2024-07-16   15:08:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for HCA Swim cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1 - fredag aften

Document
Resultater
HCA Cup 2023
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør Swim Team Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 1, 400m Frisvømning Damer (åjs) 13-14 år - Finale
HCA reko 4:24.60 Laura Glerup Jensen 1998 H2Odense (DK) Odense (DK) 03-06-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub +0.78 533 4:51.39
Entry time: 4:51.56 (-0.17)
50m: 32.04
100m: 1:08.01
(35.97)
150m: 1:45.92
(37.91)
200m: 2:24.41
(38.49)
250m: 3:02.42
(38.01)
300m: 3:39.65
(37.23)
350m: 4:16.33
(36.68)
400m: 4:51.39
(35.06)
2 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. +0.83 529 4:52.21 +0.82
Entry time: 4:56.45 (-4.24)
50m: 32.17
100m: 1:08.15
(35.98)
150m: 1:45.43
(37.28)
200m: 2:23.48
(38.05)
250m: 3:01.23
(37.75)
300m: 3:38.98
(37.75)
350m: 4:16.22
(37.24)
400m: 4:52.21
(35.99)
3 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve +0.73 473 5:03.36 +11.97
Entry time: 5:13.92 (-10.56)
50m: 33.70
100m: 1:11.73
(38.03)
150m: 1:50.59
(38.86)
200m: 2:29.31
(38.72)
250m: 3:07.66
(38.35)
300m: 3:46.75
(39.09)
350m: 4:25.70
(38.95)
400m: 5:03.36
(37.66)
4 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense +0.73 464 5:05.35 +13.96
Entry time: 5:12.75 (-7.40)
50m: 33.64
100m: 1:10.53
(36.89)
150m: 1:49.62
(39.09)
200m: 2:28.88
(39.26)
250m: 3:08.63
(39.75)
300m: 3:48.05
(39.42)
350m: 4:28.15
(40.10)
400m: 5:05.35
(37.20)
5 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.78 391 5:23.18 +31.79
Entry time: 5:08.75 (+14.43)
50m: 33.39
100m: 1:11.97
(38.58)
150m: 1:51.86
(39.89)
200m: 2:33.95
(42.09)
250m: 3:15.96
(42.01)
300m: 3:59.53
(43.57)
350m: 4:41.65
(42.12)
400m: 5:23.18
(41.53)
6 Ester Ganci Frederiksen 2009 Næstved Svømmeklub +0.73 361 5:31.90 +40.51
Entry time: 5:25.50 (+6.40)
50m: 36.26
100m: 1:17.73
(41.47)
150m: 1:59.61
(41.88)
200m: 2:42.56
(42.95)
250m: 3:25.09
(42.53)
300m: 4:08.22
(43.13)
350m: 4:50.72
(42.50)
400m: 5:31.90
(41.18)
7 Nanna Bøchman Pheiffer 2009 Næstved Svømmeklub +0.91 330 5:41.92 +50.53
50m: 36.68
100m: 1:19.76
(43.08)
150m: 2:03.70
(43.94)
200m: 2:47.97
(44.27)
250m: 3:32.48
(44.51)
300m: 4:16.61
(44.13)
350m: 5:00.99
(44.38)
400m: 5:41.92
(40.93)
8 Philippa Eriksen 2010 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.71 266 6:07.57 +1:16.18
50m: 39.61
100m: 1:25.03
(45.42)
150m: 2:12.03
(47.00)
200m: 2:59.92
(47.89)
250m: 3:48.14
(48.22)
300m: 4:36.41
(48.27)
350m: 5:24.11
(47.70)
400m: 6:07.57
(43.46)
9 Line Silleborg 2010 Næstved Svømmeklub +0.77 260 6:10.04 +1:18.65
50m: 40.25
100m: 1:25.97
(45.72)
150m: 2:13.09
(47.12)
200m: 3:01.74
(48.65)
250m: 3:49.13
(47.39)
300m: 4:37.42
(48.29)
350m: 5:24.90
(47.48)
400m: 6:10.04
(45.14)
Løb officielt kl.: 26-05-2023 17:30:00
Løb 1, 400m Frisvømning Damer (åjs) 15-17 år - Finale
HCA reko 4:24.60 Laura Glerup Jensen 1998 H2Odense (DK) Odense (DK) 03-06-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silje Rud Pedersen 2007 Næstved Svømmeklub +0.74 458 5:06.50
Entry time: 5:11.27 (-4.77)
50m: 32.72
100m: 1:10.64
(37.92)
150m: 1:49.15
(38.51)
200m: 2:29.44
(40.29)
250m: 3:08.70
(39.26)
300m: 3:48.66
(39.96)
350m: 4:28.06
(39.40)
400m: 5:06.50
(38.44)
2 Anna Vaupell 2008 Haderslev Svømme Klub +0.76 412 5:17.57 +11.07
Entry time: 5:09.34 (+8.23)
50m: 34.03
100m: 1:11.83
(37.80)
150m: 1:51.35
(39.52)
200m: 2:31.38
(40.03)
250m: 3:12.72
(41.34)
300m: 3:53.93
(41.21)
350m: 4:37.34
(43.41)
400m: 5:17.57
(40.23)
3 Kristine Hansen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.72 411 5:17.89 +11.39
Entry time: 5:25.33 (-7.44)
50m: 35.71
100m: 1:15.01
(39.30)
150m: 1:55.24
(40.23)
200m: 2:35.80
(40.56)
250m: 3:17.13
(41.33)
300m: 3:58.19
(41.06)
350m: 4:39.05
(40.86)
400m: 5:17.89
(38.84)
4 Ida Bahnsen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.92 346 5:36.44 +29.94
Entry time: 5:36.10 (+0.34)
50m: 37.45
100m: 1:18.73
(41.28)
150m: 2:01.34
(42.61)
200m: 2:43.76
(42.42)
250m: 3:27.17
(43.41)
300m: 4:10.43
(43.26)
350m: 4:53.97
(43.54)
400m: 5:36.44
(42.47)
5 Victoria Friis Petersen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.95 329 5:42.23 +35.73
Entry time: 6:22.01 (-39.78)
50m: 39.28
100m: 1:23.01
(43.73)
150m: 2:07.23
(44.22)
200m: 2:52.15
(44.92)
250m: 3:35.82
(43.67)
300m: 4:19.70
(43.88)
350m: 5:02.82
(43.12)
400m: 5:42.23
(39.41)
6 Lærke Henning 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.73 284 5:59.50 +53.00
50m: 38.54
100m: 1:22.92
(44.38)
150m: 2:08.68
(45.76)
200m: 2:55.08
(46.40)
250m: 3:42.28
(47.20)
300m: 4:30.35
(48.07)
350m: 5:17.11
(46.76)
400m: 5:59.50
(42.39)
Løb officielt kl.: 26-05-2023 17:30:00
Løb 1, 400m Frisvømning Damer (åjs) 18 og ældre - Finale
HCA reko 4:24.60 Laura Glerup Jensen 1998 H2Odense (DK) Odense (DK) 03-06-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Holm Sørensen 2005 Næstved Svømmeklub +0.77 447 5:09.11
Entry time: 5:01.86 (+7.25)
50m: 33.65
100m: 1:10.99
(37.34)
150m: 1:50.24
(39.25)
200m: 2:30.02
(39.78)
250m: 3:10.56
(40.54)
300m: 3:50.79
(40.23)
350m: 4:31.01
(40.22)
400m: 5:09.11
(38.10)
2 Sofie Holm Rasmussen 2004 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.74 277 6:02.62 +53.51
Entry time: 6:00.10 (+2.52)
50m: 38.53
100m: 1:24.04
(45.51)
150m: 2:10.39
(46.35)
200m: 2:57.55
(47.16)
250m: 3:44.61
(47.06)
300m: 4:31.76
(47.15)
350m: 5:18.35
(46.59)
400m: 6:02.62
(44.27)
3 Ea Rosenkjær Bjørnholt 2001 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.82 145 7:29.68 +2:20.57
Entry time: 6:32.84 (+56.84)
50m: 45.20
100m: 1:40.17
(54.97)
150m: 2:36.58
(56.41)
200m: 3:36.04
(59.46)
250m: 4:35.62
(59.58)
300m: 5:36.13
(1:00.51)
350m: 6:33.29
(57.16)
400m: 7:29.68
(56.39)
Løb officielt kl.: 26-05-2023 17:30:00
26-05-2023 17:31.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: H2Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner