16.13
(35.98)
250m: 2:52.97
(36.84)
300m: 3:29.53
(36.56)
350m: 4:06.62
(37.09)
400m: 4:41.83
(35.21)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 17:44:54
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Joachim Poulsen 2006 Køge Svømmeklub 4:29.64
50m: 29.59
100m: 1:03.96
(34.37)
150m: 1:38.37
(34.41)
200m: 2:13.54
(35.17)
250m: 2:47.97
(34.43)
300m: 3:22.38
(34.41)
350m: 3:56.07
(33.69)
400m: 4:29.64
(33.57)
2 Calvin Christian Axen 2006 Køge Svømmeklub 4:32.86 +3.22
50m: 29.71
100m: 1:04.08
(34.37)
150m: 1:38.73
(34.65)
200m: 2:14.82
(36.09)
250m: 2:50.70
(35.88)
300m: 3:26.94
(36.24)
350m: 4:01.20
(34.26)
400m: 4:32.86
(31.66)
3 Otto Damsgaard Reinicke 2007 Helsingør Svømmeklub 4:33.07 +3.43
50m: 30.08
100m: 1:03.81
(33.73)
150m: 1:38.24
(34.43)
200m: 2:13.68
(35.44)
250m: 2:48.33
(34.65)
300m: 3:24.29
(35.96)
350m: 3:59.79
(35.50)
400m: 4:33.07
(33.28)
4 Sebastian Reyneke 2005 Gentofte Svømme Klub 4:48.62 +18.98
50m: 31.25
100m: 1:07.00
(35.75)
150m: 1:44.09
(37.09)
200m: 2:21.67
(37.58)
250m: 2:59.04
(37.37)
300m: 3:36.49
(37.45)
350m: 4:14.13
(37.64)
400m: 4:48.62
(34.49)
5 Gustav Hejl-Rasmussen 2007 Køge Svømmeklub 4:49.30 +19.66
50m: 31.91
100m: 1:08.93
(37.02)
150m: 1:46.30
(37.37)
200m: 2:23.75
(37.45)
250m: 3:00.85
(37.10)
300m: 3:38.09
(37.24)
350m: 4:14.34
(36.25)
400m: 4:49.30
(34.96)
6 August Bülow Sandersen 2007 Gentofte Svømme Klub 4:49.50 +19.86
50m: 30.40
100m: 1:05.09
(34.69)
150m: 1:41.59
(36.50)
200m: 2:18.78
(37.19)
250m: 2:56.45
(37.67)
300m: 3:33.99
(37.54)
350m: 4:11.56
(37.57)
400m: 4:49.50
(37.94)
7 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub 4:50.23 +20.59
50m: 30.87
100m: 1:06.66
(35.79)
150m: 1:43.65
(36.99)
200m: 2:21.44
(37.79)
250m: 2:59.24
(37.80)
300m: 3:37.08
(37.84)
350m: 4:15.11
(38.03)
400m: 4:50.23
(35.12)
8 Benjamin Schultz Hansen 2005 Farum Svømmeklub 4:51.40 +21.76
50m: 30.36
100m: 1:05.62
(35.26)
150m: 1:42.78
(37.16)
200m: 2:21.00
(38.22)
250m: 2:59.13
(38.13)
300m: 3:37.45
(38.32)
350m: 4:15.21
(37.76)
400m: 4:51.40
(36.19)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 17:44:54
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelius Kemnitz 2008 Farum Svømmeklub 4:32.61
50m: 28.68
100m: 1:00.66
(31.98)
150m: 1:35.25
(34.59)
200m: 2:09.54
(34.29)
250m: 2:45.62
(36.08)
300m: 3:21.72
(36.10)
350m: 3:58.25
(36.53)
400m: 4:32.61
(34.36)
2 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub 4:33.51 +0.90
50m: 29.87
100m: 1:03.73
(33.86)
150m: 1:37.89
(34.16)
200m: 2:13.29
(35.40)
250m: 2:48.89
(35.60)
300m: 3:24.87
(35.98)
350m: 4:00.32
(35.45)
400m: 4:33.51
(33.19)
3 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub 4:39.96 +7.35
50m: 31.05
100m: 1:06.21
(35.16)
150m: 1:41.95
(35.74)
200m: 2:19.19
(37.24)
250m: 2:54.76
(35.57)
300m: 3:31.50
(36.74)
350m: 4:06.69
(35.19)
400m: 4:39.96
(33.27)
4 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 4:42.87 +10.26
50m: 30.98
100m: 1:05.88
(34.90)
150m: 1:42.21
(36.33)
200m: 2:19.02
(36.81)
250m: 2:54.58
(35.56)
300m: 3:30.73
(36.15)
350m: 4:06.79
(36.06)
400m: 4:42.87
(36.08)
5 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub 4:45.73 +13.12
50m: 32.06
100m: 1:07.24
(35.18)
150m: 1:44.12
(36.88)
200m: 2:20.93
(36.81)
250m: 2:57.58
(36.65)
300m: 3:34.07
(36.49)
350m: 4:09.88
(35.81)
400m: 4:45.73
(35.85)
6 Gustavs Lopacinskis 2009 Frederikssund Svømmeklub 5:02.42 +29.81
50m: 33.40
100m: 1:10.93
(37.53)
150m: 1:49.59
(38.66)
200m: 2:29.65
(40.06)
250m: 3:09.33
(39.68)
300m: 3:48.76
(39.43)
350m: 4:26.02
(37.26)
400m: 5:02.42
(36.40)
7 Nick Nielsen 2008 Solrød Svømmeklub 5:07.34 +34.73
50m: 32.49
100m: 1:09.95
(37.46)
150m: 1:49.80
(39.85)
200m: 2:29.91
(40.11)
250m: 3:09.90
(39.99)
300m: 3:50.02
(40.12)
350m: 4:29.02
(39.00)
400m: 5:07.34
(38.32)
8 Alexander Groth 2008 Værløse Svømmeklub 5:07.45 +34.84
50m: 32.16
100m: 1:10.51
(38.35)
150m: 1:49.48
(38.97)
200m: 2:29.18
(39.70)
250m: 3:09.27
(40.09)
300m: 3:50.33
(41.06)
350m: 4:30.28
(39.95)
400m: 5:07.45
(37.17)
9 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 5:13.78 +41.17
50m: 34.73
100m: 1:14.88
(40.15)
150m: 1:54.61
(39.73)
200m: 2:35.49
(40.88)
250m: 3:14.99
(39.50)
300m: 3:55.22
(40.23)
350m: 4:35.38
(40.16)
400m: 5:13.78
(38.40)
10 Mads Friis Andersen 2009 Swim Team Taastrup 5:15.61 +43.00
50m: 35.11
100m: 1:14.07
(38.96)
150m: 1:54.01
(39.94)
200m: 2:34.54
(40.53)
250m: 3:15.11
(40.57)
300m: 3:56.04
(40.93)
350m: 4:36.99
(40.95)
400m: 5:15.61
(38.62)
11 Nicholas Filskov Olsen 2008 Hovedstadens Svømmeklub 5:16.47 +43.86
50m: 36.09
100m: 1:15.78
(39.69)
150m: 1:57.13
(41.35)
200m: 2:38.07
(40.94)
250m: 3:18.15
(40.08)
300m: 3:58.67
(40.52)
350m: 4:39.08
(40.41)
400m: 5:16.47
(37.39)
12 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 5:20.79 +48.18
50m: 33.97
100m: 1:13.81
(39.84)
150m: 1:55.41
(41.60)
200m: 2:37.41
(42.00)
250m: 3:17.77
(40.36)
300m: 3:59.93
(42.16)
350m: 4:41.35
(41.42)
400m: 5:20.79
(39.44)
13 Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub 5:21.94 +49.33
50m: 35.14
100m: 1:13.47
(38.33)
150m: 1:54.96
(41.49)
200m: 2:36.60
(41.64)
250m: 3:20.17
(43.57)
300m: 4:00.88
(40.71)
350m: 4:43.05
(42.17)
400m: 5:21.94
(38.89)
14 Julius Karl Johannsson 2009 Hovedstadens Svømmeklub 5:38.05 +1:05.44
50m: 36.50
100m: 1:17.83
(41.33)
150m: 2:01.10
(43.27)
200m: 2:44.64
(43.54)
250m: 3:28.92
(44.28)
300m: 4:13.15
(44.23)
350m: 4:56.68
(43.53)
400m: 5:38.05
(41.37)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 17:44:54
14-04-2023 17:44.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner