2024-07-15   13:12:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för HCA Swim cup 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Afsnit 1 - fredag aften

Document
Resultater
HCA Cup 2023
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør Swim Team Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer (b) - Indledende
HCA reko 28.77 Lasse Pittioni 1995 Gladsaxe (DK) Odense (DK) 30-05-2014
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Klinge Vølund Tømmerho 2010 GTI - Greve +0.78 268 40.20 Q
Entry time: 39.89 (+0.31)
2 Hans Jakob Søltoft Jensen 2010 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.79 267 40.25 +0.05 Q
Entry time: 42.01 (-1.76)
3 Jonathan R. S. Pedersen 2011 Swim Team Odense +0.75 258 40.75 +0.55 Q
Entry time: 41.23 (-0.48)
4 Phillip Thomsen 2010 Haderslev Svømme Klub +0.79 242 41.63 +1.43 Q
Entry time: 41.73 (-0.10)
5 Hubert Nissen 2011 Næstved Svømmeklub +0.81 219 43.03 +2.83 Q
Entry time: 41.77 (+1.26)
6 Benjamin Völkner 2010 GTI - Tune I.F. +0.71 213 43.45 +3.25 Q
Entry time: 46.62 (-3.17)
7 Carl Trebbien 2011 Swim Team Odense +0.68 212 43.50 +3.30 Q
Entry time: 42.61 (+0.89)
8 Louis Stæhr Bentsen 2010 Swim Team Odense +0.84 209 43.71 +3.51 Q
Entry time: 42.03 (+1.68)
9 Vitus Stæhr Bentsen 2012 Swim Team Odense +0.76 195 44.71 +4.51
Entry time: 44.63 (+0.08)
10 Alfred Sørensen Stage 2010 GTI - Greve +0.85 183 45.69 +5.49
Entry time: 46.39 (-0.70)
11 Valdemar Pii Walther 2010 Swim Team Odense 165 47.30 +7.10
Entry time: 47.82 (-0.52)
12 Magnus Ørum Bodal 2010 GTI - Greve +0.76 151 48.65 +8.45
Entry time: 47.99 (+0.66)
13 Aksel Dreyer Bøttiger 2011 Swim Team Odense +0.69 149 48.93 +8.73
Entry time: 47.33 (+1.60)
14 Nikolas Milani 2011 GTI - Tune I.F. +0.67 143 49.62 +9.42
Entry time: 50.89 (-1.27)
15 Magnus Nordal Rask 2010 GTI - Tune I.F. +0.79 139 50.06 +9.86
Entry time: 50.69 (-0.63)
16 Jeppe Jensen 2010 GTI - Greve +0.75 138 50.21 +10.01
Entry time: 55.60 (-5.39)
17 Milas Nielsen 2012 Næstved Svømmeklub +0.83 133 50.72 +10.52
Entry time: 53.30 (-2.58)
18 Adam Abou Lebde 2012 Swim Team Odense 131 51.04 +10.84
Entry time: 58.54 (-7.50)
19 Marcus Sødahl-Borresø 2010 GTI - Greve +0.85 131 51.09 +10.89
Entry time: 52.24 (-1.15)
20 Storm Jul From 2011 GTI - Tune I.F. +0.89 127 51.58 +11.38
Entry time: 52.28 (-0.70)
21 Kai Zhang 2011 GTI - Greve +0.81 112 53.69 +13.49
Entry time: 55.31 (-1.62)
22 Milad Fahim 2011 Swim Team Odense +0.73 112 53.74 +13.54
Entry time: 54.24 (-0.50)
23 Jeppe Bøchmann Pheiffer 2012 Næstved Svømmeklub +0.78 111 53.91 +13.71
Entry time: 58.57 (-4.66)
24 Emil Langvad 2011 GTI - Ishøj +0.81 94 56.94 +16.74
Entry time: 54.72 (+2.22)
25 Liam Lorentzen 2012 GTI - Tune I.F. +0.82 84 59.08 +18.88
26 Holger Vinden Understup 2011 Swim Team Odense +0.67 80 59.99 +19.79
Entry time: 1:03.71 (-3.72)
27 Jan Weiss 2011 GTI - Ishøj +0.78 77 1:00.78 +20.58
Entry time: 1:09.30 (-8.52)
28 Asger Elsborg 2011 GTI - Ishøj +0.67 77 1:00.81 +20.61
Entry time: 1:02.90 (-2.09)
29 Mirxan Kirkan 2011 GTI - Ishøj +0.88 68 1:03.46 +23.26
Entry time: 1:05.84 (-2.38)
30 Leonardo Nedergaard Nielsen 2011 GTI - Greve +0.90 67 1:03.70 +23.50
Entry time: 58.81 (+4.89)
31 Calvin Madsen 2012 GTI - Tune I.F. +0.79 65 1:04.34 +24.14
- Malte Sylvest Andersen 2011 Næstved Svømmeklub +0.74 DSQ
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark
- Malte Skab 2012 Næstved Svømmeklub +0.66 DSQ
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket
- Louie Dreyer Bøttiger 2014 Swim Team Odense DNS
Løb officielt kl.: 26-05-2023 19:41:23
26-05-2023 19:41.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: H2Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner