Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
XXXV GANT Turku Super Games
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Impivaaran uimahalli |
Organizer: |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Mar 18, 2023 to Mar 18, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, N, T12 200m sekauinti T12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsor: |
MuoviTech Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Rauta |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
312 |
3:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.13 |
(-10.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Korpi |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.67 |
293 |
3:09.81 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.35 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milja Kenttä |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
280 |
3:12.70 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.14 |
(-12.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mette Borremans |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.86 |
274 |
3:13.95 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Susanne Elonen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.79 |
265 |
3:16.26 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.56 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
257 |
3:18.25 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.93 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Nordman |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.88 |
235 |
3:24.34 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.89 |
195 |
3:37.21 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.72 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
|
175 |
3:45.43 |
+39.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.88 |
(-15.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valma Kuuskoski |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simining |
|
145 |
3:59.58 |
+53.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.27 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.3.2023 11.32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, N, T12 200m sekauinti Naiset - Final |
|
|
Sponsor: |
MuoviTech Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
577 |
2:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.60 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilli Kulpakko |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
|
575 |
2:31.59 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.23 |
(-8.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.85 |
553 |
2:33.65 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.68 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.69 |
512 |
2:37.62 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.49 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simining |
+0.72 |
498 |
2:39.10 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.37 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
493 |
2:39.55 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.04 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
475 |
2:41.63 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.99 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simining |
+0.69 |
474 |
2:41.65 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.76 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simining |
+0.76 |
466 |
2:42.56 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.58 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.76 |
464 |
2:42.90 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.00 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.84 |
458 |
2:43.61 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.04 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simining |
+0.71 |
449 |
2:44.68 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.72 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simining |
+0.77 |
438 |
2:46.02 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.26 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
400 |
2:51.17 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.59 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.73 |
387 |
2:53.05 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.72 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilla Pajula |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.71 |
351 |
2:58.75 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.87 |
(+5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.77 |
345 |
2:59.79 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.19 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.71 |
334 |
3:01.74 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.61 |
(-13.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nea Niemi |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simining |
+0.65 |
302 |
3:07.85 |
+36.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.94 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
291 |
3:10.28 |
+38.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.06 |
(+10.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.69 |
291 |
3:10.30 |
+38.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.46 |
(+7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.90 |
225 |
3:27.33 |
+55.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.75 |
(+7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
223 |
3:27.69 |
+56.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.52 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.92 |
180 |
3:43.36 |
+1:11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.81 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Armanto |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Renja Koskela |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.3.2023 11.32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-18 11.33.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
|