2024-07-13   23:35:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for HCA Swim cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1 - fredag aften

Document
Resultater
HCA Cup 2023
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør Swim Team Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 8, 50m Butterfly Herrer (js) - Indledende
HCA reko 24.50 Jakob Juul 2000 Vejle Svømmeklub (DK) Odense (DK) 24-05-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonatan Carlsson 2001 Föreningen Varbergs Sim +0.78 670 25.45 QA
Entry time: 25.21 (+0.24)
2 Christian Landtved 2004 Swim Team Odense +0.71 623 26.07 +0.62 DI
Entry time: 26.10 (-0.03)
3 Arvid Kvorning 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.71 605 26.32 +0.87 QA
Entry time: 25.78 (+0.54)
4 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 +0.63 594 26.49 +1.04 QA
Entry time: 26.36 (+0.13)
5 Matthias Hansen 2001 Næstved Svømmeklub +0.66 584 26.63 +1.18 DI
Entry time: 25.97 (+0.66)
6 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub +0.68 584 26.64 +1.19 DI
Entry time: 25.69 (+0.95)
7 Villads Brasch Jensen 2004 GTI - Greve +0.71 561 27.00 +1.55 QA
Entry time: 26.83 (+0.17)
8 Jonas Hansen 2001 Næstved Svømmeklub +0.69 546 27.24 +1.79 DI
Entry time: 26.42 (+0.82)
9 Marius Hedvang Segato 2007 GTI - Tune I.F. +0.79 541 27.32 +1.87 QA
Entry time: 27.72 (-0.40)
10 Christoffer R.S. Pedersen 2004 Swim Team Odense +0.68 539 27.36 +1.91 QA
Entry time: 26.50 (+0.86)
11 Malte Almqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim +0.66 528 27.55 +2.10 QA
Entry time: 27.03 (+0.52)
12 Ludvig L. Møller 2006 Swim Team Odense +0.69 527 27.57 +2.12 QA
Entry time: 27.45 (+0.12)
13 Ebbe Sebastian Sparrewath 2005 Aarhus Idrætsforening af 1900 +0.71 479 28.45 +3.00 DI
Entry time: 28.68 (-0.23)
14 Mathias Korsman Ankersen 2004 Næstved Svømmeklub +0.64 466 28.72 +3.27 QB
Entry time: 28.55 (+0.17)
15 Per Lucas Odrich 2006 Aarhus Idrætsforening af 1900 +0.69 452 29.00 +3.55 DI
Entry time: 29.27 (-0.27)
16 Gustav Jørgensen 2004 Tommerup Svømme Klub +0.69 446 29.13 +3.68 DI
Entry time: 28.87 (+0.26)
17 Emil Lejbølle 2007 Næstved Svømmeklub +0.74 433 29.42 +3.97 QB
Entry time: 29.81 (-0.39)
18 Thomas Emil Højrup 2007 Aarhus Idrætsforening af 1900 +0.66 418 29.77 +4.32 QB
Entry time: 29.54 (+0.23)
19 Andreas Bahnsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.72 399 30.23 +4.78 QB
Entry time: 28.52 (+1.71)
20 Besian Selaci 2007 Swim Team Odense +0.76 393 30.38 +4.93 QB
Entry time: 31.05 (-0.67)
21 Martin Kjeldsen 2007 Swim Team Odense +0.73 390 30.47 +5.02 QB
Entry time: 31.44 (-0.97)
22 Phillip Gram 2006 Swim Team Odense +0.77 386 30.56 +5.11 QB
Entry time: 31.60 (-1.04)
23 Anders Beier 2007 Swim Team Odense +0.67 365 31.15 +5.70 QB
Entry time: 32.02 (-0.87)
24 Laurits Holm 2006 Haderslev Svømme Klub +0.74 305 33.07 +7.62
Entry time: 31.74 (+1.33)
25 Benjamin Jultved 2007 Tommerup Svømme Klub +0.72 304 33.12 +7.67
Entry time: 33.64 (-0.52)
- Jonas Mathiasen 2006 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-05-2023 19:09:54
28-05-2023 11:03.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: H2Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner