2024-07-17   21:38:13
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for HCA Swim cup 2023

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Afsnit 1 - fredag aften

Document
Resultater
HCA Cup 2023
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør Swim Team Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer (js) - Indledende
HCA reko 23.15 Frederik Møller 2002 GTI - Tune I.F. (DEN) Odense (DEN) 26-05-2023
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Møller 2002 GTI - Tune I.F. +0.62 736 23.15 QA HCA rekord
Entry time: 22.57 (+0.58)
2 Jonatan Carlsson 2001 Föreningen Varbergs Sim +0.83 626 24.44 +1.29 QA
Entry time: 24.45 (-0.01)
3 Christian Landtved 2004 Swim Team Odense +0.68 623 24.47 +1.32 DI
Entry time: 23.96 (+0.51)
4 Magnus Løhr 2001 Næstved Svømmeklub +0.73 595 24.86 +1.71 QA
Entry time: 24.38 (+0.48)
5 Arvid Kvorning 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.58 566 25.27 +2.12 QA
Entry time: 25.24 (+0.03)
6 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 +0.62 563 25.32 +2.17 QA
Entry time: 25.00 (+0.32)
7 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub +0.67 558 25.39 +2.24 DI
Entry time: 23.98 (+1.41)
8 Marius Hedvang Segato 2007 GTI - Tune I.F. +0.76 555 25.43 +2.28 QA
Entry time: 25.81 (-0.38)
9 Nicolai Østergaard Hansen 2007 GTI - Greve +0.73 551 25.50 +2.35 QA
Entry time: 27.13 (-1.63)
10 Johan Siksne Kaalund 2002 Swim Team Odense +0.69 548 25.54 +2.39 QA
Entry time: 24.87 (+0.67)
=11 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. +0.75 547 25.56 +2.41 QB
Entry time: 26.23 (-0.67)
=11 Petar Trkulja 2006 Næstved Svømmeklub +0.66 547 25.56 +2.41 QB
Entry time: 26.20 (-0.64)
13 Daniel Bastholm 2005 GTI - Greve +0.62 546 25.58 +2.43 QB
Entry time: 25.05 (+0.53)
14 Magnus Ulrik Larsen 2005 GTI - Tune I.F. +0.66 530 25.83 +2.68 QB
Entry time: 26.23 (-0.40)
15 Malte Almqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim +0.69 528 25.87 +2.72 QB
Entry time: 25.76 (+0.11)
16 Christoffer R.S. Pedersen 2004 Swim Team Odense +0.65 527 25.88 +2.73 QB
Entry time: 25.56 (+0.32)
17 Thomas Emil Højrup 2007 Aarhus Idrætsforening af 1900 +0.70 526 25.90 +2.75 QB
Entry time: 25.98 (-0.08)
18 Frederik William Holm 2007 GTI - Ishøj +0.68 493 26.46 +3.31 QB
Entry time: 26.74 (-0.28)
=19 Viktor Eibye 2001 Swim Team Odense +0.65 490 26.52 +3.37
Entry time: 26.00 (+0.52)
=19 Emil Lejbølle 2007 Næstved Svømmeklub +0.70 490 26.52 +3.37
Entry time: 26.96 (-0.44)
21 Måns Bengtsson 2006 Föreningen Varbergs Sim +0.73 478 26.74 +3.59
Entry time: 26.22 (+0.52)
22 Kristian Bøllingtoft 2006 Aarhus Idrætsforening af 1900 +0.72 471 26.87 +3.72
Entry time: 27.47 (-0.60)
23 Mathias Korsman Ankersen 2004 Næstved Svømmeklub +0.62 463 27.02 +3.87
Entry time: 26.55 (+0.47)
24 Ludvig L. Møller 2006 Swim Team Odense +0.71 457 27.14 +3.99
Entry time: 26.74 (+0.40)
25 Besian Selaci 2007 Swim Team Odense +0.68 448 27.31 +4.16
Entry time: 27.83 (-0.52)
26 Ebbe Sebastian Sparrewath 2005 Aarhus Idrætsforening af 1900 +0.70 447 27.34 +4.19
Entry time: 27.22 (+0.12)
27 Oliver Londero 2004 Aarhus Idrætsforening af 1900 +0.78 434 27.60 +4.45
Entry time: 27.23 (+0.37)
28 Gustav Jørgensen 2004 Tommerup Svømme Klub +0.71 425 27.81 +4.66
Entry time: 27.69 (+0.12)
29 Anders Beier 2007 Swim Team Odense +0.67 423 27.84 +4.69
Entry time: 29.47 (-1.63)
30 Per Lucas Odrich 2006 Aarhus Idrætsforening af 1900 +0.67 398 28.42 +5.27
Entry time: 27.72 (+0.70)
31 Phillip Gram 2006 Swim Team Odense +0.77 393 28.53 +5.38
Entry time: 29.83 (-1.30)
32 Martin Kjeldsen 2007 Swim Team Odense +0.74 384 28.75 +5.60
Entry time: 29.44 (-0.69)
33 Benjamin Jultved 2007 Tommerup Svømme Klub +0.83 366 29.22 +6.07
Entry time: 29.65 (-0.43)
34 Lau Lamberg 2007 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.77 314 30.75 +7.60
Entry time: 30.52 (+0.23)
- Jonas Mathiasen 2006 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-05-2023 20:15:51
27-05-2023 20:26.12 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: H2Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner