Resultat för HCA Swim cup 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Afsnit 1 - fredag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer (js) - Indledende |
|
|
HCA reko |
27.25 |
|
|
Emilie Beckmann |
1997 |
Tune I.F. (DK) |
Odense (DK) |
01-06-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
706 |
27.43 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
588 |
29.16 |
+1.73 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
567 |
29.51 |
+2.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.63 |
561 |
29.61 |
+2.18 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
547 |
29.86 |
+2.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
543 |
29.93 |
+2.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Frederikke Bjerregaard Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
517 |
30.43 |
+3.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Emma Johansson |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.70 |
517 |
30.43 |
+3.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Almqvist |
2002 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.75 |
506 |
30.65 |
+3.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
503 |
30.70 |
+3.27 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.76 |
503 |
30.71 |
+3.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikki Berggren |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.82 |
486 |
31.07 |
+3.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
480 |
31.19 |
+3.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
462 |
31.60 |
+4.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
+0.73 |
455 |
31.75 |
+4.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
446 |
31.97 |
+4.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
443 |
32.04 |
+4.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.79 |
410 |
32.88 |
+5.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.69 |
407 |
32.94 |
+5.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
402 |
33.10 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
395 |
33.27 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.86 |
394 |
33.30 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
340 |
35.00 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.79 |
299 |
36.52 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.91 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Naja Terkelsen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.83 |
201 |
41.64 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.76 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Ganci Frederiksen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:19:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-05-2023 08:03.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|