2024-07-24   23:47:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for HCA Swim cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 2 - lørdag morgen

Document
Resultater
HCA Cup 2023
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør Swim Team Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 45, 200m Brystsvømning Damer (js) - Indledende
HCA reko 2:32.84 Anna Wermuth 1996 Hovedstadens Svømmekl Odense (DK) 02-06-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim +0.77 619 2:42.98 QA
Entry time: 2:39.14 (+3.84)
50m: 37.08
100m: 1:18.52
(41.44)
150m: 2:00.25
(41.73)
200m: 2:42.98
(42.73)
2 Olivia Hemmeløff 2006 Swim Team Odense +0.71 611 2:43.74 +0.76 QA
Entry time: 2:34.76 (+8.98)
50m: 37.75
100m: 1:19.31
(41.56)
150m: 2:01.83
(42.52)
200m: 2:43.74
(41.91)
3 Frederikke Bjerregaard Hansen 2005 Næstved Svømmeklub +0.77 552 2:49.29 +6.31 QA
Entry time: 2:42.54 (+6.75)
50m: 37.96
100m: 1:21.87
(43.91)
150m: 2:04.81
(42.94)
200m: 2:49.29
(44.48)
4 Elisabeth Augusta Englev 2006 GTI - Greve +0.72 500 2:55.02 +12.04 QA
Entry time: 2:53.17 (+1.85)
50m: 39.06
100m: 1:22.49
(43.43)
150m: 2:08.40
(45.91)
200m: 2:55.02
(46.62)
5 Silje Lunderskov 2007 Haderslev Svømme Klub +0.75 420 3:05.47 +22.49 QA
Entry time: 2:58.23 (+7.24)
50m: 44.08
100m: 1:31.16
(47.08)
150m: 2:18.93
(47.77)
200m: 3:05.47
(46.54)
6 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense +0.76 380 3:11.74 +28.76 QA
Entry time: 3:00.88 (+10.86)
50m: 43.18
100m: 1:32.04
(48.86)
150m: 2:21.94
(49.90)
200m: 3:11.74
(49.80)
7 Sara Rygaard Kaiser 2007 Næstved Svømmeklub +0.74 364 3:14.44 +31.46 QA
Entry time: 3:06.72 (+7.72)
50m: 43.69
100m: 1:34.42
(50.73)
150m: 2:24.12
(49.70)
200m: 3:14.44
(50.32)
8 Mie Korsman Ankersen 2006 Næstved Svømmeklub +0.69 358 3:15.59 +32.61 DI
Entry time: 3:10.38 (+5.21)
50m: 43.77
100m: 1:34.30
(50.53)
150m: 2:26.61
(52.31)
200m: 3:15.59
(48.98)
9 Silje Rud Pedersen 2007 Næstved Svømmeklub +0.75 352 3:16.72 +33.74 QA
Entry time: 3:12.67 (+4.05)
50m: 44.00
100m: 1:33.77
(49.77)
150m: 2:25.21
(51.44)
200m: 3:16.72
(51.51)
10 Ida Bahnsen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.91 305 3:26.31 +43.33 QB
Entry time: 3:28.35 (-2.04)
50m: 45.56
100m: 1:39.75
(54.19)
150m: 2:33.28
(53.53)
200m: 3:26.31
(53.03)
11 Victoria Friis Petersen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.96 293 3:29.11 +46.13 QB
Entry time: 3:44.98 (-15.87)
50m: 48.99
100m: 1:44.31
(55.32)
150m: 2:36.45
(52.14)
200m: 3:29.11
(52.66)
12 Kristine Hansen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.72 286 3:30.89 +47.91 QB
Entry time: 3:28.94 (+1.95)
50m: 48.39
100m: 1:41.74
(53.35)
150m: 2:37.00
(55.26)
200m: 3:30.89
(53.89)
13 Signe Hestbech 2008 Haderslev Svømme Klub +0.91 260 3:37.68 +54.70 QB
Entry time: 3:39.60 (-1.92)
50m: 48.86
100m: 1:43.86
(55.00)
150m: 2:40.94
(57.08)
200m: 3:37.68
(56.74)
14 Naya Blyn 2004 Munkebo Svømme- og kondiklu +0.78 249 3:40.68 +57.70 DI
Entry time: 3:19.11 (+21.57)
50m: 48.33
100m: 1:44.22
(55.89)
150m: 2:40.93
(56.71)
200m: 3:40.68
(59.75)
15 Julie Holm Sørensen 2008 Næstved Svømmeklub +0.84 213 3:52.53 +1:09.55 DI
Entry time: 3:50.00 (+2.53)
50m: 49.59
100m: 1:50.05
(1:00.46)
150m: 2:50.22
(1:00.17)
200m: 3:52.53
(1:02.31)
- Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim DNS
Løb officielt kl.: 27-05-2023 10:36:44
27-05-2023 15:40.54 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: H2Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner