2024-06-21   00:09:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Open Langebane 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1 - Fredag aften

Document
Resultater
Gentofte Open 2023 - Langbane
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 14. apr  2023 to 16. apr  2023
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 18-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub 4:44.16
50m: 32.46
100m: 1:07.26
(34.80)
150m: 1:42.97
(35.71)
200m: 2:18.52
(35.55)
250m: 2:54.57
(36.05)
300m: 3:30.89
(36.32)
350m: 4:07.56
(36.67)
400m: 4:44.16
(36.60)
2 Malene Reynolds 2005 Svøm Slagelse Korsør 4:55.50 +11.34
50m: 32.63
100m: 1:09.55
(36.92)
150m: 1:47.09
(37.54)
200m: 2:25.06
(37.97)
250m: 3:02.90
(37.84)
300m: 3:41.15
(38.25)
350m: 4:19.19
(38.04)
400m: 4:55.50
(36.31)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 20:09:20
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 4:49.84
50m: 32.80
100m: 1:09.15
(36.35)
150m: 1:46.58
(37.43)
200m: 2:23.86
(37.28)
250m: 3:01.10
(37.24)
300m: 3:37.81
(36.71)
350m: 4:14.22
(36.41)
400m: 4:49.84
(35.62)
2 Rebekka Roed 2007 Køge Svømmeklub 4:55.13 +5.29
50m: 33.20
100m: 1:10.05
(36.85)
150m: 1:47.51
(37.46)
200m: 2:25.09
(37.58)
250m: 3:02.76
(37.67)
300m: 3:40.06
(37.30)
350m: 4:17.83
(37.77)
400m: 4:55.13
(37.30)
3 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 4:56.16 +6.32
50m: 33.27
100m: 1:09.85
(36.58)
150m: 1:47.11
(37.26)
200m: 2:24.43
(37.32)
250m: 3:01.64
(37.21)
300m: 3:39.24
(37.60)
350m: 4:17.92
(38.68)
400m: 4:56.16
(38.24)
4 Emilia Pico 2008 Svøm Slagelse Korsør 4:56.33 +6.49
50m: 33.49
100m: 1:11.14
(37.65)
150m: 1:48.96
(37.82)
200m: 2:28.29
(39.33)
250m: 3:06.20
(37.91)
300m: 3:44.21
(38.01)
350m: 4:21.63
(37.42)
400m: 4:56.33
(34.70)
5 Emilie Lyngfeldt Boholm 2008 Køge Svømmeklub 4:57.38 +7.54
50m: 32.47
100m: 1:09.34
(36.87)
150m: 1:46.81
(37.47)
200m: 2:25.06
(38.25)
250m: 3:03.69
(38.63)
300m: 3:42.29
(38.60)
350m: 4:20.78
(38.49)
400m: 4:57.38
(36.60)
6 Maja Vejborg 2007 Gentofte Svømme Klub 5:03.78 +13.94
50m: 33.36
100m: 1:10.84
(37.48)
150m: 1:49.28
(38.44)
200m: 2:28.69
(39.41)
250m: 3:07.87
(39.18)
300m: 3:46.92
(39.05)
350m: 4:25.75
(38.83)
400m: 5:03.78
(38.03)
7 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 5:07.83 +17.99
50m: 33.30
100m: 1:11.04
(37.74)
150m: 1:50.45
(39.41)
200m: 2:30.79
(40.34)
250m: 3:09.79
(39.00)
300m: 3:49.34
(39.55)
350m: 4:29.46
(40.12)
400m: 5:07.83
(38.37)
8 Laura Klug Christensen 2008 Gentofte Svømme Klub 5:09.28 +19.44
50m: 35.44
100m: 1:14.09
(38.65)
150m: 1:53.45
(39.36)
200m: 2:32.69
(39.24)
250m: 3:12.11
(39.42)
300m: 3:51.65
(39.54)
350m: 4:30.60
(38.95)
400m: 5:09.28
(38.68)
9 Sofia Lindberg 2008 Hovedstadens Svømmeklub 5:11.24 +21.40
50m: 35.31
100m: 1:14.95
(39.64)
150m: 1:54.38
(39.43)
200m: 2:34.30
(39.92)
250m: 3:14.18
(39.88)
300m: 3:53.75
(39.57)
350m: 4:33.01
(39.26)
400m: 5:11.24
(38.23)
10 Emma Spang 2006 Solrød Svømmeklub 5:12.00 +22.16
50m: 34.85
100m: 1:14.26
(39.41)
150m: 1:54.53
(40.27)
200m: 2:34.71
(40.18)
250m: 3:14.43
(39.72)
300m: 3:53.48
(39.05)
350m: 4:33.27
(39.79)
400m: 5:12.00
(38.73)
11 Anna Merl Larsen 2006 A6 JGI-Swim 5:18.05 +28.21
50m: 34.36
100m: 1:12.00
(37.64)
150m: 1:52.07
(40.07)
200m: 2:32.41
(40.34)
250m: 3:13.77
(41.36)
300m: 3:55.63
(41.86)
350m: 4:37.42
(41.79)
400m: 5:18.05
(40.63)
12 Vica Lucie Axen 2008 Køge Svømmeklub 5:20.56 +30.72
50m: 35.79
100m: 1:15.79
(40.00)
150m: 1:56.48
(40.69)
200m: 2:38.08
(41.60)
250m: 3:18.73
(40.65)
300m: 3:59.87
(41.14)
350m: 4:41.35
(41.48)
400m: 5:20.56
(39.21)
13 Sofie K. Eriksen 2007 Værløse Svømmeklub 5:23.99 +34.15
50m: 33.69
100m: 1:14.69
(41.00)
150m: 1:56.04
(41.35)
200m: 2:39.43
(43.39)
250m: 3:21.78
(42.35)
300m: 4:04.69
(42.91)
350m: 4:45.78
(41.09)
400m: 5:23.99
(38.21)
14 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 5:27.31 +37.47
50m: 35.69
100m: 1:15.30
(39.61)
150m: 1:56.75
(41.45)
200m: 2:38.37
(41.62)
250m: 3:21.41
(43.04)
300m: 4:04.12
(42.71)
350m: 4:47.03
(42.91)
400m: 5:27.31
(40.28)
15 Mette Roat Jørgensen 2007 Værløse Svømmeklub 5:27.47 +37.63
50m: 35.23
100m: 1:15.14
(39.91)
150m: 1:56.64
(41.50)
200m: 2:39.44
(42.80)
250m: 3:21.46
(42.02)
300m: 4:04.53
(43.07)
350m: 4:47.68
(43.15)
400m: 5:27.47
(39.79)
16 Nicole Damhøj Andersen 2006 Solrød Svømmeklub 5:28.67 +38.83
50m: 35.25
100m: 1:15.46
(40.21)
150m: 1:57.64
(42.18)
200m: 2:40.16
(42.52)
250m: 3:21.99
(41.83)
300m: 4:04.79
(42.80)
350m: 4:47.37
(42.58)
400m: 5:28.67
(41.30)
17 Naja-Amalie Hallengreen 2008 Svøm Slagelse Korsør 5:29.86 +40.02
50m: 35.33
100m: 1:15.17
(39.84)
150m: 1:57.16
(41.99)
200m: 2:40.01
(42.85)
250m: 3:22.06
(42.05)
300m: 4:05.29
(43.23)
350m: 4:48.11
(42.82)
400m: 5:29.86
(41.75)
18 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub 5:35.53 +45.69
50m: 35.51
100m: 1:16.40
(40.89)
150m: 1:58.67
(42.27)
200m: 2:41.92
(43.25)
250m: 3:24.98
(43.06)
300m: 4:09.16
(44.18)
350m: 4:52.57
(43.41)
400m: 5:35.53
(42.96)
19 Nanna Hessner 2007 Værløse Svømmeklub 6:05.08 +1:15.24
50m: 35.81
100m: 1:18.94
(43.13)
150m: 2:04.64
(45.70)
200m: 2:52.77
(48.13)
250m: 3:40.84
(48.07)
300m: 4:29.84
(49.00)
350m: 5:18.73
(48.89)
400m: 6:05.08
(46.35)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 20:09:20
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub 5:06.59
50m: 34.13
100m: 1:12.13
(38.00)
150m: 1:50.20
(38.07)
200m: 2:30.19
(39.99)
250m: 3:08.99
(38.80)
300m: 3:49.29
(40.30)
350m: 4:29.15
(39.86)
400m: 5:06.59
(37.44)
2 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 5:09.14 +2.55
50m: 35.56
100m: 1:14.78
(39.22)
150m: 1:54.87
(40.09)
200m: 2:34.13
(39.26)
250m: 3:13.27
(39.14)
300m: 3:53.11
(39.84)
350m: 4:32.09
(38.98)
400m: 5:09.14
(37.05)
3 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 5:16.13 +9.54
50m: 35.52
100m: 1:15.48
(39.96)
150m: 1:55.92
(40.44)
200m: 2:35.77
(39.85)
250m: 3:16.53
(40.76)
300m: 3:56.82
(40.29)
350m: 4:36.96
(40.14)
400m: 5:16.13
(39.17)
4 Mia Erica Armstead Evans 2009 Swim Team Taastrup 5:21.42 +14.83
50m: 35.96
100m: 1:16.59
(40.63)
150m: 1:58.56
(41.97)
200m: 2:40.60
(42.04)
250m: 3:22.22
(41.62)
300m: 4:04.12
(41.90)
350m: 4:45.24
(41.12)
400m: 5:21.42
(36.18)
5 Rosa Sofie Wismarch Mørch 2009 Svøm Slagelse Korsør 5:21.61 +15.02
50m: 35.93
100m: 1:17.03
(41.10)
150m: 1:58.54
(41.51)
200m: 2:41.02
(42.48)
250m: 3:22.48
(41.46)
300m: 4:04.10
(41.62)
350m: 4:45.12
(41.02)
400m: 5:21.61
(36.49)
