2024-07-12   15:20:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Copenhagen Swim Cup 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 1, 400m Medley Damer Gruppe 2 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 435 5:51.44
50m: 35.67
100m: 1:18.77
(43.10)
150m: 2:06.28
(47.51)
200m: 2:53.25
(46.97)
250m: 3:41.60
(48.35)
300m: 4:32.60
(51.00)
350m: 5:12.70
(40.10)
400m: 5:51.44
(38.74)
2 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub 349 6:18.28 +26.84
50m: 36.14
100m: 1:21.75
(45.61)
150m: 2:10.03
(48.28)
200m: 2:54.92
(44.89)
250m: 3:51.37
(56.45)
300m: 4:49.86
(58.49)
350m: 5:34.13
(44.27)
400m: 6:18.28
(44.15)
Løb officielt kl.: 26-05-2023 16:51:05
Løb 1, 400m Medley Damer Gruppe 1 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub 550 5:25.04
50m: 33.40
100m: 1:14.85
(41.45)
150m: 1:59.73
(44.88)
200m: 2:43.37
(43.64)
250m: 3:26.89
(43.52)
300m: 4:11.65
(44.76)
350m: 4:49.52
(37.87)
400m: 5:25.04
(35.52)
Løb officielt kl.: 26-05-2023 16:51:05
26-05-2023 16:51.09 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Uofficielt resultat
Efter 1 af 1 heat
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 2, 400m Medley Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød +0.75 501 5:06.95
50m: 32.02
100m: 1:10.53
(38.51)
150m: 1:49.47
(38.94)
200m: 2:28.53
(39.06)
250m: 3:12.99
(44.46)
300m: 3:58.01
(45.02)
350m: 4:32.90
(34.89)
400m: 5:06.95
(34.05)
2 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 432 5:22.38 +15.43
50m: 33.81
100m: 1:14.66
(40.85)
150m: 1:55.98
(41.32)
200m: 2:35.60
(39.62)
250m: 3:20.17
(44.57)
300m: 4:05.43
(45.26)
350m: 4:44.32
(38.89)
400m: 5:22.38
(38.06)
3 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød +0.53 420 5:25.53 +18.58
50m: 34.13
100m: 1:14.05
(39.92)
150m: 1:54.76
(40.71)
200m: 2:36.54
(41.78)
250m: 3:22.48
(45.94)
300m: 4:10.58
(48.10)
350m: 4:47.96
(37.38)
400m: 5:25.53
(37.57)
4 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød +0.62 388 5:34.25 +27.30
50m: 33.86
100m: 1:15.81
(41.95)
150m: 1:59.39
(43.58)
200m: 2:41.23
(41.84)
250m: 3:31.08
(49.85)
300m: 4:21.10
(50.02)
350m: 4:57.59
(36.49)
400m: 5:34.25
(36.66)
5 Carl Hertel 2009 Hovedstadens Svømmeklub 310 6:00.26 +53.31
50m: 36.25
100m: 1:20.80
(44.55)
150m: 2:06.62
(45.82)
200m: 2:51.73
(45.11)
250m: 3:44.05
(52.32)
300m: 4:37.15
(53.10)
350m: 5:19.04
(41.89)
400m: 6:00.26
(41.22)
26-05-2023 16:46.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 3, 50m Butterfly Damer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød +0.65 452 31.82 QC
2 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød +0.68 384 33.60 +1.78 QC
3 Ada Mortensen 2012 Sigma Swim Allerød +0.65 351 34.63 +2.81 QC
4 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 313 35.98 +4.16 QC
5 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.44 310 36.07 +4.25 QC
=6 Lara Viig Seitzberg 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.74 307 36.20 +4.38 DI
=6 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød +0.66 307 36.18 +4.36 QC
8 Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub +0.68 306 36.23 +4.41 QC
9 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.76 300 36.48 +4.66 QC
10 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød +0.75 287 37.02 +5.20
11 Filippa Transel 2011 Helsingør Svømmeklub 278 37.41 +5.59
12 Caroline M. Baustert 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 268 37.88 +6.06
13 Elsa Pettersson 2011 Simklubben Alingsås +0.82 237 39.44 +7.62
14 Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød +0.56 220 40.43 +8.61
15 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød +0.53 199 41.82 +10.00
16 Malia Hoffer 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 196 42.03 +10.21
17 Zoi Asholt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 193 42.26 +10.44
18 Ingrid Rytsel Diemer Fredslund 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.79 192 42.33 +10.51
19 Katixa Gudme 2011 Helsingør Svømmeklub 191 42.40 +10.58
20 Lilje Kodal 2012 Hovedstadens Svømmeklub 188 42.59 +10.77
21 Alina Pi Moldestad Knudsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.80 176 43.56 +11.74
22 Luce Astrid Gade 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.79 156 45.31 +13.49
23 Clara Eilersen 2011 Helsingør Svømmeklub 147 46.21 +14.39
24 Asta Holm 2012 Gladsaxe Svømmeklub +0.85 143 46.69 +14.87
25 Dagmar Legardh Lindblad 2011 Helsingør Svømmeklub +0.76 131 48.05 +16.23
26 Svea Peters 2012 Sigma Swim Birkerød 126 48.65 +16.83
27 Maiken Metine Nielsen 2012 Gladsaxe Svømmeklub 113 50.53 +18.71
28 Clara Duelund Højstrup 2012 Hovedstadens Svømmeklub 100 52.59 +20.77
29 Elly Elisabeth Toth Larsen 2012 Hovedstadens Svømmeklub 93 53.76 +21.94
30 Alexandria Wanjiru Njuguna 2012 YISCA +0.93 74 57.96 +26.14
31 Samara Ruto 2012 YISCA +0.74 55 1:04.10 +32.28
- Olivia Lutomska Byder 2011 Helsingør Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:03
Løb 3, 50m Butterfly Damer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Lukowski 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 559 29.64 QB
2 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød +0.72 502 30.73 +1.09 QB
3 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød +0.79 446 31.96 +2.32 QB
4 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød +0.67 415 32.73 +3.09 QB
5 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød +0.56 410 32.87 +3.23 QB
6 Mille Klæbel Blomsterberg 2010 Sigma Swim Birkerød +0.73 400 33.14 +3.50 QB
7 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.74 389 33.46 +3.82 QB
8 Ingrid Zeller 2010 Hovedstadens Svømmeklub 378 33.77 +4.13 QB
9 Maja Tojzan 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 375 33.85 +4.21
10 Elisabeth Thastum 2010 Hovedstadens Svømmeklub 374 33.90 +4.26
11 Naja Koch Heschel 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 366 34.15 +4.51
12 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 362 34.26 +4.62
13 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås 361 34.28 +4.64
14 Wilma Faber 2010 Helsingør Svømmeklub +0.60 346 34.77 +5.13
15 Lin Ritt Berthelsen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.79 325 35.50 +5.86
=16 Pia Lindberg 2010 Solrød Svømmeklub 306 36.25 +6.61
=16 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.69 306 36.24 +6.60
18 Elvira Graver Gottlieb 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.84 268 37.86 +8.22
19 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 260 38.23 +8.59
20 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød +0.73 251 38.71 +9.07
21 Alma Maarslet Rosenfalck 2010 Sigma Swim Birkerød +0.88 233 39.70 +10.06
22 Josefine Rodriguez Andersen 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.53 229 39.92 +10.28
23 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 191 42.41 +12.77
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:03
Løb 3, 50m Butterfly Damer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 558 29.67 QA
2 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås +0.73 417 32.68 +3.01 QA
3 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød +0.51 386 33.54 +3.87 QA
4 Luna Blanka A. Bløcher 2009 Hovedstadens Svømmeklub 321 35.65 +5.98 QA
5 Ella Trærup 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 316 35.84 +6.17 QA
6 Anna Eirfeldt 2009 Solrød Svømmeklub +0.71 259 38.32 +8.65 QA
7 Emma Mahs 2009 Solrød Svømmeklub +0.61 254 38.57 +8.90 QA
8 Josephine S. Christensen 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.78 224 40.21 +10.54 QA
- Andrea Lage 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 DSQ
SW 4.4 Tyvstart
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:03
26-05-2023 18:54.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 3, 50m Butterfly Damer Gruppe 3 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød +0.66 431 32.33
2 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød +0.74 370 34.01 +1.68
3 Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub 351 34.61 +2.28
4 Ada Mortensen 2012 Sigma Swim Allerød 349 34.69 +2.36
5 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.51 318 35.77 +3.44
6 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 309 36.11 +3.78
7 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 299 36.52 +4.19
8 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.74 296 36.64 +4.31
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:23:58
Løb 3, 50m Butterfly Damer Gruppe 2 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Lukowski 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 562 29.59
2 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 475 31.30 +1.71
3 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød +0.71 461 31.62 +2.03
4 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub 424 32.51 +2.92
5 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød +0.58 404 33.04 +3.45
6 Ingrid Zeller 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.79 388 33.47 +3.88
7 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød +0.68 378 33.77 +4.18
8 Mille Klæbel Blomsterberg 2010 Sigma Swim Birkerød 357 34.43 +4.84
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:23:58
Løb 3, 50m Butterfly Damer Gruppe 1 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 546 29.89
2 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås +0.77 404 33.03 +3.14
3 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød +0.55 403 33.07 +3.18
4 Luna Blanka A. Bløcher 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.58 317 35.82 +5.93
5 Ella Trærup 2009 Hovedstadens Svømmeklub 296 36.62 +6.73
6 Emma Mahs 2009 Solrød Svømmeklub +0.70 280 37.34 +7.45
7 Anna Eirfeldt 2009 Solrød Svømmeklub 274 37.61 +7.72
8 Josephine S. Christensen 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 251 38.72 +8.83
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:23:58
28-05-2023 16:25.16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød +0.68 403 30.14 QC
2 Mikas Van Deurs 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.56 377 30.82 +0.68 QC
3 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.31 340 31.89 +1.75 QC
4 Felix Cordova Schultz 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 288 33.70 +3.56 QC
5 Kalle Parker French 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 285 33.81 +3.67 QC
6 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 283 33.91 +3.77 QC
7 Leif Evald Larsen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 281 33.99 +3.85 QC
8 Mathias Bendtsen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.72 279 34.05 +3.91 QC
9 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød +0.61 237 35.97 +5.83
10 Johannes P. Bertelsen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 223 36.71 +6.57
11 Carl Kristian Juhl 2011 Sigma Swim Birkerød +0.45 222 36.73 +6.59
12 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød 211 37.39 +7.25
13 Jonathan A. R. Jensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.81 196 38.28 +8.14
14 Victor V. R. Ankerdal 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 172 39.98 +9.84
15 Immanuel Tuxen 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 171 40.12 +9.98
16 Wilmer Quaade 2011 Sigma Swim Birkerød +0.66 147 42.18 +12.04
17 Stanislaw Kowelczewski 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 143 42.49 +12.35
18 Victor Hougaard 2011 Sigma Swim Birkerød 89 49.72 +19.58
19 Simon Preuss Nielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.96 87 50.08 +19.94
- Victor Nielsen 2011 Solrød Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:10
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.70 509 27.88 QB
2 Eskild T. Hvilsom 2009 Helsingør Svømmeklub +0.60 390 30.47 +2.59 QB
3 Bertil West 2009 Helsingør Svømmeklub +0.67 355 31.43 +3.55 QB
4 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.59 327 32.31 +4.43 QB
5 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 305 33.07 +5.19 DI
6 Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 301 33.22 +5.34 QB
7 Emil Franck Kastrup 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 295 33.42 +5.54 QB
8 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød +0.61 292 33.53 +5.65 QB
9 Lauritz Klint Poulsen 2009 Helsingør Svømmeklub +0.59 265 34.65 +6.77 QB
10 Carl Hertel 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 258 34.97 +7.09
11 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås +0.63 248 35.42 +7.54
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:10
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bastian Zahle 2008 Helsingør Svømmeklub +0.70 541 27.33 QA
2 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.64 499 28.06 +0.73 QA
3 Rio Halawi 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 498 28.08 +0.75 DI
4 Tobias Sune Andersen 2008 Helsingør Svømmeklub +0.69 416 29.81 +2.48 QA
5 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås +0.70 383 30.64 +3.31 QA
6 Nicholas Filskov Olsen 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.46 375 30.88 +3.55 QA
7 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød +0.44 317 32.63 +5.30 QA
8 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 291 33.60 +6.27 QA
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:10
27-05-2023 09:44.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød +0.66 419 29.75
2 Mikas Van Deurs 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 379 30.75 +1.00
3 Leif Evald Larsen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 345 31.75 +2.00
4 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.65 321 32.52 +2.77
5 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 297 33.37 +3.62
6 Felix Cordova Schultz 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.44 289 33.65 +3.90
7 Kalle Parker French 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.44 281 34.00 +4.25
8 Mathias Bendtsen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.73 237 35.97 +6.22
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:33:49
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.68 507 27.92
2 Eskild T. Hvilsom 2009 Helsingør Svømmeklub +0.73 395 30.34 +2.42
3 Bertil West 2009 Helsingør Svømmeklub +0.65 361 31.27 +3.35
4 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.69 325 32.39 +4.47
5 Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.57 308 32.96 +5.04
6 Emil Franck Kastrup 2009 Hovedstadens Svømmeklub 298 33.31 +5.39
7 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 290 33.63 +5.71
8 Lauritz Klint Poulsen 2009 Helsingør Svømmeklub +0.58 258 34.94 +7.02
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:33:49
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bastian Zahle 2008 Helsingør Svømmeklub +0.67 533 27.45
2 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.65 498 28.08 +0.63
3 Tobias Sune Andersen 2008 Helsingør Svømmeklub +0.70 445 29.15 +1.70
4 Nicholas Filskov Olsen 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.50 366 31.11 +3.66
5 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås +0.71 365 31.15 +3.70
6 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød +0.36 313 32.79 +5.34
7 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 289 33.67 +6.22
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:33:49
28-05-2023 16:34.03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød +0.58 441 35.43 QC
2 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.55 397 36.69 +1.26 QC
3 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.74 336 38.78 +3.35 QC
4 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød +0.78 315 39.65 +4.22 QC
5 Kaya Kjær 2012 Sigma Swim Birkerød +0.57 312 39.74 +4.31 QC
6 Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub +0.87 302 40.18 +4.75 QC
7 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød +0.90 294 40.57 +5.14 QC
8 Maja Just Danielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.83 288 40.83 +5.40 QC
9 Martha Fløe Wonsild 2012 Helsingør Svømmeklub +0.64 266 41.91 +6.48
10 Astrid Schiermer Eriksen 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 263 42.11 +6.68
11 Salsabell Ava Banali 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.79 255 42.50 +7.07
12 Luna Faurskov 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.94 253 42.65 +7.22
13 Bellamy Lumen R. Holmberg 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.85 218 44.77 +9.34
14 Andreea-Theodora Teaca 2012 Helsingør Svømmeklub +0.75 216 44.93 +9.50
15 Ebba My Bigum Skov 2012 Helsingør Svømmeklub +0.82 212 45.21 +9.78
16 Clara Duelund Højstrup 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 208 45.48 +10.05
17 Frida Bjørk K. Hansen 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 196 46.43 +11.00
18 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød +0.76 191 46.77 +11.34
19 Aura Amalie Pamperin 2012 Helsingør Svømmeklub +0.74 190 46.85 +11.42
20 Agnes Skjoldborg Nicolaisen 2012 Sigma Swim Birkerød +0.67 186 47.26 +11.83
21 Elvira Hvingtoft Hansen 2012 Helsingør Svømmeklub +0.57 184 47.42 +11.99
22 Frieda Louise Epp 2012 Sigma Swim Birkerød +0.74 182 47.59 +12.16
23 Fie Andersen 2011 Helsingør Svømmeklub +0.81 179 47.80 +12.37
24 Filipa Pekic 2012 Helsingør Svømmeklub +0.64 176 48.10 +12.67
25 Naisula Seketo 2012 YISCA +0.78 132 52.91 +17.48
26 Josefine Schulze Skov 2012 Helsingør Svømmeklub +0.43 115 55.48 +20.05
27 Ronja Villadsen 2012 Solrød Svømmeklub +0.70 101 57.77 +22.34
- Olivia Lutomska Byder 2011 Helsingør Svømmeklub DNS
- Caroline Bøtcher 2011 Solrød Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:18
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.70 481 34.43 QB
2 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød +0.63 468 34.74 +0.31 QB
3 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub +0.62 433 35.64 +1.21 QB
4 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås +0.71 400 36.61 +2.18 QB
5 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.65 393 36.81 +2.38 QB
6 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød +0.74 383 37.15 +2.72 QB
7 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.69 317 39.55 +5.12 QB
8 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 255 42.54 +8.11 QB
9 Alma Maarslet Rosenfalck 2010 Sigma Swim Birkerød +0.99 234 43.73 +9.30
10 Emilia Kjellberg 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 217 44.88 +10.45
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:18
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås +0.72 532 33.28 QA
2 Thilde Ethelberg 2009 Helsingør Svømmeklub +0.72 523 33.47 +0.19 QA
3 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.58 476 34.54 +1.26 QA
4 Thea Fritz Larsen 2009 Solrød Svømmeklub +0.70 423 35.92 +2.64 QA
5 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 356 38.06 +4.78 QA
6 Alice Zsigri Dyndgaard 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 350 38.25 +4.97 QA
7 Ella Trærup 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 339 38.68 +5.40 QA
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:18
26-05-2023 18:54.22 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød +0.61 444 35.36
2 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.55 415 36.16 +0.80
3 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.69 335 38.82 +3.46
4 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød +0.81 326 39.17 +3.81
5 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød +0.64 326 39.19 +3.83
6 Kaya Kjær 2012 Sigma Swim Birkerød +0.58 319 39.46 +4.10
7 Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub +0.84 312 39.77 +4.41
8 Maja Just Danielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.84 278 41.30 +5.94
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:14:28
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.76 519 33.56
2 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub +0.66 448 35.26 +1.70
3 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød +0.66 437 35.53 +1.97
4 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.69 426 35.83 +2.27
5 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød +0.74 384 37.09 +3.53
6 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås +0.80 349 38.31 +4.75
7 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.78 328 39.09 +5.53
8 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.85 260 42.23 +8.67
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:14:28
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås +0.71 608 31.83
2 Thilde Ethelberg 2009 Helsingør Svømmeklub +0.69 537 33.18 +1.35
3 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.57 523 33.47 +1.64
4 Thea Fritz Larsen 2009 Solrød Svømmeklub +0.65 418 36.08 +4.25
5 Alice Zsigri Dyndgaard 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 394 36.78 +4.95
6 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.70 324 39.26 +7.43
7 Ella Trærup 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 323 39.30 +7.47
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:14:28
28-05-2023 18:14.40 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Uofficielt resultat
Efter 4 af 4 heat
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød +0.63 303 35.27 QC
2 Mikas Van Deurs 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.59 293 35.66 +0.39 QC
3 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød +0.71 273 36.54 +1.27 QC
4 Karl Schiermer Eriksen 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 255 37.37 +2.10 QC
5 Carl Kristian Juhl 2011 Sigma Swim Birkerød +0.80 241 38.10 +2.83 DI
6 Mathias Bendtsen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.63 225 38.98 +3.71 QC
7 Niklas Hyldekær Janstrup 2011 Sigma Swim Allerød +0.92 223 39.06 +3.79 QC
8 Felix Cordova Schultz 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.78 219 39.28 +4.01 DI
9 Alvin Konstantin Djørup 2011 Sigma Swim Allerød +0.68 205 40.21 +4.94 QC
10 Frederik Flach 2011 Sigma Swim Allerød +0.82 196 40.75 +5.48 QC
11 Harry Skak-Nørskov 2010 Helsingør Svømmeklub +0.93 194 40.95 +5.68
12 Jonathan A. R. Jensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 189 41.25 +5.98
13 Albert Redestam 2010 Helsingør Svømmeklub +0.89 185 41.54 +6.27
14 Vincent Klintø 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 185 41.60 +6.33
15 Oscar W. K. Christensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 176 42.26 +6.99
16 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød +0.70 155 44.10 +8.83
17 Oscar Jensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 152 44.35 +9.08
18 Noah Emil Schultz 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 118 48.31 +13.04
19 Simon Preuss Nielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.69 105 50.20 +14.93
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Nyhus 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 438 31.21 QB
2 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.62 333 34.19 +2.98 QB
3 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.56 332 34.22 +3.01 QB
4 Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 306 35.18 +3.97 QB
5 Julius Karl Johannsson 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.83 264 36.93 +5.72 QB
6 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås +0.85 206 40.12 +8.91 QB
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.54 503 29.80 QA
2 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.65 450 30.92 +1.12 QA
3 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød +0.63 391 32.41 +2.61 QA
4 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 390 32.43 +2.63 QA
5 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås +0.75 340 33.94 +4.14 QA
26-05-2023 18:43.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikas Van Deurs 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.64 304 35.24
2 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød +0.72 297 35.52 +0.28
3 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød +0.72 290 35.79 +0.55
4 Karl Schiermer Eriksen 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 250 37.61 +2.37
5 Mathias Bendtsen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.62 225 38.93 +3.69
6 Niklas Hyldekær Janstrup 2011 Sigma Swim Allerød +0.86 210 39.83 +4.59
7 Frederik Flach 2011 Sigma Swim Allerød +0.83 198 40.65 +5.41
8 Alvin Konstantin Djørup 2011 Sigma Swim Allerød +0.75 194 40.94 +5.70
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:09:24
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Nyhus 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.60 389 32.46
2 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.54 354 33.51 +1.05
3 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.56 339 34.00 +1.54
4 Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.78 290 35.80 +3.34
5 Julius Karl Johannsson 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.82 253 37.45 +4.99
6 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås +0.86 201 40.43 +7.97
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:09:24
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.56 499 29.88
2 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.62 460 30.70 +0.82
3 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød +0.62 407 31.98 +2.10
4 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.59 397 32.25 +2.37
5 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås +0.66 306 35.18 +5.30
Løb officielt kl.: 28-05-2023 18:09:24
28-05-2023 18:09.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 7, 400m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød +0.65 485 5:00.82
50m: 32.92
100m: 1:10.35
(37.43)
150m: 1:48.65
(38.30)
200m: 2:27.16
(38.51)
250m: 3:05.63
(38.47)
300m: 3:44.49
(38.86)
350m: 4:22.81
(38.32)
400m: 5:00.82
(38.01)
2 Maja Tojzan 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 461 5:05.85 +5.03
50m: 34.07
100m: 1:11.72
(37.65)
150m: 1:49.81
(38.09)
200m: 2:28.77
(38.96)
250m: 3:08.22
(39.45)
300m: 3:48.22
(40.00)
350m: 4:27.55
(39.33)
400m: 5:05.85
(38.30)
3 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 434 5:12.14 +11.32
50m: 33.17
100m: 1:11.74
(38.57)
150m: 1:51.34
(39.60)
200m: 2:31.83
(40.49)
250m: 3:12.02
(40.19)
300m: 3:53.16
(41.14)
350m: 4:33.16
(40.00)
400m: 5:12.14
(38.98)
4 Elisabeth Thastum 2010 Hovedstadens Svømmeklub 431 5:12.88 +12.06
50m: 35.64
100m: 1:14.82
(39.18)
150m: 1:56.33
(41.51)
200m: 2:36.50
(40.17)
250m: 3:16.11
(39.61)
300m: 3:56.25
(40.14)
350m: 4:35.69
(39.44)
400m: 5:12.88
(37.19)
5 Ingrid Zeller 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.78 426 5:14.11 +13.29
50m: 34.27
100m: 1:11.89
(37.62)
150m: 1:51.76
(39.87)
200m: 2:31.86
(40.10)
250m: 3:11.97
(40.11)
300m: 3:53.54
(41.57)
350m: 4:34.64
(41.10)
400m: 5:14.11
(39.47)
6 Sara Gaudesen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.69 392 5:22.97 +22.15
50m: 35.26
100m: 1:16.27
(41.01)
150m: 1:59.31
(43.04)
200m: 2:41.15
(41.84)
250m: 3:22.43
(41.28)
300m: 4:04.38
(41.95)
350m: 4:44.82
(40.44)
400m: 5:22.97
(38.15)
7 Lin Ritt Berthelsen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.80 352 5:34.65 +33.83
50m: 37.28
100m: 1:19.99
(42.71)
150m: 2:03.70
(43.71)
200m: 2:47.26
(43.56)
250m: 3:30.01
(42.75)
300m: 4:13.46
(43.45)
350m: 4:55.60
(42.14)
400m: 5:34.65
(39.05)
8 Mille Klæbel Blomsterberg 2010 Sigma Swim Birkerød +0.60 340 5:38.50 +37.68
50m: 36.52
100m: 1:18.49
(41.97)
150m: 2:02.75
(44.26)
200m: 2:46.72
(43.97)
250m: 3:31.46
(44.74)
300m: 4:15.40
(43.94)
350m: 4:59.49
(44.09)
400m: 5:38.50
(39.01)
9 Josefine Rodriguez Andersen 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 324 5:43.96 +43.14
50m: 37.04
100m: 1:18.69
(41.65)
150m: 2:01.91
(43.22)
200m: 2:46.36
(44.45)
250m: 3:31.30
(44.94)
300m: 4:16.60
(45.30)
350m: 4:59.87
(43.27)
400m: 5:43.96
(44.09)
- Andrea Glasius Tischer 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.78 DSQ
SW 15.1 2 svømmedragter
Løb officielt kl.: 26-05-2023 17:45:33
Løb 7, 400m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thilde Ethelberg 2009 Helsingør Svømmeklub +0.66 504 4:56.90
50m: 33.03
100m: 1:10.10
(37.07)
150m: 1:48.24
(38.14)
200m: 2:26.39
(38.15)
250m: 3:04.59
(38.20)
300m: 3:42.82
(38.23)
350m: 4:20.34
(37.52)
400m: 4:56.90
(36.56)
2 Luna Blanka A. Bløcher 2009 Hovedstadens Svømmeklub 404 5:19.67 +22.77
50m: 34.95
100m: 1:13.73
(38.78)
150m: 1:54.66
(40.93)
200m: 2:36.33
(41.67)
250m: 3:17.81
(41.48)
300m: 3:59.79
(41.98)
350m: 4:40.47
(40.68)
400m: 5:19.67
(39.20)
3 Karla Korsgaard Gudme 2009 Helsingør Svømmeklub +0.68 396 5:21.73 +24.83
50m: 35.58
100m: 1:15.90
(40.32)
150m: 1:57.61
(41.71)
200m: 2:39.32
(41.71)
250m: 3:20.96
(41.64)
300m: 4:02.15
(41.19)
350m: 4:43.04
(40.89)
400m: 5:21.73
(38.69)
4 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 352 5:34.59 +37.69
50m: 36.67
100m: 1:18.11
(41.44)
150m: 2:01.27
(43.16)
200m: 2:44.41
(43.14)
250m: 3:28.02
(43.61)
300m: 4:11.78
(43.76)
350m: 4:54.74
(42.96)
400m: 5:34.59
(39.85)
5 Josephine S. Christensen 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 331 5:41.56 +44.66
50m: 38.05
100m: 1:21.67
(43.62)
150m: 2:05.50
(43.83)
200m: 2:49.84
(44.34)
250m: 3:33.78
(43.94)
300m: 4:17.19
(43.41)
350m: 5:00.24
(43.05)
400m: 5:41.56
(41.32)
- Karoline Toft Jacobsen 2009 Helsingør Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-05-2023 17:45:33
26-05-2023 17:45.35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Eskild T. Hvilsom 2009 Helsingør Svømmeklub +0.71 453 4:46.43
50m: 32.16
100m: 1:09.26
(37.10)
150m: 1:46.57
(37.31)
200m: 2:24.16
(37.59)
250m: 3:00.68
(36.52)
300m: 3:37.50
(36.82)
350m: 4:13.31
(35.81)
400m: 4:46.43
(33.12)
2 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.76 423 4:53.13 +6.70
50m: 32.84
100m: 1:09.24
(36.40)
150m: 1:46.43
(37.19)
200m: 2:24.40
(37.97)
250m: 3:02.43
(38.03)
300m: 3:40.60
(38.17)
350m: 4:17.51
(36.91)
400m: 4:53.13
(35.62)
3 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød +0.53 398 4:58.96 +12.53
50m: 33.91
100m: 1:11.93
(38.02)
150m: 1:50.65
(38.72)
200m: 2:29.22
(38.57)
250m: 3:05.97
(36.75)
300m: 3:43.96
(37.99)
350m: 4:22.02
(38.06)
400m: 4:58.96
(36.94)
4 Bertil West 2009 Helsingør Svømmeklub +0.72 393 5:00.41 +13.98
50m: 32.49
100m: 1:09.67
(37.18)
150m: 1:47.36
(37.69)
200m: 2:25.58
(38.22)
250m: 3:04.55
(38.97)
300m: 3:43.28
(38.73)
350m: 4:22.05
(38.77)
400m: 5:00.41
(38.36)
5 Lauritz Klint Poulsen 2009 Helsingør Svømmeklub 303 5:27.40 +40.97
50m: 35.22
100m: 1:16.44
(41.22)
150m: 1:58.41
(41.97)
200m: 2:40.48
(42.07)
250m: 3:22.20
(41.72)
300m: 4:05.02
(42.82)
350m: 4:47.00
(41.98)
400m: 5:27.40
(40.40)
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:08:10
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.68 571 4:25.21
50m: 29.77
100m: 1:02.52
(32.75)
150m: 1:36.81
(34.29)
200m: 2:11.20
(34.39)
250m: 2:44.60
(33.40)
300m: 3:18.76
(34.16)
350m: 3:52.13
(33.37)
400m: 4:25.21
(33.08)
2 Bastian Zahle 2008 Helsingør Svømmeklub +0.70 552 4:28.15 +2.94
50m: 31.02
100m: 1:05.49
(34.47)
150m: 1:40.37
(34.88)
200m: 2:15.06
(34.69)
250m: 2:49.28
(34.22)
300m: 3:23.17
(33.89)
350m: 3:56.92
(33.75)
400m: 4:28.15
(31.23)
3 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød +0.75 552 4:28.20 +2.99
50m: 30.33
100m: 1:04.15
(33.82)
150m: 1:39.13
(34.98)
200m: 2:14.15
(35.02)
250m: 2:48.58
(34.43)
300m: 3:23.32
(34.74)
350m: 3:57.09
(33.77)
400m: 4:28.20
(31.11)
4 Andreas Frommelt Hertz 2008 Helsingør Svømmeklub +0.80 483 4:40.30 +15.09
50m: 29.95
100m: 1:03.75
(33.80)
150m: 1:39.12
(35.37)
200m: 2:14.62
(35.50)
250m: 2:50.74
(36.12)
300m: 3:27.16
(36.42)
350m: 4:04.14
(36.98)
400m: 4:40.30
(36.16)
5 Tobias Sune Andersen 2008 Helsingør Svømmeklub +0.70 444 4:48.45 +23.24
50m: 32.71
100m: 1:09.12
(36.41)
150m: 1:46.38
(37.26)
200m: 2:23.68
(37.30)
250m: 3:01.01
(37.33)
300m: 3:37.93
(36.92)
350m: 4:14.77
(36.84)
400m: 4:48.45
(33.68)
6 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 425 4:52.68 +27.47
50m: 32.94
100m: 1:10.08
(37.14)
150m: 1:46.88
(36.80)
200m: 2:24.76
(37.88)
250m: 3:02.74
(37.98)
300m: 3:40.84
(38.10)
350m: 4:18.06
(37.22)
400m: 4:52.68
(34.62)
7 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.74 420 4:53.78 +28.57
50m: 33.73
100m: 1:11.01
(37.28)
150m: 1:49.61
(38.60)
200m: 2:26.97
(37.36)
250m: 3:04.63
(37.66)
300m: 3:41.44
(36.81)
350m: 4:18.47
(37.03)
400m: 4:53.78
(35.31)
8 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød +0.77 361 5:09.06 +43.85
50m: 32.79
100m: 1:10.57
(37.78)
150m: 1:49.97
(39.40)
200m: 2:29.77
(39.80)
250m: 3:09.66
(39.89)
300m: 3:49.77
(40.11)
350m: 4:29.52
(39.75)
400m: 5:09.06
(39.54)
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:08:10
26-05-2023 18:08.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 426 38.92 QC
2 Elsa Pettersson 2011 Simklubben Alingsås 341 41.91 +2.99 QC
3 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 330 42.36 +3.44 QC
4 Lara Viig Seitzberg 2011 Gladsaxe Svømmeklub 318 42.90 +3.98 DI
5 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.44 314 43.09 +4.17 QC
6 Filippa Transel 2011 Helsingør Svømmeklub 291 44.18 +5.26 QC
7 Ella Marie B. Jakobsen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 290 44.26 +5.34 QC
8 Alina Pi Moldestad Knudsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.81 267 45.47 +6.55 QC
9 Sofie Kirkedal 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 267 45.48 +6.56 QC
10 Ella Borup 2012 Helsingør Svømmeklub +0.85 238 47.23 +8.31
11 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød +0.71 224 48.20 +9.28
12 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød +0.71 224 48.23 +9.31
13 Astrid Schiermer Eriksen 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 214 48.95