Tulokset XXXV GANT Turku Super Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Aamujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
XXXV GANT Turku Super Games
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Impivaaran uimahalli |
Organizer: |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Mar 18, 2023 to Mar 18, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, N, T15 200m rintauinti T15 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Altaalle.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
520 |
2:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.90 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simining |
+0.42 |
451 |
3:01.07 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.14 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
447 |
3:01.66 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.80 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.77 |
447 |
3:01.67 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.76 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
388 |
3:10.41 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.10 |
(+10.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simining |
+0.64 |
380 |
3:11.68 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.94 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotte Borremans |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.64 |
369 |
3:13.72 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Senni Soininen |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.77 |
311 |
3:24.99 |
+32.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.23 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mette Borremans |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.94 |
311 |
3:25.08 |
+32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
298 |
3:27.99 |
+35.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.35 |
(-8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simining |
+0.88 |
297 |
3:28.26 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.88 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Rauta |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
294 |
3:28.89 |
+36.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.00 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
279 |
3:32.55 |
+39.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.81 |
(+8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Nordman |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.82 |
245 |
3:41.89 |
+49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.87 |
227 |
3:47.65 |
+54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida Korpi |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
217 |
3:51.09 |
+58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Varpu Karrila |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
212 |
3:53.01 |
+1:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.3.2023 13.24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, N, T15 200m rintauinti Naiset - Final |
|
|
Sponsor: |
Altaalle.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.57 |
546 |
2:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.58 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marta Eron |
2006 |
MKP GDANSK |
+0.77 |
493 |
2:55.84 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.10 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
492 |
2:55.97 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.33 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
479 |
2:57.58 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.95 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simining |
+0.71 |
442 |
3:02.30 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.05 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.3.2023 13.24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-18 13.24.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
|