6 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 5:23.02 +16.43
50m: 34.24
100m: 1:14.57
(40.33)
150m: 1:56.02
(41.45)
200m: 2:38.07
(42.05)
250m: 3:20.14
(42.07)
300m: 4:02.25
(42.11)
350m: 4:43.49
(41.24)
400m: 5:23.02
(39.53)
7 Josefine Rodriguez Andersen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 5:24.86 +18.27
50m: 36.27
100m: 1:17.11
(40.84)
150m: 1:58.83
(41.72)
200m: 2:41.17
(42.34)
250m: 3:23.13
(41.96)
300m: 4:05.18
(42.05)
350m: 4:46.10
(40.92)
400m: 5:24.86
(38.76)
8 Emma Mahs 2009 Solrød Svømmeklub 5:32.03 +25.44
50m: 35.79
100m: 1:17.43
(41.64)
150m: 2:00.09
(42.66)
200m: 2:43.67
(43.58)
250m: 3:27.24
(43.57)
300m: 4:10.55
(43.31)
350m: 4:52.61
(42.06)
400m: 5:32.03
(39.42)
9 Alicia Dupont Larsen 2010 Swim Team Taastrup 5:34.29 +27.70
50m: 37.74
100m: 1:20.76
(43.02)
150m: 2:04.54
(43.78)
200m: 2:48.66
(44.12)
250m: 3:29.79
(41.13)
300m: 4:12.56
(42.77)
350m: 4:53.67
(41.11)
400m: 5:34.29
(40.62)
10 Alma S. L. Pedersen 2009 Swim Team Taastrup 5:38.50 +31.91
50m: 37.98
100m: 1:20.83
(42.85)
150m: 2:04.88
(44.05)
200m: 2:48.22
(43.34)
250m: 3:31.71
(43.49)
300m: 4:14.79
(43.08)
350m: 4:58.07
(43.28)
400m: 5:38.50
(40.43)
11 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 5:39.88 +33.29
50m: 37.67
100m: 1:19.80
(42.13)
150m: 2:01.88
(42.08)
200m: 2:45.35
(43.47)
250m: 3:29.04
(43.69)
300m: 4:12.68
(43.64)
350m: 4:56.64
(43.96)
400m: 5:39.88
(43.24)
12 Andrea Glasius Tischer 2010 Hovedstadens Svømmeklub 5:40.14 +33.55
50m: 37.78
100m: 1:21.57
(43.79)
150m: 2:05.57
(44.00)
200m: 2:49.45
(43.88)
250m: 3:32.45
(43.00)
300m: 4:15.36
(42.91)
350m: 4:57.39
(42.03)
400m: 5:40.14
(42.75)
13 Laura Keller Thorgrimson 2010 Svøm Slagelse Korsør 5:41.07 +34.48
50m: 37.84
100m: 1:20.77
(42.93)
150m: 2:04.64
(43.87)
200m: 2:49.19
(44.55)
250m: 3:32.89
(43.70)
300m: 4:16.21
(43.32)
350m: 4:59.61
(43.40)
400m: 5:41.07
(41.46)
14 Caroline Sørensen 2009 Farum Svømmeklub 5:49.93 +43.34
50m: 36.39
100m: 1:17.85
(41.46)
150m: 2:02.45
(44.60)
200m: 2:48.20
(45.75)
250m: 3:33.75
(45.55)
300m: 4:20.22
(46.47)
350m: 5:06.05
(45.83)
400m: 5:49.93
(43.88)
15 Anna Eirfeldt 2009 Solrød Svømmeklub 6:00.21 +53.62
50m: 37.33
100m: 1:21.80
(44.47)
150m: 2:07.43
(45.63)
200m: 2:54.31
(46.88)
250m: 3:41.22
(46.91)
300m: 4:28.31
(47.09)
350m: 5:14.91
(46.60)
400m: 6:00.21
(45.30)
16 Alma Neesen 2010 Swim Team Taastrup 6:01.95 +55.36
50m: 38.17
100m: 1:22.14
(43.97)
150m: 2:08.65
(46.51)
200m: 2:54.54
(45.89)
300m: 4:28.67
(4:28.67)
350m: 5:16.22
(47.55)
400m: 6:01.95
(45.73)
17 Freja Skyum Wexøe 2010 Frederikssund Svømmeklub 6:09.83 +1:03.24
50m: 40.30
100m: 1:26.76
(46.46)
150m: 2:14.92
(48.16)
200m: 3:03.13
(48.21)
250m: 5:25.16
(2:22.03)
300m: 4:38.89
()
400m: 6:09.83
(6:09.83)
18 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub 6:29.31 +1:22.72
50m: 38.20
100m: 1:25.58
(47.38)
150m: 2:15.88
(50.30)
200m: 3:07.11
(51.23)
250m: 3:58.17
(51.06)
300m: 4:49.40
(51.23)
350m: 5:40.07
(50.67)
400m: 6:29.31
(49.24)
- Bianca Uhl 2009 Svøm Slagelse Korsør DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Anabelle Croucher 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 14-04-2023 20:09:20
14-04-2023 20:09.23 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner