2024-06-19   00:10:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset UDM 13-14 Halmstad

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Resultat
UDM 13-14 år 2023 Halmstad
Plats: Halmstad Arena Arrangör: VSSF & SK Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 1, 200m Medley Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Kapitanov 2010 Simklubben Elfsborg 2:37.33
50m: 34.01
100m: 1:14.55
(40.54)
150m: 2:01.14
(46.59)
200m: 2:37.33
(36.19)
2 Luke Morlok Baeckström 2010 Kungälvs Simsällskap 2:44.65 +7.32
50m: 38.01
100m: 1:19.69
(41.68)
150m: 2:05.13
(45.44)
200m: 2:44.65
(39.52)
3 Noah Almquist 2010 Simklubben Laxen 2:48.04 +10.71
50m: 34.55
100m: 1:17.56
(43.01)
150m: 2:10.57
(53.01)
200m: 2:48.04
(37.47)
4 Theo Söderqvist 2010 Simklubben Elfsborg 2:50.33 +13.00
50m: 36.61
100m: 1:20.46
(43.85)
150m: 2:13.07
(52.61)
200m: 2:50.33
(37.26)
5 Filip Granlund 2010 S 77 Stenungsund 2:50.70 +13.37
50m: 37.37
100m: 1:20.98
(43.61)
150m: 2:13.31
(52.33)
200m: 2:50.70
(37.39)
6 Sandor Brink 2010 S 77 Stenungsund 2:52.60 +15.27
50m: 38.95
100m: 1:24.04
(45.09)
150m: 2:14.16
(50.12)
200m: 2:52.60
(38.44)
7 Felix Örmgård 2010 Simklubben Laxen 2:53.87 +16.54
50m: 38.11
100m: 1:22.01
(43.90)
150m: 2:15.11
(53.10)
200m: 2:53.87
(38.76)
8 Sixten Arnrup 2010 Falkenbergs Simklubb 3:00.51 +23.18
50m: 42.08
100m: 1:27.65
(45.57)
150m: 2:20.28
(52.63)
200m: 3:00.51
(40.23)
9 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap 3:03.11 +25.78
50m: 39.95
100m: 1:26.81
(46.86)
150m: 2:21.08
(54.27)
200m: 3:03.11
(42.03)
10 Otto Nielsen 2010 Simklubben Laxen 3:03.17 +25.84
50m: 42.60
100m: 1:31.18
(48.58)
150m: 2:23.27
(52.09)
200m: 3:03.17
(39.90)
11 James Edwards 2010 Kungsbacka Simsällskap 3:03.78 +26.45
50m: 41.23
100m: 1:29.95
(48.72)
150m: 2:21.66
(51.71)
200m: 3:03.78
(42.12)
12 Martin Tronsson 2010 Simklubben Laxen 3:06.50 +29.17
50m: 37.10
100m: 1:28.09
(50.99)
150m: 2:23.89
(55.80)
200m: 3:06.50
(42.61)
13 Aron Karlsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 3:15.59 +38.26
50m: 40.32
100m: 1:31.65
(51.33)
150m: 2:31.29
(59.64)
200m: 3:15.59
(44.30)
14 Casper Janver 2010 Simklubben Laxen 3:27.12 +49.79
50m: 45.95
100m: 1:33.86
(47.91)
150m: 2:40.18
(1:06.32)
200m: 3:27.12
(46.94)
- Harry Bodin 2010 Göteborg Sim DSQ
- Kevin Havenfalk 2010 Falkenbergs Simklubb DSQ
- Viktor Helmfors 2010 Simklubben Laxen DSQ
- Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg DSQ
- Filip Signori 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-05-07 09:57:27
Gren 1, 200m Medley Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Westerlind Olsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:31.60
50m: 32.26
100m: 1:10.15
(37.89)
150m: 1:53.49
(43.34)
200m: 2:31.60
(38.11)
2 Angus Haag 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:33.62 +2.02
50m: 30.78
100m: 1:09.01
(38.23)
150m: 1:57.29
(48.28)
200m: 2:33.62
(36.33)
3 Isak Tullberg Ledel 2009 Kungsbacka Simsällskap 2:34.97 +3.37
50m: 31.70
100m: 1:10.13
(38.43)
150m: 1:59.06
(48.93)
200m: 2:34.97
(35.91)
4 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen 2:36.35 +4.75
50m: 33.66
100m: 1:13.95
(40.29)
150m: 2:01.11
(47.16)
200m: 2:36.35
(35.24)
5 David-Mihai Adamescu Radian 2009 Simklubben Laxen 2:38.03 +6.43
50m: 32.35
100m: 1:12.16
(39.81)
150m: 2:00.64
(48.48)
200m: 2:38.03
(37.39)
6 Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:49.78 +18.18
50m: 35.88
100m: 1:20.97
(45.09)
150m: 2:10.92
(49.95)
200m: 2:49.78
(38.86)
7 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås 2:54.80 +23.20
50m: 35.82
100m: 1:23.01
(47.19)
150m: 2:11.76
(48.75)
200m: 2:54.80
(43.04)
8 Nils Nilvér 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:57.07 +25.47
50m: 34.80
100m: 1:20.90
(46.10)
150m: 2:11.58
(50.68)
200m: 2:57.07
(45.49)
9 Daniel Zarghami 2009 Simklubben S02 2:59.55 +27.95
50m: 38.62
100m: 1:24.27
(45.65)
150m: 2:18.31
(54.04)
200m: 2:59.55
(41.24)
10 Alexander Bagge 2009 Simklubben Laxen 3:02.30 +30.70
50m: 40.79
100m: 1:27.64
(46.85)
150m: 2:19.81
(52.17)
200m: 3:02.30
(42.49)
11 Sixten Hammenfors Ögärd 2009 Simklubben S02 3:03.51 +31.91
50m: 40.84
100m: 1:27.62
(46.78)
150m: 2:22.64
(55.02)
200m: 3:03.51
(40.87)
12 Gaston Wallin 2009 Göteborg Sim 3:10.14 +38.54
50m: 40.87
100m: 1:26.85
(45.98)
150m: 2:27.85
(1:01.00)
200m: 3:10.14
(42.29)
13 Adam Larsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:16.75 +45.15
50m: 44.65
100m: 1:39.49
(54.84)
150m: 2:34.30
(54.81)
200m: 3:16.75
(42.45)
14 Victor Bräck 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:18.46 +46.86
50m: 43.70
100m: 1:32.94
(49.24)
150m: 2:33.65
(1:00.71)
200m: 3:18.46
(44.81)
15 Gustav Möller 2009 Simklubben S02 3:25.92 +54.32
50m: 46.56
100m: 1:40.10
(53.54)
150m: 2:41.81
(1:01.71)
200m: 3:25.92
(44.11)
- Benjamin Jonsson 2009 Simklubben Elfsborg DSQ
- Julius Röhrle 2009 Simklubben Laxen DSQ
- Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-05-07 09:57:27
2023-05-07 09:57:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
UDM 13-14 år 2023 Halmstad
Plats: Halmstad Arena Arrangör: VSSF & SK Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 2, 200m Medley Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 2:32.16
50m: 33.41
100m: 1:11.61
(38.20)
150m: 1:57.06
(45.45)
200m: 2:32.16
(35.10)
2 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund 2:43.92 +11.76
50m: 33.90
100m: 1:18.26
(44.36)
150m: 2:05.67
(47.41)
200m: 2:43.92
(38.25)
3 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg 2:49.86 +17.70
50m: 38.03
100m: 1:21.98
(43.95)
150m: 2:11.31
(49.33)
200m: 2:49.86
(38.55)
4 Lilia Laru 2010 Göteborg Sim 2:51.06 +18.90
50m: 37.02
100m: 1:21.32
(44.30)
150m: 2:12.09
(50.77)
200m: 2:51.06
(38.97)
5 Alice Setterberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:51.79 +19.63
50m: 37.36
100m: 1:20.67
(43.31)
150m: 2:12.44
(51.77)
200m: 2:51.79
(39.35)
6 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund 2:52.23 +20.07
50m: 38.54
100m: 1:22.73
(44.19)
150m: 2:13.99
(51.26)
200m: 2:52.23
(38.24)
7 Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund 2:52.37 +20.21
50m: 37.67
100m: 1:21.16
(43.49)
150m: 2:12.27
(51.11)
200m: 2:52.37
(40.10)
8 Klara Dalqvist 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:55.61 +23.45
50m: 37.03
100m: 1:22.63
(45.60)
150m: 2:13.66
(51.03)
200m: 2:55.61
(41.95)
9 Amanda Roghe 2010 Simklubben Laxen 2:55.73 +23.57
50m: 36.56
100m: 1:20.26
(43.70)
150m: 2:11.99
(51.73)
200m: 2:55.73
(43.74)
10 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim 2:56.34 +24.18
50m: 39.01
100m: 1:26.90
(47.89)
150m: 2:17.57
(50.67)
200m: 2:56.34
(38.77)
11 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 2:57.40 +25.24
50m: 36.43
100m: 1:21.36
(44.93)
150m: 2:18.38
(57.02)
200m: 2:57.40
(39.02)
12 Nelly Zetterdahl 2010 Simklubben S02 3:00.26 +28.10
50m: 38.79
100m: 1:25.58
(46.79)
150m: 2:18.66
(53.08)
200m: 3:00.26
(41.60)
13 Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:03.43 +31.27
50m: 42.44
100m: 1:28.92
(46.48)
150m: 2:21.96
(53.04)
200m: 3:03.43
(41.47)
14 Molly Bengtsson 2010 Föreningen Varbergs Sim 3:05.45 +33.29
50m: 40.40
100m: 1:25.68
(45.28)
150m: 2:23.59
(57.91)
200m: 3:05.45
(41.86)
15 Olivia Holm Hjelm 2010 Föreningen Uddevalla Sim 3:06.83 +34.67
50m: 43.93
100m: 1:30.62
(46.69)
150m: 2:23.02
(52.40)
200m: 3:06.83
(43.81)
16 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:07.85 +35.69
50m: 37.87
100m: 1:24.04
(46.17)
150m: 2:22.41
(58.37)
200m: 3:07.85
(45.44)
17 Katelin Chan 2010 Kungsbacka Simsällskap 3:08.08 +35.92
50m: 42.78
100m: 1:28.72
(45.94)
150m: 2:24.70
(55.98)
200m: 3:08.08
(43.38)
18 Aoife O`Connell 2010 Göteborg Sim 3:08.25 +36.09
50m: 40.41
100m: 1:29.70
(49.29)
150m: 2:26.76
(57.06)
200m: 3:08.25
(41.49)
19 Molly Lisstorp 2010 Föreningen Uddevalla Sim 3:11.36 +39.20
50m: 43.99
100m: 1:32.33
(48.34)
150m: 2:28.10
(55.77)
200m: 3:11.36
(43.26)
20 Olivia Pending 2010 Falkenbergs Simklubb 3:11.55 +39.39
50m: 42.86
100m: 1:31.42
(48.56)
150m: 2:25.79
(54.37)
200m: 3:11.55
(45.76)
21 Lilly Rydin 2010 Simklubben Elfsborg 3:13.33 +41.17
50m: 41.88
100m: 1:33.82
(51.94)
150m: 2:28.02
(54.20)
200m: 3:13.33
(45.31)
22 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 3:14.87 +42.71
50m: 45.02
100m: 1:35.44
(50.42)
150m: 2:30.43
(54.99)
200m: 3:14.87
(44.44)
23 Yrla sannehed 2010 Föreningen Uddevalla Sim 3:17.43 +45.27
50m: 46.33
100m: 1:36.40
(50.07)
150m: 2:31.42
(55.02)
200m: 3:17.43
(46.01)
24 Isabella Liljedahl 2010 Simklubben Laxen 3:19.12 +46.96
50m: 42.56
100m: 1:33.29
(50.73)
150m: 2:35.15
(1:01.86)
200m: 3:19.12
(43.97)
25 Stina Levinsson 2010 Simklubben Elfsborg 3:19.39 +47.23
50m: 46.36
100m: 1:38.94
(52.58)
150m: 2:32.13
(53.19)
200m: 3:19.39
(47.26)
26 Judith Petersson 2010 Simklubben Laxen 3:27.07 +54.91
50m: 46.30
100m: 1:38.75
(52.45)
150m: 2:39.74
(1:00.99)
200m: 3:27.07
(47.33)
27 Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 3:28.61 +56.45
50m: 44.51
100m: 1:39.06
(54.55)
150m: 2:40.03
(1:00.97)
200m: 3:28.61
(48.58)
28 Maja Mossberg 2010 Simklubben S02 3:34.07 +1:01.91
50m: 50.66
100m: 1:45.94
(55.28)
150m: 2:46.10
(1:00.16)
200m: 3:34.07
(47.97)
29 Ebba Pettersson 2010 Simklubben Laxen 3:38.82 +1:06.66
50m: 51.26
100m: 1:49.26
(58.00)
150m: 2:50.08
(1:00.82)
200m: 3:38.82
(48.74)
- Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg DSQ
- Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-05-07 10:21:03
Gren 2, 200m Medley Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim 2:35.63
50m: 35.69
100m: 1:17.54
(41.85)
150m: 2:01.06
(43.52)
200m: 2:35.63
(34.57)
2 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:40.34 +4.71
50m: 34.75
100m: 1:15.48
(40.73)
150m: 2:03.50
(48.02)
200m: 2:40.34
(36.84)
3 Mathilda Ekeklint 2009 S 77 Stenungsund 2:42.69 +7.06
50m: 36.09
100m: 1:19.34
(43.25)
150m: 2:04.89
(45.55)
200m: 2:42.69
(37.80)
4 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:44.57 +8.94
50m: 35.84
100m: 1:20.69
(44.85)
150m: 2:08.84
(48.15)
200m: 2:44.57
(35.73)
5 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund 2:48.26 +12.63
50m: 37.14
100m: 1:20.75
(43.61)
150m: 2:09.85
(49.10)
200m: 2:48.26
(38.41)
6 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:48.40 +12.77
50m: 36.62
100m: 1:18.11
(41.49)
150m: 2:09.84
(51.73)
200m: 2:48.40
(38.56)
7 Signe Viola Larsson 2009 Simklubben Laxen 2:49.56 +13.93
50m: 38.65
100m: 1:22.97
(44.32)
150m: 2:11.07
(48.10)
200m: 2:49.56
(38.49)
8 Atena Zamani 2009 Simklubben Laxen 2:51.59 +15.96
50m: 36.74
100m: 1:20.96
(44.22)
150m: 2:11.48
(50.52)
200m: 2:51.59
(40.11)
9 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:51.78 +16.15
50m: 36.74
100m: 1:20.88
(44.14)
150m: 2:11.07
(50.19)
200m: 2:51.78
(40.71)
10 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 2:52.94 +17.31
50m: 40.33
100m: 1:23.85
(43.52)
150m: 2:14.27
(50.42)
200m: 2:52.94
(38.67)
11 Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:53.51 +17.88
50m: 36.77
100m: 1:20.72
(43.95)
150m: 2:10.54
(49.82)
200m: 2:53.51
(42.97)
12 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:54.27 +18.64
50m: 37.57
100m: 1:23.19
(45.62)
150m: 2:13.44
(50.25)
200m: 2:54.27
(40.83)
13 Sofia Olsson 2009 S 77 Stenungsund 3:00.52 +24.89
50m: 39.43
100m: 1:24.44
(45.01)
150m: 2:18.20
(53.76)
200m: 3:00.52
(42.32)
14 Evelina Radoi 2009 Simklubben Laxen 3:02.02 +26.39
50m: 37.76
100m: 1:22.11
(44.35)
150m: 2:18.87
(56.76)
200m: 3:02.02
(43.15)
15 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg 3:08.47 +32.84
50m: 39.84
100m: 1:30.42
(50.58)
150m: 2:24.88
(54.46)
200m: 3:08.47
(43.59)
16 Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap 3:14.15 +38.52
50m: 43.79
100m: 1:31.39
(47.60)
150m: 2:25.17
(53.78)
200m: 3:14.15
(48.98)
17 Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:15.64 +40.01
50m: 40.88
100m: 1:32.28
(51.40)
150m: 2:28.98
(56.70)
200m: 3:15.64
(46.66)
18 Nina Vulicevic 2009 Simklubben Laxen 3:16.40 +40.77
50m: 41.70
100m: 1:30.84
(49.14)
150m: 2:30.74
(59.90)
200m: 3:16.40
(45.66)
19 Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 3:18.51 +42.88
50m: 47.86
100m: 1:37.34
(49.48)
150m: 2:33.75
(56.41)
200m: 3:18.51
(44.76)
20 Molly Ilisei Svensson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:25.20 +49.57
50m: 41.33
100m: 1:36.23
(54.90)
150m: 2:35.84
(59.61)
200m: 3:25.20
(49.36)
21 Emilia Gustafsson 2009 Simklubben Laxen 3:35.79 +1:00.16
50m: 49.65
100m: 1:45.33
(55.68)
150m: 2:49.00
(1:03.67)
200m: 3:35.79
(46.79)
22 Lova Arlfelt 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:44.66 +1:09.03
50m: 48.22
100m: 1:51.86
(1:03.64)
150m: 2:53.48
(1:01.62)
200m: 3:44.66
(51.18)
- Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
- Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen DSQ
- Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim DNS
Grenen officiell:  2023-05-07 10:21:03
2023-05-07 10:21:05 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
UDM 13-14 år 2023 Halmstad
Plats: Halmstad Arena Arrangör: VSSF & SK Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 3, 100m Frisim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg 1:02.44
50m: 29.99
100m: 1:02.44
(32.45)
2 Emil Holmström 2010 Kungälvs Simsällskap 1:04.05 +1.61
50m: 30.67
100m: 1:04.05
(33.38)
3 Noah Almquist 2010 Simklubben Laxen 1:05.75 +3.31
50m: 31.48
100m: 1:05.75
(34.27)
4 Agaton Jernberg 2010 Simklubben Laxen 1:06.78 +4.34
50m: 31.78
100m: 1:06.78
(35.00)
5 Teodor Thorén 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:06.79 +4.35
50m: 31.40
100m: 1:06.79
(35.39)
6 Theo Söderqvist 2010 Simklubben Elfsborg 1:06.80 +4.36
50m: 32.27
100m: 1:06.80
(34.53)
7 Luke Morlok Baeckström 2010 Kungälvs Simsällskap 1:08.14 +5.70
50m: 32.14
100m: 1:08.14
(36.00)
8 Jon Ingvar Eythorsson 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:08.21 +5.77
50m: 32.07
100m: 1:08.21
(36.14)
9 Sandor Brink 2010 S 77 Stenungsund 1:09.44 +7.00
50m: 33.04
100m: 1:09.44
(36.40)
10 Harry Bodin 2010 Göteborg Sim 1:09.73 +7.29
50m: 33.78
100m: 1:09.73
(35.95)
11 Felix Örmgård 2010 Simklubben Laxen 1:11.33 +8.89
50m: 34.35
100m: 1:11.33
(36.98)
12 Otto Nielsen 2010 Simklubben Laxen 1:13.01 +10.57
50m: 35.34
100m: 1:13.01
(37.67)
13 Sixten Arnrup 2010 Falkenbergs Simklubb 1:13.72 +11.28
50m: 35.38
100m: 1:13.72
(38.34)
14 Ludvig Schöbel Dahlberg 2010 Simklubben Laxen 1:13.74 +11.30
50m: 34.19
100m: 1:13.74
(39.55)
15 William Sköld 2010 Simklubben Elfsborg 1:14.07 +11.63
50m: 35.38
100m: 1:14.07
(38.69)
16 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap 1:14.40 +11.96
50m: 35.64
100m: 1:14.40
(38.76)
17 Seiji Onozuka Gama de Almeid 2010 Göteborg Sim 1:15.91 +13.47
50m: 34.65
100m: 1:15.91
(41.26)
18 James Edwards 2010 Kungsbacka Simsällskap 1:17.69 +15.25
50m: 37.02
100m: 1:17.69
(40.67)
19 Aron Karlsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:19.30 +16.86
50m: 37.15
100m: 1:19.30
(42.15)
20 Viktor Helmfors 2010 Simklubben Laxen 1:22.04 +19.60
50m: 39.23
100m: 1:22.04
(42.81)
21 August Pärlö 2010 Kungsbacka Simsällskap 1:24.51 +22.07
50m: 38.81
100m: 1:24.51
(45.70)
22 Casper Janver 2010 Simklubben Laxen 1:26.44 +24.00
50m: 39.86
100m: 1:26.44
(46.58)
23 Hjalmar Tejemark 2010 Simklubben Elfsborg 1:37.98 +35.54
50m: 45.73
100m: 1:37.98
(52.25)
Grenen officiell:  2023-05-07 10:45:14
Gren 3, 100m Frisim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap 57.29
50m: 27.24
100m: 57.29
(30.05)
2 Noah McAdam 2009 Falkenbergs Simklubb 59.98 +2.69
50m: 28.25
100m: 59.98
(31.73)
3 Gustav Westerlind Olsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:01.20 +3.91
50m: 28.98
100m: 1:01.20
(32.22)
4 Joel Stenström 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:01.27 +3.98
50m: 29.27
100m: 1:01.27
(32.00)
5 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim 1:01.47 +4.18
50m: 29.26
100m: 1:01.47
(32.21)
6 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen 1:02.31 +5.02
50m: 30.07
100m: 1:02.31
(32.24)
7 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg 1:02.99 +5.70
50m: 29.65
100m: 1:02.99
(33.34)
8 Måns Bergdahl 2009 Simklubben Laxen 1:04.02 +6.73
50m: 30.33
100m: 1:04.02
(33.69)
9 Nabil Kayal 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:05.16 +7.87
50m: 30.65
100m: 1:05.16
(34.51)
10 Viktor Forsberg Funkquist 2009 Simklubben Laxen 1:06.85 +9.56
50m: 31.80
100m: 1:06.85
(35.05)
11 Jonas Bjerklund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:08.80 +11.51
50m: 32.51
100m: 1:08.80
(36.29)
12 Melvin Lindell 2009 Simklubben Laxen 1:09.55 +12.26
50m: 32.98
100m: 1:09.55
(36.57)
13 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås 1:11.25 +13.96
50m: 33.92
100m: 1:11.25
(37.33)
14 Daniel Zarghami 2009 Simklubben S02 1:11.82 +14.53
50m: 33.73
100m: 1:11.82
(38.09)
15 Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:12.92 +15.63
50m: 34.84
100m: 1:12.92
(38.08)
16 Erik Hellman 2009 Kungälvs Simsällskap 1:13.86 +16.57
50m: 35.34
100m: 1:13.86
(38.52)
17 Gaston Wallin 2009 Göteborg Sim 1:14.16 +16.87
50m: 35.54
100m: 1:14.16
(38.62)
18 Alexander Bagge 2009 Simklubben Laxen 1:14.70 +17.41
50m: 34.69
100m: 1:14.70
(40.01)
19 Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg 1:15.09 +17.80
50m: 37.04
100m: 1:15.09
(38.05)
20 Victor Bräck 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:16.15 +18.86
50m: 35.84
100m: 1:16.15
(40.31)
21 Adam Larsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:17.86 +20.57
50m: 38.07
100m: 1:17.86
(39.79)
22 Benedikt Danielsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:18.40 +21.11
50m: 36.05
100m: 1:18.40
(42.35)
23 Gustav Möller 2009 Simklubben S02 1:19.10 +21.81
50m: 38.64
100m: 1:19.10
(40.46)
24 Sixten Hammenfors Ögärd 2009 Simklubben S02 1:19.67 +22.38
50m: 37.84
100m: 1:19.67
(41.83)
25 Alexéy Shishkin 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:23.11 +25.82
50m: 39.02
100m: 1:23.11
(44.09)
26 Benjamin Jonsson 2009 Simklubben Elfsborg 1:35.81 +38.52
50m: 46.54
100m: 1:35.81
(49.27)
Grenen officiell:  2023-05-07 10:45:14
2023-05-07 10:45:18 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
UDM 13-14 år 2023 Halmstad
Plats: Halmstad Arena Arrangör: VSSF & SK Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 4, 100m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 1:02.94
50m: 30.44
100m: 1:02.94
(32.50)
2 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg 1:04.84 +1.90
50m: 31.46
100m: 1:04.84
(33.38)
3 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund 1:05.81 +2.87
50m: 31.65
100m: 1:05.81
(34.16)
4 Leia Kayal 2010 Föreningen Varbergs Sim 1:06.01 +3.07
50m: 32.09
100m: 1:06.01
(33.92)
5 Agnes Dahlström Berg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:07.18 +4.24
50m: 32.76
100m: 1:07.18
(34.42)
6 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 1:07.24 +4.30
50m: 32.72
100m: 1:07.24
(34.52)
7 Maria Torres Perez 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:08.99 +6.05
50m: 33.71
100m: 1:08.99
(35.28)
8 Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap 1:09.18 +6.24
50m: 32.92
100m: 1:09.18
(36.26)
9 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund 1:09.32 +6.38
50m: 33.21
100m: 1:09.32
(36.11)
10 Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund 1:09.71 +6.77
50m: 33.64
100m: 1:09.71
(36.07)
11 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg 1:09.81 +6.87
50m: 33.39
100m: 1:09.81
(36.42)
12 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund 1:10.12 +7.18
50m: 34.15
100m: 1:10.12
(35.97)
13 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:10.37 +7.43
50m: 34.27
100m: 1:10.37
(36.10)
14 Alice Setterberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:11.68 +8.74
50m: 34.25
100m: 1:11.68
(37.43)
15 Amanda Roghe 2010 Simklubben Laxen 1:11.82 +8.88
50m: 34.09
100m: 1:11.82
(37.73)
16 Molly Bengtsson 2010 Föreningen Varbergs Sim 1:11.85 +8.91
50m: 34.11
100m: 1:11.85
(37.74)
17 Josephine Karlsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:11.97 +9.03
50m: 33.55
100m: 1:11.97
(38.42)
18 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:12.00 +9.06
50m: 33.92
100m: 1:12.00
(38.08)
19 Leia Carlsson 2010 Simklubben Laxen 1:12.33 +9.39
50m: 34.17
100m: 1:12.33
(38.16)
20 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås 1:12.95 +10.01
50m: 35.53
100m: 1:12.95
(37.42)
21 Klara Dalqvist 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:13.19 +10.25
50m: 34.85
100m: 1:13.19
(38.34)
22 Sara Mansur 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:13.35 +10.41
50m: 34.63
100m: 1:13.35
(38.72)
23 Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund 1:13.49 +10.55
50m: 35.24
100m: 1:13.49
(38.25)
24 Aoife O`Connell 2010 Göteborg Sim 1:13.56 +10.62
50m: 35.25
100m: 1:13.56
(38.31)
25 Edith Jonsson 2010 Simklubben Laxen 1:15.42 +12.48
50m: 35.61
100m: 1:15.42
(39.81)
26 Artiona Sulaj 2010 Falkenbergs Simklubb 1:15.60 +12.66
50m: 36.07
100m: 1:15.60
(39.53)
27 Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:15.88 +12.94
50m: 36.34
100m: 1:15.88
(39.54)
28 Ylva-Li Engström 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:16.39 +13.45
50m: 35.78
100m: 1:16.39
(40.61)
29 Olivia Pending 2010 Falkenbergs Simklubb 1:17.07 +14.13
50m: 37.06
100m: 1:17.07
(40.01)
30 Isabella Liljedahl 2010 Simklubben Laxen 1:17.39 +14.45
50m: 37.05
100m: 1:17.39
(40.34)
31 Olivia Holm Hjelm 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:17.96 +15.02
50m: 37.42
100m: 1:17.96
(40.54)
32 Julia Jensen 2010 Göteborg Sim 1:18.11 +15.17
50m: 38.38
100m: 1:18.11
(39.73)
33 Molly Lisstorp 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:18.80 +15.86
50m: 36.65
100m: 1:18.80
(42.15)
34 Stina Levinsson 2010 Simklubben Elfsborg 1:18.94 +16.00
50m: 37.48
100m: 1:18.94
(41.46)
35 Ebba Arrhén 2010 Göteborg Sim 1:18.95 +16.01
50m: 37.74
100m: 1:18.95
(41.21)
36 Yrla sannehed 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:19.62 +16.68
50m: 37.46
100m: 1:19.62
(42.16)
37 Lilly Rydin 2010 Simklubben Elfsborg 1:19.83 +16.89
50m: 38.42
100m: 1:19.83
(41.41)
38 Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg 1:20.60 +17.66
50m: 37.34
100m: 1:20.60
(43.26)
39 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 1:22.24 +19.30
50m: 40.72
100m: 1:22.24
(41.52)
40 Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 1:23.31 +20.37
50m: 40.10
100m: 1:23.31
(43.21)
41 Judith Petersson 2010 Simklubben Laxen 1:26.84 +23.90
50m: 41.11
100m: 1:26.84
(45.73)
42 Hilde Holmer 2010 Göteborg Sim 1:26.96 +24.02
50m: 39.47
100m: 1:26.96
(47.49)
43 Ebba Pettersson 2010 Simklubben Laxen 1:27.63 +24.69
50m: 41.75
100m: 1:27.63
(45.88)
44 Elna Isakson 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:27.74 +24.80
50m: 39.51
100m: 1:27.74
(48.23)
45 Cornelia Persson 2010 Föreningen Varbergs Sim 1:28.17 +25.23
50m: 40.70
100m: 1:28.17
(47.47)
46 Maja Mossberg 2010 Simklubben S02 1:33.73 +30.79
50m: 44.61
100m: 1:33.73
(49.12)
- Alva Wägander 2010 Simklubben 1970 DNS
Grenen officiell:  2023-05-07 11:02:37
Gren 4, 100m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 1:01.46
50m: 29.62
100m: 1:01.46
(31.84)
2 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:03.25 +1.79
50m: 30.85
100m: 1:03.25
(32.40)
3 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:04.23 +2.77
50m: 30.35
100m: 1:04.23
(33.88)
4 Livia Berggren 2009 Simklubben Laxen 1:04.47 +3.01
50m: 30.65
100m: 1:04.47
(33.82)
5 Liv Olesen 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:04.78 +3.32
50m: 30.77
100m: 1:04.78
(34.01)
6 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:06.43 +4.97
50m: 32.05
100m: 1:06.43
(34.38)
7 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund 1:07.27 +5.81
50m: 33.26
100m: 1:07.27
(34.01)
8 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:07.54 +6.08
50m: 32.71
100m: 1:07.54
(34.83)
9 Signe Viola Larsson 2009 Simklubben Laxen 1:08.70 +7.24
50m: 33.87
100m: 1:08.70
(34.83)
10 Atena Zamani 2009 Simklubben Laxen 1:08.93 +7.47
50m: 33.58
100m: 1:08.93
(35.35)
11 Selma Sollenius 2009 Simklubben Laxen 1:09.10 +7.64
50m: 33.37
100m: 1:09.10
(35.73)
12 Mathilda Ekeklint 2009 S 77 Stenungsund 1:09.19 +7.73
50m: 33.58
100m: 1:09.19
(35.61)
13 Elin Pettersson 2009 Simklubben Laxen 1:09.47 +8.01
50m: 33.22
100m: 1:09.47
(36.25)
14 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 1:09.71 +8.25
50m: 34.08
100m: 1:09.71
(35.63)
15 Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:10.67 +9.21
50m: 34.07
100m: 1:10.67
(36.60)
16 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:10.83 +9.37
50m: 33.68
100m: 1:10.83
(37.15)
17 Sonja Molin 2009 Falkenbergs Simklubb 1:11.22 +9.76
50m: 33.51
100m: 1:11.22
(37.71)
18 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:11.25 +9.79
50m: 34.64
100m: 1:11.25
(36.61)
19 Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen 1:11.33 +9.87
50m: 33.95
100m: 1:11.33
(37.38)
20 Sara Celik 2009 Simklubben Laxen 1:11.86 +10.40
50m: 34.71
100m: 1:11.86
(37.15)
21 Hilda Cronqvist 2009 Simklubben Laxen 1:11.99 +10.53
50m: 34.77
100m: 1:11.99
(37.22)
22 Ingrid Sundström 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:12.48 +11.02
50m: 34.98
100m: 1:12.48
(37.50)
23 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:13.45 +11.99
50m: 35.18
100m: 1:13.45
(38.27)
24 Sofia Olsson 2009 S 77 Stenungsund 1:14.33 +12.87
50m: 35.39
100m: 1:14.33
(38.94)
25 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:14.39 +12.93
50m: 36.37
100m: 1:14.39
(38.02)
26 Sofie Eklöf Jungwallius 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:15.96 +14.50
50m: 35.69
100m: 1:15.96
(40.27)
27 Amanda Drevik 2009 Simklubben Alingsås 1:18.01 +16.55
50m: 36.57
100m: 1:18.01
(41.44)
28 Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 1:18.31 +16.85
50m: 37.99
100m: 1:18.31
(40.32)
29 Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:18.55 +17.09
50m: 36.86
100m: 1:18.55
(41.69)
30 Molly Ilisei Svensson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:21.67 +20.21
50m: 39.00
100m: 1:21.67
(42.67)
=31 Siri Dahlin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:21.85 +20.39
50m: 38.26
100m: 1:21.85
(43.59)
=31 Nina Vulicevic 2009 Simklubben Laxen 1:21.85 +20.39
50m: 38.96
100m: 1:21.85
(42.89)
33 Emilia Gustafsson 2009 Simklubben Laxen 1:23.70 +22.24
50m: 38.43
100m: 1:23.70
(45.27)
34 Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:24.00 +22.54
50m: 40.37
100m: 1:24.00
(43.63)
35 Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:24.10 +22.64
50m: 40.49
100m: 1:24.10
(43.61)
36 Gemma Lundh 2009 Göteborg Sim 1:25.96 +24.50
50m: 41.02
100m: 1:25.96
(44.94)
37 Alicia Pakas 2009 Simklubben S02 1:25.99 +24.53
50m: 38.69
100m: 1:25.99
(47.30)
38 Lova Arlfelt 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:27.55 +26.09
50m: 40.26
100m: 1:27.55
(47.29)
Grenen officiell:  2023-05-07 11:02:37
2023-05-07 11:02:41 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
UDM 13-14 år 2023 Halmstad
Plats: Halmstad Arena Arrangör: VSSF & SK Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Holmström 2010 Kungälvs Simsällskap 1:12.42
50m: 33.97
100m: 1:12.42
(38.45)
2 Teodor Thorén 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:13.69 +1.27
50m: 33.27
100m: 1:13.69
(40.42)
3 Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg 1:16.94 +4.52
50m: 34.67
100m: 1:16.94
(42.27)
4 Filip Granlund 2010 S 77 Stenungsund 1:21.37 +8.95
50m: 37.18
100m: 1:21.37
(44.19)
5 Martin Tronsson 2010 Simklubben Laxen 1:26.47 +14.05
50m: 37.36
100m: 1:26.47
(49.11)
6 Jon Ingvar Eythorsson 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:26.78 +14.36
50m: 40.04
100m: 1:26.78
(46.74)
7 Ludvig Schöbel Dahlberg 2010 Simklubben Laxen 1:29.45 +17.03
50m: 38.10
100m: 1:29.45
(51.35)
8 Kevin Havenfalk 2010 Falkenbergs Simklubb 1:32.62 +20.20
50m: 40.39
100m: 1:32.62
(52.23)
- Agaton Jernberg 2010 Simklubben Laxen DSQ
- Filip Signori 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-05-07 11:35:16
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Tullberg Ledel 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:06.74
50m: 30.92
100m: 1:06.74
(35.82)
2 Angus Haag 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:09.50 +2.76
50m: 31.38
100m: 1:09.50
(38.12)
3 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap 1:10.59 +3.85
50m: 31.48
100m: 1:10.59
(39.11)
4 David-Mihai Adamescu Radian 2009 Simklubben Laxen 1:11.61 +4.87
50m: 32.81
100m: 1:11.61
(38.80)
5 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim 1:13.86 +7.12
50m: 34.23
100m: 1:13.86
(39.63)
6 Måns Bergdahl 2009 Simklubben Laxen 1:13.97 +7.23
50m: 32.91
100m: 1:13.97
(41.06)
7 Joel Stenström 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:16.47 +9.73
50m: 35.16
100m: 1:16.47
(41.31)
8 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:17.48 +10.74
50m: 34.00
100m: 1:17.48
(43.48)
9 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg 1:19.61 +12.87
50m: 35.51
100m: 1:19.61
(44.10)
10 Julius Röhrle 2009 Simklubben Laxen 1:19.63 +12.89
50m: 37.61
100m: 1:19.63
(42.02)
11 Melvin Lindell 2009 Simklubben Laxen 1:19.98 +13.24
50m: 35.96
100m: 1:19.98
(44.02)
12 Nils Nilvér 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:21.37 +14.63
50m: 35.84
100m: 1:21.37
(45.53)
13 Nabil Kayal 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:21.92 +15.18
50m: 36.24
100m: 1:21.92
(45.68)
14 Viktor Forsberg Funkquist 2009 Simklubben Laxen 1:22.99 +16.25
50m: 38.45
100m: 1:22.99
(44.54)
15 Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:24.98 +18.24
50m: 37.89
100m: 1:24.98
(47.09)
16 Jonas Bjerklund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:30.20 +23.46
50m: 40.55
100m: 1:30.20
(49.65)
17 Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:40.93 +34.19
50m: 44.73
100m: 1:40.93
(56.20)
- Noah McAdam 2009 Falkenbergs Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2023-05-07 11:35:16
2023-05-07 11:42:46 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
UDM 13-14 år 2023 Halmstad