2024-07-16   18:17:53
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Copenhagen Swim Cup 2023

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Fredag eftermiddag

Document
Resultater
Copenhagen Swim Cup 2023
Placering: Bellahøj Svømmestadion Arrangør Hovedstadens Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 26. maj  2023 to 28. maj  2023
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød +0.68 403 30.14 QC
2 Mikas Van Deurs 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.56 377 30.82 +0.68 QC
3 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.31 340 31.89 +1.75 QC
4 Felix Cordova Schultz 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 288 33.70 +3.56 QC
5 Kalle Parker French 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 285 33.81 +3.67 QC
6 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 283 33.91 +3.77 QC
7 Leif Evald Larsen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 281 33.99 +3.85 QC
8 Mathias Bendtsen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.72 279 34.05 +3.91 QC
9 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød +0.61 237 35.97 +5.83
10 Johannes P. Bertelsen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 223 36.71 +6.57
11 Carl Kristian Juhl 2011 Sigma Swim Birkerød +0.45 222 36.73 +6.59
12 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød 211 37.39 +7.25
13 Jonathan A. R. Jensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.81 196 38.28 +8.14
14 Victor V. R. Ankerdal 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 172 39.98 +9.84
15 Immanuel Tuxen 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 171 40.12 +9.98
16 Wilmer Quaade 2011 Sigma Swim Birkerød +0.66 147 42.18 +12.04
17 Stanislaw Kowelczewski 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 143 42.49 +12.35
18 Victor Hougaard 2011 Sigma Swim Birkerød 89 49.72 +19.58
19 Simon Preuss Nielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.96 87 50.08 +19.94
- Victor Nielsen 2011 Solrød Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:10
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.70 509 27.88 QB
2 Eskild T. Hvilsom 2009 Helsingør Svømmeklub +0.60 390 30.47 +2.59 QB
3 Bertil West 2009 Helsingør Svømmeklub +0.67 355 31.43 +3.55 QB
4 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød +0.59 327 32.31 +4.43 QB
5 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 305 33.07 +5.19 DI
6 Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 301 33.22 +5.34 QB
7 Emil Franck Kastrup 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 295 33.42 +5.54 QB
8 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød +0.61 292 33.53 +5.65 QB
9 Lauritz Klint Poulsen 2009 Helsingør Svømmeklub +0.59 265 34.65 +6.77 QB
10 Carl Hertel 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 258 34.97 +7.09
11 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås +0.63 248 35.42 +7.54
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:10
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bastian Zahle 2008 Helsingør Svømmeklub +0.70 541 27.33 QA
2 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.64 499 28.06 +0.73 QA
3 Rio Halawi 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 498 28.08 +0.75 DI
4 Tobias Sune Andersen 2008 Helsingør Svømmeklub +0.69 416 29.81 +2.48 QA
5 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås +0.70 383 30.64 +3.31 QA
6 Nicholas Filskov Olsen 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.46 375 30.88 +3.55 QA
7 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød +0.44 317 32.63 +5.30 QA
8 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 291 33.60 +6.27 QA
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:10
27-05-2023 09:44.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner