2024-07-17   22:32:05
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for HCA Swim cup 2023

Below are all results from the competition shown by session.

Afsnit 1 - fredag aften

Document
Resultater
HCA Cup 2023
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør Swim Team Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 25, 50m Frisvømning Damer (js) - Indledende
HCA reko 25.68 Jeanette Ottesen 1987 Kvik Kastrup (DK) Odense (DK) 24-05-2008
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bianca Andreea Costea 2005 GTI - Greve +0.78 700 26.65 QA
Entry time: 25.34 (+1.31)
2 Julie Krøyer Svendsen 2002 GTI - Ishøj +0.70 684 26.86 +0.21 DI
Entry time: 25.56 (+1.30)
3 Ida Nørregaard Jensen 2007 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.68 588 28.24 +1.59 QA
Entry time: 28.56 (-0.32)
4 Mejse Vinther-Okholm 2006 Swim Team Odense +0.77 588 28.25 +1.60 DI
Entry time: 27.48 (+0.77)
5 Marie-Louise Stentved 2000 Swim Team Odense +0.76 577 28.43 +1.78 DI
Entry time: 27.49 (+0.94)
6 Anne Bruun-Petersen 2007 Tommerup Svømme Klub +0.79 575 28.45 +1.80 QA
Entry time: 28.27 (+0.18)
7 Karoline R. Frederiksen 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.76 566 28.60 +1.95 QA
Entry time: 28.61 (-0.01)
8 Frederikke Bjerregaard Hansen 2005 Næstved Svømmeklub +0.69 565 28.63 +1.98 QA
Entry time: 28.85 (-0.22)
9 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. +0.81 563 28.66 +2.01 QA
Entry time: 29.24 (-0.58)
10 Sophie E. Modeweg-Hansen 1997 Swim Team Odense +0.74 562 28.68 +2.03 QA
Entry time: 28.21 (+0.47)
11 Mathilde Hvidberg 2007 Swim Team Odense +0.67 559 28.73 +2.08 DI
Entry time: 27.84 (+0.89)
12 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. +0.83 529 29.25 +2.60 QA
Entry time: 29.46 (-0.21)
13 Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim +0.70 526 29.31 +2.66 QB
Entry time: 28.36 (+0.95)
14 Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim +0.76 523 29.37 +2.72 QB
Entry time: 28.83 (+0.54)
15 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.74 517 29.48 +2.83 QB
Entry time: 29.57 (-0.09)
16 Merle Blomberg Jensen 2008 Næstved Svømmeklub +0.70 514 29.54 +2.89 QB
Entry time: 29.97 (-0.43)
17 Emma Nygaard 2005 Swim Team Odense +0.79 505 29.71 +3.06 DI
Entry time: 29.68 (+0.03)
=18 Olivia Hemmeløff 2006 Swim Team Odense +0.76 502 29.77 +3.12 QB
Entry time: 28.87 (+0.90)
=18 Silje Rud Pedersen 2007 Næstved Svømmeklub +0.80 502 29.77 +3.12 QB
Entry time: 29.87 (-0.10)
20 Tilda Hilbert 2004 Föreningen Varbergs Sim +0.78 499 29.83 +3.18 DI
Entry time: 29.19 (+0.64)
21 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense +0.78 494 29.94 +3.29 QB
Entry time: 29.01 (+0.93)
22 Josefine Krumbak 2004 Næstved Svømmeklub +0.74 483 30.16 +3.51 QB
Entry time: 30.03 (+0.13)
23 Kristine Hansen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.62 475 30.32 +3.67
Entry time: 31.57 (-1.25)
24 Johanne Schmidt Jensen 2007 Aarhus Idrætsforening af 1900 +0.83 459 30.68 +4.03
Entry time: 29.56 (+1.12)
25 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense +0.77 456 30.75 +4.10
Entry time: 30.90 (-0.15)
26 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.85 434 31.25 +4.60
Entry time: 31.13 (+0.12)
27 Sara Rygaard Kaiser 2007 Næstved Svømmeklub +0.73 430 31.35 +4.70
Entry time: 30.73 (+0.62)
28 Anna Vaupell 2008 Haderslev Svømme Klub +0.84 414 31.75 +5.10
Entry time: 31.64 (+0.11)
29 Nikoline Thygesen 2005 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.78 405 31.99 +5.34
Entry time: 31.13 (+0.86)
30 Lærke Henning 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.75 387 32.47 +5.82
Entry time: 32.98 (-0.51)
31 Signe Hestbech 2008 Haderslev Svømme Klub +0.83 369 32.98 +6.33
Entry time: 33.33 (-0.35)
32 Naya Blyn 2004 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.78 341 33.85 +7.20
Entry time: 32.49 (+1.36)
33 Naja Terkelsen 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.81 317 34.68 +8.03
Entry time: 36.33 (-1.65)
34 Ea Rosenkjær Bjørnholt 2001 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.71 227 38.77 +12.12
Entry time: 36.62 (+2.15)
Løb officielt kl.: 26-05-2023 20:10:24
28-05-2023 11:15.27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: H2Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner