2024-05-26   07:57:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UDM 13-14 Halmstad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UDM 13-14 år 2023 Halmstad
Plats: Halmstad Arena Arrangör: VSSF & SK Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 2, 200m Medley Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 2:32.16
50m: 33.41
100m: 1:11.61
(38.20)
150m: 1:57.06
(45.45)
200m: 2:32.16
(35.10)
2 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund 2:43.92 +11.76
50m: 33.90
100m: 1:18.26
(44.36)
150m: 2:05.67
(47.41)
200m: 2:43.92
(38.25)
3 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg 2:49.86 +17.70
50m: 38.03
100m: 1:21.98
(43.95)
150m: 2:11.31
(49.33)
200m: 2:49.86
(38.55)
4 Lilia Laru 2010 Göteborg Sim 2:51.06 +18.90
50m: 37.02
100m: 1:21.32
(44.30)
150m: 2:12.09
(50.77)
200m: 2:51.06
(38.97)
5 Alice Setterberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:51.79 +19.63
50m: 37.36
100m: 1:20.67
(43.31)
150m: 2:12.44
(51.77)
200m: 2:51.79
(39.35)
6 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund 2:52.23 +20.07
50m: 38.54
100m: 1:22.73
(44.19)
150m: 2:13.99
(51.26)
200m: 2:52.23
(38.24)
7 Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund 2:52.37 +20.21
50m: 37.67
100m: 1:21.16
(43.49)
150m: 2:12.27
(51.11)
200m: 2:52.37
(40.10)
8 Klara Dalqvist 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:55.61 +23.45
50m: 37.03
100m: 1:22.63
(45.60)
150m: 2:13.66
(51.03)
200m: 2:55.61
(41.95)
9 Amanda Roghe 2010 Simklubben Laxen 2:55.73 +23.57
50m: 36.56
100m: 1:20.26
(43.70)
150m: 2:11.99
(51.73)
200m: 2:55.73
(43.74)
10 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim 2:56.34 +24.18
50m: 39.01
100m: 1:26.90
(47.89)
150m: 2:17.57
(50.67)
200m: 2:56.34
(38.77)
11 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 2:57.40 +25.24
50m: 36.43
100m: 1:21.36
(44.93)
150m: 2:18.38
(57.02)
200m: 2:57.40
(39.02)
12 Nelly Zetterdahl 2010 Simklubben S02 3:00.26 +28.10
50m: 38.79
100m: 1:25.58
(46.79)
150m: 2:18.66
(53.08)
200m: 3:00.26
(41.60)
13 Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:03.43 +31.27
50m: 42.44
100m: 1:28.92
(46.48)
150m: 2:21.96
(53.04)
200m: 3:03.43
(41.47)
14 Molly Bengtsson 2010 Föreningen Varbergs Sim 3:05.45 +33.29
50m: 40.40
100m: 1:25.68
(45.28)
150m: 2:23.59
(57.91)
200m: 3:05.45
(41.86)
15 Olivia Holm Hjelm 2010 Föreningen Uddevalla Sim 3:06.83 +34.67
50m: 43.93
100m: 1:30.62
(46.69)
150m: 2:23.02
(52.40)
200m: 3:06.83
(43.81)
16 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:07.85 +35.69
50m: 37.87
100m: 1:24.04
(46.17)
150m: 2:22.41
(58.37)
200m: 3:07.85
(45.44)
17 Katelin Chan 2010 Kungsbacka Simsällskap 3:08.08 +35.92
50m: 42.78
100m: 1:28.72
(45.94)
150m: 2:24.70
(55.98)
200m: 3:08.08
(43.38)
18 Aoife O`Connell 2010 Göteborg Sim 3:08.25 +36.09
50m: 40.41
100m: 1:29.70
(49.29)
150m: 2:26.76
(57.06)
200m: 3:08.25
(41.49)
19 Molly Lisstorp 2010 Föreningen Uddevalla Sim 3:11.36 +39.20
50m: 43.99
100m: 1:32.33
(48.34)
150m: 2:28.10
(55.77)
200m: 3:11.36
(43.26)
20 Olivia Pending 2010 Falkenbergs Simklubb 3:11.55 +39.39
50m: 42.86
100m: 1:31.42
(48.56)
150m: 2:25.79
(54.37)
200m: 3:11.55
(45.76)
21 Lilly Rydin 2010 Simklubben Elfsborg 3:13.33 +41.17
50m: 41.88
100m: 1:33.82
(51.94)
150m: 2:28.02
(54.20)
200m: 3:13.33
(45.31)
22 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 3:14.87 +42.71
50m: 45.02
100m: 1:35.44
(50.42)
150m: 2:30.43
(54.99)
200m: 3:14.87
(44.44)
23 Yrla sannehed 2010 Föreningen Uddevalla Sim 3:17.43 +45.27
50m: 46.33
100m: 1:36.40
(50.07)
150m: 2:31.42
(55.02)
200m: 3:17.43
(46.01)
24 Isabella Liljedahl 2010 Simklubben Laxen 3:19.12 +46.96
50m: 42.56
100m: 1:33.29
(50.73)
150m: 2:35.15
(1:01.86)
200m: 3:19.12
(43.97)
25 Stina Levinsson 2010 Simklubben Elfsborg 3:19.39 +47.23
50m: 46.36
100m: 1:38.94
(52.58)
150m: 2:32.13
(53.19)
200m: 3:19.39
(47.26)
26 Judith Petersson 2010 Simklubben Laxen 3:27.07 +54.91
50m: 46.30
100m: 1:38.75
(52.45)
150m: 2:39.74
(1:00.99)
200m: 3:27.07
(47.33)
27 Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 3:28.61 +56.45
50m: 44.51
100m: 1:39.06
(54.55)
150m: 2:40.03
(1:00.97)
200m: 3:28.61
(48.58)
28 Maja Mossberg 2010 Simklubben S02 3:34.07 +1:01.91
50m: 50.66
100m: 1:45.94
(55.28)
150m: 2:46.10
(1:00.16)
200m: 3:34.07
(47.97)
29 Ebba Pettersson 2010 Simklubben Laxen 3:38.82 +1:06.66
50m: 51.26
100m: 1:49.26
(58.00)
150m: 2:50.08
(1:00.82)
200m: 3:38.82
(48.74)
- Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg DSQ
- Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-05-07 10:21:03
Gren 2, 200m Medley Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim 2:35.63
50m: 35.69
100m: 1:17.54
(41.85)
150m: 2:01.06
(43.52)
200m: 2:35.63
(34.57)
2 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:40.34 +4.71
50m: 34.75
100m: 1:15.48
(40.73)
150m: 2:03.50
(48.02)
200m: 2:40.34
(36.84)
3 Mathilda Ekeklint 2009 S 77 Stenungsund 2:42.69 +7.06
50m: 36.09
100m: 1:19.34
(43.25)
150m: 2:04.89
(45.55)
200m: 2:42.69
(37.80)
4 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:44.57 +8.94
50m: 35.84
100m: 1:20.69
(44.85)
150m: 2:08.84
(48.15)
200m: 2:44.57
(35.73)
5 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund 2:48.26 +12.63
50m: 37.14
100m: 1:20.75
(43.61)
150m: 2:09.85
(49.10)
200m: 2:48.26
(38.41)
6 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:48.40 +12.77
50m: 36.62
100m: 1:18.11
(41.49)
150m: 2:09.84
(51.73)
200m: 2:48.40
(38.56)
7 Signe Viola Larsson 2009 Simklubben Laxen 2:49.56 +13.93
50m: 38.65
100m: 1:22.97
(44.32)
150m: 2:11.07
(48.10)
200m: 2:49.56
(38.49)
8 Atena Zamani 2009 Simklubben Laxen 2:51.59 +15.96
50m: 36.74
100m: 1:20.96
(44.22)
150m: 2:11.48
(50.52)
200m: 2:51.59
(40.11)
9 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:51.78 +16.15
50m: 36.74
100m: 1:20.88
(44.14)
150m: 2:11.07
(50.19)
200m: 2:51.78
(40.71)
10 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 2:52.94 +17.31
50m: 40.33
100m: 1:23.85
(43.52)
150m: 2:14.27
(50.42)
200m: 2:52.94
(38.67)
11 Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:53.51 +17.88
50m: 36.77
100m: 1:20.72
(43.95)
150m: 2:10.54
(49.82)
200m: 2:53.51
(42.97)
12 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:54.27 +18.64
50m: 37.57
100m: 1:23.19
(45.62)
150m: 2:13.44
(50.25)
200m: 2:54.27
(40.83)
13 Sofia Olsson 2009 S 77 Stenungsund 3:00.52 +24.89
50m: 39.43
100m: 1:24.44
(45.01)
150m: 2:18.20
(53.76)
200m: 3:00.52
(42.32)
14 Evelina Radoi 2009 Simklubben Laxen 3:02.02 +26.39
50m: 37.76
100m: 1:22.11
(44.35)
150m: 2:18.87
(56.76)
200m: 3:02.02
(43.15)
15 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg 3:08.47 +32.84
50m: 39.84
100m: 1:30.42
(50.58)
150m: 2:24.88
(54.46)
200m: 3:08.47
(43.59)
16 Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap 3:14.15 +38.52
50m: 43.79
100m: 1:31.39
(47.60)
150m: 2:25.17
(53.78)
200m: 3:14.15
(48.98)
17 Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:15.64 +40.01
50m: 40.88
100m: 1:32.28
(51.40)
150m: 2:28.98
(56.70)
200m: 3:15.64
(46.66)
18 Nina Vulicevic 2009 Simklubben Laxen 3:16.40 +40.77
50m: 41.70
100m: 1:30.84
(49.14)
150m: 2:30.74
(59.90)
200m: 3:16.40
(45.66)
19 Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 3:18.51 +42.88
50m: 47.86
100m: 1:37.34
(49.48)
150m: 2:33.75
(56.41)
200m: 3:18.51
(44.76)
20 Molly Ilisei Svensson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:25.20 +49.57
50m: 41.33
100m: 1:36.23
(54.90)
150m: 2:35.84
(59.61)
200m: 3:25.20
(49.36)
21 Emilia Gustafsson 2009 Simklubben Laxen 3:35.79 +1:00.16
50m: 49.65
100m: 1:45.33
(55.68)
150m: 2:49.00
(1:03.67)
200m: 3:35.79
(46.79)
22 Lova Arlfelt 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:44.66 +1:09.03
50m: 48.22
100m: 1:51.86
(1:03.64)
150m: 2:53.48
(1:01.62)
200m: 3:44.66
(51.18)
- Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
- Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen DSQ
- Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim DNS
Grenen officiell:  2023-05-07 10:21:03
2023-05-07 10:21:05 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner